וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צ'ק פוינט עקפה את התחזיות: הכנסות של 509 מיליון דולר ברבעון

שירי חביב ולדהורן

22.10.2020 / 12:07

המנכ"ל גיל שויד: ""אנחנו עדיין חיים עמוק בלב הקורונה, וכמובן גם הלקוחות והשותפים שלנו, ואני גאה בהצלחת העובדים להמשיך לנהל את הביזנס ולהביא תוצאות"

צילום ועריכה: צ'ק פוינט

חברת אבטחת הסייבר צ'ק פוינט עקפה את תחזיות האנליסטים בדוחות הרבעון השלישי שפורסמו היום. החברה עצמה לא מסרה תחזיות לרבעון זה, על רקע אי הוודאות הנמשכת בשל משבר הקורונה העולמי. עם זאת, בעוד שהאנליסטים ציפו מהחברה להציג הכנסות של כ-504 מיליון דולר ורווח נקי (Non-GAAP) בסך 1.53 דולר למניה, צ'ק פוינט סיכמה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 509 מיליון דולר ורווח נקי של 1.64 דולר למניה.

צ'ק פוינט רשמה צמיחה ברוב הפרמטרים המרכזיים: ההכנסות צמחו ב-3.7% ביחס לרבעון המקביל, כולל צמיחה בכל תחומי הפעילויות ובראשם תחום רישיונות האבטחה שצמח ב-9.7% להכנסות של כ-169 מיליון דולר.

הרווח הנקי לפי כללי החשבונאות המקובלים (GAAP) הסתכם בכ-201 מיליון דולר, לעומת כ-188 מיליון דולר ברבעון המקביל. על בסיס Non-GAAP נרשם רווח נקי של כ-231 מיליון דולר, עלייה של 6.5% ביחס לרבעון המקביל.

בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה, הכנסות החברה צמחו ב-3.5% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2019, והגיעו לכ-1.5 מיליארד דולר. הרווח הנקי לפי כללי GAAP הסתכם בכ-576 מיליון דולר, עלייה של 4.1%, והרווח הנקי על בסיס Non-GAAP גדל ב-4.4% לכ-662 מיליון דולר, שהם 4.58 דולר למניה.

במהלך הרבעון השלישי צ'ק פוינט ייצרה כ-248 מיליון דולר מפעילות שוטפת, ומתחילת השנה הגיע הסכום ל-859 מיליון דולר - בשני המקרים מדובר על עלייה מינורית לעומת התקופות המקבילות ב-2019. בסיום הרבעון היו לחברה בקופה כ-3.9 מיליארד דולר וזאת לאחר שבמהלך הרבעון היא רכשה מניות של עצמה תמורת 325 מיליון דולר. הרכישה העצמית בוצעה במחיר ממוצע של מעל 120 דולר למניה, בעוד שהמחיר הנוכחי הוא כ-124.5 דולר ומשקף לצ'ק פוינט שווי של 17.4 מיליארד דולר. לאחר סיום הרבעון דווח על רכישה של סטארט-אפ ישראלי נוסף, Odo, לפי הערכות בתמורה לכ-30 מיליון דולר.

וואלה טוק - גיל שוויד. ראובן קסטרו
עדיין חי באקשן. גיל שוויד/ראובן קסטרו

"עדיין חיים עמוק בלב הקורונה"

"התוצאות בסך הכל טובות, והעלייה ברווח למניה מאוד יפה. חלקה נובעת מהביצועים וחלקה מהקיטון בהוצאות, כי אנחנו עובדים בעולם וירטואלי עם פחות פעילויות פיסיות. התוצאות טובות בעיקר לאור המצב שבו אנחנו נמצאים, שהוא רחוק מאוד ממה שהתרגלנו אליו", אמר היום מייסד ומנכ"ל החברה גיל שויד, בשיחת זום עם עיתונאים.

לדבריו, הצמיחה הגיעה מכמה מקורות, גם ממכירות רישיונות אבטחה, אבל לא פחות מעניין - מהנושאים האסטרטגיים שלנו: מכירות מוצרי הענן עלו ב-57%, מכירות יכולות האבטחה לנקודות קצה כמו מחשבים אישיים ומובייל, שזה תחום חם מאוד, עלו ב-37%. הפוטנציאל שלנו הרבה יותר גבוה ואנחנו יכולים להגיע הרבה יותר רחוק. ברבעון הזה כל אינדיקטורים החשובים שלנו עלו - לקוחות חדשים, מכירות ענן ועוד".

נכון להיום, מרבית משרדי צ'ק פוינט בעולם סגורים, ובסה"כ רק 16%-17% מכוח האדם עובדים במשרדים כעת, לעומת 20% לפני רבעון. "אנחנו עדיין חיים עמוק בלב הקורונה, וכמובן גם הלקוחות והשותפים שלנו, ואני גאה בהצלחת העובדים להמשיך לנהל את הביזנס ולהביא תוצאות", אומר שויד.

שויד פירט על מספר איומי סייבר ותקיפות סייבר שהחברה זיהתה במהלך הרבעון, ביניהם "אכילס" - חולשה שנמצאה על שבב התקשורת של קוואלקום שהוא שבב מרכזי בטלפונים מסוג אנדרואיד. החולשה מאפשרת להפוך את הטלפון לכלי ריגול וצ'ק פוינט עובדת עם קוואלקום לפתור זאת. חולשות אחרות נמצאו באלקסה של אמזון ובאתר ההיכרויות אוקיי קיופיד. מתקפה שזוהתה היא מתקפה נמשכת מצד איראן, עם יכולות מובייל ומחשב, שבאמצעותן האיראנים פרצו לתוכנות שנחשבות בטוחות להעברת מסרים מוצפנים. "זה היה רבעון פורה שרק מראה כמה העולם שלנו חשוף, כמעט בכל פלטפורמה שמשתמשים בה", אומר שויד.

במקביל הזכיר שויד מספר מוצרים שהשיקה החברה ברבעון, בהם מוצר להגנה על סביבות IoT. על רכישת Odo אמר שויד כי זו "חברה צעירה, קטנה, אבל מאוד מוצלחת עם טכנולוגיה מדהימה לטפל בתחום הגישה מרחוק (remote access), עם טכנולוגיה מבוססת ענן שמאפשרת ללא התקנה על המחשב להגיע לפורטל שמראה את כל האפליקציות הארגוניות - דבר שנדרש בצורה שאנשים עובדים היום".

  • עוד באותו נושא:
  • צ'ק פוינט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully