וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפסד רבעוני של 387 מיליון דולר לג'יי.פי מורגן צ'ייס

דפנה מאור

22.1.2003 / 14:48

ירידה נרשמה בתחום בנקאות ההשקעות, ההכנסות מעמלות וההשקעות בהון פרטי; גידול בהכנסות מסחר ומהשקעות בני"ע

ענק הבנקאות ג'יי.פי מורגן צ'ייס רשם הפסד ברבעון הרביעי בגלל הפרשות של 1.3 מיליארד דולר, שנועדו לכסות על הפסדים הקשורים לאנרון ועל הוצאות משפטיות אחרות. JPM רשם הפסד של 387 מיליון דולר, או 20 סנט למניה, שהיה גדול מהפסד של 332 מיליון דולר ברבעון המקביל.

תחזיות האנליסטים צפו כי JPM ירשום הפסד של 9 סנט למניה. בניכוי הוצאות חד פעמיות ועלויות הקשורות למיזוג, הבנק רשם רווח של 36 סנט למניה.

בתחילת החודש הגיע JPM להסדר עם חברות ביטוח שנתבעו על ידיו בניסיון לאכוף עליהן כיבוד פוליסה של כמיליארד דולר שקנה הבנק, כדי לבטח עסקות שלו עם חברת אנרון. במסגרת ההסדר הסכימו חברות הביטוח לשלם כ-530 מיליון דולר מתוך חשיפה של 965 מיליון דולר, שהיתה לג'יי.פי מורגן במסגרת העסקות. הבנק כבר מחק כ-500 מיליון דולר בעקבות פשיטת הרגל של אנרון.

11 חברות הביטוח סירבו לכבד פוליסה של מיליארד דולר שקנה JPM, כדי לבטח חוזי גז ונפט בשווי 3.7 מיליארד דולר שאירגן עבור אנרון באמצעות ישות מקלט מס בשם מהוניה. המבטחים, הכוללים את ליברטי מיצ'ואל, טראוולס (סימול TAPA) וסייפקו (סימול SAFC) סירבו לשלם את התביעה - בטענה שעסקות האנרגיה לא היו יותר מסדרה של הלוואות בנקאיות "מוסוות" לאנרון, ולא חוזים של ממש להעברת נכסי אנרגיה. המבטחים טענו כי הפוליסה בטלה בשל ההונאה לכאורה שביצע ג'יי.פי מורגן.

הכנסות הבנק מעסקי בנקאות השקעות רשמו ירידה של 27% ל-678 מיליון דולר, לעומת הרבעון המקביל; בתחום הסחר נהנה הבנק מצמיחה של 64% בהכנסות, ל-585 מיליון דולר; הכנסות מעמלות ירדו ב-8.4% ל-2.28 מיליארד דולר; הפסדים מהשקעות בהון פרטי קוזזו בהשקעות בני"ע אחרים, אשר הניבו לבנק רווח של 747 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully