וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

Mine סוגרת סבב גיוס עם 9.5 מיליון דולר

החברה שמחזירה למשתמשים את השליטה במידע האישי באינטרנט, משיקה בארה"ב וסוגרת את סבב A בגיוס של 9.5 מיליון דולר בהשקעה ראשונה של קרן ה-AI של גוגל

מיין. יחצ,
Mine/יחצ

הסטארטאפ הישראלי MINE (מיין) המאפשר לכל אחד מאיתנו להחזיר את השליטה על המידע האישי ולהפחית סיכונים דיגיטליים, מכריז היום (רביעי, 21.10.20), על השקת המוצר בשוק האמריקאי וסגירת סבב גיוס של Round A בסך של 9.5 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה, קרן הון סיכון הממוקדת AI של גוגל; Gradient Ventures - בהשקעתה הראשונה ביזמות ישראלית; בצירוף שתי קרנות חדשות: e.ventures ,MassMutual Ventures ובתמיכת המשקיעים הקיימים בחברה Battery Ventures ו-Saban Ventures. בכך, משלימה החברה שהוקמה רק לפני שנה וחצי גיוסים בסך של כ-12.5 מיליון דולר. את הסבב השלימה החברה בעיצומה של מגיפת הקורונה ובהתאם למגבלות, תוך ביצוע שיחות זום מרובות עם הקרנות המשקיעות שמעולם לא פגשו את היזמים פנים מול פנים.

Mine הוקמה על בסיס התובנה כי מצד אחד - עוד לא הומצא 'אינטרנט נטול סיכונים' וכי פריצות למאגרי מידע ונתונים הן עובדה מוגמרת שתמשיך ללוות אותנו עוד זמן רב בעתיד; ומצד שני - כי המשתמשים מעוניינים להמשיך ליהנות מכל מה שיש לרשת להציע, גם במחיר של גילוי חלק מהמידע האישי שלהם, כמו נתוני זהות, אשראי, וכו'. על כן, וכדי לגשר על המתח שבין הצורך לגלות מידע לבין החשש מאובדנו ומשימוש לוקה בו - הוחלט במיין לגבש פתרון ומאפשר למשתמשים להמשיך וליהנות מהאינטרנט, מבלי לשנות את התנהגותם, אך תוך שהם מקבלים ידיעה מלאה לגבי איזה מידע שלהם שמור ואצל אילו חברות, בצירוף אפשרות לשליחת בקשה כי המידע שאין בו עוד צורך ימחק לאלתר. כך, הפתרון של מיין מתמקד בהענקת שקיפות מלאה והאפשרות למשתמשים לשלוט באופן חלוקת המידע שלהם באינטרנט.

במקביל לעלייתן של הרשתות החברתיות ואיסוף נתונים אישיים ברחבי העולם, גדל משמעותית גם השימוש של אנשים בשירותים מקוונים וכך גם הסיכון מפגיעה בפרטיותם של המשתמשים. ואכן, מבדיקה שערכה מיין בקרב משתמשיה עולה כי בממוצע, בכל רגע נתון, כ-350 חברות (ובקרב משתמשים ישראלים, כ-450 חברות) מחזיקות במידע כגון זהות אישית, כתובות ומידע פיננסי. מדובר בעקבות דיגיטליים (digital footprints) שנשארים ברשת במשך שנים, אף על פי שבכ-80% מהפעמים מדובר במידע שנמסר עבור שירות לצורך חד פעמי בלבד. עקבות אלו מגדילים משמעותית את הסיכונים ברשת והמידע שהשארתם מנוצל מדי יום, במקרה הטוב, על ידי החברות ובמקרה הרע על ידי האקרים המבצעים גניבת זהויות של צרכנים ושימוש בנתוני אשראי. לפי החברה, "מדוע לנו להשאיר את המידע האישי שלנו במקומות שאינם נותנים לנו יותר ערך? לגישתנו, עדיף למחוק את המידע משום שתמיד ניתן להירשם שוב".

seperator

במיין מדגישים כי בתקופת הקורונה חלה עלייה משמעותית בשימוש של אנשים בשירותים מקוונים ועל כן, בהכרח, בעיית הפרטיות החריפה. לכן, עולה הצורך במוצר של החברה אשר מסייע למשתמשים לדעת היכן שמור המידע האישי שלהם ברשת ובמידת הצורך גם לבקש מהחברות המסחריות למחוק אותו, באמצעות הגשת בקשות אוטומטיות מכוח 'הזכות להישכח' (Right to be Forgotten).

הפתרון של מיין, המבוסס על בינה מלאכותית (AI): אלגוריתמים מתחום למידת מכונה (Machine Learning) ו-עיבוד שפה (Natural Language Processing). באמצעות "עוזר אישי חכם", המוצר של מיין מנתח את החשיפה הדיגיטלית של המשתמשים ומאפשר לכל משתמש לדעת בכל רגע נתון איזה מידע אישי שלו שמור והיכן ואף מציע מנגנון קל ופשוט המבקש מהגופים המסחריים להסיר את המידע. בנוסף, באמצעות עדכונים שוטפים ביחס למיקום המידע ובאמצעות שליחת תובנות והמלצות, מיין מאפשרת לאנשים לנהל את הנתונים שלהם על פי בחירתם, מבלי לדרוש מהם לשנות את התנהגותם ברשת. מכאן, שבימים שבהם כולם עושים שימוש מוגבר בשירותים מקוונים, המוצר של מיין הוא שירות המעצים את המשתמשים ומאפשר להם לקבל בחזרה את השליטה על "העקבות הדיגיטליים" שהם מותירים בעת פעילותם ברשת.

במהלך השנה האחרונה, בה הושק המוצר רשמית באירופה, מעל ל-100,000 משתמשים גלובליים עשו שימוש במיין כדי לצמצם את טביעת הרגל הדיגיטלית שלהם, כשמעל ל-1,300,000 בקשות למחיקת המידע האישי נשלחו ליותר מ-150,000 חברות ברחבי העולם. מספרים אלו כוללים למעלה מ-15,000 מקרים המוגדרים כ-"Epic Save", בהם משתמשים מחקו באמצעות מיין את המידע האישי שלהם ממאגרי מידע מסחריים, זמן קצר לפני שמאגרים אלו נפרצו על ידי האקרים, לדוגמא, EasyJet. בנוסף, במיין חושפים היום את השירותים המקומיים שישראלים ביקשו למחוק מהם את המידע האישי שלהם הכי הרבה: יד2, וואלה שופס, ארקיע, פלאפון, הוט ואתר המכירות הפומביות winwin.

לאור השימוש הגדל במוצר והפניות מצד החברות עצמן לעזרה, מיין החלה לפתח מוצרי B2B אשר יעזרו לחברות לנהל את כל הבקשות Right-to-be-forgotten בצורה מהירה ונוחה יותר, על מנת לבנות גשר בין הצרכנים לחברות סביב כל בקשות הפרטיות שלהם, כדי לאפשר חוויה טובה יותר לשני הצדדים.

גל רינגל, מייסד שותף ומנכ"ל Mine מסר: "היום יותר מתמיד, המידע הפרטי שלנו אינו בשליטתנו, והסיכון הדיגיטלי עם התפרצות הקורונה רק גדל. אין ספק כי נושא הפרטיות ברשת מהווה דאגה מרכזית ברחבי העולם, אך רובנו כלל לא יודעים מי מחזיק את המידע האישי שלנו, ויותר מזה, כיצד לשלוט על מי יכול להמשיך להחזיק בו. המטרה שלנו במיין היא לשנות את המצב הקיים ולהנגיש לצרכן מוצר ידידותי, פשוט ויעיל, שבעזרתו הוא יוכל לקחת את השליטה על המידע האישי שהוא משתף באינטרנט מבלי לשנות את התנהגותו הדיגיטלית. כך אנחנו מגשרים על הפער בין צרכנים וחברות, דבר שיעצב עתיד חדש של בעלות על המידע האישי של כולנו".

  • עוד באותו נושא:
  • מיין

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully