וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מודי'ס: הבנקים צפויים להקל במתן הלוואות לחברות גדולות

אמיר טייג

21.1.2003 / 9:28

מודי'ס: "עמידתה האיתנה של ממשלת ישראל מאחורי הבנקים מחסנת את דירוג סיכון הפקדונות של המערכת הבנקאית בישראל"

"אנו מאמינים כי במהלך השנה הקרובה הבנקים בישראל יהיו פחות נוקשים לגבי מתן הלוואות לחברות גדולות, ויאפשרו לחברות רמת ריביות נוחות יותר ואף שינוי במבנה החוב", כך כותב קונסטנטינוס פיטליס, מחברת מודי'ס, בפרסום חודשי של חברת דירוג האשראי הבינלאומית.

"עמידתה האיתנה של ממשלת ישראל מאחורי הבנקים מחסנת את דירוג סיכון הפקדונות של המערכת הבנקאית בישראל מהשפעת מהגורמים הסביבתיים היוצרים לחץ על מלווים ולווים", אומר פיטליס. עם זאת, הוא מציין כי החוסן הפיננסי של הבנקים בישראל עדיין נמצא תחת לחץ.

"כתגובה למצב הכלכלי, הבנקים מנסים לייצר הכנסות על ידי העלאת עמלות, כאשר חלקם גם עושים צעדים משמעותיים של התייעלות". פיטליס מציין את בנק הפועלים אשר קיצץ כ-10% מכוח האדם שלו, וכותב כי "כבנק פרטי, הפועלים יכול להיות יותר פרואקטיווי וליזום שינוי, בהשוואה לבנקים המוחזקים על ידי המדינה".

פיטליס מתייחס גם לחוסן הפיננסי של הבנקים בישראל. לדבריו, "יחס הלימות ההון של הבנקים השתפר מעט במהלך שנת 2002, אך הוא עדיין נמוך משמעותית משנים קודמות. השיפור הקל ביחס הלימות ההון הוא תוצאה של הפסקת תשלומי הדיווידנד והקטנה של תיק האשראי". פיליטס מציין כי ישנן אינדיקציות חזקות כי מגמה זו תימשך והבנקים לא יחלקו דיווידנד גם בשנת 2003.

עוד כותב פיטליס כי "למרות העלייה בשיעור האבטלה, איכות תיקי האשראי של משקי הבית נוטה להיות עמידה. אינדיקטור נוסף ליציבות זו היא העובדה שלא היתה ירידה משמעותית בגביית חובות של חברות כרטיסי אשראי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully