וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גמול תרכוש אג"ח שלה באמצעות חברה בת בהיקף של 20 מיליון שקל

אמיר טייג

22.1.2003 / 13:22

גמול לא צפויה לרשום רווח הון בגין רכישת האג"ח; עשויה לנצל את המחיר הנמוך למכירה עתידית ברווח; החברה הבת מתחייבת שלא להמיר את האג"ח הנרכש למניות

חברת ההשקעות גמול, שבשליטת משפחת טראמפ האמריקאית, מודיעה כי חברה בת אישרה רכישת אג"חים להמרה של גמול בהיקף שלא יעלה על 20 מיליון שקל. כמו כן, החברה הבת מתחייבת שלא לבצע המרה של האג"ח למניות.

מאחר שחברה בת רוכשת את המניות, גמול לא צפויה לרשום רווח הון בגין רכישת האג"ח במחיר נמוך מהמחיר בו הנפיקה אותו. ההערכות הן כי מאחורי החלטה זו עומדת מחשבה כי מחיר האג"ח הנמוך מהווה הזדמנות עסקית עבור החברה, שתוכל למכרם במחיר יקר יותר בעתיד. בשנת 2002 רשם האג"ח של גמול ירידה של כ-10%, ומתחילת שנת 2003 הוסיף ירידה קלה של 0.1%. לעומת זאת, מחיר מניית גמול ירד בצורה חדה בשנת 2002 והשיל מערכו כ-62%. מתחילת השנה הוסיפה המניה ירידה של 7%.

גמול נמצאת בשליטת משפחת טראמפ האמריקאית ומהווה בשנים האחרונות, מאז נרכשה השליטה בה מקרן מבטחים, כזרוע ההשקעות של משפחת טראמפ בישראל. בסיכום תשעת החודשים של 2002 דיווחה החברה על הפסד של 52.4 מיליון שקל, ועל צניחה בהכנסות מפעולות לרמה של 23.8 מיליון שקל - לעומת 166.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully