וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לפני שאתם הולכים להשתלה: יש עוד דרכים לעצור את הנשירה שלכם

13.10.2020 / 1:23

אם יש נקודת חולשה אחת המשותפת לגברים ולנשים, זהו החשש מהתקרחות רגע לפני שאתם מחפשים קליניקות בטורקיה, יש דרכים פשוטות יותר לעצור את הנשירה. הנה כמה מהן

ספק 500

מאצו'איסטים וקשוחים ככל שנהיה, אם יש דבר אחד שמלחיץ אותנו הגברים הישראלים יותר מכל ולא משנה באיזה גיל הוא הפחד שיום אחד נאבד את השיער שעל ראשנו. גם הגבר האדיש ביותר שכלום אינו חודר את שריונו עלול לקבל דופק מואץ שהוא רואה שערות שנשארו על מברשת השיער או על היד בעת חפיפה במקלחת. התופעה פחות מדוברת אך בהחלט קיימת גם בקרב נשים.

בעוד הפאניקה אחידה לשני המינים, הסיבות לנשירת השיער דווקא לא ויכולות להיות לה גורמים שונים ומגוונים, החל מנשירת שיער עונתית, דרך כזן המצביעה על בעיה בריאותית הדורשת טיפול, תורשה ועד שינויים במצב הרוח. איך תדעו מהו סוג הנשירה ומה ניתן לעשות בנידון?

קשת לייזר היירמקס לשיער. יחצ,
Dude, מה הדבר המוזר הזה על הראש שלך?/יחצ

יום הקרחת הבינלאומי חל מחר. אם נהייה לרגע רציניים, לתופעת ההתקרחות עלולות להיות השלכות הנוגעות הרבה מעבר למובן האסתטי המטריד, אם כי גם השפעות על מצב הרוח של האדם, על אופן התפקוד בעבודה, קשרים עם בני המין השני ופגיעה עמוקה בהערכה העצמית. החדשות הטובות הן שבמקרים רבים לא מדובר בגזרה משמיים והבעיה ניתנת לבלימה ולטיפול בדרכים שונות, פולשניות יותר ופחות וברמות מחיר שונות. חלקן אף ניתנות לטיפול עצמי מהבית גם בתקופת הסגר הנוכחית.

לדברי ד"ר דבורה שימל, מומחית לרפואה אסתטית במרפאת אלונה שכטר בתל אביב, "גורמים רבים עלולים לגרום לנשירת שיער מוגברת, חלקם זמניים ויעברו מעצמם מעצמם וחלקם דורשים הסתכלות וטיפול. נשירת שיער זמנית יכולה להיגרם כתוצאה משינויי מזג אוויר או ירידה במצב הרוח לדוגמא. נמצא כי מצב רוח ירוד, דיכאון, חרדה ומועקה נפשית הם בעלי השפעה ממשית על קצת גדילת השיער ונשירתו. אי לכך, במידה ואדם סובל מירידה במצב הרוח ומועקה במהלך חילופי עונות, הדבר עלול לגרום לנשירה מוגברת. נשירה זו בדרך כלל פוסקת וחוזרת למצב תקין כשמצב הרוח משתפר ולכן אין סיבה לדאגה".

תופעה ידועה נוספת נקראת 'נשירת שיער מדומה'. היא מסבירה: "המונח מתייחס לסיטואציה בה אנו חושבים שאנו מאבדים יותר שיער מהרגיל, אך למעשה הדבר אינו נכון. בחיי היומיום של אדם הוא מאבד כ-100 שיערות לערך כחלק מתהליך הנשירה הטבעי והתקין. עם זאת, שיערות רבות נשארות על הקרקפת בשל הימצאותו של חשמל סטטי. נשים נוטות לחפוף פחות בחודשי החורף למשל ולכן יותר שיערות שנשרו נשארות על הראש. ברגע שחפיפה מתבצעת אחת לכמה ימים ומנקה את כל השערות שנשרו, לפתע נדמה שאנו רואים כמות גדולה יותר של שיערות על רצפת המקלחת, מה שעלול להבהיל, אך למעשה מדובר בכמות זהה לזו שהייתה קודם לכן ותקינה לגמרי".

sheen-shitof

הסוד? שחיית חתירה

ביקור קצר בבריכה שינה לי את החיים - וגם לכם זה יקרה

בשיתוף TI SWIM
הייר קליניק. ShutterStock
לא תמיד יש סיבה אמיתית לדאגה/ShutterStock

למרות האמור, מסייגת ד"ר שימל, "לנשירה, שבירות ודלילות שיער באופן כללי יכולות להיות גם תסמינים של תופעות של בעיות בריאותיות שונות שכדאי לשים אליהן לב ואף מחייבות התייעצות והבחנה רפואית ויכולות לנבוע עקב שינוי הורמונלי, תזונתי או כזה הקשור בגיל ותורשה".

אז מהם הפתרונות המוצעים, מלבד ריצה מזורזת לאתרי האינטרנט וחיפוש בהול אחרי מספר טלפון עם קידומת טורקית? הנה כמה אופציות מעניינות וחדישות.

הפיתרון הטבעי

ערכה לטיפוח השיער מבוססת צמחים. יחצ,
טיפול מבוסס על צמחי מרפא/יחצ

לא רבים יודעים זאת, אך תכשירים רבים בהם אנו משתמשים באופן יומיומי במקלחת לחפיפה והזנה של השיער כדוגמת שמפו וקונדישינר אמנם ממלאים את פונקציות הניקוי, הזנה והחלקה, אך פעמים רבות מכילים חומרים אגרסיביים ומזיקים לשורש השיערה, מחלישים אותו וכתוצאה מכך גורמים לנשירה מוגברת.

אחד מהפתרונות הקלים ביותר ליישום הוא מעבר לתכשירים המבוססים על צמחי מרפא ונטולי מלחים וכימיקלים שונים. אלו ינקו את השיער ויזינו את הקרקפת בצורה מיטבית תוך שמירה על השיער. פרט מעניין נוסף שלא רבים יודעים הוא בנוגע לקונדישינר, אשר פעולתו אומנם מרככת את השיער, אך גם את השורש ובכך עלול לפגוע בו ולגרום לנשירת שיער מוגברת. ניתן להחליף את הקונדישינר הקיים בתכשיר טבעי על בסיס שמנים שמזין את השיער והקרקפת במקביל ואינו גורם להיחלשות השורש. תכשירים נוספים הקיימים בשוק מכילים קפאין, אשר ממריץ את הדם לאיזו הקרקפת והשורשים ובכך מזין אותם וגורם להתעוררותם.

הפיתרון הטכנולוגי

היירמקס לשיער. יחצ,
אה, אז זה המכשיר. אל תדאגו, לא יוצאים עם זה החוצה והחלק הטוב - גם לא צריך לעבוד יותר מדי כשהוא על הראש. היירמקס/יחצ

מתחברים לקדמה ולטכנולוגיה? בשנים האחרונות יוצאים לשוק יותר ויותר פטנטים ומכשירים שמצליחים לארוז טכנולוגיות רפואיות מתקדמות בהן השתמשו עד כה רק במכונים ומרכזי טיפול מקצועיים, אל תוך מכשירים קומפקטיים המיועדים לתפעול עצמאי לחלוטין ובסביבה הביתית.

אחד המכשירים פורצי הדרך בתחום אשר גרסאותיו השונות כבר נמכרו במיליוני יחידות ברחבי העולם מגיע מארצות הברית ושמו HairMax. המכשיר, העושה שימוש במודלים של לייזר רפואי, נבחן בשבעה מחקרים קליניים שונים שנחלו כ-90% הצלחה בבלימת התהליכי הנשירה וההתקרחות בקרב שני המינים. פעולת המכשיר מבוססת על עקרון תהליך הדומה לפוטוסינתזה בצמחים, בה אנרגיית האור הטיפולית שמקורה בקרן לייזר ברמה נמוכה, מזינה את זקיק השערה על ידי המרצת חמצן וחומרים מזינים ומעודדת לצמיחה חזקה יותר. אור הלייזר הגובר מזין את זקיקי השיער ברמה התאית ובכך מפחית את דילול השיער ומסייע לו לגדול באופן חזק ובריא. המכשיר הביתי הנראה כקשת שיער גמישה המתלבשת על הראש ובחלקה הפנימי שיני סיליקון המרווחות את השיער ו-41 מודלים של לייזר רפואי. הפעלתה פשוטה ומתבצעת על ידי הנחתה בקדמת הראש והזזתה לאחור בכל שלושים שניות כאשר מסמנת על ידי רטט. התהליך כולו אורך 3 דקות בלבד ויש לחזור עליו 3 פעמים בשבוע. המכשיר בעל סוללה פנימית נטענת, ניתן לנשיאה לכל מקום ולעבוד איתו תוך גם כדי צפייה בטלוויזיה בזמן הסגר הביתי.

הפיתרון הרפואי

טיפול RRS לשיער. יחצ,
בלי לדקור את המטופל. טיפול RRS/יחצ

לדברי ד"ר שימל, "גם בתחום הרפואי הטכנולוגיות והטיפולים משתכללים כל העת, וישנם כאלו אשר ניתנים לביצוע אך ורק על ידי רופא מוסמך".

אחד הטיפולים הרפואיים החדשניים ביותר כיום בתחום דלילות השיער הוא ה- RRS. אם בעבר היה צורך לקחת דם מהמטופל על ידי דקירה פולשנית, לאחר מכן להעביר את הדם במכונה שפירקה אותו באמצעות צנטרפוגה למרכיביו השונים, פלזמה עשירה בטסיות דם וחלבון, ואותה הזריקו בחזרה לקרקפת המטופל, הרי שבטיפול ה-RRS החדש התהליכים מקוצרים והופכים נעימים וידידותיים יותר. הפלזמה וטסיות הדם החיוניות מגיעות במבחנה מוכנה מראש ואין צורך לדקור את המטופל. את תכולת המבחנה מזריקים לקרקפת בהליך פשוט. הטסיות המשתחררות בעומק העור מעודדות ייצור מוגבר של קולגן ואלסטין ועל ידי כך ייצור וגדילת זקיקי שערה חדשים.

מחקרים קליניים הוכיחו כי בקרב מטופלים שעברו הזרקות בין 2 עד 3 ובהפרש של חודשיים האחד מהשני ולאחר 12 חודשים הייתה עלייה של 44% בצמיחת זקיקי וצפיפות השיער בקרב גברים ונשים כאחד. גם עלות הטיפול נחתכה משמעותית ביחס לטיפולים המתקדמים פחות ועומדת על 1000-1200 שקלים פר מבחנה. הטיפול כאמור מתבצע על ידי רופא מוסמך בלבד ומתאים לנשים וגברים כאחד. מספר הטיפול הנדרש משתנה בין אדם לאדם ותלוי במצב דלילותו של השיער.

וכן - כפיתרון אחרון יש גם את השתלת השיער, אבל על זה שמעתם וקראתם לא מעט.

  • עוד באותו נושא:
  • קרחת

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully