וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פורום היוצרים והמפיקים מתנגד להקמת רשות לאומית לתקשורת

רוני קורן-דינר

22.1.2003 / 12:49

היוצרים טוענים כי הרשות תביא לחיסול רגולציית השידורים והתוכן; אם הממשלה לא תבטל את ההחלטה להקים את הרשות בתוך 10 ימים - יעתרו לבג"ץ

פורום היוצרים והמפיקים בקולנוע ובטלוויזיה פנה היום במכתב לממשלה בדרישה כי תפעל לביטול החלטתה בעניין הקמת רשות לאומית לתקשורת, על פי מסקנות "ועדת אולניק". אם הממשלה לא תודיע בתוך עשרה ימים על ביטול ההחלטה, ייערך הפורום להגשת עתירה לבג"ץ בנושא, באמצעות עורכי הדין אבי שרף וגבריאל ספרן ממשרד נחושתן, ספרן, מרום, ארליך ושרף.

פורום היוצרים והמפיקים פתח בחודשים האחרונים במאבק ציבורי רחב היקף נגד כוונת משרד התקשורת ליישם את מסקנות "ועדת אולניק", בראשות מנכ"ל משרד התקשורת אורי אולניק, לעניין הקמתה של רשות לאומית לתקשורת. את המאבק מובילים יורם חטב, חבר הוועד המנהל של ארגון שחקני המסך, ואייל מלובן, מנכ"ל איגוד העובדים בקולנוע ובטלוויזיה.

הרשות הלאומית אמורה לבצע מהפך בשיטת הרגולציה תוך ביטול משרד התקשורת, מועצת הכבלים והרשות השנייה, והכפפתם למועצה מרכזת אחת שתהיה אחראית להסדרת תחום הטלקומוניקציה ותחום התוכן גם יחד.

היוצרים טוענים כי הרשות הלאומית לתקשורת תביא ל"חיסול" רגולציית השידורים והתוכן, לפגיעה אנושה במחויבויות גופי השידור ליצירה הישראלית, ולהשתלטות האינטרסים הכלכליים בתחום התקשורת והשידורים על האינטרס הציבורי והאינטרס התוכני-תרבותי.

עוד נטען כי בתהליך קבלת ההחלטות נפלו פגמים רבים, וכי לנציגי הציבור לא ניתנה הזדמנות נאותה להשמיע את עמדתם. במסגרת המאבק פנו נציגי הפורום למנכ"ל משרד התקשורת, לשרים ולחברי כנסת ואף ליועץ המשפטי לממשלה וליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully