וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק האג"ח: התשואה בשחרים הארוכים עולה ל-11.8%

ליאור כגן

22.1.2003 / 18:56

התחזקות הדולר מפילה את האפיק השקלי; עליות של 0.4% בצמודי הדולר; עליות בצמודי המדד הקצרים בציפייה למדדים גבוהים

ההתפרקות של השקל במסחר מול הדולר מפילה את האפיק השקלי ובשעה זו נסחרים איגרות החוב מסוג שחר בירידות חדות. הגלילים, צמודי המדד והמק"מים נסחרים במגמה מעורבת והגלבועים צמודי הדולר נסחרים בעליות.

הדולר נסחר כעת במחיר של 4.9 שקלים לדולר - עלייה של 0.47% לעומת היציג שנקבע אתמול ברמה של 4.877 שקלים. פעילים בשוק מציינים כי הדולר מתחזק על רקע הערכות כי המתקפה בעיראק קרובה מתמיד. נשיא ארה"ב, ג'ורג בוש, הבהיר אתמול כי גם אם לא יזכה לשיתוף פעולה של האו"ם, בכוונתו לנקוט בצעדים שיביאו את סדאם חוסיין להתפרק מנשק ההשמדה ההמוני שבידיו. "הזמן אוזל", אמר בוש, ובכך רמז כי המתקפה האמריקאית קרבה.

בנוסף מושפע המסחר מהירידות החדות בשעות הצהריים בבורסות אירופה ומהציפייה למגמה דומה בפתיחת המסחר בארה"ב.

האג"ח השקליות מסוג שחר רושמות כעת ירידות של כ-0.8% בממוצע. השחר מסדרה 2670, שתיפדה בעוד כ-4.5 שנים, נסחרת כעת בירידה של 1.1% והתשואה עלייה עולה לרמה של 11.56%. השחר לטווח של כ-8.25 שנים, מסדרה 2680, רושמת כעת ירידה של 0.8% והתשואה עליה קופצת לרמה של 11.81%.

העצבנות בשוק האג"ח ניכרת גם במסחר במק"מים שנסחרים במגמה מעורבת. התשואה במק"מים הארוכים, לטווח של למעלה מ-9 חודשים, מטפסת לרמה של כ-8.8%.

הגלילים צמודי המדד נסחרים במגמה מעורבת כאשר בטווחים הקצרים של פחות מ-5 שנים נרשמות עליות שערים על רקע החשש למדדים גבוהים בחודשים הקרובים, בעקבות התחזקות הדולר. הגלבועים צמודי הדולר נהנים מהתחזקות המטבע האמריקאי ונסחרים בעליות של כ-0.4%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully