היתרונות של ביטוח משכנתא בחברת ביטוח דיגיטלית לעומת הבנקים

שקיפות, הרכבה עצמית של הפוליסה, פירוט תשלומים וחיסכון של עשרות אלפי שקלים. לפניכם כל הסיבות למה כדאי לבצע ביטוח משכנתא דרך חברות הביטוח הדיגיטליות ולא ללכת בעיניים עצומות על ההצעה של הבנקים. כך תעשו זאת נכון

  • משכנתא
בשיתוף WE SURE חברה לביטוח

עבור רוב בני האדם (אלו שלא רוכשים יאכטות, מטוסים ומסוקים), דירה היא הרכוש היקר ביותר בחיינו. למרות זאת, לפי בדיקה שערכה לאחרונה חברת הביטוח הדיגיטלית weSure - לכ-40 אחוז מהאנשים במדינת ישראל אין ביטוח דירה. כלומר, אם מתרחש אסון והדירה נפגעת, הם לא יקבלו שום פיצוי בגין אובדן הנכס היקר ביותר שלהם. עוד נמצא שחלק גדול מאלה שכן מבוטחים, לא מבצעים בדיקה טרם החידוש ולא ערים לאפשרות להוזיל את הפרמיה. מדובר במצב אבסורדי.

ביטוח, כשמו כן הוא, בא לבטח אותנו מפני אסונות ונזקים ולמזער את הנזק במקרה של אירוע או תאונה. לכן, מומלץ לא להסתכן ולא להמר על הדירה שלנו, ולדאוג לביטוח הולם, כפי שאנחנו עושים עם הרכב. קצת מוזר שלרכב, שלרוב עלותו קטנה בהרבה מעלות דירה, אנחנו עושים ביטוח מדי שנה, אבל את הדירה, הרכוש היקר ביותר שלנו כאמור, אנחנו לא מבטחים.

רבים ממבטחי הדירות עושים זאת רק כי הם מחויבים לכך בלקיחת המשכנתא. לכן הם בוחרים בביטוח משכנתא שנעשה באמצעות הבנקים, ללא בדיקה מעמיקה של הנושא, ומבלי לדעת שפעמים רבות רכישת ביטוח משכנתא ישירות מחברת ביטוח (ולא באמצעות הבנקים), תהיה הרבה יותר אטרקטיבית ללקוח מבחינת המחיר, כך שמדובר בתחליף מצוין ללקוחות שמבקשים לחסוך או לקבל הצעת ערך טובה יותר (בדרך כלל גם וגם). לפני שממהרים לעשות ביטוח משכנתא דרך הבנק, מומלץ לבדוק מול חברות הביטוח.

לפני שממהרים לעשות ביטוח משכנתא דרך הבנק, מומלץ לבדוק מול חברות הביטוח (צילום: ShutterStock)

ההבדלים בין ביטוח משכנתא דרך הבנק לביטוח משכנתא בחברת ביטוח דיגיטלית

בעבר ניתן היה לעשות ביטוח משכנתא (ביטוח מבנה וביטוח חיים) רק דרך הבנק, אך זה לא המצב כיום. ביטוח משכנתא בחברת ביטוח דיגיטלית נותן ללקוח שקיפות מלאה לגבי המחירים. ניתן לדעת ולראות בבירור מה אנחנו רוכשים בביטוח ומה לא, ניתן להוריד חלק ממה שהביטוח מכסה ואינכם צריכים, וכך מקבלים ביטוח בעלות נמוכה יותר ומדויק יותר.

חשוב להבין את החשיבות של ביטוח אחריות צד שלישי שהבנקים לא מוכרים במסגרת ביטוח המשכנתא. אם נגרם נזק לשכן, אך מקורו בדירה שלך או עקב אחריותך, אתה חשוף לתביעה של הצד השלישי שנגרמו לו נזקים. למשל, אם גרמת נזק מים לשכן שלך ואין לך בטוח צד שלישי, אתה חשוף לתביעה שלו. לכן רצוי לרכוש כיסוי אחריות צד שלישי.

אלון ברזלי, מנהל תחום ביטוח כללי ב-weSure, מסביר: "כחברת ביטוח דיגיטלית אנו מציעים יתרונות מהותיים לעומת רכישת ביטוח משכנתא דרך הבנק - שקיפות לגבי המחירים שמשלמים, ניתן לראות בבירור מה רוכשים ומה לא, להוסיף כיסויים או להוריד, יש פירוט של התשלומים, הביטוח הוא ישיר מולנו, כך שהמחיר נמוך יותר, אנחנו זמינים ללקוחות בכל זמן ומכל פלטפורמה, הכל נעשה בצורה דיגיטלית, פשוטה ומהירה. לכן אנו ממליצים לכל מי שצריך ורוצה לרכוש ביטוח משכנתא בואו ותבדקו את הביטוח ש-weSure מציעה".

בודקים וחוסכים: ביטוח הדיר הזול בישראל

כך תחסכו עשרות אלפי שקלים

אז הבנו שחשוב שנשמור על הנכס היקר ביותר שרכשנו אי פעם בחיינו, אבל כמה זה יעלה?

הואיל ומשכנתא היא בדרך כלל לשנים ארוכות, כך גם ביטוחי המשכנתא, ולכן הפערים במחיר בין חברות ביטוח דיגיטליות להצעות שמתקבלות בבנקים עשויים להגיע לעשרות אלפי שקלים, לכל התקופה. גם אם כבר רכשתם ביטוח משכנתא באמצעות הבנק, אתם לא חייבים להמשיך ולהיות מבוטחים דרכו. אנו ממליצים בחום לא להתעצל ולבדוק בעצמכם כמה תוכלו לחסוך אם תבחרו לרכוש את ביטוח המבנה למשכנתא מחברת ביטוח דיגיטלית. בדיקה זו יכולה לחסוך כסף רב, במיוחד נוכח המצב הכלכלי שנוצר בתקופת הקורונה.

"ביטוח דירה הוא מוצר חשוב מאוד, אך לצערי הוא נתפס בציבור כמותרותכיום, עם ההצעות המשתלמות של weSure, שנכנסה לענף ביטוחי הדירות, המחירים משתלמים לכל כיס וניתן להיות בטוחים ורגועים, להחליט בדיוק איך תיראה הפוליסה ולחסוך הרבה כסף", מסכם אלון ברזלי את הנושא.

האמור לעיל מובא כמידע כללי. הכיסוי הביטוחי הינו בהתאם לתנאי הפוליסות וכתבי השירות הנרכשים בלבד.

המשולם תואם את הגודל ולא יקר.

בודקים וחוסכים: ביטוח הדירה הזול בישראל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully