רכילות עסקית: מי התגייס להיאבק בסרטן?

וגם: יהלומני ישראל ודובאי משתפים פעולה, מה מחדש בנק מזרחי בתחום המשכנתאות, מי בונה את המעונות החדשים בחולון ואיזה מטבח דווקא משגשג בתקופת הקורונה

רונית מטיאס

אמץ מחקר - אמץ חוקר

מור ברק ריבלין, ,דביר בנדק, תמיר גילת (צילום: אלי דסה)

בסוף השבוע נערך בשידור חי במתכונת היברידית, אירוע ההתרמה השנתי של הקרן לחקר הסרטן בישראל ICRF בהשתתפות מאות מתומכי הקרן, כשחלקם נכח באולפני מזמור פתח-תקווה, ורובם השתתפו ב-ZOOM. בין הנוכחים באולפן פרופ' אהרן צ'חנובר ופרופ' אברהם הרשקו, חתני פרס נובל לכימיה שהקרן לחקר הסרטן בישראל מימנה את מחקרם הראשוני שהוביל בהמשך לזכייה בפרס הנובל. פרופ' הרשקו זכה השנה שוב במלגת מהקרן, הפעם במלגת "הפרופסורה" היוקרתית. עו"ד תמיר גילת, יו"ר הקרן, והאונקולוגית הבכירה ד"ר טליה גולן, שמלווה אותו בהתמודדותו עם מחלת הסרטן כבר תשע וחצי שנית.

גילת הכריז על השקת קמפיין חדש של הקרן: "אמץ מחקר-אמץ חוקר", במסגרתו יכולים תורמי הקרן לאמץ מחקר מלא או חלקי של חוקר סרטן ישראלי שנבחר על-ידי הקרן. במהלך הערב יונתן דוד שהתמודד בעבר עם מחלת הסרטן, תרם מלגת גשר בשווי 200 אלף שקל לשנה למשך 3 שנים, לכבודה של ל. סספורטאס המתמודדת עם סרטן הלבלב ומטופלת על-ידי ד"ר גולן. במלגה גשר לשנת 2020 זכה ד"ר ארז הסניס.

במהלך האירוע נתרמו 3 תרומות למלגה מחקר מלאה ועוד תרומות רבות לחלקי מלגה.

עוד בערב המרגש הכריזה הקרן על חלוקת 21 מלגות חדשות לחברי "נבחרת החלומות" של חוקרי הסרטן שנבחרו על-ידי הקרן לשנת 2020 ומצטרפות ל-47 מלגות נוספות מהשנתיים האחרונות. בסה"כ תומכת הקרן השנה ב 69 חוקרי סרטן ישראלים ועד כה במעל 2,400 מחקרים מיום הקמתה. בערב שהנחה דביר בנדק, הופיעו אחינועם ניני וגיל דור, שרון חזיז, אוהד חיטמן.

עוד בוואלה! NEWS

פרסום לפי מיקום: עסקים קטנים יזכו לפרסום מותאם לצופים

בשיתוף בנק הפועלים
לכתבה המלאה

תרומה בטוב טעם

יוסי שליו, זוהר יעקובסון, חגי שלום, רוני גרין. (צילום: אסף לב)

חגי שלום, מנכ"ל קבוצת טיב-טעם, יוסי שליו, סמנכ"ל סחר ושיווק, ורוני גרין, מנהל מכירות ומועדון לקוחות, ארחו בסניף הדגל של הרשת ברמת החייל בתל-אביב את זוהר יעקובסון, מייסדת עמותת טל ואת שירה סגל-קופרמן, מנכ"לית העמותה ומיזם חלאסרטן לטקס במהלכו העניקו צ'ק תרומה על סך של 151,275 שקל.

שלום אמר כי בפתחה של השנה החדשה, הם חוגגים ערבות הדדית, במטרה להמשיך, לתמוך ולעזור לעמותות וארגונים חברתיים בישראל, העושים עבודת קודש, ואיחל בריאות איתנה והחלמה מהירה לכל עם ישראל.

יעקובסון אמרה כי טיב טעם עשו את הבלתי יאומן בפרט בתקופה זו, עבור צעירים חולי סרטן והיא אסירת תודה להם על כך. יעקובסון הדגישה כי חשוב לזכור שהקורונה תעבור, אך הסרטן לצערנו יישאר והוא הגורם מס 1 למוות בישראל. סגל-קופרמן, הוסיפה כי מידי יום 10 צעירים בגילאי 18-44 מאובחנים בסרטן, הם מתמודדים עם קשיים אדירים בפרט בעת הזו, ותרומת טיב-טעם נוגעת בהם באופן ישיר ומקלה על הסבל וההתמודדות היומיומית.


חותמים בזום

יורם דבש ואחמד בן סוליאם חותמים על ההסכם (צילום: אסף לוי)

בכירי בורסת היהלומים הישראלית, חתמו ערב ראש השנה על הסכם לשיתופי פעולה כלכליים עם בכירי בורסת היהלומים בדובאי, על-פיו בורסת היהלומים הישראלית צפויה לפתוח נציגות במגדל אלמאס שבדובאי,ו- DMCC צפויים לפתוח משרדים במתחם בורסת היהלומים ברמת-גן, במטרה לקדם את הסחר המשותף בין שתי המדינות.

בנוסף תפתחנה הבורסות הזדמנויות עסקיות חדשות, יעצימו את הדיאלוג, יקיימו מידי שנה ימי עיון ותערוכה משותפת בדובאי וברמת גן לסירוגין, ויערכו חקר יוזמות משותפות ליצירת הזדמנויות מסחר יעילות לשני הצדדים בתחומים נוספים. מטרת הסכם לאפשר צמיחה מחודשת לתעשיית היהלומים, פיתוח ידע בין יהלומני ישראל ליהלומני דובאי, קידום הקשרים בין השניים ושיתוף ידע מסחרי בן הצדדים לטווח הארוך.

יורם דבש, נשיא בורסת היהלומים הישראלית ונשיא הפדרציה העולמית לבורסות היהלומים, אחמד בן סולייאם, יו"ר בורסת היהלומים בדובאי הבטיחו כי בקרוב צפויה לצאת משלחת עסקית להנעת ההסכם לפעולה.


משלבים זרועות

אבי אבגיל ודרור פלדמן (צילום: יח"צ)

זרוע המשכנתאות בבנק מזרחי טפחות והתאחדות יועצי המשכנתאות ערכו בזום מפגש והרמת כוסית לשנה החדשה. אבי אבגיל, יו"ר התאחדות יועצי המשכנתאות, ודרור פלדמן, מנהל זרוע המשכנתאות בבנק, בירכו את חברי ההתאחדות וסקרו את ענף המשכנתאות בראי הקורונה. את המפגש חתם דיוויד בלאט בהרצאתו מעוררת ההשראה, 'לעולם לא לוותר".

מומחי משכנתאות ממזרחי טפחות סקרו את החידושים והעדכונים עבור יועצי משכנתאות. בין היתר הוצג המוצר הבלעדי לבנק "משכנתה פנסיונית", שהושק לאחרונה לבני הגיל השלישי, ונערכה הדרכה מקצועית על המוצר 'משכנתא בקצב שלך' עוד מוצר בלעדי לבנק שעונה בתקופה זו על צרכי השעה של לקוחות שצריכים משכנתה.


יוצאים לדרך

אדוארד יעקובוב, פיני כהן, מוטי ששון, אהוד דנוך, שמואל גולדברג ויואב בן אור (צילום: עופר עמרם)

במכון הטכנולוגי HIT בחולון, נערך טקס הנחת אבן פינה לפרויקט מעונות הסטודנטים החדשים שיצא לדרך 17 שנים לאחר שהרעיון עלה לראשונה. המעונות ישמשו את הסטודנטים שיגיעו מיישובים רחוקים וסטודנטים זרים.

הפרויקט שייבנה על-ידי סולל בונה בהשקעה של כ-140 מיליון שקלים, יכלול 430 דירות שיאכלסו 472 סטודנטים, שטחי מסחר, מועדון סטודנטים, חניון תת קרקעי גדול ועוד. הוא צפוי להתאכלס באוקטובר 2022. עלות השכירות תעמוד על כ-1,870 שקלים, ותהיה מפוקחת על-ידי המל"ג.

היו והניחו: אהוד דנוך, מנכ"ל סולל בונה מקבוצת שיכון ובינוי; היזם פנחס (פיני) כהן, מבעלי קרן נוי ויו"ר חבר הנאמנים שלHIT ; יואב בן-אור, מנכ"ל עמיתים קרנות פנסיה; האדריכלית קיקה ברא"ז, מתכננת הפרויקט; פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא מכון טכנולוגי ושמואל גולדברג המנכ"ל; ראש עיריית חולון מוטי ששון.


הודי בפיתה

קונאל ורינה פושקרנה (צילום: רונית מטיאס)

משבר הקורונה פגע בלא מעט מסעדות אבל יש מי שהופכים משבר להזדמנות. אחד מהם הוא קונאל פושקרנה, בנם של אנשי העסקים והמסעדנים רינה ווינוד פושקרנה, בעלי רשת מסעדות טנדורי, שפתח לאחרונה את -Tika Pika שמתאימה מתמיד לימי הסגר בהן המסעדות סגורות ומאפשרות רק משלוחים.

קונאל סיפר כי מדובר במקום שהפך להצלחה וזכה לביקורות נפלאות בזכות העובדה שהוא משלב בקוסמיות, בין המנות האהובות של המטבח ההודי שפושקרנה השרישו והפכו לחלק מהישראליות, לבין פיתות טריות שנאפות במקום, ובין המנות נתחי בשר שנצלים בטנדור המסורתי, קבבים וגם מבחר מנות טבעוניות וצמחוניות. חוויה קולינרית חד-פעמית ובלתי שגרתית.


גדולים מהחיים

ליאור שמואלי נסרין קדרי ואלינוער לויטן (צילום: הילה אייזינגר)

ליאור שמואלי, מנכ"ל עמותת גדולים מהחיים הפועלת למען ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם; אלינוער לויטן, סמנכ"לית העמותה, והזמרת נסרין קדרי, נפגשו רגע לפני החג כדי לקדם את משדר ההתרמה השנתי שיערך השנה ב- 11.10 ברשת 13. מיטב אמני ישראל צפויים לקחת חלק במשדר המרגש שיהיה בסימן 'תודה'.

לקראת יום ההתרמה יוצאת העמותה בקמפיין גיוס תרומות שיעלה בסושיאל בהתנדבות נסרין קדרי שתשיר את "תמיד תזכור" שכתב נעם חורב. הקמפיין יעלה בסוף החודש במטרה להעלות מודעות, ולגייס תרומות למשפחות העמותה שנקלעו לקשיים רבים בתקופה זו.


נענים לאתגרים

אריק מיפנו, אריאל הדר, עמנואל אבולוב, ליאור לן פרנקל, אולגה רוזנבלט, רונית לפידור בלו, אליזבט לב, אביטל פרייס, אלכסנדר גסר (צילום: יח"צ)

עובדי "מיה אנליטיקס" רגילים לפעילות התנדבותית משותפת שהחברה עורכת במהלך השנה בעיקר לפני החגים. השנה, לאור מגבלות הקורונה, הפעילויות נערכו במהלך שבוע שלם, כשכל עובד בחר את הפעילות המתאימה לו.

עובדי החברה סייעו לעמותת "פתחון לב" לארוז מאות סלי מזון עבור מבקשי סיוע; רכבו על אופניים עם אנשים בעלי מוגבלויות במטרה לשמח אותם ולשבור את שגרת יומם, בשיתוף עיריית כפר-סבא; ניקו את חוף פלמחים בראשל"צ בשיתוף רשות הטבע והגנים ועוד. רונית לפידור-בלו, מנכ"לית מיה אנליטיקס אמרה כי תרומה לקהילה נמצאת בליבת הפעילות האסטרטגית של החברה, ובתקופה מורכבת זו של אתגרים יומיומיים, חלה על המנהלים אחריות גדולה לפעול באינטנסיביות למען אוכלוסיות מוחלשות, אחרת ייוצרו פערים כלכליים, תעסוקתיים וחברתיים.


לנשארים בבית

שרון חזום, איתי ישראלי ושרית רסין (צילום: רונית מטיאס)

רגע לפני הסגר, הושק במסעדת תל-יצחק, הספר "בבית עם שירלי דן 2", ספרה השני של דן, בעלת משרד לעיצוב ותכנון אדריכלי המתמחה בבתי יוקרה. את הספר בהוצאת מטר, ערכה יוצרת ספרי האדריכלות אורלי רובינזון, והוא מציג תכנון ועיצוב מדויקים למשפחה הישראלית ומאגד בתים משפחתיים שעוצבו ותוכננו על-ידי דן עד לפרט האחרון, הוא כולל המלצות, טיפים, שאלות, השראות ומחשבות הקשורות לתהליך העיצוב מא' ועד ת'. בכירי עולם הבניה העיצוב והאדריכלות, נהנו מרב שהפיקה שרון חזום וכלל ארוחת-ערב וברכות של דן ורובינזון.

עדיה רובינזון, סנדרה חליבה, אורלי רובינזון, עופרה שמעוני (צילום: רונית מטיאס)
יוסי ומרים עזרא (צילום: רונית מטיאס)
אתי ונדרמולן ודורית וינברן (צילום: רפי דלויה)
אריק בן שמחון, שירלי דן- מיקלה סימאונה (צילום: רפי דלויה)

חושבים ומאיצים

עוזי בן אליעזר, דב מורן, אברהם מידן, אסף אברהמי, אורן זבידה (צילום: יונתן רותם)

חברת חשבשבת בניהול ד"ר אסף אברהמי, השיקה בשיתוף הטכניון, פישר בכר חן, Deloitte, Reinhold cohn ו-IVC, אקסלרטור-מאיץ, שנועד לסייע לסטארטאפים לפתח טכנולוגיות לניהול יעיל יותר של עסקים. בסיום האקסלרטור, הטכנולוגיות ייטמעו בעסקים קטנים ובינוניים בארץ, ובטווח הרחוק יסייעו להם להשתקם מהמשבר הכלכלי.

במשיקים: עוזי בן-אליעזר, מנהל תכנית החדשנות; דב מורן, מנהל שותף קרן הון סיכון גרוב ונטשרס; ד"ר אברהם מידן, יו"ר חברת חשבשבת וד''ר אסף אברהמי המנכ"ל; אורן זבידה, מנהל פיתוח web חשבשבת.


היוזמים הצעירים

רוני צארום ואסף וייס (צילום: עמית אוזן)

בגמר תחרות "יזם השנה" של עמותת יוניסטרים על-שם טד והדי אורדן ז"ל, הוכרזה קבוצת בני נוער בני 17 מאור-יהודה, כיזמים הבאים של ישראל. הזוכים נמצאים בשנה השלישית של תכנית יוניסטרים, במסגרתה הם מפתחים את אפליקציית MEAL PREP, המציעה למשתמש מתכונים בריאים עם מצרכים הנמצאים בביתו.

בעקבות משבר הקורונה, התחרות נערכה ברשת במהלך שלושת השבועות האחרונים, במסגרתה הוצגו למעלה מ-100 סטארט אפים של 3,500 בני-נוער המשתתפים בתכנית, מ-85 יישובים בפריפריה וממגוון מגזרים, שהתמודדו על פרס הסטארט-אפ העסקי המצטיין.

חבר השופטים כלל מאות אנשי עסקים בכירים מהארץ ומהעולם, שבחנו את המיזמים בלמעלה מ-50 אירועי שיפוט אונליין. בנוכחים: רוני צארום, מייסד העמותה, אסף וייס המנכ"ל והשר עמיר פרץ וייס.


עוזרים לנזקקים

קארן גילרמן' מרינה מקסימיליאן ובתה ליצ'י (צילום: קארן גילרמן)

עשרות מתנדבים התייצבו בגני התערוכה כדי לארוז מנות אוכל לעמותה לעזרה מיידית לניצולי שואה, במהלך היום נארזו מאות מארזי חג, כשהעבודה נעשתה בקפסולות עם מסיכות וכפפות, עשרות מתנדבים שהגיעו, נשלחו הביתה מאוכזבים, על-מנת לשמור על כללי זהירות ולמנוע התקהלות. מרינה מקסמיליאן בלומין ובתה ליצ'י התנדבו לארוז, קארן גילרמן התנדבה לצלם ולתעד.


תורמים לחולים

ארז שימקו, אבירם סושרד ואוהד הוכמן (צילום: דניאל בן נעים)

קרן פיליפס ופיליפס ישראל הכריזו על תרומת 18 יחידות מכשירי אולטרסאונד בנקודות הטיפול הראשוני בחולים, כאשר כל יחידה תסופק יחד עם טאבלט. פתרונות האולטרסאונד יסופקו ל-13 בתי חולים בישראל כדי לתמוך באבחון ולאפשר טיפול ישיר עבור חולי הקורונה.

התרומה התאפשרה בזכות תמיכת HealthIL -קהילת חדשנות ישראלית בתחום הבריאות, שהוקמה כדי לשנות את הבריאות באמצעות חדשנות. באמצעות ביצוע בדיקת הדמיה בחולי הקורונה במהלך הטיפול הראשוני, במחלקות המיון או במחלקת טיפול נמרץ, הרופאים יהיו מסוגלים לאבחן ולנטר את המטופלים מבלי להעביר אותם ברחבי בית החולים ובכך לסייע להפחית את הסיכון של העברת הווירוס למטופלים אחרים או לצוות הרפואי.


מבשלים באהבה

יוסי שטרית, שרית רצר ונדב אמסלם (צילום: אגף עסקי בסלקום)

נדב אמסלם, סמנכ"ל אגף לקוחות עסקיים בסלקום, ושרית רצר, סמנכ"לית השותפים בסיסקו ישראל, חגגו את תחילת השנה החדשה בסדנת בישול וירטואלית עם השף יוסי שטרית, שהועברה באמצעות WEBEX. כל החומרים והמצרכים נשלחו לבתי כ-40 לקוחות עסקיים, שנהנו מסדנת בישול, ברכות, והרמת כוסית לשנה החדשה לציון השותפות האיתנה בין שתי החברות.


בקטנה

+ אשת העסקים והפילנטרופית רעיה שטראוס בן-דרור, מייסדת מיזמי רוח ואוצרות הגליל לקידום וחיזוק הגליל המערבי, קיבלה מארגון "מנטש", את 'אות המנטש למפעל חיים' על נתינה לזולת וחיזוק החברה בישראל. במהלך הטקס שנערך ב'זום', העניק ד"ר משה קפלן מייסד הארגון את האות לשטראוס, ואמר כי הם גאים להעניק לגברת שטראוס בן דרור את האות על מפעל חיים של נתינה לזולת, מנהיגות החברתית שאין לה תקדים בישראל, פעילות פילנטרופית שמשתרעת על-פני עשרות שנים, ומהווה תרומה בלתי פוסקת לחיזוק הקהילה והחברה בישראל.

+ בנק מזרחי טפחות חבר למיזם החברתי "החיות של דודו" ולעידו בנסמן , צעיר על הספקטרום האוטיסטי, שהחיות הצבעוניות שאייר, שולבו בלוח השנה שקיבלו עובדי הבנק לשנה החדשה. הלוח מציג את הפעילויות הרבות של הבנק למען הקהילה שמתקיימות במהלך השנה, כשלצידן שולבו "החיות של דודו" איורים של בנסמן שמצייר חיות צבעוניות ומחייכות מלאות רגש ושמחת חיים.

המיזם הוקם במטרה לייצר פתרון תעסוקה לצעירים על הספקטרום האוטיסטי ולאפשר להם תעסוקה מותאמת כשגרת חיים מכבדת בחייהם הבוגרים. תמר סאפר, מנהלת אגף פיתוח ארגוני והדרכה בבנק אמרה כי במהלך השנה, הבנק מבטא את מחויבותו לתרומה לקהילה, לצמיחה חברתית ולעתיד כלכלי בר -קיימא בעזרת ערוצים מגוונים.

+חברת הפינטק מרמת-גן, העניקה לעובדיה לראש השנה, מטבע ביטקוין בשווי 500 שקל. בפסח אשתקד, קיבלו העובדים מתנה דומה, ומי ששמר עליה ולא מימש, הכפיל את שווי המתנה ל-1,000 שקל כיוון שמחיר הביטקוין בעולם עלה ביותר מ-100% מאז. שגיא בקשי, מנכ"ל CoinMama אמר כי במתנה לשנת תשפ"א יש ערך חינוכי לחיסכון, החזקת מטבע ביטקוין הפוכה מתווי קניה שמטרתם לגרום לעובד לבזבז כמה שיותר, להחזיק ביטקוין מלמד אותך לחסוך ולהתאפק, פשוט כי בטווח של שנים הערך שלו עולה.

+קבוצת Manpower ישראל-חברת השמה, משאבי אנוש ושירותים מנוהלים מהגדולות בישראל, ערכה הרמת כוסית בזום. אמנון רדר, יו"ר הקבוצה ברך, והקומיקאי ערן זרחוביץ' בדמות ראובן, שעשע את מאות עובדי הקבוצה כשצחק על חיבתו של רדר למסעות גיבוש מפרכים להנהלה, והעניק לדרור ליטבק, מנכ"ל חברת הבת Experis, את פרס "מרזה השנה", לאחר שהשיל השנה 28 קילו.

+בשבוע שעבר התקיים GSG Global Impact Summit 2020- כנס כלכלת האימפקט הגדול של השנה, בהשתתפות למעלה מ-1,500 כלכלנים, משקיעים, קובעי מדיניות, וקרנות פילנתרופיות מ-60 מדינות, שהתמקדו בפעולות שיש לנקוט כדי להביא להתאוששות כלכלית-גלובלית ממשבר הקורונה בעזרת כלכלת אימפקט.

בדוברים: סר רונלד כהן, מייסד ויו"ר הדירקטוריון של Social Finance Israel; עמנואל פאבר, מנכ"ל דנונה העולמית; השחקנית ההוליוודית ג'סיקה אלבה; וירון נוידרפר, מנכ"ל ומייסד שותף של Social Finance Israel שדיבר בין היתר על אגרות חוב חברתיות במודל של תשלום עבור הצלחה, כאחד המומחים בעולם בתחום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully