מה כדאי לבדוק לפני שרוכשים ביטוח דירה

התאמה של הפוליסה שתכיל את הכיסויים שמתאימים לצרכים שלכם, שינוי עלות מרכיב ההשתתפות העצמית, השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות. כך תוכלו לחסוך בביטוח הדירה ולהתאים אותו בדיוק עבורכם

  • ביטוח דירה
בשיתוף WE SURE חברה לביטוח

ביטוח דירה, להבדיל מביטוח רכב, אינו נפוץ בקרב אזרחי מדינת ישראל. לחלק ניכר מבעלי הדירות אין ביטוח דירה, על אף העובדה שמדובר ברכוש הכי יקר שלהם. מוזר, אבל זו עובדה. בעוד שביטוח רכב אנשים מחדשים ובודקים מדי שנה, ל-40 אחוז מבעלי הדירות בארץ אין ביטוח, על אף שהדירה שלהם יקרה פי 25 לערך מביטוח רכב.

ביטוח דירה כולל, בין היתר, כיסויים למבנה ולתכולה. ביטוח מבנה נועד למקרים של נזקים לבניין, כגון רעידות אדמה, נזקי מים, שריפות ועוד. לעומתו, ביטוח תכולה כולל כיסוי לאובדן או נזק לתכולה הנמצאת בתוך הדירה, כגון תכשיטים יקרי ערך, ציוד חשמלי, רהיטים יקרים שעלולים להינזק ועוד. חשוב לוודא שנרכש גם כיסוי למבנה ולתכולה בגין נזקי מים (באמצעות שרברב חברה או שרברב פרטי). ביטוח הדירה כולל בדרך כלל עוד מספר כיסויים חשובים מאוד, למשל ביטוח אחריות כלפי צד שלישי או ביטוח חבות מעבידים.

לחלק ניכר מבעלי ביטוח הדירות יש ביטוח משכנתא - ביטוח למבנה וביטוח חיים - לאור העובדה שקיומו של ביטוח כזה מחוייב על ידי הבנקים כתנאי ללקיחת משכנתא. רבים רוכשים את ביטוח המשכנתא דרך הבנקים, במחירים גבוהים, מכיוון שהם לא מודעים לכך שבאפשרותם לחסוך כסף רב, אם ירכשו את הפוליסה הזו ישירות מחברות הביטוח ולא באמצעות הבנקים. נציין כי ביטוח המבנה הנמכר על ידי הבנקים, אינו כולל ביטוח צד שלישי (בעוד שכיסוי זה נמכר על ידי מרבית חברות הביטוח), והוא נדרש כדי להגן עליכם אם גרמתם נזק שלא בכוונה לשכן או לאורח שביקר בביתכם. לכן, לפני שסוגרים ביטוח דרך הבנק, מומלץ לבדוק הצעות בחברות הביטוח הדיגיטליות, כאשר באתר של weSure ניתן לקבל הצעה לביטוח דירה תוך מספר רגעים.

בודקים וחוסכים: ביטוח הדירה הזול בישראל

אל תקנו ביטוח דירה לפני שבדקתם לעומק (צילום: ShutterStock)

לפני ביצוע רכישת ביטוח דירה, מומלץ גם לבדוק מהם הכיסויים שנכללים בפוליסת הביטוח שלכם ולבצע התאמה לכיסויים שנדרשים לכם. אם יש כיסוי שאין לכם צורך בו, תוכלו לחסוך בתשלום החודשי, ומנגד, להוסיף כיסוי שייתן לכם יותר שקט וביטחון, למשל סכום ביטוח נוסף, שישולם לכם במקרה של רעידת אדמה. לפני הרכישה, כדאי להכין לעצמכם רשימה של כל המרכיבים שאתם צריכים בביטוח הדירה.

למשל, הגנה מפני סיכון רעידת אדמה (הכיסוי החשוב ביותר בפוליסה, יחד עם סיכון נזקי אש וביטוח צד שלישי, היות והעלות של נזקים אלה עלולה להיות מאות אלפי ש"ח) נזקי מים, פגיעה בזדון של המבנה - כך תוכלו לרכוש פוליסה שמתאימה בדיוק עבורכם, ולא ביטוח מנופח עם כיסויים עודפים ומיותרים. באתר של חברת הביטוח weSure, למשל, ניתן להתאים את הפוליסה, ולבחור את מה שאתם צריכים וגם לראות איך הוספת / הורדת כיסוי מסויים, משפיעה על המחיר החודשי שתשלמו.

כמו לפני כל רכישה שאנחנו עושים בשנים האחרונות (נסיעה לחו"ל, קניות מהסופר ועוד), גם לפני רכישת ביטוח דירה מומלץ לבצע השוואת מחירים, שלוקחת מעט זמן, אבל יכולה לחסוך כסף רב. זאת כמובן, כדי לבדוק מי מעניק לכם את המוצר הטוב ביותר בעלות המשתלמת ביותר עבורכם, ולבצע רכישה חכמה.

מרכיב נוסף ומהותי בפוליסה הינו שיעור ההשתתפות העצמית אשר קיים בכל פוליסה ומשנה את העלות של הביטוח. אם אתם שונאי סיכון, ניתן לבחור בהשתתפות עצמית נמוכה, כך שהעלות החודשית תהיה גבוהה יותר, אך אם תשתמשו בביטוח, ההשתתפות שלכם כמובן תהיה נמוכה יחסית, או מנגד, להעלות את גובה ההשתתפות העצמית ולהוזיל את התשלום החודשי, מתוך אמונה שהסיכוי לנזק לדירה או פריצה חלילה אינו גבוה במיוחד.

פיני שחר, מנהל תחום דיגיטל ותביעות ב-weSure, ממליץ: "אצלנו, בזכות השימוש המתקדם בדאטה, הלקוח מקבל הצעה תוך מספר רגעים מרגע שהוא הכניסנתונים בסיסיים לאתר וכך הוא יכול להיחשף להצעות המשתלמות שאנחנו מציעים לעומת אחרים ולמגוון חבילות הביטוח שאנו מציעים (כולל ביטוח למנויי הבית החכם של בזק). לפני בחירת ביטוח, חשוב להתאים אותו לצרכים והעדפות של כל אחד ואחת מאיתנו. אם מישהו לא חושב שהוא זקוק לביטוח מפני נזקי מים, או מעוניין בבביטוח בעלות נמוכה, עם השתתפות עצמית מוגדלת (במקרה ביטוח), הוא יוכל לעשות זאת אצלנו אונליין בקלות ובפשטות".

האמור לעיל מובא כמידע כללי. הכיסוי הביטוחי הינו בהתאם לתנאי הפוליסות וכתבי השירות הנרכשים בלבד.

בודקים וחוסכים: ביטוח הדירה הזול בישראל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully