וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לוסנט דיווחה על הפסד רבעוני 11 ברציפות - אך גברה על התחזיות

רן דוידוב

22.1.2003 / 15:12

החברה דיווחה על הפסד נקי של 264 מיליון דולר; ההכנסות נפלו ב-42% מהתקופה המקבילה ל-2.08 מיליארד דולר; קופת המזומנים הצטמקה וכעת יש בה 3.7 מיליארד דולר

יצרנית ציוד התקשורת לוסנט דיווחה על הפסד רבעוני 11 ברציפות ועל ירידה במכירות, אך גברה על התחזיות ושבה ואישרה כי היא צופה להגיע לאיזון עד לסוף השנה הנוכחית.

החברה דיווחה על הפסד של 264 מיליון דולר, או 11 סנט למניה, ברבעון הפיננסי הראשון בהשוואה להפסד של 423 מיליון דולר, או 14 סנט, בתקופה המקבילה. בניכוי הוצאות חד פעמיות עמדו הפסדי החברה על 15 סנט למניה, לעומת תחזית להפסד של 21 סנט.

המכירות ירדו ב-9% ל-2.08 מיליארד דולר, מ-2.28 מיליארד ברבעון הקודם. בהשוואה לרבעון המקביל, בו דיווחה החברה על הכנסות של 3.58 מיליארד דולר, המכירות צנחו ב-42%.

לוסנט חוזה שמכירותיה יעלו ל-2.5 מיליארד דולר ברבעון הנוכחי - רמה שתאפשר לה, לטענתה, לסיים באיזון. "עשינו התקדמות יפה בדרך לשיבה לרווחיות עם שיפור בשולי הרווח הגולמיים והמשך קיצוץ ההוצאות, למרות ירידה בהכנסות שעמדה בטווח הנמוך של ההדרכה. עשינו מה שהבטחנו ברבעון הקודם" - אמרה מנכ"לית החברה, פטרישיה רוסו. הודענו גם על 20 חוזים חדשים ברבעון הקודם, ואנו ממשיכים לצפות לשיפור משמעותי ברבעון הנוכחי", הוסיפה.

לוסנט סיימה את הרבעון עם 3.7 מיליארד דולר במזומן והשקעות קצרות טווח - ירידה של 700 מיליון דולר. החברה אמרה כי שרפה סכום נמוך מהצפוי, וחזרה על תחזיתה לסיים את 2003 כשבקופתה עדיין 2 מיליארד דולר.

המשקיעים עוקבים אחר מצב קופת המזומן של החברה בעניין רב. דרכה של לוסנט לרווחיות עלולה להיות רצופת מהמורות, היות וספריה נמצאים תחת בדיקה של רשות ניירות ערך האמריקאית, והיא מנסה להתגונן מפני תביעת ענק ייצוגית שהגישו נגדה בעלי מניותיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully