הרשות להגנת הצרכן לחברות התעופה: "השיבו כספים לנוסעים"

עו"ד מיכאל אטלן, הממונה על הרשות, פנה לאל על, ישראייר וארקיע ולנציגי החברות הבינלאומיות: "פגיעה בזכויות הצרכנים, התלונות משקפות רק מיעוט של הפגיעות"

וואלה! עסקים
בווידאו: הפגנת עובדי ארקיע בהרצליה (צילום: שלומי גבאי)

הממונה על הרשות להגנת הצרכן, עו"ד מיכאל אטלן פנה היום (ראשון) אל חברות התעופה אל-על, ישראייר וארקיע, ונציגי חברות התעופה הבינלאומיות בדרישה להשבת כספים המגיעים לצרכן עקב ביטול טיסה אגב מגפת הקורונה.

מאז תחילת משבר הקורונה הצטברו בידי הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן מידעים ומאות תלונות בעניין אי השבת כספים המגיעים לצרכנים עקב ביטולי טיסות בשל המגבלות על ענף הטייס עקב המגפה. חלק מהתלונות הן בשל אי השבת כספים ששילם הצרכן לאחר שחברות התעופה ביטלו טיסות עקב המגפה, וזאת גם לאחר מועד האורכה שהמחוקק העניק לחברות התעופה להשבת כספים לצרכנים (90 ימים מהמועד הנקוב בכרטיס הטיסה או עד יום 1.10.2020 לפי המאוחר ביניהם).

עוד בוואלה! NEWS

תקופת הקורונה מסוכנת עבור החולים במחלה זו. איך שומרים עליהם?

פרופ' ארנון נגלר בשיתוף האגודה לזכויות החולה
לכתבה המלאה
"עם כל הקשיים של החברות, גם הצרכן ניזוק" (צילום: משה שי, פלאש 90)

בין היתר נמסר במכתב: "חוק הגנת הצרכן מטיל על הממונה אחריות לטפל בתלונות של צרכנים גם בכל עניין הקשור להגנת הצרכן שלא הוטל בדין על רשות אחרת. הטיפול בהפרות לפי חוק שירותי תעופה (פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה) לא הוטל על רשות אחרת, ולפיכך הרשות רואה בחומרה את הפגיעות בזכויות הצרכן למיניהן כאמור. יצוין כי התלונות שקיבלה הרשות נוגעות רק לחלק מחברות התעופה הפועלות בישראל. בכל זאת מצאתי לנכון להפנות פניה זו לכולכן מפני שהתלונות המוגשות לרשות לרוב משקפות רק מיעוט של הפגיעות בצרכנים".

עו"ד אטלן חתם את מכתבו: "עם כל ההבנה לקשיים של חברות התעופה עקב המגפה, גם הצרכן ניזוק ממנה, והוא לא מקבל שום סיוע מן המדינה", מסרו ברשות, שמפצירה בחברות אשר מפרות את החוק לפעול במהרה לתיקון ההפרה מול הצרכנים. הרשות שוקלת בימים אלה את המשך צעדיה באשר להפרות כאמור".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully