וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קשר בראל שילב את המפלצות של אסקייפ בקמפיינים של יס והונדה

איילה צורף

21.1.2003 / 15:20

הרשות השנייה: קשת הפרה את הכלל האוסר על שיבוץ פרסומת לאותו המותג יותר מ-3 פעמים בשעה אחת; קשת: "לפי הבנתנו את הכללים, לא מדובר בהפרה כלשהי"


אמש, במסגרת הפסקות הפרסומות שבתוכנית הגמר של הכספת, עלו לאוויר שתי גרסאות מיוחדות וככל הנראה, חד פעמיות, של הפרסומות "רומיאו ויוליה" של יס ושל הונדה גאז.

במסגרת הסרטון המיוחד, הוכנסו המפלצות של מותג "אסקייפ" של פלאפון לתוך התסריט של שני הקמפיינים האחרים. בפרסומת "רומיאו ויוליה" רואים את אחת המפלצות שוכבת במיטה עם שני הגברים. בסוף הסרטון מופיעה המפלצת בתוך הלוגו של יס, במקום הבחורה. בפרסומת של הונדה, יושבת מפלצת יחד עם הבחורה, בתוך הרכב ואח"כ על הספסל.

"שלושת המותגים פונים לצעירים, לכן החלטנו לנסות משהו חדש, שעד כה לא התרחש בישראל, והוא לשלב את המפלצות בתוך תסריטים למותגים אחרים", אומרת שירה מרגלית, מנשה למנכ"ל מק'אן קשר בראל, המטפל בשלושת המותגים.

הרשות השנייה, מצידה, החליטה כי מדובר בהפרת הכלל האוסר לפרסם את אותו המותג יותר מ-3 פעמים בשעה אחת. "קשת שיבצה קמפיין של אסקייפ מספר גדול של פעמים בשעה אחת, הן כפרסומת למותג אסקייפ והן בתוך פרסומות אחרות. מבחינתנו, מדובר בהפרה, ולכן שלחנו לקשת מכתב בו היא מתבקשת להסביר את המהלך", אומרת דוברת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, נחמה לאור. דוברת קשת אמרה בתגובה כי: לפי הבנתנו את הכללים, לא מדובר בהפרה כלשהי".

במכתב שכתבה הרשות לפלאפון נאמר כי "מפלצות אלה הינן הסימן המזהה של המותג ESC של חברת פלאפון, והצגתן בתשדירי הונדה ויס מהווה חשיפה למותג ESC, מעבר לזו הניתנת בתשדירים של המוצר עצמו. לפיכך, יש בשידור כאמור הפרה לכאורה של כלל 7 ב' לכללי שיבוץ פרסומות. את עמדתכם נבקש לקבל לפני יום השידור הבא".

לשאלה מדוע הסכימו יס והונדה לשלב מוטיבים מקמפיין למותג שטרם הוכחה הצלחתו, וכי יש אפשרות שהוא מזוהה עם מותג פלאפון, ענתה מרגלית כי "לא זו בלבד שהחברות מאד שמחו לשלב את המפלצות בקמפיין שלהן, קיבלנו הבוקר תלונות מלקוחות נוספים שלנו, שפונים לאותו קהל יעד, שרוצים אף הם לשלב את המפלצות בקמפיינים שלהם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully