וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר חוזר להתחזק - 4.9 שקלים; היורו עולה ל-5.252 שקלים

אמיר טייג

22.1.2003 / 15:18

סוחרים: הביקוש למט"ח - בשל החשש ממלחמה בעיראק; היורו משלים עלייה של כ-34% מתחילת 2002 ושל 5.65% מתחילת השנה

נמשכת היחלשות השקל מול המטבעות העיקריים - הדולר והיורו. הדולר, שנסחר במהלך שעות הצהריים המוקדמות ברמה של 4.885 שקלים, מתחזק בשעה זו ל-4.9 שקלים - גבוה בכ-0.47% מהרמה בה נקבע השער היציג אתמול. בכך משלים הדולר עלייה של 3.25% מתחילת השנה. כפי שעריכו סוחרים רבים, פריצת רמת ההתנגדות הטכנית ששכנה ב-4.825 שקלים לדולר לפני כשבוע וחצי, סימנה את תחילת הידרדרות השקל עד רמתו הנוכחית.

גם היורו ממשיך להתחזק מול השקל, ואחרי שפתח ברמה של 5.254 שקלים ונחלש בצהריים ל-5.225 שקלים, הוא מתחזק כעת שוב לרמה של 5.252 שקלים. מדובר בהתחזקות של 01.2% לעומת השער היציג שנקבע אתמול. בכך משלים היורו עלייה של 5.65% מתחילת השנה ועלייה של יותר מ-34% מתחילת 2002.

מחדרי העסקות נמסר כי עיקר המסחר התנהל בשעות הבוקר בין הבנקים, וכי נפח המסחר אינו גבוה. בשעות אלו מצטרפים גם המגזר העסקי ולקוחות זרים. מחדר העסקות של בנק לאומי נמסר כי התחזקות הדולר מתבצעת בעיקר על רקע החשש ממלחמה בעיראק שתשליך לשלילה על ישראל.

להתחזקות היורו מול הדולר, חלק חשוב בפיחות החד בשער השקל מול היורו וכן בפיחות השקל מול הדולר. בעולם נתפש השקל כחלק מגוש הדולר, ולפיכך הוא נע יחד עם הדולר מטה ביחס ליורו. רמת הסיכון הגבוה הנובעת מקרבתה של ישראל לסכסוך במפרץ מעלה את הסיכון הייחודי של ישראל, ולפיכך השקל נחלש גם מול הדולר.

נשיא ארה"ב, ג'ורג בוש, הבהיר אתמול כי גם אם לא יזכה לשיתוף פעולה של האו"ם, בכוונתו לנקוט בצעדים שיביאו את סדאם חוסיין להתפרק מנשק ההשמדה ההמוני שבידיו. "הזמן אוזל", אמר בוש, ובכך רמז כי המתקפה האמריקאית קרבה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully