וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"מתארגנים מחדש": המינויים והשינויים, מדור שבועי

5.11.2020 / 0:44

שחר חסון מבדר, הבחירות בבורסה ליהלומים מתקרבות לישורת האחרונה, מיזם חדש לעבודה בתחום הרכב ומדוע ביקר שר הבריאות בנגב? כל מה שקרה השבוע בעולם העסקי

מינויים

רועי ברימר (46) מונה בימים אלו לתפקיד סמנכ"ל תפעול בחברת "אנרפוינט" מחברות הגדולות במשק בתחום התקנת מערכות סולריות במגזר העסקי ובמגזר הפרטי. במסגרת תפקידו בחברה יטפל בלוגיסטיקת רכש תפעול ובהתקנת מערכות וקשר עם לקוחות החברה. רועי שימש במשך שנים לתפקידי ניהול בתעשייה ובהייטק ובחברות כגון: HP ובחברת ניוטרון ובתפקידו האחרון שימש כמנהל מפעל תעשייתי בקבוצת פקר פלדה. הוא בעל תואר ראשון בהנדסה מכונות באונ' בן גוריון ותואר שני בהנדסת מערכות בטכניון.

רועי ברימר. אנרפוינט,
רועי ברימר/אנרפוינט

יאיר טל, מנכ"ל דירה להשכיר - החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה, הודיע ליו"ר החברה, אודי אדמתי, על כוונתו לסיים את תפקידו ולעזוב את החברה בראשית חודש פברואר 2021. טל הודיע על כוונתו גם לשר הממונה על החברה, יצחק כהן. דירקטוריון דירה להשכיר, אשר עודכן במהלך, מינה ועדה לאיתור מנכ"ל חדש, בראשות יו"ר החברה, אודי אדמתי. טל, המועסק בדירה להשכיר 6 שנים מאז הקמתה, מתוכן כשנתיים כמנכ"ל, עדכן כי בכוונתו לעבור למגזר העסקי, וכי יעדכן בזמן הקרוב לגבי החברה שאליה יצטרף.

דירה להשכיר הינה חברה ממשלתית בבעלות מלאה של מדינת ישראל. החברה הוקמה לצורך קידום נושא הדיור ופתרון משבר הדיור במדינה במסגרת הפרויקט הלאומי לדיור, המובל על ידי משרד הבינוי והשיכון. החברה פועלת להגדלת היצע פתרונות הדיור והורדת מחירי הדיור בישראל, באמצעות שיווק קרקעות בבעלות המדינה לשם הקמת אלפי יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח ופיקוח על הביצוע, ההקמה וההפעלה של הפרויקטים הן במכר דירות והן בהשכרה של דירות. עם הזמן התרחבו תחומי עיסוקה של החברה, והיא מהווה כיום זרוע ביצוע של הממשלה וקבינט הדיור לצורך תכנון, ביצוע וקידום פרויקטים לדיור במסגרת הפרויקט הלאומי לדיור, תכנון שכונות מגורים חדשות, מודלים משלימים לדיור, לשיווקי קרקע לשכירות ארוכת טווח וביניהם מודל 'השכר ומהר'.

יו"ר דירקטוריון דירה להשכיר, אודי אדמתי, הודה ליאיר טל בשמו ובשם דירקטוריון דירה להשכיר, על התרומה הרבה לפעילות החברה ולפיתוח שוק ההשכרה ארוכת הטווח בישראל ועל ההתמדה והיצירתיות הרבה אותן הפגין במשך כל שנות עבודתו בחברה, ובפרט בתקופה בה כיהן כמנכ"ל.

יאיר טל. ניר קידר,
יאיר טל/ניר קידר

השרה לשוויון חברתי וגמלאים ח"כ מירב כהן הודיעה על כוונתה למנות את מיכל דבורצקי למשנה למנכ"לית המשרד, לאחר שהדבר אושר מול נציבות שירות המדינה. מינוי זה מוסיף לכוח הנשי המנהיג את המשרד: המשרד לשוויון חברתי מוסיף לשורותיו את הגב' דבורצקי לצד יעל מבורך, מנכ"לית המשרד, יו"ר הרשות לקידום מעמד האישה, הגב' אוה מדז'יבוז', ובראשו כמובן, השרה כהן.

השרה כהן: "מיכל דבורצקי בעלת ניסיון ניהולי רב, עם הבנה מעמיקה של הובלת תהליכים אסטרטגיים, לב גדול ורגישות חברתית. את מיטב ניסיונה היא תתעל לאוכלוסיות המגוונות בהן מטפל המשרד. מיכל מצטרפת להנהלת המשרד שמורכבת מנשות מקצוע שנבחרו בקפידה ומשיקולים מקצועיים בלבד. ביחד עלינו לעמוד באתגרים רבים למען האוכלוסיות שעל רווחתן מופקד המשרד, ועת מורכבת זו בפרט".

מיכל דבורצקי, בעלת תואר ראשון ושני בהצטיינות במנהל עסקים, אשר לצד עבודתה מתנדבת בעמותות בתחום החינוך, שמשה כסמנכ"ל שיווק ודיגיטל באיסתא, משנה למנכ"ל גיתם, סמנכ"לית שיווק גולן טלקום, הקימה חברת ייעוץ בתחומי פיתוח עסקי ואסטרטגיה ועוד.

מיכל דבורצקי. יחצ,
מיכל דבורצקי/יחצ

החל מהיום (03.11.2020), מיכל ש.צדוק תמלא את תפקיד מנכ"לית המכרז להעצמת האזרח. צדוק בת 36, ממוצא עלית, אשר נישאה לאחרונה לישראל. שימשה בתפקידה האחרון מ"מ מנכ"ל המרכז להעצמת האזרח ולפני כן סמנכ"לית ממשל. בתפקידה כמנכ"לית היא מחליפה את עו"ד עינת פישר לאלו, אשר פרשה לאחר שלוש שנות הובלה של המרכז.

במסגרת תפקיד מנכ"ל המרכז להעצמת האזרח, צדוק תוביל צוות מומחים שאחראי לכל פעילותו של המרכז, הממוקם ברמת אביב.

מיכל ש.צדוק , מנכ"לית המרכז להעצמת האזרח: אני מודה מקרב לב לעו"ד עינת פישר לאלו על מילוי תפקיד מנכ"ל המרכז להעצמת האזרח בצורה מקצועית במשך 3 שנים, עינת הובילה את מרכז במסירות רבה, ומיצבה אותו בציבוריות הישראלית כגורם חברתי מוביל בתחום שיפור תהליכי יישום המדיניות, תפקודה של הרשות המבצעת וקידום אפקטיביות המגזר הציבורי. כמנכ"לית אמשיך בפעילותו החשובה של המרכז בתחומים אלה, ואפעל להרחיב את מנעד פעילות המרכז בתחומים נוספים בעלי השפעה ממשלתית-חברתית, אשים דגש מיוחד על הסכם העבודה שבין הציבור לממשלה והבטחת המשך העבודה המשותפת.

מיכל ש. צדוק. ישראל ש. צדוק,
מיכל ש. צדוק/ישראל ש. צדוק

איגנסיו דומינגז נשיא ומנכ"ל חברת אדמה, ערך סבב מינויים חדש בתוך החברה, כחלק מהמבנה הניהולי החדש של החברה: רוני פטישי-חילים מונתה למנהלת הכספים, ד"ר אלעד שבתאי מונה לסמנכ"ל תפעול גלובלי וד"ר יואב אבידור מונה לסמנכ"ל חדשנות, מחקר, פיתוח ורישוי.

איגנסיו דומינגז: "המבנה הניהולי החדש, והמינויים בתוך החברה, ישרתו אותנו בהשגת המטרות המסחריות, התפעוליות והאסטרטגיות, תוך התמקדות במתן מענה לצורכי החקלאים. המהלך נעשה מתוך הסתכלות קדימה וראיית הדור הבא בארגון. אנו מחויבים כל העת לפתח ולהשקיע באנשינו ולייצר הזדמנויות למנהלים המוכשרים, כדי שימשיכו לשגשג ולצמוח בחברה תוך הובלתה לשיאים חדשים בשנים הבאות".

יואב אבידור. יחצ,
יואב אבידור/יחצ

צחי אהרוני (46), מהנדס בניין, קודם לתפקיד משנה למנכ"ל חברת דן נדל"ן לאחר שכיהן בתפקיד מהנדס החברה ב-9 השנים האחרונות. בתפקידו החדש ימשיך לקדם בקבוצת דן את תחום הנדל"ן למגורים, למסחר ולמשרדים. בין הפרויקטים הבולטים אותם קידם נמנים מגדל היוקרה ארלוזורוב 17 בתל אביב, מגדל פסגת דן ברמת גן ופרויקט המשרדים לייף במתחם העסקים בי.בי.סי בבני ברק.

צחי אהרוני. יחצ,
צחי אהרוני/יחצ

שיפרה פרידמן-ויצמן (נ+ 3) מונתה למנהלת אגף השיווק בחטיבת הלקוחות של מאוחדת, בהובלת הסמנכ''ל עופר חברוני. פרידמן-ויצמן מגיעה למאוחדת עם ניסיון עשיר ומגוון בעולם הבריאות, אחרי מעל 20 שנות עבודה בשירותי בריאות כללית, במסגרתם שימשה בתפקידים בכירים בתחום השיווק, הפיתוח העסקי והתפעול בגופים השונים של כללית. לשיפרה פרידמן-ויצמן תארים ראשונים בניהול מערכות בריאות ומשפטים, תואר שני במשפטים ותואר שני בניהול מערכות בריאות והיא בעלת ניסיון רב בהנהגת תהליכי מצוינות והטמעת פרויקטים אסטרטגיים חוצי-ארגון.

סיגל רגב רוזנברג מנכ"לית מאוחדת, ברכה על המינוי החדש וציינה: "שיפרה פרידמן-ויצמן נטלה על עצמה תפקיד מאתגר להצעיד את מאוחדת, הקופה ההיברידית הראשונה והמובילה בישראל, להישגים משמעותיים - להמשיך ולהעניק רפואה אישית, איכותית, נגישה ומותאמת לכל אחד ואחת מלקוחותיה. אני סמוכה ובטוחה ביכולתה לקדם ולייעל מהלכי שיווק, להעמיק את תודעת מתן השירות בקרב עובדי הקופה, וכמובן להעצים ולהנגיש שירות איכותי ועדכני לטובת משפחות לקוחותינו".

עם כניסתה לתפקיד מציינת פרידמן-ויצמן: "אני רואה אתגר עצום להצטרף לצוות הבכיר של מאוחדת, דווקא בימים לא פשוטים העוברים עלינו, ובפרט על מערכת הבריאות. גאה ונרגשת להיות שותפה למשימות אסטרטגיות מורכבות לטובת רווחת ציבור הלקוחות, והמשך ההתפתחות של מאוחדת כקופה המשנה את עולם הבריאות בישראל".

שיפרה פרידמן ויצמן. גלעד שעבני,
שיפרה פרידמן ויצמן/גלעד שעבני

שי נוני (50), מונה לסגן נשיא תחום Metallic באזור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה בחברת קומוולט (Commvault), מובילה עולמית לניהול והגנת נתונים בענן, בסביבות מקומיות ובסביבות היברידיות. במסגרת תפקידו יהיה נוני אחראי על הקמת הפעילות והובלת אסטרטגיית המכירה והשיווק של פתרון Metallic החדש, וכן על צמיחה וקידום של כל תחום ה-SaaS (תוכנה כשירות) בחברה.

Metallic הוא פתרון הגנת נתונים מבוסס SaaS שמציע ניהול נתונים מאובטח, סקלבילי, בעל יכולת תאימות, וחסכוני. לנוני מעל 20 שנות ניסיון בהקמה וניהול צוותי מכירה וטכנולוגיה, והחדרת טכנולוגיות חדשות לשוק העסקי והטכנולוגי. הוא הקים את הסניף הישראלי של קומוולט ושימש כמנכ"ל משנת 2012. כשנה לאחר מכן מונה למנהל אזורי ישראל ואפריקה ולאורך השנים זכה יחד עם הצוות הישראלי ואזור אפריקה ב-5 פרסי הצטיינות בקומוולט. בתפקידיו הקודמים כיהן כמנכ"ל דאטה דומיין, ישראל ואפריקה; וכמנהל תחום ב- NetApp ישראל, טורקיה, יוון וקפריסין. נוני בוגר תואר במנהל עסקים מהקריה האקדמית אונו.

מרקו פאניצ'י, מנכ"ל אזור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה בקומוולט מסר: "כהוכחה לכך שאנחנו שמים כעת את הפתרון החדש שלנו, Metallic, בראש סדר העדיפויות, גיבשנו צוות עם כמה מהכישרונות הטובים ביותר בתעשייה כדי לתמוך במיזם. מינויו של שי נוני לסגן נשיא תחום Metallic הוא חלק חשוב במאמצים שלנו. נוני יוביל את צוות המכירות הייעודי ואת הצוות הטכני של אזור EMEA ואנחנו נרגשים מאוד להתחיל את המסע הזה יחד".

שי נוני. ניב קנטור,
שי נוני/ניב קנטור

לאחר הודעתו של נשיא בורסת היהלומים המכהן, יורם דבש, כי לא יתמודד לקדנציה נוספת, הודיע שי שניצר, נשיא חברת ש.שניצר יהלומים בע"מ, כי יתמודד בבחירות הקרובות לתפקיד נשיא הבורסה ליהלומים. הבחירות צפויות להתקיים בחודש דצמבר הקרוב. שניצר כיהן בתפקידים שונים בהנהלות בורסת היהלומים והתאחדות תעשייני היהלומים. עם הכרזתו, ציין שניצר: "משבר הקורונה טלטל את העולם כולו, ובתוכו גם את הכלכלה הישראלית ותעשיית היהלומים. הענף נמצא באחת התקופות הקשות והמורכבות שידענו. הבחירות הקרובות יקבעו, במובנים רבים, את פניו של ענף היהלומים הישראלי לשנים הבאות. לאור הידע והניסיון שצברתי, אני מאמין שיש לי את היכולת להתמודד עם האתגרים הניצבים בפנינו, להצעיד את הבורסה שנית לדרך של צמיחה ושגשוג ולהחזיר את תעשיית היהלומים למקומה במרכז הבמה של הכלכלה הישראלית".

שי שניצר. יחצ,
שי שניצר/יחצ

אמיר שי, מנהל מערך הסייבר בחברת דואר ישראל, זכה במגן ההוקרה למנהל תשתיות IT מצטיין מטעם הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל. המגן יוענק במסגרת ועידה שנתית ישראל לטכנולוגיות המידע שתתקיים בתחילת חודש נובמבר מטעם הלשכה. מנימוקי ועדת השיפוט לבחירה בשי: "אמיר הוא דוגמה ומופת לשילוב נדיר בין מנהל תשתיות מוצלח ומנהל אבטחת מידע קפדן , המצליח לאזן באומנות בין צרכים עסקיים וכורח הגנתי. אמיר ביצע קפיצת מדרגה משמעותית בייצוב המערכות ושילוב תשתיות הענן כחלק אינטגרלי ממערכות הדואר. אמיר מוביל כיום מספר פרוייקטי דגל מורכבים ומאתגרים - החל מהקמת Data Center ראשי חדש ומודרני לחברה, מעבר לפתרון DR as a Service, הטמעה של מערכת שו"ב חדשה, החלפת מערכת הגיבויים בחברה ועוד. התרשמנו מאד מהחשיבה והחזון הטכנולוגי של אמיר לצד יכולותיו הביצועיות ונועם הליכותיו".

אמיר שי משמש כמנהל מערך הסייבר בחברת דואר ישראל מזה כשנתיים. במסגרת תפקידו הוא מוביל את כל מערך אבטחת המידע והסייבר של החברה תחת עדית חן סמנכ"ל החטיבה, לרבות מיסוד ותפעול מערך האבטחה, הובלת תוכנית ההמשכיות העסקית של החברה, תיכנון והובלת מערך ה-DRP, הקמת ומיסוד הפלטפורמה להתמודדות עם הגנת הסייבר לרבות ארכיטקטורה ותשתיות, בניית מתודולוגיה וצוות תגובה והובלת ארכיטקטורת התממשקות מאובטחת בין הענן לארגון. בשנה האחרונה הוא מוביל את העברת חדר המחשב הארצי מירושלים לקריה הדוארית במודיעין.

אמיר שי, תושב כרכור, הוא מהנדס אלקטרוניקה בוגר הטכניון בהכשרתו וסא"ל במילואים, בעל ניסיון רב בתחום הסייבר. שי שירת 27 שנים בצה"ל, רובן באגף המודיעין במגוון תפקידים טכנולוגיים ומבצעיים. בתפקידיו האחרונים שימש כמפקד יחידה טכנולוגית מודיעינית וכן כראש מטה התקשוב של אמ"ן. לאחר שהשתחרר מהצבא עבד שי במשך כחמש שנים במשרד הבריאות, ושימש בשנים 2012-2016 כ-CTO של משרד הבריאות, שם הטמיע טכנולוגיות ותשתיות תקשוב מתקדמות במשרד. בשנת 2013 זכה כ-CTO מצטיין מטעם "אנשים ומחשבים". במקביל לתפקידו שימש גם כמנהל אבטחת המידע והגנת הסייבר במשרד והוביל את כל מערכת הבריאות בישראל להסמכת תקן אבטחת מידע רפואי - .ISO27799 בשנים 2016-2018 שימש כראש המרכז להנחיית מגזרי המשק במערך הסייבר הלאומי של ישראל. בתפקידו זה הקים את יחידות ההכוונה המגזריות ואת התשתית להנחיית מגזרי המשק להעלאת החוסן בסייבר.

עדית חן, סמנכ"ל מערכות מידע בדואר ישראל בירכה על בחירתו של שי ואמרה כי היא גאה על הבחירה בו כמצטיין. "זוהי תעודה לחברת דואר ישראל על הקפיצה האדירה שביצעה בתחום מערכות המידע והטכנולוגיות המורכבות. הזכייה הינה ביטוי הולם להישגיו של אמיר בדואר ישראל בתקופה קצרה".

שי אמיר. דוברות דואר ישראל,
אמיר שי/דוברות דואר ישראל

כמיטב המסורת, חגגה ביום שני הבורסה ליהלומים את הצטרפותם של 115 חברים חדשים למשפחת היהלומנים הישראליים. בין החברים החדשים נשים וגברים, חרדים וחילונים, צעירים ומבוגרים, לוטשים וסוחרים. המעמד החגיגי מגיע לאחר לימודי הכשרה שערכו כחצי שנה, במהלכם החברים החדשים סיימו בהצלחה את הקורס המקצועי. סה"כ בשנתיים האחרונות הצטרפו 287 חברים חדשים.

לאור משבר הקורונה ולראשונה בתולדות הבורסה טקס הסמכת החברים החדשים נערך באמצעות פלטפורמת הזום, וזאת מכיוון שלא ניתן היה לבצע את הטקס המסורתי כסדרו עם עשרות משתתפים. את תעודות החברות יאספו החברים החדשים בשבועות הקרובים בהתאם להנחיות והמגבלות.

בין 115 הבוגרים היו 20 נשים, כאשר רובם של החברים החדשים הם דור המשך של חברי הבורסה. מעבר להכשרה המקצועית והידע שרוכשים בקורס, חשיבות נוספת היא ייצור רשתות עסקיות ושיתופי פעולה מסחריים. במהלך הקורס נוצרות חברויות אישיות ואלו מתורגמות מאוחר יותר לעזרה הדדית ופיתוח עסקי משותף.

נשיא הבורסה, יורם דבש בירך את החברים החדשים: "דווקא בתקופה זו בה הענף עובר שינוים וטלטלות הן ברמה המקומית והן ברמה הבינלאומית, זוהי גאווה גדולה לקבל אל שורותינו 115 חברים חדשים. היום אתם יוצאים לדרך חדשה ונכנסים לענף שהוא כמו משפחה. הרחיבו אופקים וצאו לעולם הרחב. אתם דור ההמשך, דור העתיד, ואני סמוך ובטוח שתמשיכו במסורת של יוזמות אישיות ותצעידו את הענף למקום טוב יותר. אני רוצה לאחל לכל אחד מכם בהצלחה".

טקס קבלת חברים בזום. יחצ,
טקס הקבלה לחברים החדשים בזום/יחצ

מהפכת ההנדסה נמשכת באוניברסיטת בר אילן: אם עד לשנים האחרונות מקצועות הנדסת החשמל והמחשבים נשלטו בידי גברים, בשנה הנוכחית, שהחלה כעת, הפכו הנשים להיות שליש מסך הסטודנטים. המהפך מתרחש הודות למאמצי שיווק מצד הפקולטה, בין היתר באמצעות מלגות למצטיינות, הקמת קבוצה של נשים המסייעות אלה לאלה ובעזרת יחסי ציבור. בפקולטה מביעים תקווה שבשנים הבאות המספרים ימשיכו לצמוח עד לשוויון מלא.

seperator

דרושים

לראשונה בישראל: AutoJob- פורטל ייעודי חדש לחיפוש עבודה במקצועות הרכב. בזמן שהמשבר הכלכלי מחריף ושיעור האבטלה גבוה, הפורטל החדש יציע מגוון גדול של משרות עדכניות במקצועות הרכב עבור כ- 700 מרכזי השירות לרכב, בהמשך צפויות להתווסף מאות משרות חדשות.

חגית אליאס מנכ"לית ארגון מומנטום, מנוע הצמיחה של מקצועות הרכב בישראל: "ענף הרכב עבר בשנים האחרונות טרנספורמציה טכנולוגית אדירה ובכך הגדיל את הדרישות ואת התפקידים הנדרשים. הענף מחפש את המוחות הישראלים, ההייטקיסטים של מרכזי השירות ודווקא בתקופת משבר, מדובר בהזדמנות בלתי רגילה".

מדובר בפורטל ייעודי לחיפוש עבודה במקצועות הרכב, פלטפורמה ראשונה מסוגה שמהווה ממשק בין מחפשי עבודה לבין מעסיקים בתחום הרכב, לצד לימודים ותכנים שיעבירו מידע על קצב השינויים והקדמה של ענף זה. פרסום המשרות נעשה בשיתוף יבואני הרכב בישראל, ומתאימות לנשים, חיילים משוחררים, מבוגרים ועוד.

ענף הרכב בישראל נמצא בעיצומו של מהפכה טכנולוגית: מכוניות חשמליות, אוטונומיזציה, כבישים חשמליים ועוד. למעשה, המהפכה משפיעה ומעלה באופן ישיר את דרישות הקבלה למקצועות הרכב, ולפיכך נוצר צורך לפלטפורמה ייעודית שתחבר בין המעסיקים למחפשי עבודה, תוך מידע וייצור תכנים עם מידע על קצב השינויים בענף. בהתאם לכך, לראשונה, ארגון מומנטום- מנוע הצמיחה של מקצועות הרכב בישראל, מכריזה על פתיחתו של פורטל AutoJob. מדובר בפלטפורמה המהווה את "שער הכניסה" למקצועות הרכב בישראל. בנוסף להצעות עבודה בענף, הפורטל כולל תכנים ומאמרים על עולם הרכב, מידע על לימודים בתחום, הסבות מקצוע ועוד. למעשה הפורטל מאגד בתוכו: מידע אודות מקצועות הרכב ונתיבי הקריירה האפשריים בענף, מסלולי לימוד והכשרה בתחום, משרות בביקוש, חשיפה של סיפורי הצלחה ובלוג עדכני שחושף את המתעניינים לחדשנות בעולם הרכב.

כבר עכשיו מחכות ב-AutoJob כ-55 משרות פנויות ועוד צפויות להיות עשרות משרות חדשות, שאותן פרסמו מעסיקים ממרכזי שירות בבעלות יבואן ומורשי יבואן, כמו: דלק מוטורס, טלקאר קיה, יוניון מוטורס, קבוצת כלמוביל, צ'מפיון מוטורס, קרסו מוטורס, קבוצת לובינסקי, מאיר, מכשירי תנועה, קבוצת סמל"ת, יוניבסרל משאיות, חברת תעבורה, מטרו מוטור, חברת קומסקו, חברת המזרח. מבין המשרות תוכלו למצוא: מכונאי רכב, חשמלאי רכב, מאבחן, יועצי שירות, מנהל טכני, מכונאי אופנועים, מדריך טכני, מנהלי מותג ועוד. תכני הפורטל והמשרות מגוונות, ומתאימות לפלחים שונים באוכלוסייה כמו: צעירים אחרי צבא, נשים, מבוגרים שמעוניינים בהסבת מקצוע ועוד. AutoJob נבנה כחלק בלתי נפרד מהחזון של חברת מומנטום לקידום מקצועות הרכב בישראל, הכוונה של מחפשי עבודה בתחום ועבור מעסיקים לקליטת עובדים איכותית ומתאימה ביותר.

אתר אוטוג'וב. יחצ,
אתר אוטוג'וב/יחצ

קמפיינים ובידור

חן אמסלם הצטלמה לקמפיין חדש למותג טיפוח הפנים הבריטי SIMPLE, אשר בחר בה להיות השגרירה המקומית הראשונה שלו בישראל. אמסלם נבחרה לדברי המותג הפונה לנערות, על רקע היותה דמות מוכרת ואהובה בכל הגילאים, שמבטאת את היופי הישראלי והקסם הייחודי השלו.

אמסלם, שכיכבה לאחרונה בדמותה של אתי אלון בסדרה המדוברת בקשת 12, היא אחת הכוכבות המצליחות במדינה, כשקטפה לא רק תפקידי משחק יוקרתיים אלא גם קמפיינים בתחום האופנה ומיזמים חברתיים.

חן אמסלם. שי פרנקו,
חן אמסלם/שי פרנקו

קואנטין חקירות השיקה קמפיין רשת עם סרטוני וידיאו קומיים בהשתתפות 4 שחקנים מהמצחיקים והמוכשרים בישראל. בסרטון הראשון השתתף ניר (נירו) לוי, בסרטון עצמו ניר מציג בצורה היתולית את הקשיים של להיות סלב ולתפקד במקביל כחוקר פרטי.

בסרטון נוסף השתתף הקומיקאי המוכשר ירון ברלד, בסרטון אולפן קצר, בהשתתפות מנכ"ל החברה שמוליק ממן, ברלד הסביר את העובדה שהוא לא משרד חקירות. טאלנט נוסף שהשתתף בקמפיין של קואנטין חקירות הוא יובל המבולבל, בסרטון זה יובל המבולבל מסביר בהופעת ילדים מדוע כלכך קשה לבלש חשאי לשמור על חשאיות. את סדרת הסרטונים חותם הסטנדאפיסט אסף מור יוסף שמסביר לאשתו שהוא לא יכול לדעת "הכל בעצמו" כי הוא לא בלש.

שמוליק ממן, מנכ"ל קואנטין חקירות אמר כי "קיבלנו תגובות רבות וחיוביות על הקמפיין הנוכחי, עבודה נכונה של משרד חקירות היא עבודה הכרחית להתנהלות של עסקים, תיקי גירושין, תביעות ביטוח, הוצאה לפועל ועוד. בתקופה הזו שמחנו לתת במה לחלק קטן מאנשי עולם הבידור שספג בעת הזו מכה לא פשוטה, נירו, ברלד, אסף ויובל העבירו כל אחד את המסרים שלנו בצורה מצוינת, לא כל אחד יכול להיות חוקר פרטי גם מבחינה חוקית וגם מבחינת יכולת".

רונן גודלשטיין, במאי הסרטונים אמר כי "בתקופת הקורונה החיבור בין עסקים קטנים לעסקים הוא הרבה יותר אפשרי ונותן win win לשני הצדדים. בתקופה הזו מטבע הדברים היינו צריכים להיות מאוד תכליתיים ולבצע את הצילומים בזמן שיא של כחצי שעה לצילום, נירו אפילו חזר אליו הביתה עם ה"נק מייק" מחובר אליו". האמנים ממש העריכו ושמחו לקבל סוף כל סוף עבודה. יובל המבולבל הציע וקיים ובירך את הילדים של כל צוות ההפקה".

נירו לוי עם שמוליק ממן. יחצ,
נירו לוי עם שמוליק ממן/יחצ

כשעולם התרבות בהקפאה, אחוזת צהלה עוזרת לאומנים לחזור להופיע. במהלך החודשים נובמבר ודצמבר תשיק אחוזת צהלה סדרת בת 6 מופעים מוסיקליים באוויר הפתוח עם מיטב אמני ישראל המוכרים והוותיקים. האומנים יופיעו אוויר הפתוח בחצר האחוזה בהופעה אינטימית לקהל של עשרות דיירים ואורחיהם.

חגית פינטו, מנכ"לית אחוזת צהלה: "בחרנו להשיק פרויקט תרבותי מתוך מחשבה לסייע לאמני ישראל לחזור לבמות ולתשואות אליהן הורגלו טרום עידןו הקורונהוהן להחזיר לדיירים שלנו את ספק לדיירים שלנו חוויה מהנה ללא סיכון בריאותי".

בין האמנים - דודו פישר, במופע "ניגון ואגדה" עם מיטב להיטיו בליווי המוסיקאי דרור אלכסנדר (9.11), נתן דטנר במפגש אמן "משחק החיים" בו יחלוק מחוויותיו על הבמה ומאחוריה (18.11), דורון מזר במופע "חוזרים הביתה", במופע נוסטלגי בניחוח איטלקי (25.11), אופירה גלוסקא במופע "כשאמא באה הנה" (2.12.2020), סוזי מילר מלהקת האחים והאחיות ב"מופע הקשר והגשר" שיוצר גשר בין תרבויות אמריקה רוסיה וישראל בליווי שירי האחים והאחיות, מוסיקת קאנטרי גיטרה וקלידים (16.12.2020) וסי היימן אשר תגיש "שירים וסיפורים מבית אבא" במלאת 4 שנים למותו של נחצ'ה היימן בהשתתפות המוסיקאי אלעד שודלר.

seperator

בנק מזרחי טפחות יוצא במהלך תקשורתי התומך באסטרטגיה המלווה את הבנק שנים ומותאם במיוחד למצב היום. חלקו הארי של המהלך ממוקד בתחום המשכנתאות עם המוצר "משכנתא בקצב שלך" הייחודי לתקופה זו ומציג את יתרון המומחים של טפחות, מקצוענים ללא פשרות, המובילים את שוק המשכנתאות, רואים את הלקוח ויוצרים פתרונות ייחודיים, כדוגמת "משכנתא בקצב שלך". מדובר במוצר ייחודי המותאם ליכולת ההחזר של הלקוחות היום ובעתיד, כך שיוכלו לקנות את הדירה שהם רוצים.

בנוסף יוצא הבנק בקמפיין המדגיש את הבידול בתחום השירות האנושי והאישי. בעוד כל הבנקים שולחים את הלקוחות להתמודד מול בוט או רובוט בדיגיטל , במזרחי טפחות לכל לקוח יש בנקאי אישי ואנושי הזמין עבורו בערוצים השונים. בשני הסרטים דביר תקוע בפקק בשל מחסום משטרתי שהוטל בתקופת הסגר.

דינה נבות, סמנכ"ל שיווק בנק מזרחי טפחות: "כבנק המוביל בתחום המשכנתאות אנו רואים עצמנו מחויבים לפתח ולהציע פתרונות מקצועיים להתמודדות מיטבית של לקוחותינו. התקופה הזו הוכיחה מעבר לכל ספק כי מה שנדרש ללקוחות הוא מענה אנושי ומקצועי גם אם הוא נעשה מרחוק. אנו מספקים כלים דיגיטליים מתקדמים המאפשרים מגון פעולות מרחוק ולא מוותרים על מענה אנושי, אמפטי ומקצועי".

המהלך יעלה בכל ערוצי המדיה בהיקף של כ 7 מיליון ש"ח ובאמצעות משרד הפרסום ראובני פרידן

דביר בנדק בפרסומת של מזרחי טפחות. יחצ,
דביר בנדק בפרסומת למזרחי טפחות/יחצ

המנטור והמומחה למשברים ולהתפתחות אישית המצליח רועי עמוס יוציא בקרוב לאוויר העולם ספר חדש וראשון שמספר את סיפור חייו המורכב ותורם רבות להתפתחות האישית. רועי עמוס בן ה-41, אב לשניים, נחשב כיום לאחד המרצים המבוקשים ביותר בשוק. מאמן ומומחה לניהול משברים אישיים ומקצועיים שמעניק ליווי אישי ומעביר סדנאות והרצאות ייחודיות בנושא שבימים כתיקונם מגיעות תוך ימים אחדים לסולד אאוט נחרץ. בשנה האחרונה הוא הצליח לגרום לכ-6,000 אנשים לשנות את חייהם מהקצה אל הקצה. הספר שיקרא "עכשיו" יימכר באתר ייעודי למכירתו ובחנויות הספרים המובילות.

רועי עמוס. מור צידון,
רועי עמוס/מור צידון

חברות וטכנולוגיה

חברת סינאל הישראלית, ממשיכה לבסס את מעמדה בשוק האנגלי באמצעות חברת הבת סינאל UK. החברה פיתחה פתרון טכנולוגי לענף המסעדנות והאירוח באנגליה, התואם את תקנות הרגולציה החדשות במדינה, המחייבות כל בעל עסק לתעד באופן מבוקר פרטים אודות כל אדם הפוקד את המסעדה/בית האירוח כולל הצהרת בריאות..

עד כה, הרישום נעשה באופן ידני ומסורבל או באמצעות QR, פיתרון שאינו תומך טלפונים שאינם חכמים. חברת סינאל UK פיתחה מערכת דאטה אפליקטיבית המונגשת על טאבלטים ועל מכשירי אנדורואיד ו- IOS באמצעותה כל אדם הנכנס לבית העסק (מסעדה/ בר / בית קפה / מלון וכו) יוכל להזין את הפרטים הנדרשים באמצעות ממשק משתמש קל ונוח לשימוש. מטרת הרישום נועדה לסייע בקטיעת שרשראות הדבקה באמצעות איתור מהיר של כל האנשים שנחשפו לחולה קורונה באותו המקום ובאותו הזמן. מדובר בתוכנה נגישה המאחסנת את כל הנתונים המוזנים בצורה מאובטחת בענן והינה בהתאם לתקנות רגולציית הגנת הפרטיות (GDPR) באנגליה. כל הפרטים מונגשים וניתן להורידם בקלות דרך פורטל מקוון.

ארז בוגנים משנה וממלא מקום מנכ"ל סינאל ציין כי, "מדובר בפתרון יעיל ביותר שצפוי לחסוך כוח אדם וזמן יקר לארגון, המותאם לדרישות הרגולציה ולתקנות ה- GDPR רגולציית הגנת הפרטיות באנגליה. המערכת החדשה מוכיחה את עצמה כיעילה בקטיעת שרשראות הדבקה ואיתור מהיר במקרה של חשיפה לנגיף. המערכת שהושקה לאחרונה מוצעת כעת לשותפי החברה הטכנולוגיים בתחום ההסעדה וכן למסעדות ומוסדות ארוח באנגליה. היקף הפוטנציאלי הכספי של שוק המסעדות באנגליה נאמד בתחום זה בעשרות מיליוני פאונד,ובכוונת החברה להגיע למאות בתי עסק במדינה במסגרת תהליכי ההפצה של הטכנולוגיה הייעודית. מדובר בפוטנציאל שוק גדול היות ומדובר במוצר התואם הנחיות המחייבות כיום את הענף מבחינה רגולטורית".

ארז בוגנים. יחצ,
ארז בוגנים/יחצ

הסטארט אפ HUMANZ מגייס כמיליון וחצי דולר מקרנות ההשקעה ClearWater Capital ו- FerGroup וחונך פעילות ומשרדים בלונדון. לפני כחודשיים חנכה HUMANZ לפעילות בדרום אמריקה, ופתחה משרדים בברזיל. כעת מסמנים ב- HUMANZ את אירופה, עם פתיחת משרדים באנגליה, המצטרפת למדינות נוספות בהן פועלת HUMANZ וביניהן: טורקיה, ניגריה דרום אפריקה וישראל. את הפעילות באנגליה ינהל לי היץ' ( Leigh Hitch), בעלים של קבוצת Hitch innovation group המשקיעה בחברות טכנולוגיה בתחום ה-Adtech וכן שותף במספר חברות מדיה בינ"ל ובעל ניסיון רב בעולמות הפרסום הדיגיטלי.

ליאב חן מנכ"ל יומנז גלובל. יחצ,
ליאב חן, מנכ"ל יומנז גלובל/יחצ

פינסטרה, ענקית טכנולוגיות הבנקאות המפעילה מרכז מו"פ בישראל, תקיים לראשונה את האקתון הפינטק הבינלאומי השנתי שלה גם בישראל, בהשתתפות יזמים ומומחי פינטק.

פינסטרה היא מחברות הפינטק הגדולות בעולם ופתרונות התוכנה שפיתחה הוטמעו בקרב 8,500 בנקים, כולל 90 מתוך 100 הבנקים הגדולים בעולם וב-30% מהמוסדות הפיננסיים בארה"ב. ההאקתון השנתי שלה Hack the Future מושך מאות חברות פינטק מידי שנה שכן הפתרונות הזוכים משולבים בחנות היישומים (המרקטפלייס) של פינסטרה שבה הם נחשפים לאלפי לקוחותיה ברחבי העולם כולל הבנקים American Express, Bank of America, Barclays, citibank, HSBC, Lloyds. בהאקתון של שנת 2019 השתתפו 1,080 חברות סטארט-אפ ומפתחים מ-38 מדינות ומספרם צפוי לגדול השנה.

ההאקתון יתקיים במתכונת דיגיטלית במהלך חודש אוקטובר ועד ה-22 בנובמבר, המועד הסופי להגשת הפתרונות. הזוכים יוכרזו בחודש דצמבר.

האקתון Hack the Future 2020 כולל שלושה מסלולי השתתפות: הראשון, לסטארט-אפים שיידרשו לפתח אפליקציות מוכנות לאימות לפלטפורמת האפליקציות המאושרות של פינסטרה. השני לסטודנטים ולמפתחים ממוסדות פיננסיים שיידרשו להציג פיתוח מוכח (POC) ומסלול לבני נוער ולילדים (בגילאים 10 עד 18) שיציגו רעיון שהגו באחד מנושא ההאקתון.

ההאקתון הבינלאומי מתמקד בשלושה תחומים: הראשון, פתרונות לביטול אי השוויון במערכת הבנקאות כולל טכנולוגיות הכלה, אחריות חברתית וחינוך פיננסי בעולם הדיגיטלי. השני, פתרונות מחוללי שינוי לרבות חיבור בין העולם הפיננסי למערכות כלכליות אחרות, שילוב בין חוויות דיגיטליות לחוויות פיזיות, שיתוף תובנות חכמות בין עסקים באמצעות בינה מלאכותית ועוד. השלישי, טכנולוגיות לעידן הקורונה, כולל ניהול סיכונים בעידן שאחרי הקורונה, מציאת מקורות הכנסה חדשים, הטמעת יכולות פינטק במגוון שווקים ועוד.

שגיב גרינשפן, מנכ"ל פינסטרה ישראל: "אנו פותחים השנה שער גדול להשתתפות סטארט-אפים ישראלים, מפתחים, סטודנטים ותלמידים בהאקתון הבינלאומי של פינסטרה. זה הוא גם מסלול פוטנציאלי ללב תעשיית הבנקאות העולמית שעשויה להיחשף לפיתוחים המקומיים. הזוכים בתחרות ישתתפו בתוכנית אינקובציה של פינסטרה וכן יינתנו פרסים נוספים ואטרקטיביים".

לדברי גרינשפן, "פינסטרה בוחנת כל העת טכנולוגיות חדשניות של סטארט-אפים במטרה לשלב אותם בפלטפורמת האפליקציות שלה FusionFabric.Cloud, להעשיר את סל המוצרים שהיא מציעה ללקוחותיה ברחבי העולם ולאפשר לסטארט-אפים לפרוץ לגדולי הבנקים בעולם. ההאקתון השנתי הוא הזדמנות לסטארט-אפים ישראליים ולמפתחים להציג טכנולוגיות חדשות ולהשתלב באקו-סיסטם הגלובלי של פינסטרה.

עובדי חברת פינסטרה. יחצ,
עובדי פינסטרה/יחצ

קתאי פסיפיק מחדשת את קו טיסות הנוסעים בין תל אביב להונג קונג. החל מה-5 בנובמבר תפעיל החברה טיסה שבועית ישירה בכל כיוון בקו בין הונג קונג לתל אביב וטיסות המשך ליעדים נוספים. המטוסים שיפעלו בקו הם "מטוסי הדגל" של החברה, ה-Airbus החדשים - ה- A350-1000.

במקביל להחזרת הקו, קתאי פסיפיק משיקה שירות דיגיטלי חדש ב-WhatsApp עבור לקוחותיה בישראל, שישפר את מערכת ההזמנות ושירות הלקוחות ויחסוך זמן. בעזרת שירות ה-WhatsApp, הלקוחות הישראלים יכולים לטפל בהזמנות קיימות ולשאול שאלות. שירות הצ'אט החדש ב-WhatsApp מתווסף למערך שירות הלקוחות בערוצים האחרים: בטלפון, באימייל וברשתות החברתיות. השירות זמין בישראל בימים א' עד ה' בין השעות 9:00 ל-17:00. ניתן לפנות ל-WhatsApp של קתאי פסיפיק במספר: +852 2747 2747

קתאי פסיפיק. יחצ,
קתאי פסיפיק/יחצ

חברת MyHeritage, מובילה עולמית בתחום של טכנולוגיות לבניית עצי משפחה ושימור היסטוריה משפחתית חוברת ל-Mixtiles המתמחה בהדפסת תמונות מהסמארטפון ויחד אלה מציעות מחיר מיוחד והנחות על הדפסת תמונות משפחתיות. פרץ הנוסטלגיה וטרנד עיצוב הבית שהתגברו בימי הסגר במשבר הקורונה הביאו לחיבור בין MyHeritage שמציעה שירות של שיפור איכות וצביעת תמונות משפחתיות היסטוריות באמצעות היישומים החדשים שהשיקה לאחרונה, MyHeritage In Color וה- Photo enhancer לבין חברת Mixtiles שמדפיסה את התמונות על אריחים שניתנים להדבקה על הקיר ללא קדיחה או מסמרים. בהזמנה דרך החשבון באתר MyHeritage ניתן ליהנות בימים אלה בהנחה של עד 30% על הדפסת התמונות המשפחתיות.

MyHeritage. יחצ,
MyHeritage/יחצ

קבוצת ח.י זכתה במקום הראשון בקטגוריית 'השירות כשותף אסטרטגי' בתחרות השנתית למצוינות בשירות וחווית הלקוח של המרכז הישראלי לניהול (המי"ל). בתחרות המחולקת לשבע קטגוריות, זכתה קבוצת ח.י. עם המהלך פורץ הדרך "100% איתך" המיועד ללקוחות הרוכשים ב- ONLINE . מהלך אשר הביא לעלייה משמעותית בשביעות רצון הלקוחות ובביצועים העסקיים.

כחלק מהאסטרטגיה של קבוצת ח.י., להעניק ללקוחותיה את השירות הטוב ביותר מציעה הקבוצה ללקוחותיה את שירות "100% איתך", מהלך המבליט מס' מהלכי שירות פורצי דרך של קבוצת ח.י. וביניהם: זמינות מיידית במשלוח והתקנה "מהיום להיום" של טלוויזיה מהמותג המוביל LG, משלוח של עד 48 שעות עבור כל מותג אחר אותו מייבאת הקבוצה- ובחינם, זכות החזרה מלאה ללא אותיות קטנות למשך 60 ימים, וכן בטחון מלא לכסף של הלקוח. השירות ניתן ללקוחות הרוכשים ב- ONLINE באתרים המומלצים על ידי החברה.

לדברי מני דהן, מנהל חווית לקוח ודיגיטל בקבוצת ח.י.: "אנו מודים למרכז הישראלי לניהול ולצוות השופטים על הבחירה במקום הראשון בקטגוריית 'השירות כשותף אסטרטגי. מיום הקמתה, חרתה הקבוצה על דגלה את נושא השירות ללקוח ואנו משקיעים בו משאבים רבים בערוצים רבים בהם אנו באים במגע עם קהל הלקוחות. אנו מודים למאות עובדי הקבוצה שמקפידים מדי יום להעניק שירות מצוין ומייצרים סטנדרט חדש לחווית השירות בתקופה מורכבת זו".

seperator

בחברת הסטארטאפ הישראלית Lusha, המפתחת מוצרי דאטה, לא רצו לאבד את ההווי המשרדי והזמינו הופעת סטנדאפ של שחר חסון מותאמת לימי קורונה. באולפן ישבו בהתאם להנחיות משרד הבריאות 10 עובדים בזמן ש-90 מעובדי החברה צפו ולקחו חלק פעיל בהופעה מסלון ביתם דרך הזום. על מנת לחזק את החוויה הקבוצתית שלחה החברה לעובדים מגשי פיצות לביתם, שהפכו בעצמם לחלק מן המופע. חסון המקצוען, צלח בהצלחה את הפורמט המאתגר וגרם לכולם להתפקע מצחוק מרחוק. בסיום המופע ביצע שיר שהכין במיוחד עבור החברה.

שחר חסון. גיל מלמד,
שחר חסון/גיל מלמד

החממה הטכנולוגית MEDX המשקיעה בחברות מתחום המכשור הרפואי והרפואה הדיגיטלית הוציאה היום (שלישי) קול קורא עבור יזמים להגיש הצעות לפתרונות טכנולוגיים עבור מחלות כלי דם. הסכום אשר יושקע בהצעות הנבחרות הוא 800 אלף דולר מימון בשלב ה-Seed.

הקול הקורא שיצא תחת הכותרת "אתגר כלי הדם של חממת MEDX 2020" מתרכז בשני תחומי חדשנות: התערבות ומניעה של מחלות דם פריפריאליות ופיתוח טכנולוגיה, לטיפול במחלות נוירו-וסקולאריות (כלי דם המובילים למוח ועמוד השדרה).

מחלות כלי דם הן אחד הגורמים העיקריים לנכות ומוות. בין מחלות הדם השכיחות נמצאות, טרשת עורקים, שבץ, קרישי דם שונים, מפרצות, לחץ דם גבוה ומחלת כלי דם פריפריים (חסימה של כלי דם המובילים דם לרגליים ולידיים). בנוסף לכך, ישנן מחלות נוירו וסקולאריות החוסמות הגעה של דם למוח ועמוד השדרה. על פי הנתונים כ-5% מהאוכלוסייה מעל גיל 50 סובלת ממחלות לב וכלי דם, המהוות את גורם התמותה השני בשכיחותו בישראל. מדובר באלפי אנשים בישראל.

בחממת MEDX שותפים Boston Scientific, MEDX Ventures וביה"ח שיבא. חממת MEDX היא זכיינית של הרשות לחדשנות והיא יוזמת ומשקיעה בחברות הזנק ובמיזמים בהתהוות תוך התמקדות במכשור רפואי בדגש על טכנולוגיות לכלי-דם, מכשור זעיר-פולשני ורובוטיקה רפואית. בקול הקורא החממה פונה למיזמים בשלב הראשוני בעלי טכנולוגיה חדשנית(אבטיפוס אינו הכרחי), ולרופאים שיכולים להציף צורך קליני משמעותי או כיוון רעיוני לפתרון טכנולוגי. לחממה נסיון רב בהפיכת רעיונות לחברות עם מוצר והוכחת התכנות שיכולות לגייס השקעות המשך.

שי פוליקר מנכ"ל חממת MEDX: מחלות כלי דם הן בין השכיחות ביותר בעידן המודרני. הצורך בטיפול מודרני ובטכנולוגיה רפואית שתקל על החולים הכרחית כעת יותר מאי פעם. מטרת הקול הקורא היא למצוא פתרונות חדשניים שיביאו בשורה חדשה לחולים ולהאיץ את פיתוחם בעזרת הכלים העומדים לרשות החממה ושותפיה".

ענבל לנדסברג מנהלת פיתוח עסקי בחממת MEDX: "החממה היא בית עבור היצירתיות הישראלית. הטכנולוגיות בהן החממה השקיעה כבר בשלב הראשוני מוכיחות עצמן ונושאות פרי. יזמים אשר יענו לקול הקורא ויבחרו להכנס לחממה, יזכו לתמיכה כלכלית משמעותית שתהפוך את הרעיון שלהם לעובדה בשטח".

seperator

ועד עובדי קבוצת סלקום בהובלתה של מיה יניב, משיק אפליקציה חדשנית ותקדימית לעובדים. האפליקציה תסייע לעובדי קבוצת סלקום גם בימים של עבודה מהבית עקב משבר הקורונה, תאפשר שמירת קשר דו כיווני רציף 24/7, אזור אישי חכם אשר "לומד" את העדפות העובד ומאפשר הטבות ייחודיות למגוון מוצרים, שירותים ומידע חיוני אשר מתעדכן בכל יום על ידי עורכת התוכן היעודית של ועד העובדים.

האפליקציה תשמש את העובדים גם בחצרות החברה בהזמנת מזון ישירות לעמדת העבודה וזאת ללא הגעה לחדרי האוכל. מיה יניב, יו"ר ועד עובדי סלקום: "אנחנו בוועד עובדי קבוצת סלקום דואגים תמיד לרווחת העובדים, גם בימי הקורונה, האפליקציה החדשה שלנו היא חלק מתוכנית רחבה לשיפור דרמטי וחכם את חייהם של העובדים והבאתם צעד נוסף קדימה אל חזית הטכנולוגיה".

מיה יניב. גלב סמירנוף,
מיה יניב/גלב סמירנוף

משלוח חדש הכולל כ - 70 מכשירים מתקדמים של בדיקת סופיה מהירה לזיהוי קורונה נחת השבוע בישראל, הישר מחברת קווידל האמריקאית בהזמנת משרד הבריאות. מדובר בטכנולוגיה חדשה ופורצת דרך אשר אושרה לאחרונה ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי ה-FDA, המאפשרת לבצע כ - 40 בדיקות בשעה ולקבל תשובה במקום תוך 15 דקות ללא תלות במעבדה או צורך בשינוע דגימות.

סופיה היא בדיקת האנטיגן הראשונה בעולם לזיהוי קורונה. ברחבי ארצות הברית פועלים כבר כ - 50 אלף מכשירי סופיה וישראל היא מהמדינות הראשונות בעולם מחוץ לארצות הברית שקיבלה את הטכנולוגיה המתקדמת. שאר המדינות באירופה רק מתחילות להצטייד וככל הנראה לא כולן יקבלו את המכשיר. בשבועות האחרונים כבר נפרסה הטכנולוגיה של סופיה ביותר ממאה נקודות בדיקה ברחבי הארץ תוך התממשקות עם מערכת המחשוב של משרד הבריאות.

על מנת לספק במהירות וביעילות כ - 300 מכשירים (בכמה משלוחים) לטובת מדינת ישראל, המריא השבוע ממטה תאגיד קווידל (Quidel) בסן דייגו, קליפורניה מטוס תובלה כשהוא נושא בבטנו כ - 70 מכשירי סופיה מתקדמים. עם נחיתתו הובאו המכשירים למרכז הלוגיסטי של סופיה ישראל הממוקם במודיעין ומשם יופצו בימים הקרובים לבתי אבות, דיור מוגן, שרותי בריאות כללית, מכבי שרותי בריאות, קופת חולים מאוחדת, לאומית שרותי בריאות, לצבא, למשטרה ולשירות בתי הסוהר.

מתחילת פעולתה בישראל לפני מספר שבועות כבר בוצעו בעזרת סופיה כ - 60 אלף בדיקות מהירות ובשבועות הקרובים מספר הבדיקות עתיד לצמוח ל-200 אלף. הודות לביצועים המואצים של סופיה ניתן לאתר יותר חולים בשלב מוקדם בתהליך פשוט ומהיר, לקטוע את שרשרת ההדבקה ביעילות, ללא תלות במעבדה או צורך בשינוע דגימות, דבר אשר מסייע בחזרה לשגרה ומניעת סגר שלישי.

מטוס תובלה. סופיה ישראל,
מטוס תובלה/סופיה ישראל

שלושה חודשים בלבד, לאחר שדיווחה על גיוס כספים, הכולל גם השקעה בסך 10 מיליון $ מצד היזם אדם נוימן, מכריזה החברה על "השקה רכה" של מיזם שיתוף רכבים במדריד שבספרד.

המיזם יכלול בשלב הראשון רכבים שיתופים במרכז העיר ועתידה להתרחב למיזם "מולטימודל" המציע מגוון פתרונות של תחבורה שיתופית, תחת אפליקציה אחת, הכולל רכבים, אופנועים, קורקינטים ואופנים חשמליים.

גיל לייזר מנכ"ל :GoTo Global "שוק התחבורה האלטרנטיבית נמצא בתנופה חסרת תקדים, במיוחד מאז פרוץ הקורונה אשר הגדילה את פוטנציאל הפעילות בכל העולם באופן משמעותי, לאור החשש מהתניידות בתחבורה ציבורית והמגמה על וויתור השימוש ברכב פרטי. פוטנציאל הפעילות בספרד בכלל ומדריד בפרט הנחשבת לעיר מתקדמת בכל הקשור לפתרונות תחבורה שיתופית, הינו רב שכן הממשלה מעודדת שימוש בתחבורה שיתופית ומקצה תשתיות בהתאם והתושבים מורגלים בצריכה של תחבורה חכמה"

גיל לייזר מנכ"ל גו טו גלובאל. יחצ,
גיל לייזר/יחצ

מרכז החדשנות של Visa בתל אביב הודיע על הצטרפותן של שלוש חברות חדשות לפעילותה המאפשרת עבודה שיתופית עם תעשיית המפתחים והסטארט-אפים, מפתחי הדור הבא של פתרונות התשלום.

שחר פרידמן, מנהל מרכז החדשנות של Visa בישראל אמר: "אנו שואפים כל העת לחבר בין חברות הפינטק הצעירות לאלפי הלקוחות ובתי העסק השותפים לנו ברחבי העולם שמחפשים הן פתרונות לאתגרים שלהם והן דרכים חדשות לבדל עצמם בסביבה תחרותית. מה שמייחד את הגישה של Visa לחדשנות היא ההתמקדות שלנו בשיתופי פעולה עם לקוחות ושותפים טכנולוגיים, על מנת לספק פתרונות דיגיטליים לבעיות ולצרכים האמיתיים שעמם מתמודדים הצרכנים ובתי העסק.

חלק מהחברות שכבר נכללו בפעילותו של המרכז אשר נפתח בתל אביב לפני שנתיים וחצי כבר השתלבו במערכות התשלומים בעולם, בין היתר באמצעות שיתופי פעולה אסטרטגיים עם בנקים, עם מוסדות הפיננסיים ועם יוזמות החדשנות הרבות של Visa.

המצטרפות החדשות

 • GoGo Getter היא פלטפורמה פיננסית חדשנית המעניקה להורים פתרונות נוחים למימון הוצאות הטיפול בילדיהם, ולמעסיקים הזדמנות לשמר עובדים שנאלצים לבחור בין קריירה ובית, ולצמצם בהוצאות תחלופה וגיוס של עובדים. בהתבסס על הטכנולוגיה שלה, מעסיקים מקבלים גישה להון ללא צורך בגיוס, עמידה בתנאי ציות ורגולציה ותהליכי ניהול סיכונים מורכבים, והעובדים מקבלים מימון ללא ריבית, המשולם לאורך תקופה של שלוש שנים ישירות מהשכר. המימון ניתן לעובדים על גבי כרטיס נטען המאפשר להם לשלם על כל ההוצאות הנדרשות מ חופשת לידה, גן, מטפלת, בייביסיטר, טיפול משלים, פעילויות לילדים אחה"צ ועוד. כך, חברה בת 500 עובדים למשל, שתאמץ את הפלטפורמה החדשה תחסוך 2.3 מ' דולר במשך שלוש שנים ותאפשר לעובדיה להגן עם עד מיליון דולר בהכנסות עתידיות בממוצע. החברה הוקמה על ידי ויטל אילת-רייכל ורמי קסטרשטיין בשנת 2019, היא פועלת ממשרדיה בניו יורק ותל אביב, ועד כה השקיעו בה קרן BRM, Viola ventures ואנג'לים פרטיים.
 • Pinch היא בנק דיגיטלי הממוקד בקהילות של יוצרי תוכן עצמאיים. מחזיקי כרטיס התשלום של Pinch בוחרים יוצרי תוכן שהם אוהבים ורוצים לתמוך בהם, והבנק משתף את אותם יוצרי תוכן בהכנסות שלו. כך, בכל פעם שחברי קהילה משלמים באמצעות הכרטיס של Pinch, הם תומכים ביוצרי התוכן האהובים עליהם. Pinch צפויה להשיק את חשבון הבנק וכרטיס התשלום שלה בשנת 2021 בשוק האמריקאי. החברה הקומה על ידי עמית זילברשטיין ויניב גל בשנת 2019 והיא פועלת ממשרדיה בלוס אנג'לס ותל אביב. עד כה השקיעו בה Fusion LA ומשקיעים פרטיים אמריקאיים.
 • Spendl היא פלטפורמת תשלום מבוססת בלוקצ'יין. ביחד עם שותפי מטבעות קריפטו ומוצרי בלוקצ'יין, מבצעות המרה בטוחה, קלה והמירה של מטבעות ביטקווין לכסף מזומן , בזמן אמת, ובאמצעות Visa. הדבר מאפשר למשתמשים נגישות לכל מקום בעולם עם Visa. החברה נוסדה בשנת 2020 בתל אביב על ידי ניבאי אסינלי וישי הראל, ועד כה השקיעו בה Fresh Fund, Kondor Investments
 • GetHere מציעה שירותי הזמנה ותשלום מותאמים אישית וללא מגע למסעדות ובתי מלון. החברה עוזרת להגדיל הכנסת ולשפר את חווית השירות בעסק על ידי סריקת קוד מהטלפון של הלקוח, משולחן המסעדה או בחדר המלון,הצגה של תפריט מותאם אישית להעדפות של הלקוח, ובתוך שניות בודדות לשלוח הזמנה, לשלם, להשאיר טיפ ואפילו לחלוק את החשבון בזמן אמת עם חברים.כמו כן, החברה מציעה ללקוחותיה פלטפורמת קופה בענן חכמה וניידת מהמתקדמות בעולם, עובדת עם מספר עסקים ורשתות בארץ ולקראת התרחבות לשווקים נוספים בעולם. החברה נוסדה ע"י דניאל אביטבול בשנת 2019 והיא פועלת מתל אביב.
סטארטאפים במרכז החדשנות. יחצ,
מימין למעלה בכיוון השעון: ניבאי אסינלי, עמית זילברשטיין, שחר פרידמן, ישי הראל, דניאל אביטבול ויטל, אילת אנטונלה קמין/יחצ

קבוצת לוצאטו, המתמחה בקניין רוחני ופטנטים, ושותפות ההשקעה במזון מילניום פודטק, לה דגש על תחליפי בשר ותזונה מותאמת אישית, סיכמו על שיתוף פעולה ביניהן. במסגרת שיתוף הפעולה תספק קבוצת לוצאטו למילניום פודטק שירותי ייעוץ וקניין רוחני . מדובר, בין היתר, בבדיקות פטנטים ו-IR של מיזמים שבהם תשקיע הקרן, בדיקות נאותות, סקרי פטנטים, הגנה פטנטית רישום והגנה על סימני מסחר, עיצובים וזכויות יוצרים לחברות בפורטפוליו של הקבוצה שירצו בכך.

"אנחנו שמחים על שיתוף הפעולה עם מילניום פודטק, שותפות המביאה עמה בשורה חדשה לעולם הפודטק, ומשוכנעים ששילוב הידע הרב והיכולות של שני הגופים יביא לסינרגיה משמעותית של הפעילות העסקית שלהם בתחום", אמר עו"פ ד"ר כפיר לוצאטו, נשיא קבוצת לוצאטו.

לדברי לוצאטו, שיתוף הפעולה עם מילניום פודטק מבוסס, בין היתר, על הניסיון הרב של קבוצת לוצאטו בליווי חברות ויזמים בתחום הפודטק ובתחומים משיקים כמו כימיה ואגרו-טכנולוגיה, וכן על שותפות ארוכת שנים עם המשקיע והיזם נועם דננברג, אחד השותפים הבכירים וממקימי הקרן. "תחום הפודטק הוא כיום אחד התחומים הצומחים ביותר בהיי-טק הישראלי ונהנה מתנופה בעידן הקורונה", ציין לוצאטו. "לפי אחת ההערכות, היקף הפעילות בתחום כמעט שילש את עצמו בשש השנים האחרונות מ-52 מיליון דולר ב-2013 ל-135 מיליון דולר ב-2019. בענף פועלות כיום כ-250 חברות ובמקביל תאגידי מזון בינלאומיים כמו דנונה, פפסיקו ונסטלה פועלות לאתר בארץ טכנולוגיות חדשות בתחום המזון".

מילניום פודטק היא שותפות המו"פ הראשונה הנסחרת בבורסה הישראלית, וזאת בעקבות תיקון תקנון הבורסה מפברואר אשתקד, לפיו ניתן להנפיק שותפויות מוגבלות שעוסקות במחקר ופיתוח ולא רק בתחומי חיפושי הנפט והגז או הפקות הסרטים. היא מנוהלת על-ידי גיא רוזן, סגן יו"ר תנובה ודירקטור בחברות תעשייה שונות וכן בקרן אינפיניטי בסין, וחנן שניידר, איש הון סיכון וביומד, לשעבר מנכ"ל חברת BetaO2 ושותף בקרן אגייט, ומנהל חממת הפודטק בקרית שמונה. הקרן הוקמה עם מספר שותפים ביניהם נועם דננברג, משקיע ויזם ותיק. ההשקעה הראשונה של מילניום הייתה בחברת SavorEat (סייבוראיט), שפיתחה המבורגר צמחוני שניתן לייצר בנקודת המכירה באופן מותאם אישית על-פי דרישות הלקוח. מדובר בטכנולוגיה ייחודית לייצור תחליפי בשר המשלבת חומרים בפורמולציה חדשנית ממקורות צמחיים, רובוט המשלב הדפסה בתלת-מימד ושיטות בישול מתקדמות.

קבוצת לוצאטו כוללת את משרד עורכי הפטנטים "לוצאטו את לוצאטו" - שהוא מהמובילים, הוותיקים והנחשבים בישראל בתחום עריכת הפטנטים וקניין רוחני, משרד לוצאטו עורכי דין, וחברות נוספות העוסקות בפעילות עסקית. הקבוצה נוסדה באיטליה ב-1869 ונחשבת ליחידה מסוגה בעולם הקניין הרוחני, שבה הניהול עבר מדור לדור ב-150 השנים האחרונות. בראש הקבוצה עומדים כיום ד"ר כפיר לוצאטו, נינו של מייסד החברה, ורעייתו, ד"ר אסתר לוצאטו לצד בנות הדור החמישי. על לקוחות הקבוצה נמנות חברות פודטק בינלאומיות, חברות הפארמה המובילות בעולם, חברות התעשייה הביטחונית, אוניברסיטאות, סטארט-אפים, יזמים, ממציאים פרטיים ועוד.

seperator

AllCloud, חברת פתרונות הענן המובילה ושותפת ייעוץ בכירה לשירותי הענן של אמזון (AWS), הודיעה כי השיגה מעמד "AWS Machine Learning" מ-AWS העולמית. ההסמכה הזו מכירה ב- AllCloud עבור: שירותי נתונים: מתן פתרונות או שירותים המסייעים למדעני נתונים ולעוסקים ב- ML להכין את הנתונים הארגוניים שלהם לצורך הכשרה ואימון מודל ניבוי, פתרונות פלטפורמה: היכולת לאפשר למדעני נתונים ולעוסקים בלמידת מכונה בכלים שונים לקחת את הנתונים שלהם ולהכשיר מודלים חזויים ולחזות נתונים חדשים עתידיים, פתרונות SaaS / API: הצעת פתרונות המאפשרים יכולות ניבוי בתוך שימוש ביישומי לקוחות קיימים, השגת אסמכתת ה- AWS ML מבדלת את AllCloud וממצבת אותה כשותפה בכירה של AWS אשר בנתה פתרונות המסייעים לארגונים לפתור את אתגרי הנתונים שלהם, והמאפשרים הטמעת תהליכי עבודה של ML ודאטה סאיינס ואף משפרים יישומי קצה בעזרת בינה מלאכותית. ההכרה ביכולות אלו מ- AWSהעולמית מאשררות את מומחיותה של AllCloud, כמו גם את הניסיון הרב שצברה, בתחום ה- AI ולמידת המכונות.

"השגת אסמכתת ה - AWS Machine Learning Competency היא גאווה עצומה עבורנו, מאחר וזו מכירה ביכולות ובניסיון המוכח שיש ל- AllCloud בכל הנוגע לחדשנות ואספקת שירותים מתקדמים ללקוחותינו ברחבי העולם", אמר שלומי יצחק, סמנכ"ל ומנהל תחום נתונים, AI ו- ML ב- AllCloud. "הצוות שלנו מספק בהצטיינות שירותים מתקדמים בתחום, אשר ביכולתם להאיץ באופן דרמטי יוזמות מבוססות ML בסביבת AWS. אנו עמלים ללא הרף על הגדלת היצע השירותים שלנו בתחום מתוך הרצון להעצים את לקוחותינו ולתרום עוד יותר להצלחתם".

AWS מאפשרת יישום פתרונות מדרגיים, גמישים וחסכוניים עבור ארגונים קטנים כגדולים: החל מסטארטאפים ועד לתאגידים גלובליים. כדי לתמוך בהליכי הטמעה ופריסה חלקים של פתרונות אלו, הקימה AWS את תוכנית הכשירות של AWS מתוך מטרה לסייע ללקוחות בזיהוי שותפי AWS של ייעוץ וטכנולוגיה עם ניסיון ומומחיות עמוקים.

שלומי יצחק. ALL CLOUD,
שלומי יצחק/ALL CLOUD

גאווה ישראלית: סטודנטים מ- HIT המכון הטכנולוגי חולון זכו בפרסים מכובדים בתחרות של Royal College of Art, מהחשובות בעולם העיצוב, על מוצרים שפיתחו במסגרת קורס Fixperts (פיקספרטס) שבנק הפועלים, באמצעות המרכז לבנקאות חברתית בחטיבת משאבי אנוש בבנק, העניק לו חסות.

הסטודנטים עמית פישר ויובל בר שלום זכו במקום ראשון באחת מתחרויות העיצוב החשובות בעולם Helen Hamlyn Fixperts Awards 2020ֿ, עבור הפרויקט Folding Work Area for Children - פיתוח המאפשר בניית עמדה אישית ללימודי ילדים בבית מאריזות קרטון.

בנוסף, הסטודנטים דייב מילר, דור אלי ותום סמואל זכו בציון לשבח בתחרות, עבור הפרויקט Knife knob for Gil - מתקן לסכין המאפשר חיתוך קל ונוח.

תחרות Helen Hamlyn Fixperts Awards 2020ֿ מתקיימת על ידי RCA - Royal College of Art ומוגשות אליה מאות פרויקטים מכל רחבי העולם.

בנק הפועלים באמצעות המרכז לבנקאות חברתית בחטיבת משאבי אנוש בבנק, אשר פועל רבות בשנים האחרונות למען אנשים עם מוגבלות ושילובם בחברה, העניק חסות לקורס "פיקספרטס" במחלקה לעיצוב תעשייתי ב-HIT אשר בעקבות משבר הקורונה הוסב לטובת פיתוחים חדשניים למען הציבור הרחב להתמודדות עם חיי היום יום בתקופת הקורונה

במהלך הקורס הייחודי, בהובלת פרופ' גד צ'רני ודנה יחיא שווקמן, הסטודנטים מאתרים "שותפ/ה" (fixpartner) בעל בעיה תפקודית יומיומית. לאחר זיהוי הבעיה הסטודנטים מייצרים מוצר עובד, פשוט ופורץ דרך, הפותר אותה או מייצר הקלה תפקודית, ומכינים סרטונים המתארים את תהליך הפתרון ואת מסירת התוצר לשימוש השותף. במקרים רבים, הסטודנטים מגשימים לשותפים שלהם חלום.

בעקבות משבר הקורונה שפרץ במהלך הסמסטר, הקורס עשה הסבה והוקדש ליצירת פיתוחים חדשניים ופורצי דרך עבור הציבור הרחב להתמודדות עם חיי היום יום בתקופת הקורונה. המוצרים שפותחו מאפשרים לאנשים בבית ליצור בעצמם מוצר זהה בעזרת ההוראות והסרטון שיצרו הסטודנטים. האמצעים בהם השתמשו הסטודנטים נמצאים בכל בית או שניתן להשיגם בקלות ולייצר את המוצר בצורה עצמאית.

Fixperts (פיקספרטס) היא תנועה של מעצבים הפותרים באופן מעשי בעיות תפקודיות עבור אנשים עם מוגבלויות ונכויות. הפרויקט הוא חלק מיוזמה בינלאומית שהחלה בשנת 2012 ומתקיימת כיום בכ-23 מוסדות להשכלה גבוהה ב-12 מדינות ברחבי העולם.

פרויקט HIT. יחצ,
פתרונות מקוריים של HIT/יחצ

אלן קאר, רשת עולמית של מרכזי גמילה מעישון וטיפול בהתמכרויות, תפתח במהלך נובמבר את הסניף הרביעי של הרשת בבאר שבע שיפעל בהתאם למגבלות התו הסגול של משרד הבריאות.

העיר באר שבע נחשבת לאחת הערים המעשנות בישראל. 1 לכל 4 תושבים הנו מעשן לפי נתוני משרד הבריאות נכון לשנת 2019 ואלן קאר החליטה להדרים על מנת להנגיש את סדנאות הגמילה ולסייע בגמילת תושבי העיר והסביבה ממלכודת הניקוטין אליה נקלעו. שטח הסניף החדש מתפרס על כ- 170 מ"ר וכולל משרדים, חדר סדנאות מרשים וגינה מקסימה עם פינות חמד לישיבה ועישון (במהלך הסדנה מאפשרים למשתתפים לעשות הפסקות עישון).

אלן קאר, היא שיטת גמילה מעישון שפיתח בריטי בשם זה ופועלת מאז 1983. קאר, רואה חשבון במקצועו הפסיק לעשן בגיל 48 לאחר שעישן בין 3 ל-5 קופסאות ביום במשך שנים, ולא הצליח להיפטר מהתלות בסיגריות. שיטת הגמילה שפיתח, יצאה מנקודת מבט הפוכה מרוב השיטות הקיימות - הוא החליף את השאלה למה לא כדאי לעשן? בשאלה - למה בעצם אני כן מעשן?. מאז, הפך לאימפריה עולמית של למעלה מ- 150 מרכזים ב- 57 מדינות בעולם. עד היום נעזרו בשיטת "אלן קאר" למעלה מ- 50 מיליון מעשנים. סניף הדגל התל אביבי, של "אלן קאר" בישראל, נחשב לאחד הסניפים המצליחים של הרשת העולמית. לצד סדנאות פרונטליות בסניפים, ניתן לעבור סדנאות גמילה באון ליין, מוצר חדש שהושק בחודשי הסגר בהתאם למציאות החדשה בצל הקורונה.

לדברי אסף אשכנזי, מנכ"ל אלן קאר בישראל: "הקורונה הביאה עמה סיבה נוספת להיגמל מעישון, סיבה שבשונה ממחלות ארורות אחרות, הקשר שלה לעישון והסיכון נמצא כאן ועכשיו, כי הרי ידוע לנו כי אוכלוסיית המעשנים נמצאת בסיכון גבוה יותר לסיבוכי קורונה. בבאר שבע, רבע מתושבי העיר מעשנים, הגיע הזמן לשנות את הנתון העגום הזה, מטרתנו היא להשפיע על תמונת המצב כך שבדוחות הבאים של משרד הבריאות, נראה קיטון של היקף המעשנים בעיר. בנוסף, אנו נפנה גם למגזר הבדואי שכמחצית ממנו מעשן".

לדברי רוני שייקביץ, מנהל הרשת: "אחד הפחדים הגדולים של מעשנים היא לאבד את החברה הטובה ביותר שלהם, זו שאיתם בעת כל צרה, היא כמובן הסיגריה. בשיטה הייחודית של אלן קאר מעשנים לא רק נגמלים מהעישון אלא גם הופכים להיות כאלו שלא רוצים לעשן. לכן אני קורא גם למעשנים שחושבים שהם לא יסתדרו בלי סיגריה ושהיא תחסר להם בתקופה זו של מתח וחוסר וודאות כלכלית בריאותית לא לדחות את הגמילה ולבוא להפסיק לעשן לתמיד".

אסף אשכנזי. יחצ,
אסף אשכנזי/יחצ

טמבור, חברת הבנייה והצבע הגדולה בישראל חתמה על שיתוף פעולה רחב עם ענקית התוכנה סיילספורס. במסגרת שיתוף הפעולה, טמבור רכשה את ענן השירות (Service Cloud) ואת ענן המכירות (Sales Cloud) המתקדמים של סיילספורס באמצעותם תוכל לקבל תמונת 360 על לקוחותיה האסטרטגיים ולחבר את כל אנשי המקצוע הרלוונטיים בחברה לפרויקטים המתנהלים בשוק הביתי, בענף הבנייה ובתעשייה. המערכת תאפשר מתן מענה עסקי רחב וזמין הן ללקוח הסופי והן לאדריכליים, מפקחים ומנהלי פרוייקטים.

המערכת של סיילספורס, אשר את תהליך האפיון והטמעת המערכת מבצעת חברת אינוונטיבה, תחל לעבוד בתחילת חודש נובמבר ותוטמע בכל פלטפורמה שיש לעובדי טמבור (מחשב, מובייל, טאבלטים וכו').

סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בטמבור, שלום דניאל: "כחברה בעלת ניסיון רב שנים שמתאימה עצמה לעולם החדש אנו מקפידים להתבונן כל הזמן על האתגרים ופועלים להפוך אותם להזדמנויות צמיחה והתרחבות וזאת באמצעות בניית תשתית נתונים מתקדמת וחדשנית שתהווה את הבסיס להקמה ויישום מודלים עסקיים חדשים. הטמעת מערכת Salesforce היינה נדבך חשוב ומשמעותי ביותר בתהליכי הטרנספורמציה של הארגון לאמץ ולקדם תהליכי דיגיטציה בחברה שיובילו לשיפור חווית הלקוח, יצירת שפה משותפת בקרב כל עובדי הארגון והרחבת מעגל הלקוחות שלנו".

אוליבייה אלבז, ראש מערך המכירות בישראל וסגן נשיא בכיר לאזור EMEA: "אנו גאים לצאת לדרך חדשה עם חברת טמבור, המובילה הישראלית בתחום הבנייה והצבע לבית ולתעשייה. כעת, בזכות הטכנולוגיות המתקדמות של סיילספורס, טמבור תוכל לרכז את כלל ערוצי שירות הלקוחות ולתת מענה מהיר, מקצועי ויעיל ללקוחותיה במגזר העסקי והצרכני הכולל מענה בערוצים דיגיטליים כגון:Chat, WhatsApp, Facebook Messenger ועוד. הטכנולוגיות המתקדמות של סיילספורס יאפשרו למנהלי המכירות של טמבור, אשר מאופיינים בניידות גבוהה, לנהל את הקשר עם הלקוחות באמצעות אפליקציית ה Mobile שתאפשר להם להיות תמיד מעודכנים וזמינים בכל שלב של הפרויקט. אנו יודעים כי שיתוף הפעולה בין אנשי המקצוע הרבים בטמבור הינו קריטי להצלחת הפרויקטים בשוק הביתי, בענף הבנייה ובתעשייה ולשביעות הרצון של הלקוחות העסקיים של החברה."

אלי פרץ, CTO ומייסד שותף של אינוונטיבה: "גאה מאוד לקחת חלק בפרויקט פורץ דרך בתחום ושמח להביא את מירב ניסיוננו, הן בתחום הפלטפורמה והן בתחום התעשייה היצרנית. שיתוף הפעולה של טמבור ו-Salesforce יחד עם אינוונטיבה, מייצר משולש של כח ושיתוף פעולה אמיתי להשגת ערך וחדשנות. פרויקט Multi Cloud זה מכיל מודול שירות, מודול מכירות, אמצעי תקשורת בכל ערוץ דיגיטלי וממשקים למערכות מורכבות ויאפשר לטמבור לנהל את עצמה, את שותפיה ואת לקוחותיה בעידן החדש, עידן של אתגרים, דיגיטליזציה, תחרות גוברת ושוק דורש ללא הרף. אני מאמין שטמבור תייצר אפקט של "Disruption" ותביא בשורה לתחום היצרני והבניה בישראל"

טמבור, שהוקמה ב-1936, הפכה במרוצת השנים למותג מוכר בכל בית וכיום הינה החברה המובילה בישראל בשוק מוצרי הבנייה ומוצרי הצבע. החברה מציעה את מגוון הפתרונות הרחב ביותר בשוק הצבע והבנייה, וזאת באמצעות שישה מפעלים ברחבי ישראל, פעילות בינלאומית ענפה ומערך הפצה רחב של כ-1200 'טמבוריות' בפרישה ארצית. טמבור הינה חברה פרטית והיא חלק מ-KUSTO GROUP, תאגיד בינלאומי בעל אחזקות בתחומי הבנייה, התשתיות והאנרגיה.

חברת סיילספורס הינה המובילה העולמית בתחום הענן וה-CRM, ומקרבת בין חברות ללקוחותיהן בעידן הדיגיטלי. חברת סיילספורס נוסדה בשנת 1999, ומאפשרת לחברות בכל גודל ומכל תחום לנצל טכנולוגיות רבות עוצמה - ענן, מובייל, סושיאל, אינטרנט של הדברים, בינה מלאכותית, קול, בלוקצ'יין - כדי ליצור מעטפת של 360 מעלות עבור לקוחותיהם.

יוזמות

כ-120 עובדי בית ההשקעות הראל פיננסים הגיעו אל מרכז הסיוע של ארגון "פתחון לב" בראשון לציון ליום התנדבות מיוחד, במהלכו העובדים חילקו 400 סלי מזון לנזקקים במשלוח עד הבית. מרבית מסלי המזון נתרמו ע"י קבוצת הראל ביטוח ופיננסים.

אלי כהן, מנכ"ל "פתחון לב" אירח את טל קדם, מנכ"ל הראל פיננסים מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים והמתנדבים והודה להם על הסיוע למען המטרה החשובה. שיתוף הפעולה נרקם על מנת לעזור למאות מבקשי סיוע של "פתחון לב" בימי הקורונה, אשר אינם יכולים להגיע אל מרכז הסיוע בתקופת הקורונה.

במסגרת יום החלוקה, הגיעו עובדי הראל פיננסים אל בתיהם של ניצולי שואה, קשישים, משפחות קשות יום ומבקשי סיוע נוספים וחילקו להם 400 סלי מזון הכוללים מגוון רחב של מוצרים - החל מעוף, פירות וירקות ועד למוצרי חלב, מוצרים קפואים, קטניות, שתייה ועוד.

ארגון "פתחון לב" פועל לשבירת מעגל העוני ומחלק סלי מזון שבועיים במהלך השנה כולה לעשרות אלפי מבקשי סיוע ברחבי הארץ. ההתנדבות המיוחדת התקיימה נוכח עלייה של 1,800% בביקוש לסלי מזון, אל מול ירידה חדה של 40% במתנדבים המגיעים לסייע לארגון.

אלי כהן, מנכ"ל ארגון "פתחון לב": "אנו מודים להראל פיננסים על הגיוס הנרחב וההירתמות למען החלשים בחברה. מרגש לראות כי גם בימים קשים אלו, כאשר העתיד הכלכלי לא נודע, חברות גדולות מפנות מזמנן ופועלן על מנת להגיש יד מלטפת ולסייע לאחר. זוהי ערבות הדדית במיטבה ואנו שמחים ונרגשים על שיתוף הפעולה. אני מבקש לציין את הראשוניות שבהחלטת הראל פיננסים לחזור ולהתנדב באופן קבוצתי בתקופת הקורונה. בזכות עבודתם נוכל להגיע ולסייע לכל דורש".

טל קדם, מנכ"ל הראל פיננסים מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים הודה לפתחון לב ולעובדי הראל פיננסים שנרתמו לסייע ביום ההתנדבות, והוסיף: " אנו בקבוצת הראל גאים להירתם ולהתנדב למען הקהילה בייחוד בתקופה מאתגרת זו. אנו בהראל פיננסים מעודדים את עובדינו ליצירת אחריות חברתית והתנדבות בקהילה לאורך כל ימות השנה וגאים להיות חלק מקבוצה ששמה את העשייה למען הקהילה כערך עליון".

הראל פיננסים ופיתחון לב. יחצ,
אלי כהן וטל קדם/יחצ

את מיזם מדינה למופת שנולד בתחילתו של המשבר, גיבשו מיטב המוחות בישראל בשותפות עם תנועת אור. יחד הקימו תכנית שיכולה להוביל את המשק הישראלי לצמיחה ושגשוג גם בימי הקורונה. התכנית כוללת הזנקת כלל התחומים החשובים ביותר, המהווים את מוקד המשבר בימים אלו- ביניהם תעסוקה, תעשייה, בריאות תיירות, באמצעות התווית כיוון שלא נראה בתחזיות וקידום יוזמות שיובילו אותנו לשם.
בין חברי הצוות המוביל את התכנית: מייקל אייזנברג, דניאל שרייבר, רוני פלמר, אליאור בר, עדי סופר תאני, ישראל דנציגר, פרופ' דן אריאלי, פרופ' גילה קורץ וד"ר ד"ר דנה הלר.

אליאור בר, מנהלת מיזם מדינה למופת, תנועת אור: "אנו נמצאים בימים מאתגרים שמציבים בפנינו דילמות חדשות ומחסומים שלא התוודענו להם עד כה, בד בבד הם מהווים גם הזדמנות מצוינת להוביל, ליזום ולחדש. אנו מאמינים כי זוהי השעה להעז, לבנות ולנקוט בפעולות שיחזקו ויבססו את המשק הישראלי וקוראים ליזמים להוביל את שינוי פני התעסוקה הישראלית".

בימים אלו מדינה למופת מפרסמת את "תמונת העתיד" של שוק התעסוקה ומשקי הבית בישראל ולצידה קריאה ליזמיות וליזמים ברחבי הארץ שיענו על אתגרי התעסוקה לשיפור החוסן הכלכלי - תעסוקתי של כלל משקי הבית בישראל כיום ובעתיד לבוא.

seperator

תשלום בנייד היא הדרך החדשה שמגיעה בימים אלה לישראל, לתשלום בבתי עסק דרך הצמדת הנייד למסופון וללא צורך בשליפת כרטיס האשראי כמו שהורגלנו עד היום. לתוך מהפכת התשלום הזו מצטרף גם Pepper מקבוצת לאומי ובעצם יהיה חשבון הבנק הראשון המאפשר תשלום בנייד ללקוחותיו. מצד בתי העסק, בהתאם להוראות בנק ישראל, עד חודש נובמבר מחויבים כלל העסקים הגדולים לעבור למכשירי סליקה בעלי תשתית EMV המאפשרים טכנולוגית את השיטה.

בשונה משאר המערכת הפיננסית, Pepper בחר לתת ללקוחותיו את האפשרות לעשות משהו טוב דרך אימוץ הטכנולוגיה החדשה ולהעביר תרומה למיזם חלאסרטן בסך של 25 ₪, על כל תשלום ראשון בנייד. בשלב הראשון תוצע אפשרות התשלום החדשה ללקוחות Pepper בעלי מכשירי אנדרואיד בלבד, ככל החברות בישראל. בהמשך עם כניסת APPLE PAY לישראל יתאפשר תשלום גם ללקוחות בעלי מכשירים עם מערכת הפעלה IOS.

"חלאסרטן" מבית עמותת "מרכז טל" הוא מיזם חברתי ובליבו פועמת קהילה, המחברת צעירים חולים ומחלימים מסרטן, ומהווה רשת תמיכה לכל תחומי החיים הנפגעים מהמחלה - בדידות, זוגיות צעירה, פוריות, מיניות, קריירה, עצמאות כלכלית, הורות צעירה, ועוד. בנוסף משמש כחממת יוזמות לשירותים ייחודיים עבור מחלימים, כמקור מידע וידע ומוביל את השינוי במערכת הממשל ובבתי החולים להתאמת התמיכה והטיפול בצעירים. בכל יום 10 צעירים בגילאי 18-44, מתבשרים שהם חולים בסרטן, והמספרים עולים מידי שנה. מערכות הטיפול והתמיכה במדינת ישראל עדיין לא מכירות בקטגוריית הגיל הזו כאוכלוסייה בעלת צרכים ייחודים, וחלאסרטן כאן בכדי לשנות את זה.

האפשרות ל'תשלום בנייד' מצטרפת לשפע של כלים נוספים ש-Pepper מציע ללקוחותיו בכדי להישאר בשליטה על ההוצאות ולהתקרב לכסף שלהם. למשל, עדכון ב PUSH על כל הוצאה בכרטיס, דיאגרמות ופילוחים של ההוצאות השבועיות והחודשיות, התראות לפני כניסה למינוס, חסכונות חכמים ועוד. והכל בשפה פשוטה, ברורה ובגובה העיניים. בחודשים הקרובים לקוחות Pepper ייהנו אף מאפשרויות ויכולות חדשות הודות לשיתופי פעולה בין Pepper לחברות פינטק שונות, שנבחרו בקפידה כדי להגדיל את הערך ללקוחות ולחזק את החיבור שלהם לכסף ולעולם הפיננסי.

מיכל קיסוס הרצוג, מנכ"לית Pepper: אנחנו שמחים ומתרגשים להוציא את הפיצר החדש תשלום בנייד. האמת שאנחנו מתרגשים מכל פיצר חדש שאנחנו מוציאים. כל תקופת הפיתוח אנחנו עובדים וחושבים איך זה יהיה בידיים של היוזרים שלנו, זו ממש עבודה של לדמיין כל תסריט וצורך אפשרי ותכנון של המוצר כך שיעבוד עם היוזר בהרמוניה. עם ההשקה של תשלום בנייד היתה לנו הזדמנות לשתף פעולה עם מיזם חלאסרטן, שזו יוזמה מדהימה שאני מאד מחוברת אליה ועל כן ההתרגשות בכלל עצומה.

שירה קופרמן, מנכ"לית עמותת מרכז טל ומנהלת המיזם חלאסרטן: "הבחירה של Pepper להעביר תרומה בעת הנוכחית למי שזקוק לתמיכה, במקום להעניק הטבה צרכנית היא צו השעה. המשמעות של ההחלטה חשובה מאין כמותה. אנחנו גאים ב-Pepper על היותם חלוצים בחשיבה ומתרגשים על מהלך שמותאם לזמן ולמציאות המורכבת בה אנו חיים".

מיכל קיסוס הרצוג. כפיר סיון,
מיכל קיסוס הרצוג, מנכ"לית פפר/כפיר סיון

ענף האגרו-טק (agricultural-technology) הוא התוצר של מהפכה מקיפה בענף החקלאות, עם שילובן של קפיצות מדרגה ברובוטיקה, ביג דאטה, חיישנים חכמים, הנדסה גנטית, גידול ורטיקלי ועוד.

כעת תנועת אור בשיתוף עיריית אופקים, אשכול נגב מערבי וקרן מיראז' בהובלת היזם צבר פרויקטים, חונכת את ה'אגרו-קמפוס', קמפוס האגרו-טק הראשון מסוגו בדרום אשר יכשיר כוח אדם מקצועי וייחודי שיתמחו בענף. לפי ההערכות, בעוד 11 שנים, כתוצאה מהגידול הדמוגרפי של אוכלוסיית העולם, צריכת המזון העולמית תעלה ב-35 אחוז לצד עלייה ב-40 אחוזים בצריכת המים. נתונים אלה הם הגורמים המניעים את התפתחות ענפי הפוד-טק והאגרו-טק אשר פיתוחם יאפשר להתמודד עם הביקוש הגובר למוצרים חקלאיים. תחזיות אלו מדגישות את חשיבות הפיתוח של טכנולוגיות חקלאות שיאפשרו הפקה משופרת של יבול שאינו ניתן לגידול בטכנולוגיה החקלאית הקיימת היום.

seperator

אג'יק-מכון הנגב ומרכז סוויץ', מיסודו של מכון טריגובוף, חתמו על הסכם לשיתוף פעולה ארוך טווח. במסגרת ההסכם יפעל מרכז סוויץ', הממוקם באזור התעשייה עידן הנגב ברהט, כמיזם לקידום המטרות המשותפות לשני הארגונים בתחומים של קידום התעסוקה והכשרה מקצועית.

המיזם המשותף יהיה מרכז שייצור "גשרים לתעסוקה", ויאפשר קידום והעצמת החברה הבדואית בנגב באמצעות הגדלת מספר המועסקים, הרחבת תחומי התעסוקה והתוכניות לקידום אישי ומקצועי. המרכז מיועד לצעירים וצעירות מהחברה הבדואית ברמות השכלה ויכולת שונות, מכאלה שלא השתלבו במסגרות תעסוקה, הכשרה מקצועית או מערכת חינוכית מוסדרת, ועד לבעלי פוטנציאל ללימודים על תיכוניים משמעותיים (הנדסאים ותואר אקדמי), וכן לבעלי יכולות ועניין להשתלבות במשרות ניהול בתעשייה. המרכז יציע תכניות גם לנשים מהחברה הבדואית שמעוניינות להשתלב או להתקדם בשוק העבודה או בתחום היזמות.

מרכז סוויץ' להכשרה וקידום תעסוקה בחברה הבדואית החל לפעול בפארק התעסוקה המשותף לרהט, בני שמעון ולהבים "עידן הנגב" לפני כשנה. המרכז כולל כיתות לימוד, סדנאות מחשב, קליניקה טיפולית, אולם רב תכליתי, חללי עבודה, משרדים, אודיטוריום וחדרי ישיבות. מאז הקמתו התקיימו במרכז פעילויות מגוונות לקידום התעסוקה- סדנאות לקידום נשים עובדות מהחברה הבדואית במרכז עצמו ובמפעלי סודה סטרים, קורסים להכשרת המקצועות הדיגיטליים כולל ליווי בפתיחת משרד פרסום לצעירים ברהט וליזמי תיירות מקומיים.

פרויקט קסם המדבר התקיים במשותף עם משרד החקלאות והרשות לפיתוח הנגב שהקימו אותו במטרה לקדם את התיירות הבדואית בנגב. "סטארט אפ נגב" קם בשותפות עם עמותת מטע, מכון טריגובוף, משרד החקלאות, קרן יק"א, כיל, עמותת ארץעיר ומכללת ספיר, וינוהל על ידי חברת מונא- חלל לשינוי. המרכז מיועד לבני החברה הבדואית מכל רחבי הנגב ונועד ללוות ולספק כלים לפיתוח וקידום מיזמים ורעיונות מהשלב הראשוני ועד לפיתוחם בפועל.

אג'יק-מכון הנגב, הפועל בקרב החברה הבדואית בנגב משנת 2000 לפיתוח חברתי-כלכלי, מפעיל מזה שנים תכניות מגוונות לקידום תעסוקה בקרב צעירים וצעירות בחברה הבדואית, נשים ועוד. בין התכניות של הארגון בתחום קידום התעסוקה ניתן למנות את BridgeTech, שנת הכנה ללימודי מדעים והנדסה, המיועדת לבוגרי תיכון מהחברה הבדואית, תכנית "נשים רוקמות חלום" להכנת נשים לשוק התעסוקה ועוד.

שתוף הפעולה החדש יאפשר לשני הארגונים ליהנות מהניסיון והיכולות שכל ארגון מביא, לשפר ולפתח תוכניות חדשות ואיכותיות.

ח'יר אלבז, יו"ר אג'יק-מכון הנגב, אמר כי "עתידה וחוסנה החברתי/כלכלי של החברה הבדואית תלוי במידה רבה ביצירת הזדמנויות משמעותיות להשתלבות בהשכלה גבוהה איכותית, ובשוק העבודה בתפקידים מניבי הכנסה גבוהה". אלבז מוסיף כי "שתוף הפעולה בין שני הארגונים ימצה בדרך הטובה ביותר את הנכסים המשותפים, הפיזיים והמהותיים שכל אחד מהצדדים מביא לשותפות, לצד ניצול הידע והניסיון המשותף שצבר כל ארגון בתחומו. אנו מברכים על שתוף הפעולה, ומשוכנעים כי תוצאותיו הטובות ייראו בשנים הקרובות."

האוורד מאירס, יו"ר עמותת סוויץ', ציין כי "הנהלת מכון טריגובוף מברכת על השותפות האסטרטגית בין מרכז סוויץ' ואג'יק - מכון הנגב. השותפות מהווה עליית מדרגה שתיצור יתרונות יחסיים ביכולות ליצור תהליכי שינוי לקידום יצירת אופק תעסוקתי בקרב קבוצות אוכלוסין בחברה הבדואית בנגב." הוא הוסיף ש"השותפות הינה שילוב מנצח בין הניסיון והמוניטין רב השנים של עמותת אג'יק - מכון הנגב בפעילות לקדום החברה הבדואית ובין היכולות והניסיון של מכון טריגובוף בהנעת מיזמים בישראל ובחו"ל. מרכז סוויץ' בבית עידן הנגב , מבנה חדיש העונה לתקני המאה ה-21 , בלב התעשייה המתפתחת מהווה תשתית ההולמת את חזון השותפות".

אג'יק מכון הנגב. יחצ,
אג'יק מכון הנגב/יחצ

שיתוף פעולה בין Screenz Live לבין היכל התרבות תל אביב ממשיך. אלי אוזן בעל השליטה בקבוצת The Box, אשר בבעלותה חברת הטכנולוגיה והתוכן Screenz, גוף ההשקעות TLV Media lab ומשרד הפרסום The Box Advertising, ומבעלי פלטפורמת מכירת הכרטיסים Eventer.

Eventer ו-Screenz השיקו פלטפורמה מתקדמת וחדשנית לשידור אינטראקטיבי הכוללת זירת מסחר לתוכן וידאו בשם Screenz Live - המחברת בין פלטפורמה המתמחה בשידור דיגיטלי ואינטראקטיבי עם מיליוני משתמשים ברחבי העולם לבין פלטפורמה מתקדמת למכירת כרטיסים.

Screenz Live, הוקמה במהלך משבר הקורונה, במטרה לספק פרנסה לכל אחד מבלי לצאת מהבית. המערכת מאפשרת לכל אדם, יוצר ומפיק להפוך לגוף שידור דיגיטלי דרך יצירה ובנייה של הרצאות, קורסים, כנסים, אירועים, הופעות, סטנדאפ, אירועי ספורט מגוונים, ועוד. וכך להפוך לגוף שידור דיגיטלי עם הכנסות מיידיות. הפלטפורמה מציעה מגוון אפשרויות לשיווק וקידום באמצעות כלי הפצה מתקדמים, מערכת כרטוס וסליקה, מכירת כרטיסים ומנויים במגוון פלטפורמות, יצירת קהילות צופים נאמנים לתכנים, מעקב אחר דוחות וסטטיסטיקות ומגוון שירותים נוספים.

כיום מציעה מערכת סקרינז לייב תכני אונליין שונים יחד עם היכל התרבות תל אביב אשר מנגישים את מיטב האמנים הישראלים הישר לסלון ביתם.

כעת שיתוף הפעולה ממשיך עם הרצאה של תמר מור סלע - בנושא נשים מדברות מיניות. יום חמישי, 5 בנובמבר, שעה 20:30. גיל שוחט ואשכול נבו - ארבעה סיפורים ופסנתר, יום שבת, 7 בנובמבר, שעה 20:30. נרקיס - מופע השקת האלבום השני, יום שבת, 12 בנובמבר, שעה 21:00

אלי אוזן ודלית קורל. יחצ,
אלי אוזן ודלית קורל/יחצ

בנק מרכנתיל התגייס בימים אלו של משבר הקורונה לפעילות למען בני הגיל השלישי במטרה לסייע בשמירה על בריאותה של אוכלוסייה זו, ולהמשיך להעניק להם שירותים בנקאיים.

נציגי הבנק הגיעו עם רכב עליו מותקן כספומט נייד, לבית האבות "בית באייר" בירושלים ואפשרו לבני הגיל השלישי המקום למשוך כסף מזומן, תוך הקפדה על הנחיות התו הסגול.

דודי מימון, סמנכ"ל ומנהל החטיבה הקמעונאית בבנק מרכנתיל: "האוכלוסייה הבוגרת יותר מעדיפה בד"כ שירותי בנקאות מסורתיים. הכספומט הנייד מהווה פתרון טוב ונגיש".

איתמר גלילי, בנק מרכנתיל. מורג ביטן,
מנהל שיווק אזור ירושלים והדרום איתמר גלילי מסייע בהבאת הכספומטים/מורג ביטן

עובדי "אקולוגיה לקהילה מוגנת", מפעל במשגב המעסיק אנשים עם מוגבלויות בפעילות של טיפול בפסולת אלקטרונית וחידוש מחשבים וסמארטפונים ישנים, נחשפו לאחרונה בתקשורת לראיון עם צעירה, בו היא סיפרה את סיפורה האישי ותיארה את ההחרפה במצבם של בני נוער, צעירים וצעירות החיים ברחוב על רקע משבר הקורונה.

אותה צעירה גם סיפרה כי היא פעילה בקבוצת האקטיביסטיות של עמותת עלם בירושלים, "עלמות משנות עולמות", וכי הדרך שעברה לימדה אותה כי אחד הדברים הבסיסיים ביותר למי שחי או חיה ברחוב הוא טלפון נייד, שכן בלעדיו, במיוחד בתקופה זו, צעירות חשופות לניצול בלי שום יכולת לבקש עזרה.

במפעל לא נותרו אדישים והחליטו לתרום לעמותת עלם עשרות מכשירי טלפון עם כלל הציוד הנלווה, במטרה לאפשר גשר וכלי לתקשורת עבור אותם בני נוער, צעירים וצעירות החיים ברחוב. בתמונה: ניצן ברנשטיין, מלוות קהילת האקטיביסטיות "עלמות משנות עולמות" של עלם בירושלים בעת קבלת התרומה.

ניצן ברנשטיין. יפה מן,
ניצן ברנשטיין/יפה מן

בשבוע האחרון, במסגרת שבוע ההתנדבות הבינלאומי של חברת ICL (כיל), השתתפו אלפי עובדים ברחבי העולם בעשרות מוקדים. בישראל, הגיעו כ-300 עובדים של חברת ICL (כיל) למרלוג של ארגון לתת,לפעילות התנדבותית של מיון מוצרים, ואריזת חבילות מזון עבור משפחות במצוקה, קשישים וניצולי שואה. ההתנדבות השנה הייתה מאתגרת, ועל אף הקורונה ומגבלותיה, ארגון לתת ו-ICL ממשיכים במסורת המשותפת.

חגית רחמים מנהלת קשרי קהילה ב-ICL: "במסגרת שבוע ההתנדבות שיזמנו ב-ICL השתתפו אלפי עובדים בישראל וברחבי העולם, בעשרות מוקדי פעילות שונים. אחת הפעילויות המשמעותיות היתה עם ארגון לתת."

רוני אבירי, מנהלת מחלקת פיתוח משאבים בארגון לתת: "השנה יותר מתמיד, בצל משבר הקורונה הכלכלית, אנו מוקירים את השותפים הנאמנים שממשיכים לתמוך בפעילותנו, בתרומה ובהתנדבות. בעזרתם אנו מצליחים להמשיך ולסייע אל מול הצורך הרב העולה מן השטח ולהיות לצד אלו שסומכים עלינו. תודה לחברת כי"ל על השותפות האיתנה והכה משמעותית בזמנים אלו".

שבוע התנדבות של ICL. יחצ,
שבוע ההתנדבות של ICL/יחצ

ארגון בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב בראשותה של סיגלית בן חיון, ממשיך במסורת המפגשים עם בוגרים מעוררי השראה, גם בימי קורונה. השבוע התכנסו מאות בוגרות ובוגרים מכל רחבי העולם לשמוע את האנשים - הבוגרים, שמאחורי סדרת המופת עטורת השבחים, דרמת הריגול הישראלית "טהרן".

במרכז השיח אותו ניהלה ד"ר ליאורה הנדלמן - ראשת מרכז אליאנס ללימודי איראנים ובוגרת החוג למדעי הרוח ומדעי החברה באוניברסיטת תל אביב ,עמדו עמרי שנהר - תסריטאי ויוצר שותף של" טהרן ", בוגר בית הספר לקולנוע וטלויזיה על שם סטיב טיש באוניברסיטת תל אביב ומשה זונדר - היוצר והכותב של "טהרן" , שלמד בבית הספר לקולנוע וטלויזיה על שם סטיב טיש, באוניברסיטת תל אביב.

פתח את האירוע פרופ' ערן ניומן, דיקן הפקולטה לאמנויות על שם יולנדה ודויד כץ באוניברסיטת תל אביב, שברך לשלום את המצטרפים בשלוש שפות, הבטיח שלא לעשות ספוילר בשביל מי שעוד לא ראה, חילק מחמאות לכוכבת הסדרה ניב סולטן והדגיש 'שהסיפור הוא לא על מלחמה גרעינית אלא הסיפורים האישיים המוצגים בסידרה.

זונדר נתן טיפ לדור העתיד של היוצרים: "תכתבו רק על מה שמעניין ומרגש אתכם. אל תנסו לקלוע לרצון של אף אחד ואל תתייאשו אם ידחו את התסריטים שלכם . לא רצו בהתחלה את 'פאודה' , וגם לא את 'טהרן' והכי חשוב לזכור - לכתוב זה בעצם לשכתב, שוב ושוב". עמרי הוסיף לגבי בניית הקריירה: "גם אם אתם עוסקים במשהוא אחר, תמשיכו לכתוב, תנסו עד שתצליחו. זה לא כמו בסרטים, זו עבודה קשה".

משה זונדר, ערן ניומן, עומר שנער, ליאורה הנדלמן. יחצ,
משה זונדר, ערן ניומן, עומר שנער וליאורה הנדלמן/יחצ

קרן אלסטום (Alstom Fondation של ענקית התחבורה הבינלאומית אלסטום, הפועלת בישראל כשלושה עשורים ומנוהלת בישראל על ידי שרון קדמי, תתרום כרבע מיליון ₪ לתוכנית 'מיפנה' של ארגון 'בעצמי' להעצמה כלכלית ושילוב בתעסוקה של נשים מעוטות הזדמנויות בישראל. זו השנה השניה שאלסטום תורמת לארגון 'בעצמי' כחלק מתוכנית הקרן לתמיכה ומימון פרויקטים המוצעים על ידי עובדי אלסטום ברחבי העולם. עובדי אלסטום חוברים לעמותות ושותפים מקומיים כדי ליישם מגוון יוזמות, שתכליתן לשפר את תנאי החיים בקהילות הנמצאות בקרבת מתקני אלסטום ואתרי הפרויקטים ברחבי העולם. השנה תתמוך הקרן ב-29 פרויקטים ברחבי העולם, עם התמקדות מיוחדת על הקניית כשירות לתעסוקה והעצמת נשים, רווחה, וחינוך ילדים.

seperator

בליץ מפגשים של סטרטאפיסטים בוגרי 8200 עם משקיעים ויזמים מארה"ב במטרה לקדם שיתופי פעולה והשקעות כלל 160 פגישות לאורך חמישה ימים. אירוע החשיפה שנערך און ליין, מחליף את המשלחת שמוציאה בכל שנה עמותת בוגרי 8200 EISP לארה"ב, אשר יציאתה לא התאפשרה השנה.

במפגשים השתתפו סטרטאפיסטים במגוון של תחומים כולל אבטחה וניהול של מידע, בריאות דיגיטלית, ניהול העבודה, בינה מלאכותית ותעשייה 4.0, שכל אחד מהם הציג את הטכנולוגיות בפני עשרות משקיעים ויזמים מעמק הסיליקון וניו יורק, וזאת על פי התאמה שנעשתה מראש לפי תחומי הענין. בנוסף הם נפגשו עם ארבעה מייסדי חברות הייטק ישראלים ששווין כיום מיליארדי דולרים וקיבלו עצות ממשקיעים אמריקאים בעלי ניסיון כיצד למכור את עצמם, וממה להימנע.

ירדן אברבנאל, מנהלת תוכנית EISP8200, שארגנה את מרתון המפגשים, אמרה שלמרות שהוא התנהל מרחוק האפקטיביות גבוהה ביותר, כשהיזמים מדווחים ש-70% מהמפגשים הביאו למפגשי המשך ושיח מעמיק עם המשקיעים. זה היה לכולנו שיעור חשוב כיצד אפשר להצליח גם בתנאי הקורונה והריחוק. פתחנו את ההרשמה למחזור הבא של 8200EISP עם התאמה לתקופה החדשה במטרה לאפשר לסטרטאפיסטים מכל רקע שהוא להוציא לפועל את חלומם.

ירדן אברבנאל. יחצ,
ירדן אברבנאל/יחצ

קוין רובין, מאור בוזגלו, ליאם גולן, אוראל צברי, מנור סולומון, לי פלקון ועוד יפגשו השנה את משתתפי פרויקט הכדורגל של מרכז פרס לשלום ולחדשנות במגרש הוירטואלי באתגר TikTok חוצה גבולות ומגזרים.

כבר למעלה מעשור, אירוע המיני המונדיאל מתרחש במגרשי הכדורגל ובו לוקחים חלק כ- 1000 ילדים וילדות יהודים וערבים, ישראלים ופלסטינים, בהשתתפות נציגי שגרירויות בארץ ושחקנים ושחקניות מליגת העל. לאור המציאות החדשה, המורכבות וההגבלות שמגיפת הקורונה הביאה עמה השנה, האירוע יתקיים בגרסה מקוונת כקמפיין ויראלי ברשת החברתית TikTok, שמטרתו לחבר בין ילדים, ילדות ונוער בארץ ובעולם שלא יכולים השנה להיפגש על המגרש, סביב המסר שספורט הוא כלי חינוכי ומשמעותי לחיבור בין אנשים.

במסגרת הקמפיין תיווצר שרשרת אנושית וירטואלית חוצת גבולות תחת האשטג: #1goal4peace בה "ישחקו" כוכבי הרשת למול משתתפי הפרוייקט.

הקמפיין הושק אתמול בשפה העברית, ערבית ואנגלית וישתתפו בו משתתפי הפרויקט לצד כוכבי רשת ושחקני נבחרת ישראל, ביניהם: מאור בוזגלו,מנור סולומון, קווין רובין, ליאם גולן,אוראל צוברי, אנג'ל ברנס,אמיר מלול ולי פלקון ועוד, והגיע בפחות מ 24 שעות ל 80,000 צפיות.

תמי חי -שגיב מנהלת תחום החינוך במרכז פרס לשלום ולחדשנות: "מדי שנה אירוע המיני מונדיאל שלנו הוא חגיגה גדולה של אופטימיות, תקווה וכדורגל! משתתפי הפרויקטים שלנו מתאמנים ומחכים ליום הזה בציפייה רבה! ולכן, גם בתקופה המאתגרת הזו, החלטנו במרכז פרס, ארגון המוכר ביכולות היצירתיות שלו ארגון שחושב מחוץ לקופסא, להמשיך את אותה מסורת ולחבר ילדים וילדות בארץ ובעולם בפלטפורמות הוירטואליות דרך ספורט ולהפיץ מסר של אחדות חוצת גבולות ומגזרים".

בנוסף, ב-17 בנובמבר בשעה 17:00 יתקיים כנס בינלאומי וירטואלי בנושא, בו יקחו חלק מובילים ומובילות מהמזרח התיכון ומאזורים נוספים בעולם, בתחום של ספורט ככלי לבניית שלום והובלת צדק חברתי. האירועים בשיתוף ובתמיכת שגרירות ארה"ב בישראל, ההתאחדות לכדורגל בישראל, קרן סול דיאדורה ומגה ספורט וגוף הספורט הבינלאומי beyond Sport.

מונדיאל השלום של מרכז פרס, הידוע בכינויו - המיני מונדיאל הינו אירוע השיא של כל שנת פעילות של תוכניות הספורט, במסגרת תוכניות אלו, הפועלות למעלה מ 18 שנים, למעלה מ- 22,500 נערים ונערות ישראלים ופלסטינים, יהודים וערבים לקחו חלק בפעילות חינוך שלום. במטרה להעביר מסר מאוחד של כדורגל ללא אלימות וגזענות.

מינימונדיאל אונליין של מרכז פרס לשלום. יחצ,
מינימונדיאל/יחצ

רשת טיב טעם, יוצאת במהלך חודש נובמבר בפעילות לגיוס תרומות למען המרכז לחיילים בודדים. במסגרת הפעילות שנערכת ב-41 סניפי טיב טעם ברחבי הארץ, החל מה- 1.11 ועד ה-30.11, יציעו ללקוחות טיב טעם לתרום 5 שקלים בכל קניה. הסכום שייאסף, יועבר כולו בסוף החודש, לטובת פעילות המרכז לחיילים בודדים ללא עורף משפחתי. רוני גרין מנהל המכירות ומועדון הלקוחות בטיב טעם: "אנו שמחים לקחת חלק בהרתמות למען הקהילה, שהינה חלק מפעילויות רבות בהן שותפה הרשת, לאורך השנים".

התוכנית לחיילים בודדים ללא עורף משפחתי מלווה מאות חיילים לפני גיוס, במהלכו, וחמש שנים אחרי שחרורם. חיילים בודדים ללא עורף משפחתי/ישראלים הם חיילים שנולדו וגדלו בישראל, אך מסיבות שונות ומגוונות אינם בקשר עם משפחותיהם, ולכן עומדים בפני אתגרים רבים ומגוונים ביום יום ובתקופת הקורונה אף מועצמים. החל ממצוקת פרנסה, מציאת מקום מגורים, הכוונה ויעוץ ובדידות כפולה.

טיב טעם. בן פרידמן,
טיב טעם/בן פרידמן

"בגלל הקורונה החלטתי להפסיק את הלימודים ולעלות לארץ", כך מספרת תיאה גארי, בת 20, שעלתה לארץ מקליפורניה אחרי שהפסיקה את לימודיה בקולג'. "הבנתי שהזום לא בשבילי ואמרתי שעכשיו אני עולה לארץ ומתגייסת לצבא". היא כבר עשתה צו ראשון ומחכה לשיבוץ, ובינתים סיימה קורס מדריכי עזרה ראשונה (מע"רים) של מד"א וחברת 'החוויה הישראלית' לבני חו"ל שהתקיים באכסנית רבין בירושלים והסתיים ביום חמישי. בסוף עשרת ימי הקורס, המשתתפים יצוותו לאמבולנסים של מד"א ברחבי הארץ למשך 4-5 שבועות.

גם יהלי שוורץ, 20 במקור מקליפורניה הגיע לעשות את הקורס. "כשהייתי קטן עזבנו את הארץ והתגלגלנו ממקום למקום אבל מעולם לא שכחנו מאין באנו. אני לומד מדעי המדינה אבל עם הקורונה והזום הבנתי שאני חייב לעשות משהו לנפש. עליתי על מטוס והנה אני כאן. עוד מעט אציל ישראלים וזה מרגש אותי מאוד".

התוכנית הייחודית מד"א חו"ל אפשרה ל-32 צעירים מהעולם להגיע ולהשתתף בקורס.

עמוס חרמון, מנכ"ל 'החוויה הישראלית' אמר: "תוכנית מד"א חו"ל מאפשרת לנו דווקא בימים האלה של מגפת הקורונה להמשיך ולהביא לארץ את דור העתיד של העם היהודי לחוויה חד פעמית. לא נאפשר לשום מגפה להביס את הרוח הציונית".

אלי בין, מנכ"ל מד"א: "אני מודה לחוויה הישראלית ולעומד בראשה על שיתוף הפעולה וגאה בפרויקט אשר מקרב לבבות ופועל לערבות הדדית מסביב לגלובוס. אנו שמחים לראות כי גם כעת, בעת משבר עולמי, דור העתיד מצליח להושיט יד ולעזור."

seperator

חג האור מתקרב ו'עמותת אֹורִי' (ע"ש אורי לוי ז"ל) הפיקה השנה סדרת סביבונים בנושא 'אור' - אשר יופצו גם השנה ברחבי בארץ. הסדרה כיום מורכבת משישה סביבונים שעוצבו על ידי סטודיו wishlist, בהשראת הדברים שאֹורִי אהב. אחת המילות הראשונות של אורי היתה אור.

ה'סביבון של אֹורִי' הינו מיזם חברתי אשר פועל מזה חמש שנים, ומטרתו להפיץ אור ושמחה לאוכלוסיות הזקוקות לכך: ילדים המאושפזים בבתי החולים, ניצולי שואה, בעלי מוגבלויות, קשישים ועוד. מדובר בפרויקט נתינה שיזמה רוית שני לוי, לזכרו של בנה, אֹורִי לוי ז"ל, שהלך לעולמו לפני 14 שנה ממחלה גנטית קשה והוא רק בן שנתיים וקצת. המיזם הושק לפני חמש שנים, והוא גדל ומתרחב מידי שנה בקצב מסחרר. עשרות צוותים ומאות מתנדבים מכל רחבי הארץ יוצאים לחלק מעל 10,000 סביבונים של אורי, במעל 250 נקודות ברחבי הארץ ואף מחוץ לישראל.

הסביבונים המקסימים מופצים בבתי החולים בארץ, מוסדות חינוך, בתי ספר לילדים עם צרכים מיוחדים, מרכזי קשישים ועוד. רוית שני לוי יוזמת הפרויקט: "הפעילות הפכה למסורת מבורכת, והשנה האחרונה מאתגרת לכולנו, אך למרות המצב והמגבלות הפעילות תתקיים ונמשיך להפיץ אור ושמחה וכן אנחנו זקוקים לעזרה כדי להגיע לכמה שיותר מקומות".

העמותה הפיקה סדרת סביבונים יפיפייה סביב נושא האור והעיצובים הנבחרים יופקו במימון העמותה ויימכרו לטובת גיוס כספים לפעילות העמותה, אשר פועלת משנת 2007 להעלות מודעות לתחום מחלות מיטוכונדריאליות, תומכת במשפחות ומעניקה מלגות לחוקרים בתחום. כל ההכנסות ממיזם זה הן קודש למען פעילות והפצת אור לאוכלוסיות מוחלשות בחברה הישראלית והמשך פעילות עמותת אורי לקידום מחקר בתחום מחלות מיטוכנדריאליות, העלאת המודעות למחלות אלו ותמיכה במשפחות.

השנה, במסגרת מגבלות הקורונה, מוצעת פעילות משותפת כמו הדלקת נרות און ליין בשילוב עם אוכלוסיות מגוונות - קשישים, נוער בסיכון, אנשים עם מוגבלויות ועוד. פעילות העשרתית שתועבר ע"י מפעיל מנוסה כגון : שירה בציבור, כולל סיפורים ואנקדוטות מאחורי השירים, מופע קוסמות / אש ועוד, וכמובן חלוקת סביבונים או מארזי חנוכה מושקעים. בנוסף, יימכר מארז האמנים המיוחד שהופק לטובת גיוס תרומות. מדובר על מארז מהודר עם שמונה סביבוני אמנים מהארץ והעולם. כל מי שתורם 260 שקל ומעלה לעמותה, יקבל את המארז הייחודי במתנה.

אורי לוי ז"ל. יחצ,
אורי לוי ז"ל/יחצ

השנה הצטרפו תשעה זוכים וזוכות מאושרים אל עשרות הזוכים בפרס מפעל הפיס לאמנויות ולמדעים ע"ש לנדאו היוקרתי שמוענק מידי שנה, כחלק מפעילותו של מפעל הפיס לקידום התרבות, האמנות, המחקר והמדע בישראל. הפרס, המוענק מזה תשע עשרה שנה, נחשב לאחד הפרסים היוקרתיים בישראל והוא ניתן על שמו של מיכאל לנדאו, שמונה לראש מפעל הפיס בשנת 1951.

הפרס בתחום המדעים מציין לשבח את המחקר המדעי ואת החוקרים הישראלים, שהגיעו להישגים ראויים בתחומם, ותרמו בכך תרומה רבת ערך לקידום המדע והמחקר. פרופ' רבקה כרמי זוכה בפרס מפעל הפיס ע"ש לנדאו - מפעל חיים על שיפור איכות חיי החברה בישראל בתחום הרפואה.

מנימוקי הזכייה: "חלוציות יוצאת דופן בקידום הרפואה ומערכת הבריאות בנגב. פרופ' כרמי יסדה את המכון הגנטי במרכז הרפואי סורוקה, ואחר כיהנה כדיקאן בפקולטה הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון ונשיאת האוניברסיטה. במקביל מילאה שורה ארוכה של תפקידים ציבוריים ואקדמיים רבים. היא האישה הראשונה שכיהנה כדיקאן הפקולטה לרפואה וכנשיאת אוניברסיטה בישראל והיא מהווה מודל חיקוי לרופאות ולאקדמאיות צעירות רבות ומגדלור לנשים מוכשרות רבות בישראל".

פרופ' אבישי דקל זוכה בפרס בתחום חקר האסטרופיזיקה וחלל. מנימוקי הזכייה: "אבישי דקל הוא מבכירי האסטרופיזיקאים בישראל ואחד מהחוקרים המובילים בתחום הקוסמולוגיה התיאורטית בעולם. עבודותיו המדעיות מהוות ציון דרך בהבנתנו את מבנה היקום ואת תהליך היווצרות הגלקסיות מהפרעות מזעריות בשדה הצפיפות ההתחלתי".

פרופ' אהוד גזית זוכה בפרס בתחום הזדקנות בריאה (Healthy Aging). מנימוקי הזכייה: "פרופ' גזית הינו מומחה בעל שם עולמי בתחום הניאו טכנולוגיה והכימיה הביולוגית, מחקריו הניבו תרומה אדירה לחקר מבנים ביו מולקולריים, הרכבה עצמית מולקולרית וביו טכנולוגיה. פרופ' גזית הינו מהמפתחים והמובילים של תחומים אלו והפך אותם לענף מחקר מהפכני שאומץ על ידי קבוצות מחקר רבות ברחבי העולם".

פרופ' אריק רימרמן זוכה בפרס בתחום עבודה סוציאלית. מנימוקי הזכייה: "לפרופ' רימרמן מוניטין בינ"ל כאחד החוקרים המובילים בעולם בתחום השיקום וחקר המדיניות החברתית ההשוואתית של אנשים עם מוגבלות. פרסומיו הטביעו חותמם על קובעי המדיניות החברתית כלפי אנשים עם מוגבלויות בישראל ובעולם".

פרופ' דוד אוסישקין זוכה בפרס בתחום ארכיאולוגיה. מנימוקי הזכייה: "פרופסור דוד אוסישקין, מחשובי חוקרי עברה של ארץ ישראל, עוסק במחקר ארכיאולוגי כבר למעלה מ-60 שנה. הוא ערך חפירות רבות והחשובה בהן היא זו שניהל בתל לכיש, אחד האתרים הארכיאולוגיים החשובים בארץ".

הפרס בתחום התרבות והאמנות, מוענק לזוכים על תרומה והשפעה משמעותית לחיי התרבות והאמנות בישראל. שי אזולאי, זוכה בפרס בתחום אמנות חזותית - ציור. מנימוקי הזכייה: "בגוף עבודותיו, בוחן שי אזולאי בצורה עקבית, מפוכחת ובלתי מתפשרת את פעולתו של הצייר בסטודיו ואת מקומו בחברה בכלל ובחברה הישראלית ובדת היהדות בפרט, כל זאת תוך התייחסות לתולדות האמנות ולמסורת הציור המערבית. ציורו הכנה והריאליסטי-רפלקסיבי של אזולאי הינו קול חריג, ועם זאת מקומי בכל נימיו".

לואי להב זוכה בפרס בתחום הפקה מוזיקלית. מנימוקי הזכייה: "לואי להב עזר להגדיר ולבסס בארץ את מקצוע ההפקה המוסיקלית. מאז ועד היום להב אחראי על הרבה מהאלבומים המצליחים שהופקו בישראל, ביניהם אלבומים לשלמה ארצי, גידי גוב, ריטה ועוד רבים. השפעתו על אמנים ומפיקים מוסיקליים בארץ עצומה ורבים החלו לעסוק בתחום בזכות פועלו".

ניב שינפלד ואורן לאור, זוכים בפרס בתחום יצירה במחול. מנימוקי הזכייה: "הכוריאוגרפיות של שינפלד ולאור פונות לקהל רחב, ובה בעת הן רבות רבדים ומאתגרות פרשנויות בהקשרים של שדות אמנות חוץ-מחולית ושדות ידע מגוונים נוספים. בעבודותיהם הם מתבוננים בשאלות מהותיות ואוניברסליות של ההוויה האנושית ובתימות מקומיות ישראליות".

רבקה כרמי. יחצ,
פרופ' רבקה כרמי, אחת הזוכות/יחצ

ד"ר טריף בדר, ראש המנהלת להיערכות מערכת הבריאות וד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון הרופאים עובדי המדינה, התחסנו כנגד נגיף השפעת: "כמו בכל שנה וביתר שאת בשנה זו, בה אנחנו בשיאה של מערכה נגד נגיף הקורונה, ישנה חשיבות רבה להתחסן נגד השפעת. אנו מחזקים את ידיהם של הצוותים הרפואיים שעושים לילות כימים בשמירה על בריאותם של אזרחי המדינה וקוראים להם להתחסן".

"מבצע ההתחסנות כנגד השפעת שמוביל ד"ר טריף בדר מהווה משימה לאומית ראשונה במעלה, ונועד להפחית דרמטית את התחלואה משפעת ולהגן על מערכת הבריאות מפני 'תחלואה כפולה' של שפעת וקורונה שעשויה להוביל לעומס כבד במערכת הבריאות" , אמר ד"ר זאב פלדמן, מנהל היחידה לניורוכירוגית ילדים בשיבא ויו"ר ארגון רופאי המדינה. "אין לי ספק שתוביל את ישראל לניצחון על השפעת, אנחנו הרופאות והרופאים נעמוד לרשותך ונעבוד יחד איתך על מנת שתצליח. אנו קוראים לכל הרופאות והרופאים האחיות והאחים ושאר הצוותים במערכת הבריאות: לכו להתחסן! אנחנו צריכים להוביל את המחנה. אנו שואפים להגיע השנה ל- 100% התחסנות בקרב הצוותים הרפואיים".

ד"ר טריף באדר וד"ר זאב פלדמן. יחצ,
ד"ר טריף באדר וד"ר זאב פלדמן/יחצ

עיריית ירושלים וארגון פעמונים יסייעו למאה משפחות ירושלמיות שנפגעו כלכלית כתוצאה ממשבר הקורונה, בארגון פעמונים מדגישים כי לא מדובר בסיוע כספי אלא בליווי ובייעוץ לאותן 100 משפחות. "מדובר בחלק ממיזם הנקרא "אפיקי הצלחה" שבנינו יחד עם העירייה, המטרה של המיזם הוא לשפר את הרמה הכלכלית של המשפחות הירושלמיות שיזכו להכלל במיזם" אומרים בפעמונים.

אבישי לנדאו מנהל אזור ירושלים בארגון פעמונים אומר כי לצורך המיזם גוייסו 50 מתנדבים מירושלים והסביבה שעברו הליך סינון כשהמתאימים ביותר התקבלו למיזם, שיגיעו לבתי התושבים פיזית או שיקיימו פגישות באמצעות הזום "לצערנו יש משפחות שלא יודעות מה ההוצאות שלהן ומה ההכנסות שלהן, בשלב הראשון של המיזם אנחנו עושים שיקוף של אותן הכנסות והוצאות יחד עם המשפחה" אומר אבישי.

בשלב השני המתנדבים יבנו יחד עם המשפחה תקציב שניתן יהיה להתמודד איתו ולסיים את החודש באופן שההוצאות לא יעלו על סך ההכנסות "בממוצע אנחנו יודעים לשפר את המאזן בכ-4500 שח בחודש ובחישוב שנתי מדובר על כמעט 50 אלף ש"ח, זהו סכום אדיר שיכול להציל את המשפחה מקריסה מוחלטת ונותן לה אוויר וחמצן". בשלב השלישי והאחרון יקנו המתנדבים הרגלים צריכה וקנייה נכונים למשפחות "המטרה שלנו היא לסיים את המיזם כשהמשפחה יודעת לבנות בעצמה תקציב משפחתי שסך ההכנסות עולה על סך ההוצאות". בארגון פעמונים אומרי כי מדובר בסך הכל בשמונה עד עשרה מפגשים למשך כחצי שנה וללא עלות למשפחה, ושניתן להרשם לליווי דרך אתר האינטרנט של פעמונים.

דוד קוכמייסטר מנכ"ל ארגון פעמונים אומר כי "פעמונים מוכיחה עצמה כבר שני עשורים כארגון המסייע לפונים אליו מכל המגזרים ובכל חלקי הארץ ומצליח בלמעלה מ-70% לסייע להם לצאת לחרות כלכלית. יחד עם הרשות המקומית, עם עיריית ירושלים, אנחנו מכפיל כח אמיתי. אני מודה לראש העירייה שהקצה משאבים כדי לסייע לאותן משפחות ירושלמיות, ודחף שתוכנית זו תצא לפועל. אני קורא לראשי רשויות מקומיות נוספות לחבור אלינו ולסייע לתושביהם, במיוחד בתקופת הקורונה המאתגרת הזו"

ראש העיר משה ליאון אמר: "אנו עושים מאמצים גדולים מאוד כדי לסייע לכמה שיותר משפחות להחלץ מהמשבר הכלכלי. יחד עם ארגון פעמונים נסייע לעשרות משפחות בירושלים, המשפחות הללו יקבלו ליווי וייעוץ כלכלי בחינם מטובי המומחים של פעמונים. ירושלים תחזור להיות עיר חזקה שמושכת אליה משקיעים רבים שייצרו מקומות עבודה לטובת העיר כולה"

סיוע למשפחות ירושלמיות בקורונה. יחצ,
מסייעים למשפחות ב"פעמונים"/יחצ

בדיור המוגן "אחוזת פולג" החליטו הדיירים הנרגשים להוקיר תודה והערכה כלפי מנכ"ל החוזה, ורדית מיכאלי והצוות החם, על המסירות הרבה והעבודה סביב השעון בתקופה המאתגרת של הקורונה. הדיירים העניקו למיכאלי ציור מיוחד פרי מכחולה של האמנית המוכרת אופירה ברק (דיירת המקום) ונשאו נאום מרגש שלא השאירה עין יבשה במקום.

דיור מוגן אחוזת פולג. יחצ,
הענקת הפרס/יחצ

יוסי חזאי, יו"ר תאגיד אקומיוניטי - תאגיד חברתי למחזור פסולת אלקטרונית, בא לחנוך את שיתוף הפעולה החדש עם תנועת הנוער הצופים, שהחלה להעמיד נקודות איסוף פסולת אלקטרונית בשבטי צופים בכל רחבי הארץ. הטקס הקצר התנהל בשבט האון בקריית אונו, ובמקביל לו ארגנו חניכי הצופים תרומת דם עירונית, מה שהביא את חזאי להפשיל שרוול בסוף הטקס, ולתרום דם בעצמו. בימים אלו עוסקים מאות שבטי צופים בכל רחבי הארץ בפעולות התנדבות, הכוללות מעבר לארגון תרומות דם גם התנדבות עם קשישים, נוער במצוקה ואנשים עם צרכים מיוחדים.

יוסי חזאי יו"ר אקומיוניטי. יחצ,
יוסי חזאי עם תנועת הצופים/יחצ

עמותת "שבת העולמית", אשר פועלת ברחבי העולם לקירוב לבבות סביב השבת, יצאה בפרויקט ייחודי עם רשת ZER4U במסגרתה ישלחו אלפי זרי פרחים לשבת. במסגרת הפרויקט נאספו אלפי שמות של מקבלי פרחים פוטנציאלים בחברה הישראלית, החל מחיילים בודדים, ניצולי שואה, מתנדבים, משפחות אומנה, צוותי רפואה בחזית הקורונה ועוד אנשים מכל מגזרי וקצוות הקשת בחברה הישראלית וכן מהקהילה היהודית מדרום אפריקה. כל אחד, למעשה, יוכל לשלוח זר פרחים בחינם למישהו שהוא לא מכיר ואשר מגיעה לו מילה טובה, כתף תומכת וחיבוק מרחוק במיוחד בימים מורכבים אלה.

לצורך הפרויקט הוקם אתר אינטרנט ייעודי https://flowers.theshabbosproject.org/he המאפשר לשלוח בחינם זר פרחים למישהו מתוך מאגר נרשמים, שגובש מראש ומונה אלפי אנשים. כל אחד מאלפי מקבלי הזרים יקבל זר וברכה אישית. לדברי שני אגמי-כהן, סמנכ"ל שיווק זר פור יו: "אנו גאים לקחת חלק בפרויקט חברתי חשוב זה, במיוחד בתקופה זו. מטרת הפרויקט היא לקרב ולחבר בין אנשים בתקופה של ריחוק ולחמם את לבבותיהם באמצעות הפרחים".

לדברי הרב ד"ר וורן גולדשטיין, הרב הראשי של יהודי דרום אפריקה ומייסד תנועת ה"שבת העולמית": "השנה האחרונה הציבה בפני "השבת העולמית" אתגר. איך לחבר בין אנשים בתקופה של ריחוק ובדידות. ניסינו לחשוב איך אפשר ליצור חיבור בין אנשים שלא מכירים אחד את השני. רצינו לפרגן למי שעובר תקופה קשה במיוחד השנה או נמצא בחזית המאבק בקורונה ובהשלכותיה. צוותי רפואה, קשישים, מתנדבים ועוד רבים אחרים. הפרחים הם מתנה שמפיצה אור ושמחה בבית והרגשנו שזה מתחבר ישירות לערכים של המסורת היהודית וערכי תנועת שבת העולמית".

משך הפרויקט הינו שבועיים וניתן יהיה להיכנס ולהצטרף עד ה-5 לנובמבר.

ירדן הראל לזר פור יו. ערן לוי,
ירדן הראל/ערן לוי

מותגים

חברת אלוני, המתמחה בייבוא ושיווק של המותגים המובילים בתחום הריצוף, חיפוי וכלים סניטרים, משיקה את הטרנד הלוהט בעולם העיצוב: הדור הבא של אריחים במראה טראצו סדרת נור 2.0 (NORR 2.0). מדובר בסדרת אריחים ייחודית וחדשנית בגוונים, גדלים וגימורים שונים בעלת יתרונות בולטים: מתאימה לחיפוי ולריצוף פנים וחוץ, כולל חדרי רחצה ( תקן אנטי סליפ) , בסדרה אריחי ענק מדוקקים בגודל 1.2/2.78 מ' ובעובי 6 מ"מ שניתן לחפות איתם מעל לאריחים קיימים. כמו כן, קיימים אריחים במידה 60/60 בעובי ל 20 מ"מ המיועדים לריצוף ב "התקנה צפה" המעניקה אפשרות להתקנה נסתרת של מערכת ניקוז, השקיה ותאורה. בנוסף, לאריחים עיצוב חדשני של מראה טראצו: שילוב של אבנים גדולות לצד בינוניות וקטנות בתוך האריח ברמת פיזור משתנה יוצר מראה אסתטי ומלא עיניין.

לדברי בתיה מורנו מנהלת תחום קרמיקה בחברת אלוני: " הקולקציה שואבת השראתה מאריחי הטראצו של פעם, בהם השתמשו באמצע המאה ה-15 בוונציה, כשיטה לנצל את עודפי האריחים בריצוף הבתים בצורה ייחודית עם זאת היא מציעה פתרונות עם סגנון עכשווי ומאפשרת יצירתיות וגיוון".

מחיר: 585 שקל למ"ר לאריחי ענק בגודל 1.2/2.78. החל מ-369 שקל למ"ר לאריחי 60/60 בעובי 20 מ"מ.

אלוני אריחים. אסף לוי,
אריחי אלוני/אסף לוי

חברת ישרקו, מקבוצת טיב טעם, המייבאת ומשווקת מותגי מזון בינלאומיים, משיקה בישראל מותג גבינות פרימיום וירג'יליו, מאיטליה: מסקרפונה, שמנת לבישול ובשמל.

מדובר במוצרים איכותיים במיוחד, המיוצרים בשיטה איטלקית מסורתית, ללא תוספות ומייצבים, בעלי טעם עדין וטבעי לצד מרקם רך ויציב, מרקם המבטיח תוצאות טובות יותר לעומת המתחרים. מוצרי המותג וירג'יליו משווקים ב-46 מדינות ברחבי העולם.

המוצרים: מסקרפונה - גבינה מסורתית בעלת מרקם קרמי וקלה לשימוש, ללא חומרים משמרים, בעלת צבע לבן אחיד. 41% שומן. מרכיבים איטלקיים בלבד! המחיר לצרכן : 19.00₪, משקל : 250 גרם, קרם בשמל - קרם עשיר לבישול, אפיה והסמכת רטבים, ללא חומרים משמרים, 9% שומן. מרכיבים איטלקיים בלבד! המחיר: 12.00 ₪, משקל : 500 גרם, שמנת מפוסטרת לבישול - קרם חלב ללא חומרים משמרים וללא תוספות, בעל מרקם עשיר להכנת רטבים, ללא חומרים מייצבים. מרכיבים איטלקיים בלבד! המחיר: 9.00 ₪, משקל : 200 מ"ל ,ול- 500 מ"ל, המחיר: 22.00 ₪ .

יריב ארדון, מנכ"ל ישרקו: "בעת הקורונה, התרחב משמעותית טרנד הבישול והאפייה בבית, וזיהינו שנוצר ביקוש למוצרים איכותיים שאיתם הבישול הביתי 'תמיד מצליח'. למוצרי וירג'יליו, יש הצלחה מרשימה במסעדות ובקונדיטוריות, וראינו לנכון להפיץ אותם גם לצרכן הפרטי. מדובר בהחלטה אסטרטגית להגדיל משמעותית את מגוון מוצרי החלב בקטגוריית הפרימיום, מוצרים בעלי איכויות יוצאות דופן יחסית לקיים בשוק בישראל ובמחירים תחרותיים במיוחד".

היצרן וירג'ליו הנו קואופ שמאגד כ- 1500 חוות ו- 50 יצרני גבינות הנמצאים בחבל Mantua שבאיטליה, החברה מייצרת בשיטה מסורתית ובעלת תקני איכות בינלאומיים עם תו אחריות חברתית לייצור גבינות. ליצרן יש מערכת לניהול שרשת אספקה של מקורות החלב, כדי לפקח על האיכות והיגיינת החלב, המיועד לייצור איכותי של המוצרים. מוצרי המותג וירג'יליו משווקים ב-46 מדינות ברחבי העולם.

חברת ישרקו הנה חלוצה בתחום ייבוא הגבינות לישראל והיא מייבאת מאות מוצרים המגיעים מכל מעצמות הגבינה העולמיות. החברה מייבאת גבינות גורמה ואיכות אמיתיות - גבינות PDO, גבינות פטנט ועוד. בין המדינות מהן מייבאת ישרקו: צרפת: ברי, קממבר, מורבייר, ראקלט . בריטניה: סטילטון, פייב קאונטיז, צ'דר איטליה: גורגונזולה, פקורינו לסוגיו, קשקווליו, פרמזן וגראנה פדאנה, טלג'יו ספרד - איבריקו, מנצ'גו, קברה ביין , שוויץ : אמנטלר, גרוייר, ראקלט הולנד, גרמניה ועוד.

ישרקו וירג'יליו. אסף לוי,
ישרקו וירג'יליו/אסף לוי

מותג הלייפסטייל KUMI משיק ליין אגרטלי קרמיקה מעוצבים בייבוא אישי. סדרת האגרטלים עשוייה מקרמיקה עדינה ואיכותית וצבועים בעבודת יד. האוסף מציע מגוון וריאציות וגדלים של אגרטלים:

Courve -קולקצייה המעוצבת בקווים עגולים בהשראת קימורי הגוף הנשיים ושומרת על טון ויזואלי רך
Petals - קולקצייה ייחודית מעוצבת בהשראת עלי כותרת.

פלטת הצבעים שומרת על טונים של גוונים רכים כוורוד בייבי, קורל, תכלת ים, מנטה, צהוב חרדלי, ירוק בקבוק, צבעים המעניקים ויזואליה רגועה ונעימה השומרת על טאץ' אקלקטי בבית, בעיקר בימים אלו שזה המקום שאנחנו מבלים בו רבות.

טווח מחירים: 109-329 שקל. להשיג באתר www.ku-mi.com

ארגטלי KUMI. יחצ,
אגרטלי Kumi/יחצ

מי שעוקב אחרי הטרנדים בעולם המזרנים בארה"ב ודאי התרשם מהפופולריות האדירה שלה זוכים מזרני ההייבריד בשנה האחרונה. אפילו חברות ענק אמריקאיות כמו קָסְפֶּר או טֶמְפּוֹרפֶדִּיק, שבנו את המוניטין שלהן על שיווק מזרני ספוג בלבד, אימצו בגדול את מזרני ההייבריד. ועכשיו: מזרני ההייבריד מגיעים ארצה - יותר נכון אפילו לומר: מיוצרים בישראל - והם נמכרים באתר סוהם (www.soham.co.il) במחירים אטרקטיביים יותר ביחס למחירם בעולם. בסוהם גם מאמצים שיטת שיווק מהפכנית: הרכישה מתבצעת באינטרנט, ויש לצרכנים אופציה לישון על המזרנים במשך 100 ימים. במידה והם מתחרטים, מלוא כספם מוחזר, ואפילו המשלוח הלוך ושוב הוא על חשבון החברה.

מזרני הייבריד של סוהם. יחצ דג הזהב,
מזרן הייבריד של סוהם/יחצ דג הזהב

כנראה שהקבוצות שעברו לאחרונה בפתאל טרמינל, ביניהם קבוצת הכדורגל רד בול זלצבורג, עשו חשק למכבי Playtika תל אביב להגיע ולעבור את החוויה היוקרתית בעצמם.

ברביעי האחרון, בדרכם לטורקיה למשחק נגד אנדולו אפס, הגיעו שחקני הקבוצה לטרמינל הפרטי ונהנו מחוויה טרום טיסה אקסקלוסיבית שכללה בידוק בטחוני מהיר, שיקוף מזוודות וביקורת גבולות - הכול באופן פרטי בהחלט, בתוך המתחם הפרטי המפואר.

כמו כן, נהנו השחקנים מאווירת אירוח מפנקת, בופה מגוון, גישה חופשית לאינטרנט, טלוויזיה עם ערוצים בינלאומיים, מגזינים ועוד ואם לשפוט עפ"י המחמאות והחיוכים שפיזרו אחריהם, יש לנו הרגשה שזו אולי הפעם הראשונה, אולם בהחלט לא האחרונה.

המנהל הספורטיבי של מכבי Playtika תל אביב, ניקולה וויצ'יץ': "אנחנו מודים לפתאל על החוויה. נהנינו מאוד מהאווירה הנעימה וכל האלמנטים הנלווים שהקלו עלינו מאוד. כל חיי אני טס, וללא ספק מדובר במקצוענים מהשורה הראשונה".

שחקני מכבי תל אביב במלון פתאל. יחצ,
שחקני מכבי תל אביב ממתינים בטרמינל הפרטי/יחצ

מותגי רכבי היוקרה והפנאי יגואר ולנד רובר מקבוצת המזרח, יערכו אירוע מכירות מיוחד בימי חמישי - שישי ה-12-13 בנובמבר. במסגרת זו יוצעו על מגוון רכבי יגואר ולנד רובר מחירים אטרקטיביים במיוחד, תנאי מימון וטרייד אין. לדוגמא: יגואר I PACE יחידות אחרונות ובודדות במחיר חסר תקדים של 468,000 שקל במקום 508,000 שקל. רכב הריינג' ספורט פלאג אין יוצע למכירה במחיר מיוחד ולפני עליית המס הצפויה בינואר הקרוב.

חברת המזרח לשיווק מכוניות מסתכלת קדימה וצועדת לקראת שנת שיא בהיצע הרכבים הנוכחיים ואלו שעוד יבואו עלינו לטובה ב - 2021. בואו להיות חלק ממשפחה של מותגים מנצחים. כלקוחות יגואר ולנד רובר תוכלו ליהנות לא רק מחווית נהיגה יומיומית מרגשת בכביש ובשטח, אלא גם בפעילויות מועדון אתגריות ומהנות לאורך השנה.

האירוע ייערך באולם התצוגה המרכזי ברחוב משכית 26 הרצליה פיתוח ובאולם התצוגה בעלי מלאכה 17 צ'ק פוסט.

לנדרובר. יחצ,
לנד רובר/יחצ

Moroccanoil, חברת הטיפוח הבינלאומית, יוצאת במבצע מיוחד למהלך חודש נובמבר המציע - על כל קנייה של שמן טיפולי 100 מ"ל מקבלים במתנה בקבוק שמן טיפולי 25 מ"ל. השמן הטיפולי לשיער מסדרת מוצרי Moroccanoil הפך למוצר חובה אצל הרבה ידוענים ברחבי העולם, בכל שבועות האופנה, טקסי השטיח האדום, מעצבי שיער מובילים ואלפי לקוחות מסביב לעולם. קייט בלאנשט, קים קרדשיאן, קיילי ג'נר, קייט האדסון ומדונה הן רק חלק מרשימה ארוכה של מפורסמות עוצמתיות - המקפידות לשלב כמה טיפות של שמן טיפולי מועשר בשמן ארגן על הפריזורה המסוגננת שלהן.

השמן הטיפולי בעל פורמולה ייחודית, המועשרת בשמן הארגן המופלא, מתאים לכל סוגי השיער, לעיצוב, ריכוך וגימור - נספג מיידית ואינו מותיר משקעים שמנוניים. בשימוש יומיומי יעניק השמן הטיפולי לשיער מרקם רך, חלק, נעים ובריא. פורמולה ייחודית מועשרת בשמן ארגן, המזינה את השיער ומעניקה לו חיוניות ורכות, משיבה לשיער פרוטיאנים וחומצות שומן, ויוצרת בשיער מראה מושלם ומלא ברק.

מגיע ב-2 ורסיות - שמן טיפולי המקורי לבעלות שיער רגיל עד עבה ושמן טיפולי לייט - פורמולה המתאימה במיוחד לשיער דק או דליל.

מחיר מומלץ לצרכן: שמן טיפולי 100 מ"ל 160 שקל.

שמן טיפולי Moroccanoil. יחצ,
שמן טיפולי Moroccanoil/יחצ

היישר מבירת האופנה ובהשראת רחובות העיר הפאשניסטית 'ניו-יורק' - מותג האיפור מייבלין ניו יורק משיק פלטת צלליות אופנתית הכוללת 16 גווני ניוד.

פלטת הצלליות החדשה כוללת 16 גווני ניוד אוניברסליים שונים ליצירת לוק איפור עיניים ניודי מושלם! הפורמולה הייחודית של הצלליות נועדה להחמיא ולהתאים לכל גווני העור ובמגוון גימורים, החל מגימור מאט עד לגימור זוהר ובוהק. לצלליות פורמולה חדשנית בעלת מרקם קרמי הנמרח בצורה נוחה וקלה על העור, ובעלת פיגמנט אינטנסיבי ועוצמתי המעניקה מראה מלא חיים לעור הפנים.

טיפ לשימוש: יש למרוח גוון אחד על כל שטח העין, למרוח גוון שני על העפעף, לטשטש בעזרת גוון נוסף את קפל העפעף ולבסוף לשרטט קו מסביב לעין בעזרת גוון אחר.

מחיר מומלץ לצרכן: 50 שקל (18 גרם).

צלליות חדשות של מייבלין. יחצ,
פלטת הצללים של מייבלין/יחצ

מלון "קיסר פרמייר" אילת ייפתח מחדש אחרי הסגר השני ביום חמישי הבא, ה-12.11. כ-135 אנשי צוות ומנהלים ישובו מחל"ת לעבודה עם פתיחת המלון בן ה-242 חדרים.

זיו ארזואן, מנכ"לית המלון: "אנו למודי ניסיון בהפעלת המלון בהתאם להנחיות התו הסגול, תוך יצירת נהלים וסטנדרטים מחמירים שקבענו לעצמנו ברשת מלונות קיסר 'פרמייר' לטובת איכות השירות ובריאות האורחים והצוות, נהלים וסטנדרטים שנקבעו עם פתיחת המלון בחודש יוני, שימשיכו עמנו לאורך זמן".

בחדרים יועמדו לרשות האורחים ערכות אישיות, הכוללות מסכות ומגבונים אלכוהוליים. שטחי המלון הציבוריים הותאמו להנחיות הריחוק החברתי עם סימוני שמירת מרחק, מחיצות ועמדות חיטוי. בחדר האוכל, בנוסף להנחיות התו הסגול יקבל כל אורח מלקחיים וכפפות חד פעמיות לשימוש לאישי. מחלקת ההזמנות והמכירות במלון פעילה, ואתרי המכירות הדיגיטליים פתוחים להזמנות. פתיחתו המחודשת של המלון תלווה במבצעים ושיתופי פעולה אטרקטיביים למזמינים. מפתיחת המלון המחודשת המחירים יהיו 850 שקל לזוג חצי פנסיון ללילה (במקום 1100 שקל).

זיו ארזואן. יחצ,
זיו ארזואן, מנכ"לית קיסר פרמייר/יחצ

מותג מוצרי החשמל היוקרתיים למטבח, גורניה, משווקת מקררים ברוחב 1.20 מטר , גובה 2 מטר ונפח 720 ליטר ברוטו. מדובר במקררים גדולים במיוחד, בעלי נפח גדול. במסגרת קמפיין בו הם עולים בימים אלה, יקודמו המקררים במחיר מיוחד של 14,990 שקל במקום 36,000 שקל.

מהחברה נמסר, כי בזמן הקורונה והסגרים האחרונים, הישראלים החלו לבלות זמן רב יותר בבית ומכאן גם לבשל, לאפות ולעשות יותר קניות של מזון לבית. כך גדל באופן טבעי הצורך במקרר עם נפח גדול יותר לאחסון.

המקררים ברוחב 1.20 מטר, גובה 2 מטר ונפח 720 ליטר ברוטו של גורניה, הינם בעלי הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בשוק היום עם מנוע עוצמתי ועיצוב יפיפה עם דירוג אנרגיה A אשר יעיל וחסכוני בצריכת חשמל. למקררים מערכת קירור מתקדמת למניעת הצטברות קרח וחסכון אנרגטי, ללא צורך בהמתנה ממשדכת להפשרה. למקרר ויסות טמפרטורה בכל מדף, טכנולוגיה ייחודית לשמירת הטריות.

מקרר של גורנייה. יחצ,
מקרר 1.20 מטר של גורנייה/יחצ

Kiehl's מותג הטיפוח הניו-יורקי המשווק מוצרים איכותיים לטיפוח הפנים, הגוף והשיער, מציע לקראת יום הגבר הבינלאומי המתקיים ב- 19.11.20 מגוון מוצרי טיפוח ייעודים לגבר. ביניהם:

 • FACIAL FUEL - קרם לחות ממריץ לגבר - המתאים לכל סוגי העור, עשיר בוויטמינים, ממריץ ומרענן את עור הפנים. הקרם מאיץ את התחדשות העור ומסייע לעור להתנגד להשפעות לחץ סביבתי ומשפר את מראה העור ומרקמו. מחיר מומלץ לצרכן: 165 שקל, תכולה: 125 מ"ל
 • Facial Fuel Eye De-Puffer - פיישל פיול איי דה-פאפפר הינו סטיק קומפקטי לטיפול במראה עיניים עייפות. הסטיק מכיל קפאין ממריץ, שורש ארקטי ותמצית היביסקוס, המסייעים בהענקת תחושת קרירות מידית באזור העיניים, תוך הענקת לחות והפחתת מראה סימני עייפות ולחץ. אידיאלי לנשיאה ונוח לשימוש בכל מקום. התוצאה - מראה מופחת של שקיות תחת העיניים וטבעות כהות. מחיר מומלץ לצרכן: 99 שקל, תכולה: 5 גרם.
 • NOURISHING BEARD OIL - שמן טיפוח מזין לזקן - הפורמולה הקלילה מרככת את השיער על מנת להפוך אותו לחלק יותר ורך יותר למגע, ובו בזמן מזינה את העור היבש תחתיו. שמן פרקסי וחומצה סליצילית הכלולים בפורמולה פועלים על מנת לטפל בשיער ובעור, והתערובת של שמנים אתריים ארז, אלגום ואקליפטוס מעניקה ארומה עצית רעננה. מחיר לצרכן: 129 שקל, תכולה: 30 מ"ל.
קילס לגבר. יחצ,
הערכה החדשה של Kiehl's/יחצ

מותג הטיפוח האורגני ecoLove (אקו לאב) המציע מגוון מוצרים אורגניים איכותיים, משתתף בחגיגת קניות ישראלית: Shopping IL. במסגרת זו ניתן לרכוש 2 ממוצרי המותג: שמפו / מרכך / סבון גוף ב- 50 שקל וגם 20% הנחה על מוצרים נוספים של ecoLove.

כל המוצרים של המותג ecoLove מעושרים בתמציות פירות וירקות אורגניים, ללא SLS, ללא פראבנים, ללא פטרוכימיקלים, 100% VEGAN, מיוצרים בישראל עם המון אהבה.

מבצע ECOLOVE. יחצ,
ECOLOVE/יחצ

המותג המוביל של מעצב העל רוברטו קוואלי משיק בושם חדש לגבר ולאשה: PARADISE FOUND'' - המסע אל גן העדן האבוד. הבושם החדש מבית קוואלי מציע מסע אקזוטי, מהפנט וחלומי, ניחוח פרחוני, עז ופרוע המייצר חוויה רב חושית לגבר ולאישה- בדיוק כמו בסיפור גן עדן: רגע של אושר נהנתני, פנטסטי וכובש

ניחוח לאישה - PARADISE FOUND. נרקח על ידי מאסטר הבישום האיטלקי אמילי קופרמן מסימריס. ניחוח המשלב פרחים עם תווים אוריינטליים כגון: פלפל ורוד, נרולי, ואקורד עלי דקל, תווי לב כמו פרחי פרנגיפני ותווי בסיס: יסמין מועשר בבסיס חושני של אלגום יקר.

הניחוח לגבר - PARADISE FOUND - יצירה של הבשם הנועז ז'אן כריסטוף הולט. ניחוח המשלב גרגרי הפימיינטו לוהטים, המאוזנים עם תווים ירוקים טריים, מרווה, פצ'ולי וקשמיר ותווי בסיס: ענבר אוריינטלי.

העיצוב- הבקבוקים בגווני מג'נטה וירוק עמוק משמרים את המסתורין של גן העדן, ומעוצבים ברוח העמודים הארכיטקטוניים של גני לאס פוזאס המקסיקניים, ששימשו כשהראה לניחוחות. הגימור המתכתי של הפסים החקוקים משקף את החושניות הזוהרת של צמד הבשמים. איזון מושלם בין טבע פראי לשיק אלגנטי.

PARADISE FOUND לאשה , 75 מ"ל מחיר לצרכן 329 שקל.
PARADISE FOUND לגבר, 75 מ"ל מחיר לצרכן 299 שקל.

ניתן להשיג ברשתות הפארם השונות ברחבי הארץ.

רוברטו קוואלי פאונד לגבר. יחצ,
פאונד לגבר של רוברטו קוואלי/יחצ

מבצע בדוקטור עור:40% על כל מוצרי הדרמו קומסטיקה של דוקטור עור, ברשתות הפארם, בתי מרקחת נבחרים ובאתר דוקטור עור עד ה 30.11 (בסופר-פארם עד 25.11).

אנטיאייג'ינג דוקטור עור. יחצ,
מוצרי האנטיאייג'ינג של דוקטור עור/יחצ

תכשיטי PANDORA יוצאים במכירה מיוחדת באתר לרגל חגיגות שופינג IL - תכשיט שלישי במתנה. המכירה תתקיים ב-10-11 בנובמבר.

תכשיטי פנדורה. יחצ,
תכשיטי פנדורה/יחצ

חברת Premier By Dead Sea Premier בהטבה מיוחדת באתר האונליין לרגל חגיגות שופינג IL
60% הנחה על הפריט השני בקנייה מעל 199 שקל. חברת Premier, החברה המובילה למוצרי ים המלח משנת 1990, עם סדרת מוצרים הכוללת מעל 400 פריטים, המיוצאים לכ-70 מדינות וביניהן: ארה"ב, ספרד, צרפת, איטליה, הולנד, שוויץ, , רוסיה, הונג קונג, סינגפור, יפן, אוסטרליה, דרום אפריקה ועוד.

פרמייר ים המלח. יחצ,
מוצרי פרמייר ים המלח/יחצ

רשת מלונות מטיילים, הכוללים 6 בתי מלון בגליל, נערכת לפתוח 3 מתוכם אשר עומדים בקריטריונים של המתווה החדש. "אנו נרגשים לפתוח חלק מבתי המלון שלנו, הכוללים חדרים באוויר הפתוח, תחת המתווה החדש ותוך שמירה על כללי התו הסגול. היתרון שבמלונות שלנו הוא הריחוק החברתי והמדשאות הרבות סביב כל חדר. כמו בחזרה הקודמת מהסגר הראשון, גם הפעם הציק אין יהיה טלפוני או באפליקציה והמפתח יחכה לאורחים בחדר. מערך הניקיון והחיטוי הוא ערך עליון אצלנו בשגרה וכעת כמובן גם בשגרת קורונה. חדרי האוכל לא יופעלו, במקומם נגיש ארוחות בוקר ארוזות מוכנות לטיול או לשולחן הצימר. ארוחות ערב יגיעו ארוזות וסגורות למי שיבקש", כך מסבירה בת חן ישועה, מנכ"לית הרשת. "חשוב לנו להדגיש כי בימים טרופים אלו לא שכחנו גם את אורחינו ההולכים על ארבע, ודאגנו לעמדות שתיה מפנקות במיוחד עבור כל מי שיזמין מראש".

רשת מלונות מטיילים. יחצ,
רשת מלונות מטיילים/יחצ

המותג הקולינארי מאסטר שף משיק בימים אלה מיונז לחיץ, אותו טעם אהוב כמו המיונז הקיים בצנצנת, בבקבוק לחיץ ונוח לשימוש. המוצר מצטרף לסדרת המיונז של מאסטר שף, המכילה גם ממרח לייט וממרחי שום וספייסי. המיונז מיוצר בהולנד ומנצח במבחני טעימה את שלושת המותגים המובילים (TNS).

הולנד היא המדינה הידועה כמדינה המאמצת של המיונז. סדרת המיונז של מאסטר שף הממרח מיוצרת בסטנדרט אירופאי מחמיר של טיב ואיכות. טעמו הנהדר ומרקמו העשיר מבטיחים לשדרג כל ארוחה, ולהשתלב נפלא בכריכים, רטבים ועוד. מחיר מוערך לצרכן: 13.90 שקל ל-435 גרם בצנצנת.

מאסטר שף מיונז הולנדי. יחצ,
מאסטר שף מיונז ההולנדית/יחצ

מדי שנה, חברת טבע ירוק, המשווקת את מותג תוספי התזונה הטבעי ד"ר גרין, נערכת במהלך הקיץ לקראת החורף, היערכות מקיפה שכוללת ייצור ופיתוח ויטמינים ותוספי תזונה לחיזוק המערכת החיסונית ומערכת הנשימה. השנה, בשל הקורונה וכדי לעמוד בזמני ההספקה והדרישות של הצרכנים, החברה פועלת ביתר שאת להשלים ולצייד את המדפים של חנויות הטבע בכל הארץ לקראת החורף.

בשל הקורונה ישנה השנה עלייה משמעותית, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, של מעל ל 30% ברכישת ויטמינים הנחשבים נוגדי קורונה ומחזקים את המערכת החיסונית והנשימה. בין המוצרים ניתן למצוא עליה חדה במכירות של ויטמין סי לסוגיו (חומצי/לא חומצי/לילדים מינונים שונים וכד'), שמתחילת משבר הקורונה צריכתו גדלה למעלה מ30%. כמוהו גם תוספי התזונה ממזונות העל כמו הספירולינה /כלורלה , כורכום, ומינרלים חיוניים כמו מגנזיום, ברזל, ואבץ למציצה שגם הוא עלה ב כ- 40% במהלך החודשים האחרונים.

תוספי תזונה שחלה בהם עלייה בצריכה בעקבות הקורונה ואם המעבר לשעון החורף שגם בהם צופה החברה עלייה הם התוספים המשמשים להרגעה כמו ולריאן שמאז פרוץ משבר הקורונה גדל ב30% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה החולפת. גידול נוסף משמעותי מאוד חווה החברה במותג נוסף שהיא משווקת Natural oil - מותג הארומתרפייה הטבעי המשווק שמנים אתריים, שמני בסיס, קטורות נרות ומוצרים משלימים שמתחילת הגל השני עלה בכ60% במכירות - בהשוואה לתקופה המקבילה ב 2019. כל מה שקשור לשמנים המשמשים לחיטוי וטיהור אוויר ומערכת הנשימה (אקליפטוס רדיאטה/ עשב לימון/לימון וכד) ובנוסף לשמנים המשמשים להרגעה ושחרור מתחים ולחצים (לבנדר,וניל וכד').

seperator

החברה הסקוטית מבית ישרקו, מרחיבה את מותג הוודקה ריגה בלאק ומשיקה בימים אלו בישראל את ריגה בלאק קרנברי. מדובר באחד מבתי הזיקוק המוערכים ביותר - LATVIJAS BALZAMS. המופצים בכ-48 מדינות ברחבי העולם. בכשרות OU באישור הרבנות הראשית לישראל.

ריגה בלאק קרנברי - וודקה חיטה ודגנים בסגנון הצפוני המובהק של ריגה לטביה עם תוספת ארומות טבעיות של חמוציות, טעם של מתיקות הפרי , מאוזן ע"י תווי פלפל ארומטיים, עוקצניים. ניכרת ארומה עשירה של חמוציות מיובשות, שמרככת את הטעם הוודקה ומעלה ניחוחות של עלי כותרת ורדים.

מחיר מומלץ: 55 שקל, 700 מ"ל, מומלץ לשתות בטמפרטורה של 8-6 מעלות.

ישארקו וודקה בלאק בלזם. יחצ,
וודקה ריגה בלאק קרנברי/יחצ

עמותת יוניטי ארט, המאגדת מעלה מ 250 אומנים מכל רחבי הארץ , משיקה לראשונה חנות אונליין למכירת יצירות אומנות, של אמנים ישראליים, במחירים שווים לכל נפש. אתר האון ליין יכלול אומנות מתחומים שונים: ציורים, צילומי, פסלים, איורים, תכשיטים, עבודות עץ, מתכת, יודייקא, ועוד.

לדברי מרייה פרייגר, יו"ר העמותה: "הקמנו מודל חדשני למכירת אמנות אינטרנטית, הכוללת שידורים וירטואליים בהשתתפות האמנים. במהלך השידורים יוצגו יצירותיהם לקהל הרחב בצירוף הסבר מפורט על תהליך היצירה, השראות, חומרי הגלם, תהליך ההזמנה ועוד. צופים המשתתפים בלייב יקבלו הזדמנות לשאול שאלות הקשורות ליצירה". עוד מסרה פרייגר: "חנות האון ליין החדשה זו הדרך הנכונה ביותר לתמוך כלכלית ותרבותית באומנים ויוצרים כחול-לבן, וזאת לאור המצב, בזמן המשבר הלא פשוט".

המיזם יוצא החל מהיום (2.11) ויכלול שידורים חיים מדי יום, במהלך כל השבוע כולל שבת בשעה 20:30. בין האמנים שיציגו את יצירותיהם למכירה במהלך החודש הקרוב: יבגניה אסתר דמין, תמרה רזניק, אלה שוורצמן ולריסה גורניצקי, ורוניקה שרה סיניוק, ניקיטה בן עמי, אלנה ריאדינסקי, אינה קלטר, אירינה קוגן, מריה גונצ'ר ועוד.

לרגל ההשקה, במהלך חודש נובמבר, חודש הקניות העולמי, ייערך מבצע: הרוכשים יקבלו 10 אחוז הנחה על כל יצירות אמנות.

גלריית האמנות יוניטי ארט. מריה פרייגר,
יוניטי ארט/מריה פרייגר

המותג ניקול משיק מטליות לחות לניקוי חלונות ומראות. המטליות הלחות מנקות ומבריקות משטחי זכוכית ומראות בדרך קלה, יעילה וחסכונית, מבלי להשאיר סימנים וסיבים. המטליות החדשות עשויות מבד ייחודי ואיכותי הספוג בנוזל המותאם לניקוי, הסרת אבק וכתמים והברקה של משטחי זכוכית ומותירות ניחוח בושם נעים.

מטליות לחות של ניקול. יחצ,
מטליות לחות של ניקול/יחצ

לרגל יום הגבר הבינלאומי, החל ב-19 לנובמבר ברחבי העולם, משיקה חברת אורגניקזון מארז מיוחד לגבר, של מוצרים אורגניים וטבעיים. המארז ישווק בחנות האון ליין "בשבילנו", במחיר מיוחד.

המארז כולל 6 מוצרים טבעיים וטבעוניים בניהם: ג'ל ניקוי פנים לכל סוגי העור של המותג ecoLove - מסיר מעור הפנים שאריות שומן ולכלוך ומשרה תחושת רעננות טבעית. הג'ל מכיל תמציות אורגניות: אלוורה, מלפפון וקמומיל. מסכת בוץ מינרלי לניקוי וטיהור עור הפנים ecoLove - לניקוי וטיהור עור הפנים בזכות פורמולה ייחודית מאוצרות הטבע. המסכה מכילה תמציות אורגניות: אלוורה, מלפפון וקמומיל. סבון גוף טבעי - ירקות כתומים ecoLove - עשיר בבטא קרוטן וויטמין A הידועים כאנטי אייג'ינג. מכיל תמציות ירקות אורגניים: גזר, דלעת ובטטה. משחת שיניים טבעית - בתוספת פחם. פורמולה מרכיבים טבעיים ע"פ תקן NUTRUE - חותמת האיכות למוצרים המבוססים על רכיבים ממקור צמחי או אורגני. המשחה מכילה פלאוריד אשר מוכח מחקרית כחומר מגן מפני עששת השן. מברשת שיניים מבמבוק - מעושרת בפחם להסרת כתמים, הסיבים רכים, ידית המברשת עשויה 100% במבוק, מתכלה ביולוגית מגידול בר קיימא וצימרוני אוזניים - 200 יחידות העשויים 100% כותנה אורגנית נקיה מכימיקלים וממזיקים, ללא הלבנה וכלור.

המארז כולל מוצרים טבעיים, ללא SLS, ללא פראבנים, ללא פטרוכימיקלים ללא רכיבים מן החי, לא נוסו על בעליי חיים , המוצרים של ecoLove מיוצרים בישראל בסטנדרטים בינלאומיים.

סה"כ עלות הסט לגבר במחיר מבצע - 155 במקום 205.40 שקל.

אורגניקזון טיפוח לגברים. יחצ,
הסט של אורגניקזון/יחצ

רויאל קנין (Royal Canin), היצרנית הצרפתית של מותג הסופר פרמיום לתזונה ובריאות לכלבים וחתולים, הודיעה השבוע על השקת הקמפיין "חיים בריאים מהרגע הראשון" לגורי כלבים וחתולים. הקמפיין מעודד מודעות לתזונה מותאמת צרכי הגור ובריאות חיות מחמד בשנה הראשונה לחיו. על פי נתוני רויאל קנין, כ-70% מהגורים אוכלים מזון המיועד לחיות מחמד בוגרות בעוד אחרים עוברים למזון זה מוקדם מדי, דבר העלול להוביל לבעיות בריאותיות והתפתחותיות ארוכות טווח. בישראל ישנן כמיליון חיות מחמד, מתוכן כ-600 אלף כלבים ויותר מ-300 אלף חתולים. בתקופת הקורונה אף נרשם זינוק באימוץ בעלי חיים בישראל ובעולם. מחקר של HABRI ( The Human Animal Bond Research Institute) ו-Mars Petcare שנערך בתקופת הקורונה, מצא כי גידול חיות מחמד מיטיב עם בני אדם ומסייע להם לשפר את איכות החיים שלהם.

אימוץ של גור חתול או כלב חדשים הוא רגע מרגש בכל בית, אך יחד איתו, מגיעה גם אחריות גדולה: הדאגה לצרכיו ולבריאותו של הגור. תזונה בריאה ומותאמת לצרכים החיוניים של השלבים הראשונים בגדילה הינה אבן יסוד לחיים בריאים בבגרות. וכן, בשנה הראשונה לחיו, מערכת החיסונית של הגור צריכה להתמודד עם מיליוני חיידקים, מערכת העיכול שלו תעכל עד פי 2 מחיית מחמד בוגרת, ועצמותיו יתחזקו עד פי 4 מבטון. ברויאל קנין מסבירים כי כאשר מאמצים חיית מחמד יש לקבוע הרגלים חשובים כמו צחצוח שיניים, סירוק הפרווה ופעילות גופנית. חשוב גם לאפשר לחיית המחמד להתרועע עם בני מינה בשלב מוקדם ולפתח התנהגות מסוימת. תקופת החיים הראשונית היא תקופה מכרעת להתפתחות גופנית והתנהגותית של חיית המחמד, הסבירו בחברה.

המוצרים מיועדים לכלבים ולחתולים עד גיל שנה ויימכרו באריזות משתנות, במחיר שנע בין 90 ל-179 שקל. האריזות ישווקו בחנויות המתמחות במזון לחיות מחמד ובמרפאות הווטרינריות ברחבי הארץ ומחירן הסופי נקבע על ידי הקמעונאים באופן בלעדי.

רויאל קנין. יחצ,
רויאל קנין/יחצ

יקבי כרמל משיקים את 'ברנדי כרמל', הכולל שלושה סוגי ברנדי מגוונים: ברנדי 777 האהוב והמוכר, המיושן בממוצע 4 שנים; ברנדי זכרון VSOP, המיושן 5-7 שנים; וברנדי ראשון XO, המיושן 13 עד 35 שנים. שלושת מוצרי המותג 'ברנדי כרמל' הורכבו ממבחר סוגי ברנדי, שהתיישנו שנים רבות במרתפי היקב ההיסטוריים בראשון לציון ופותחו על ידי יפתח פרץ היינן הראשי של יקבי כרמל וצוות הייננים.

ההשקה החגיגית של 'ברנדי כרמל' כוללת שלושה סוגי ברנדי

 • ברנדי 777 מיוצר בעיקר מענבי קולמברד, מוסקט וקריניאן ומורכב ממספר סוגי ברנדי שהתיישנו בממוצע כ-4 שנים בחביות עת אלון. תכולה: 700 מ"ל במארז אישי. מחיר מומלץ לצרכן: 150 שקל.
 • ברנדי זכרון VSOP מיוצר בעיקרו מענבי קולומברד ומוסקט. בלנד הכולל מספר סוגי ברנדי, שהתיישנו בחביות עץ אלון במשך 5 עד 7 שנים. תכולה: 750 מ"ל. מחיר מומלץ לצרכן: 300 שקל.
 • ברנדי ראשון XO - ברנדי הדגל מבית יקבי כרמל, מיוצר בעיקרו מענבי קולומברד ומוסקט, הברנדי הצעיר ביותר בבלנד התיישן 13 שנים בחביות עץ אלון והוותיק ביותר בן כ-35 שנים. תכולה: 700 מ"ל. מחיר מומלץ לצרכן: 1,000 שקל.
כרמל ברנדי. יחצ,
כרמל ברנדי/יחצ

חודש הקניות

חברת ברימאג במבצע על רדיאטורים של המותג הבינלאומי DELONGHI. רוכשים ממגוון רדיאטורים של DELONGHI ומקבלים בידורית קריוקי APEX בשווי 249 שקל ב-49 שקל בלבד +
אחריות מלאה ל-7 שנים על הרדיאטורים.

בין הרדיאטורים שמשתתפים במבצע ניתן למצוא

 • רדיאטור 9 צלעות סידרת RADIAS ב- 699 שקל
 • רדיאטור 9 צלעות סידרה VENTO ב- 749 שקל
 • רדיאטור 10 צלעות סידרת DRAGON ב- 999 שקל
 • רדיאטור 12 צלעות סידרת RADIAS ב- 799 שקל
 • רדיאטור 8 צלעות סידרת DRAGON ב- 799 שקל
 • רדיאטור 12 צלעות סידרה VENTO ב- 849 שקל
רדיאטור של ברימאג. יחצ,
רדיאטור של ברימאג/יחצ

עוד מברימאג: חברת ברימאג, המתמחה ביבוא ושיווק מכשירי חשמל לבית ולמטבח, חוגגת את ה-BLACK FRIDAY עם Beko (בקו) ומכריזה על מבצעים חסרי תקדים, במסגרתם מידי שבוע, יוצעו מספר מוצרים של Beko במחירים מיוחדים לשבוע בלבד.

השבוע בין המוצרים שיוצעו במחירים מיוחדים כחלק מחגיגות ה-BLACK FRIDAY ניתן למצוא גם מקררים בעלי טכנולוגיה חדשנית, השומרת על טריות המזון לאורך זמן ומערכת קירור אקטיבית כפולה, אחת לתא הקירור ואחת לתא ההקפאה. מערכת הקירור הכפולה שומרת על טמפרטורה ולחות אופטימאלית, המסייעות בהארכת חיי האחסון של פירות וירקות טריים.

להלן דגמים שישתתפו במבצע: מקרר 4 דלתות, דגם GNE487E20ZXP - ב- 2,999 שקל בלבד במקום ב- 3,990 שקל, מקרר מקפיא עליון דגם RDNE455K01W/PT - ב- 1,999 שקל בלבד במקום ב- 2,490 שקל ומקפיא 7 מגירות דגם RFNE295L33W/S - ב- 1,999 שקל בלבד, במקום ב- 2,490 שקל.
המחירים אינם כוללים הובלה והתקנה. 7 שנים אחריות למוצרי בקו, למעט מוצרי גז (בעלות של 199 שקל).

מקרר בקו ביבוא של ברימאג. יחצ,
מקרר של בקו/יחצ

מבצעי נובמבר באופטיקנה - משקפי שמש

 • רייבן, נייקי ואוקלי 40% הנחה + 10% הנחה לחברי מועדון
 • פראדה, דולצ'ה, ולנטינו, מיו מיו, מייקל קורס 35% הנחה
 • קרטייה, גוצ'י, מון בלאן וסאן לורן ב-30% הנחה
 • כל משקפי השמש של ווג ופולאירד רק ב-399 שקל

משקפי ראייה

 • מסגרת משקפי ראייה מהמותגים רייבן או נייקי + עדשות רק ב-699 שקל
 • מסגרת מראייה מהמותגים ווג או פולראיד + עדשות רק ב-899 שקל
 • 1+1 על כל משקפי הראייה
אופטיקנה. שי פרנקו,
צילום: שי פרנקו/שי פרנקו

מותג הלייף סטייל והניחוחות הבינלאומי SABON מציג את סדרת ג'נטלמן לרגל יום גבר הבינלאומי.סדרת מוצרי הגבר של SABON מציעה את שיגרת הטיפוח האידיאלית לגברים. היא מהירה ואפקטיבית ומותאמת במיוחד לצרכי העור הגברי.

סדרת מוצרי הג'נטלמן, מבוססים על תמציות שמן עץ תה לבן, שמן קוקוס וחמאת שיאה. ניחוח סדרת הגברים רחב ומורכב והוא נרקח בהשראת מרחבים פתוחים והאוקיינוס על כל העוצמה והמסתוריות שבהם. הניחוח אפוף בארומה העשירה של הפטצ'ולי ומהול בנגיעות רעננות של מנדרין. המוצרים במארזים דמויי קופסאות סיגרים, מבטיחים חווית פינוק לעור הגבר הנוטה להיות גס ומחוספס יותר מעור האישה. כל המוצרים בסדרה מיועדים לכל סוגי העור ולשימוש יומיומי.

סדרת ג'נטלמן של Sabon. רונן מנגן,
סדרת Gentlemen של SABON/רונן מנגן

יחסי ציבור

קבוצת דבי נבחרה לנהל את הפעילות התקשורתית ויחסי הציבור של קימברלי קלארק. הפעילות תנוהל תחת מנהלת התקשורת של קימברלי קלארק ישראל, ורד וולף. מנכ"ל קימברלי קלארק ישראל הוא טל רבן.
התקציב של קימברלי קלארק יצטרף לחטיבת הצרכנות, התיירות והלייף-סטייל של קבוצת דבי, אותה אני מובילה. התקציב ינוהל על-ידי לצד משה דבי ויועצת התקשורת אפרת קטש.

seperator

בן חורין אלכסנדרוביץ', ממשרדי הייעוץ אסטרטגי-תקשורתי המובילים בישראל , המעסיק כיום יותר מ- 45 חברי צוות ומנהל למעלה מ-115 לקוחות, הודיע לאחרונה על מינוי משמעותי בשדרת הניהול הבכירה של המשרד עם קידומו של עמית מלניק לתפקיד סמנכ"ל התקשורת הציבורית של המשרד.

עמית מלניק (35), בוגר תואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה בהצטיינות ,עובד בחברה כ8 שנים. לאורך השנים ליווה מגוון רחב של לקוחות מעולמות החינוך, האקדמיה, הרגולוציה, כנסים מרכזיים ואת הפעילות התקשורתית בישראל של גופים בינלאומיים שונים.

בשלוש השנים האחרונות ניהל מלניק את המחלקה הציבורית, הכוללת שלושה צוותים. בנוסף, היה אמון גם על מחלקת 'שליחות' המרכזת את פעילויות הפרו בונו של החברה, כמו גם את קרן המלגות על שם אבי בן חורין ועליזה אלכסנדרוביץ ז"ל שמטרתה לסייע לגופים חברתיים לקדם מטרות חשובות, תוך הכשרת דור העתיד של יועצי התקשורת בישראל, הפועלת זו שנתה הרביעית.

עמית מלניק. ענבל מרמרי,
עמית מלניק/ענבל מרמרי

המרכז היהודי בדובאי : מקסימדיה מערכות שיווק ויחסי ציבור תנהל את מערך התקשורת הבינלאומי. המרכז החדש עתיד להיפתח במהלך חודש דצמבר על אונית הפאר המפורסמת - QE2 (קווין אליזבת 2) אשר עוגנת במרינת דובאי לצד מגה היאכטות היוקרתיות בעולם. במרכז יפעלו בתי כנסת, מרכז עסקים, מסעדות גורמה, דלפקי אטרקציות לתיירים ואף בית ספר ללימודי בישול כשר והדרכת שפים מקומיים. בין שותפי המיזם: אנשי עסקיים מקומיים, יזם התיירות מנחם כהן, וראש הקהילה היהודית בדובאי סולי וולף.

אחד מהאתגרים השאפתניים של היוזמה היא הקמת מטבח מרכזי שיספק שירותים לכל הזרועות השונות של המרכז - לכנסים ואירועים של מרכז העסקים, למסעדות, למעדנייה ולבית הספר כמו גם מזון כשר לשוהים במלונות דובאי והאיחוד . לשם כך הגיע לאיחוד השף הראשי של רשת ישרוטל (רויאל ביץ) ונבחרת ישראל איתן מזרחי, אשר פועל בימים אלו בשיתוף נציגים מקומיים על בניית המערך ופתיחתו בחודש הבא כמו גם הדרכת שפים מקומיים למאפייני הטעם של הקהל היהודי.

בנוסף תציע חברת -KLT- ( (Kosher Luxury Travel מיוזמי המרכז מגוון רחב של פתרונות לחופשות כשרות בדובאי תוך שותפויות עם מלונות עסקיים בטווח מחירים רחב ואטרקציות בשיתוף חברות מקומיות אלו יציעו מגוון רחב של אטרקציות פנאי ספורט וטיולים למשפחות ולקבוצות בהם: טיולים וארוחות במדבר, גלישת חול, ספורט ימי וטיולי יאכטות, פארקי מים, הסעה וליווי סיורי שופינג לקניונים ואתרי קניות ייחודיים, רכיבה על גמלים, טרקטורונים ובאגי השכרת רכבי יוקרה ועוד ..
מרכז העסקים וקשרי המשקיעים שכבר פועל במקום יפעל לעידוד יחסי המסחר במדינה ויציע סל פתרונות לחברות ולגופים ישראליים לרישום חברות כמו גם מחלקת מיסוי ומשפט להסדרת רישומי החברה באיחוד, חיבור בין משקיעים מקומיים לחברות ישראליות וסיוע לחברות בצעדיהם הראשוניים באיחוד.

"אנחנו גאים על הבחירה של המרכז במקסימדיה לניהול תקציב יחסי הציבור הבינלאומי ונרגשים לקחת חלק בפרויקט משמעותי זה", מסבירה יפית אשר, מבעלי החברה. מקסימדיה מערכות שיווק ויחסי ציבור היא חברת יחסי ציבור וייעוץ שיווקי ואסטרטגי בעלת ניסיון רב בתכנון ובהקמת מערכות שיווק וניהול יחסי ציבור. החברה הוקמה ע"י בכירים מעולמות התקשורת והשיווק ונחשבת כיום לאחד ממשרדי היח"צ והייעוץ המתפתחים והחדשניים בתחום. מקסימדיה מייצגת שורה של לקוחות ומותגים בינלאומיים מובילים, כמו גם מותגים, קבוצות, ארגונים מרכזי מסחר וקניונים בולטים במשק הישראלי.

יפית אשר. בנימין אדם,
יפית אשר/בנימין אדם

משרדו של אורי צרור מתחדש ב-5 תקציבים חדשים. משרד יחסי הציבור של אורי צרור, המפיק ואיש יחסי הציבור הצעיר בישראל (בן 15 בלבד) ממשיך לצמוח בקצב מהיר עם כניסתם למשרד של 5 לקוחות חדשים, בהם בית הספר למשחק "הסטודיו" של גל אמיתי עם מורים כמו מגי אזרזר, חן אמסלם, דניאל גל, תובל שפיר ועוד., מרכז הקניות והבילוי "פיאנו" בעיר ימים, יבואני מוצרי התינוקות בייבי סמארט, היבואנים הבלעדיים של מותג התינוקות השבדי Twistshake"", hifold"" ומותגים נוספים, המומחה להתפתחות אישית וניהול משברים רועי עמוס וספרו החדש "עכשיו" שצפוי לצאת בקרוב וסוכנות השחקנים של גדי בר לביא המייצג בין היתר את בר ואור מיניאלי, ציפי שביט, חני נחמיאס, מיקי קם ועוד.

אלו מצטרפים לשורותיו של צרור בנוסף ללקוחות כמו רשת בורגרס בר, זברה וסלקט, רשת החמניה, מאור אדרי, סמייל קליניק, שוגיס ועוד. בנוסף, לאחרונה החל לגייס צרור עובדים חדשים למשרד לצורך המשך צמיחה והתפתחות ומתן מענה מהיר, זמין ואיכותי ללקוחות.

אורי צחור. מרים אלסטר,
אורי צרור/מרים אלסטר

המרכז היהודי בדובאי : מקסימדיה מערכות שיווק ויחסי ציבור תנהל את מערך התקשורת הבינלאומי. המרכז החדש עתיד להיפתח במהלך חודש דצמבר על אונית הפאר המפורסמת - QE2 (קווין אליזבת 2) אשר עוגנת במרינת דובאי לצד מגה היאכטות היוקרתיות בעולם. במרכז יפעלו בתי כנסת, מרכז עסקים, מסעדות גורמה, דלפקי אטרקציות לתיירים ואף בית ספר ללימודי בישול כשר והדרכת שפים מקומיים. בין שותפי המיזם: אנשי עסקיים מקומיים, יזם התיירות מנחם כהן, וראש הקהילה היהודית בדובאי סולי וולף.

אחד מהאתגרים השאפתניים של היוזמה היא הקמת מטבח מרכזי שיספק שירותים לכל הזרועות השונות של המרכז - לכנסים ואירועים של מרכז העסקים, למסעדות, למעדנייה ולבית הספר כמו גם מזון כשר לשוהים במלונות דובאי והאיחוד . לשם כך הגיע לאיחוד השף הראשי של רשת ישרוטל (רויאל ביץ) ונבחרת ישראל איתן מזרחי, אשר פועל בימים אלו בשיתוף נציגים מקומיים על בניית המערך ופתיחתו בחודש הבא כמו גם הדרכת שפים מקומיים למאפייני הטעם של הקהל היהודי.

בנוסף תציע חברת -KLT- ( (Kosher Luxury Travel מיוזמי המרכז מגוון רחב של פתרונות לחופשות כשרות בדובאי תוך שותפויות עם מלונות עסקיים בטווח מחירים רחב ואטרקציות בשיתוף חברות מקומיות אלו יציעו מגוון רחב של אטרקציות פנאי ספורט וטיולים למשפחות ולקבוצות בהם: טיולים וארוחות במדבר, גלישת חול, ספורט ימי וטיולי יאכטות, פארקי מים, הסעה וליווי סיורי שופינג לקניונים ואתרי קניות ייחודיים, רכיבה על גמלים, טרקטורונים ובאגי השכרת רכבי יוקרה ועוד.

מרכז העסקים וקשרי המשקיעים שכבר פועל במקום יפעל לעידוד יחסי המסחר במדינה ויציע סל פתרונות לחברות ולגופים ישראליים לרישום חברות כמו גם מחלקת מיסוי ומשפט להסדרת רישומי החברה באיחוד, חיבור בין משקיעים מקומיים לחברות ישראליות וסיוע לחברות בצעדיהם הראשוניים באיחוד.

"אנחנו גאים על הבחירה של המרכז במקסימדיה לניהול תקציב יחסי הציבור הבינלאומי ונרגשים לקחת חלק בפרויקט משמעותי זה", מסבירה יפית אשר מבעלי החברה.

מקסימדיה מערכות שיווק ויחסי ציבור היא חברת יחסי ציבור וייעוץ שיווקי ואסטרטגי בעלת ניסיון רב בתכנון ובהקמת מערכות שיווק וניהול יחסי ציבור. החברה הוקמה ע"י בכירים מעולמות התקשורת והשיווק ונחשבת כיום לאחד ממשרדי היח"צ והייעוץ המתפתחים והחדשניים בתחום. מקסימדיה מייצגת שורה של לקוחות ומותגים בינלאומיים מובילים, כמו גם מותגים, קבוצות, ארגונים מרכזי מסחר וקניונים בולטים במשק הישראלי.

seperator

חברת הבניה והתשתיות הגדולה בישראל, דניה סיבוס, שנקנתה בינואר השנה על ידי קבוצת לפידות קפיטל, בראשותו של יעקב לוקסנבורג, עוברת תהליך מיתוג ונראות גרפית חדש. במסגרת התהליך, החברה תשמיט משמה את המילה "סיבוס" ותיקרא "דניה" בלבד. בנוסף, לוגו החברה ישונה, כמו גם שילוטי החוצות והשפה העיצובית בפרסומי החברה, וחברות הבת, בארץ ובחו"ל. לחברה תתווסף השורה: חברת הבנייה והתשתיות של ישראל - הצהרה עוצמתית המעידה על מקומה של דניה בכלכלה הישראלית.

דניה מעסיקה כיום מעל 2,000 עובדים בארץ ובעולם. החברה נחשבת לחברה הקבלנית הגדולה בישראל בכל הקשור לביצוע פרויקטי בניה ותשתיות, עם חברות בת רבות ומשמעותיות דוגמת סיבוס רימון (מפעל לבניה מתועשת), Forma (המתמחה בעבודות גמרים ועבודות מיוחדות), גאו-דניה (המתמחה בעבודות ביסוס ותת קרקע), תאגיד יובלים (תאגיד עובדים זרים) ועוד. לדניה כ-80 אתרי בנייה ברחבי הארץ, ביניהן תחנות הרכבת הקלה בת"א, משרד המשפטים בירושלים, הקריה המחוזית בירושלים, קריית התקשוב הדיגיטלית של צה"ל בפארק ההיי טק גב-ים בנגב, פרויקט המסילה המזרחית בקטע ניצני עוז - אלישמע, פרויקט הנתיבים המהירים מקטע 4א' של נתיבי איילון ממחלף וינגייט עד שפיים ועוד. החברה צפויה להירשם למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב, כשעל פי הערכות בשוק, מחיר היעד יעמוד על שווי חברה של כ-2 מיליארד שקלים.

מנכ"ל דניה, רונן גינזבורג: "לאחר עשרות שנים של בניית הארץ, דניה מביטה לעבר העתיד ומרעננת את "כרטיס הביקור" הגרפי שלה. אנו בוחנים תמיד את הנחות היסוד שלנו ולא חוששים משינוי. תהליך המיתוג המחודש שעוברת החברה ידגיש את כוחה של דניה כחברת הבניה והתשתיות המובילה בישראל."

הליך המיתוג מחדש של דניה הובל ע"י הסטודיו של בן חורין אלכסנדרוביץ', חלק ממחלקת האסטרטגיה והמהלכים של אחת מחברות ייעוץ התקשורת הגדולות בישראל.

דניה לוגו חדש. יחצ,
הלוגו החדש של דניה/יחצ

נדל"ן

מתחם הקניות והבילויים החדש "פיאנו" בשכונת עיר ימים היוקרתית שבנתניה משתרע על שטח של 9,500 מ"ר של חנויות, מסעדות ועסקי בילוי ומסחר פתוחים אשר יושבים על כיכר אמני ישראל- 50 דונם של פארק ירוק ופתוח.

המתחם עוצב בהשראת הערים הרומנטיות בעולם ונותן תחושה אמיתית של חו"ל. המתחם תוכנן בצורת חצי סהר ומסביבו שטחי מסחר מרווחים ומאווררים לשני הכיוונים. קהל המבלים הגדול נהנה ממרחבי בילוי גדולים, משפע חנויות ומפארק הצמוד להם המאכלס: אומנים, ירידים ומופעי רחוב. PIANO כאילו נוצר לעידן החדש שבו אנו נמצאים ומאפשר שגרת בילויים גם תחת צילה הכבד של המגיפה.

מתחם פיאנו בנתניה. יחצ,
מתחם פיאנו/יחצ

בתקופה בה קשה להתרכז בעתיד כאשר ההווה אינו בטוח, מוזיאון מגדל דוד ממשיך עם הפנים קדימה, אל עתיד המוזיאון ב- 30 השנים הבאות. המוזיאון נמצא בעיצומו של פרויקט ההתחדשות הגדול והמקיף בארץ, בעלות של 40 מיליון דולר בתמיכתה המרכזית של קרן קלור לישראל, ובשותפות עיריית ירושלים, משרד ירושלים ומורשת ומשרד התיירות. הפרויקט עתיד להסתיים בשנת 2022.

במסגרת פרויקט ההתחדשות והשימור של מוזיאון מגדל דוד תחודש ותשומר המצודה ההיסטורית והפארק הארכיאולוגי תוך הכפלת שטח המוזיאון הנוכחי לכדי 20,000 מ"ר בנוסף למרכז מבקרים חדש בכניסה למוזיאון, חידוש התשתיות, הקמת תצוגת קבע חדשה, 7 גלריות חדשות, חללי תצוגה נוספים, בית קפה, שירותים ציבוריים ושתי מעליות להנגשת המצודה העתיקה לקהל. תחודש רחבת התותחים העו'מאנית הקרויה 'גן דוד', ממערב למצודה, אשר תעוצב מחדש ככיכר הכניסה החדשה למוזיאון ולטיילת החומות ותכלול מבנה זכוכית ובו קופת כרטיסים, בית קפה ושירותי קהל נוספים. מסלול הביקור במצודה יתחיל לפיכך ממערב ויסתיים בתצפית ממגדל פצאל ויציאה אל העיר העתיקה דרך שער הכניסה המקורי למצודה ממזרח.

מוזיאון מגדל דוד מספר את סיפורה של ירושלים וכסמלה האוניברסלי של העיר הוא אתר מרכזי לאוהבי ירושלים מן הארץ והעולם. מוזיאון מגדל דוד ממשיך לגייס הון לטובת השלמת הפרויקט וכדי להבטיח שגם במהלך פרויקט ההתחדשות ובמהלך תקופת המשבר הזו, סיפורה העשיר , הרחב והמגוון של ירושלים ימשיך להיות מסופר. בשנה שעברה, למעלה מ -500,000 איש ביקרו במוזיאון, והניבו הכנסות שהיוו למעלה מ- 80% מתקציב המוזיאון. בזמנים רגילים זהו נתון שיא שמעטים מהמוזיאונים אם בכלל יוכלו להשוות, אך אלו אינם זמנים רגילים. הסגר קיצץ את הכנסות המוזיאון לאפס, ו- 85% מהצוות הוצא לחל"ת. למרות זאת, צוות קטן עדיין יוצר תכנים חיים ווירטואליים מלב ירושלים לישראלים ולמבקרים ברחבי העולם. המוזיאון עתר לממשלת ישראל ולמשרד התרבות בבקשה לתמיכה והוא ממשיך לגייס כספים כדי להבטיח את המשך פעילותו.

אילת ליבר, מנהלת כללית מוזיאון מגדל דוד מסרה "נפלה בחלקי זכות גדולה ומיוחדת, להוביל ולנהל את פרויקט ההתחדשות של מוזיאון מגדל דוד, השוכן במצודת ירושלים העתיקה, אשר מתחדשת כעת באמצעות תהליך שימור ושיפוץ נרחב. מרגש במיוחד לקחת חלק בתהליך זה דווקא כעת, בעיצומו של המשבר העולמי שאנו חווים, שכן שזאת הזדמנות יוצאת דופן לשימור פיסי של החומות והמגדלים, לפיתוח תכנים תוך חשיבה פתוחה ויצירתית, ולמציאת פתרונות טכנולוגיים חדשניים עבור מבקרי המוזיאון והעיר ירושלים בעתיד. צוות הפרויקט כולו מודע לגודל האחריות המוטלת עליו, בהיותו של מגדל דוד סמלה רב השנים של העיר ירושלים, אשר ניצב בשער הכניסה המרכזי אל העיר העתיקה ומייצג את כל תקופותיה ההיסטוריות. אנו מקווים כי עם פתיחתו של המוזיאון המחודש והמעודכן בעוד כשנה וחצי ישובו אל ירושלים מיליוני התיירים, המבקרים ועולי הרגל מן הארץ והעולם כולו. במקביל להתרגשות מבניית העתיד אני נמצאת בתחושות דאגה בהווה: תשלום משכורות לצוות שלנו, דאגה לצוות הנמצא בחל"ת והניסיון לייצר תכנים ללא תקציב".

אילת ליבר. יחצ,
אילת ליבר על רקע המוזיאון/יחצ

מוניציפלי

נוכח העלייה בגל התחלואה בנגיף הקורונה והחזרה ללימודים, מכריז ארגון מגן דוד אדום על מיזם "נאמני קורונה", במסגרתו קוראים בארגון לציבור ללמוד את דרכי הפעולה של הנגיף וכיצד ניתן לגדוע את שרשרת ההדבקה בקרב משפחתם, חבריהם, מקום העבודה, הלימודים ועוד. עיריית נס ציונה, בהובלת ראש העיר שמואל בוקסר, תהפוך לעיר הראשונה בישראל שתפעיל את התכנית. השבוע החל הליך הכשרת נאמני הקורונה, באמצעות השתלמות מקצועית בהשתתפות 75 מנהלי בתי ספר וצוותי חינוך בעיר.

מטרת ההכשרה, אשר בוצעה ע"י סמנכ"ל קהילה במד"א, אלי יפה, הנה להעניק כלים מקצועיים לקטיעה מהירה של שרשרת ההדבקה במקרה חשיפה במערכת החינוך. מטרת התוכנית הנה להכשיר את צוותי החינוך בעיר, אשר יתנדבו לסייע בפעולות הסברה בנושא הנגיף ואף לנהל אירוע, במקרה בו נרשמה חשיפה בביה"ס.

נאמני הקורונה יסייעו בזיהוי מהיר של "מפיצי העל" וקטיעת שרשרת ההדבקה במוסדות החינוך - ויפעלו כצוות תגובה ראשוני ומיידי בשטח לקטיעת שרשרת ההדבקה, כהליך מקדים לחקירת משרד הבריאות. בנוסף, יעמדו הנאמנים בקשר ישיר עם משל"ט הקורונה העירוני של נס ציונה - אשר יטפל במעגלים המשלימים לאירוע של חשיפה, יחד עם משרד הבריאות.

עפ"י התוכנית, בכל מוסד חינוכי בעיר יהיה נאמן קורונה שעבר את הכשרת מד"א, אשר יהיה ממונה על הנושא ויפעל לקטיעת שרשרת ההדבקה, באמצעות הכלים שרכש בקורס. בנוסף, נאמן הקורונה יסייע לצוותי החינוך, להורים ולתלמידים בסוגיות הנוגעות למגפת הקורונה ויפעל להעלאת המודעות לנושא.
במסגרת התוכנית, לומדים נאמני הקורונה החדשים בנס ציונה אודות הנגיף בפירוט רב ואת דרכי ההדבקה וההימנעות, תוך מתן דגש על חשיבות המסכה והריחוק החברתי. הנאמנים יפעלו במטרה לקטוע את מעגל ההדבקה ולצמצמם משמעותית את מקרי החשיפה לנגיף במסגרות החינוך בעיר. בנוסף, עתידים "נאמני הקורונה" להדריך במסגרות חינוכיות ובימי קהילה לציבור, במטרה לספר אודות חשיבות ההקפדה על ההנחיות.

ראש עיריית נס ציונה, שמואל בוקסר: "אני מברך על שיתוף הפעולה הפורה והמוצלח עם ארגון מד"א, אשר פועל מסביב לשעון במאבק בנגיף הקורונה. אנו שמחים להיות העיר הראשונה בישראל שמאמצת את הפרויקט ובטוחים כי יחד נצליח להוריד את גל התחלואה ולקטוע את שרשרת ההדבקה - בעזרת צוותי החינוך הנהדרים והמקצועיים שלנו ובאמצעות העלאת המודעות, הדרכה נכונה ואיתור מוקדם של מקרי הידבקות".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "ארגון מגן דוד אדום חרט על דגלו להילחם במניעת התפשטות נגיף הקורונה ולפעול למניעת שרשרת ההדבקה. יחד, יד ביד עם הציבור הרחב ותוך העלאת המודעות - נפעל כנגד נגיף הקורונה, במטרה להפחית באופן דרסטי את מספר ההדבקות".

seperator

ראש עירית אילת, מאיר יצחק הלוי הגיע לסייר בארגון יד שרה בירושלים והכיר מקרוב את מגוון השירותים השונים שמציעה יד שרה לציבור הרחב. בתום הסיור ראש העיר הצהיר כי הוא נרתם לקמפיין יד שרה 'לא משאירים את הקשישים לבד' וקורא לכל הקשישים הבודדים בעיר אילת למלא פרטים אישיים ולקבל בחינם חיישני נפילה ולחצן מצוקה שמספקת יד שרה לכל קשיש. לפרטים נוספים 6447* או באתר יד שרה.

מאיר יצחק הלוי עם אשר ביטון. בני כהן,
מאיר יצחק הלוי/בני כהן

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי לפני זמן קצר בכנס תקציב המדינה ופיתוח כלכלי בחברה הערבית של מרכז מוסאוא לזכויות האזרחים הערבים בישראל בשיתוף קרן פרידרך אברט.

"אם נתאחד, נשיג תוצאות. השלטון המקומי עומד תמיד לרשות המגזר בכל דבר ועניין. סגירת פערים צריכה להגיע דרך תשתיות. לוחצים שהתוכנית צמצום הפערים תהיה כבר חלק מהתקציב ב-2021. התקציבים לרשויות החלשות הוקצו. תקציב נוסף של 12 מיליון שקל ובפעימה השנייה הועברו ויעברו עוד סכומים. בנוסף, יש תקציב רמזור של עוד 80 מיליון שגם הוא עם אוריינטציה למגזרים חלשים כדי לתת משאבים לישובים ערבים להרים את הראש".

seperator

ראש עיריית ירושלים, מר משה ליאון, ביקר ביום שלישי במשרדי חברת 'סיון טכנולוגיות מתקדמות', המפתחת ומייצרת מערכות לייזר. החברה הודיעה כי תקדם הקמת מפעל חדש בהר חוצבים בשטח כולל של כ-10,000 מ"ר אליו צפויה לעבור בתוך כ-4 שנים. המפעל החדש, יבנה בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים ויכלול קווי יצור, מעבדות מחקר ופיתוח ויאפשר לחברה להמשיך ולהרחיב את ההיצע שלה למגוון לקוחותיה בארץ ובעולם. הקצאת שטח המפעל החדש לחברת סיון, נעשתה לאחר המלצה של הרשות לפיתוח ירושלים- הגוף האחראי על פיתוח המגרשים בהר חוצבים.

במהלך ביקורו, שוחח ראש העיר עם ד"ר אייל שקל, מנכ"ל החברה וצוות ההנהלה הבכיר. ליאון קיבל סקירה אודות הטכנולוגיה, השוק, לקוחות החברה וצפי הגידול שלה, וכן ערך סיור בקווי הייצור ומעבדות הפיתוח. את הביקור ליוו אייל חיימובסקי, מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים ואיציק עוזר מנהל פיתוח עסקי ברשות לפיתוח ירושלים.

'סיון טכנולוגיות מתקדמות' היא חברת היי-טק המייצרת מערכות לייזר לחיתוך, ריתוך והדפסת מתכות בתלת מימד. לחברה לקוחות מובילים מתחום הרכב, התעופה, הספנות ועיבוד מתכות בישראל ובעולם. החברה מעסיקה כיום כ-200 עובדים מתחומי ההיי-טק, הפיזיקה, האלקטרוניקה, התוכנה ועוד.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "זוהי חברה ייחודית ונפלאה שצמחה כאן בבירה בהתבסס על ההון האנושי. חברת סיון היא חברה פורצת דרך וחדשנית בקנה מידה בינלאומי. המפעל החדש יאפשר לחברה להתרחב ולהתבסס עוד יותר בעיר ירושלים והיא צפויה לספק מספר רב של מקומות עבודה ואני מברך על כך. עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים יעמדו לצד החברה ככל שיידרש עד להשלמת המעבר".

ד"ר אייל שקל, מנכ"ל 'סיון טכנולוגיות מתקדמות' אמר: "אני מודה לראש העיר על הביקור והתמיכה בחברה בשיאה של תקופה מורכבת ומאתגרת. הקמתו של המפעל החדש תאפשר לנו להגדיל פי 5 את היקף היצור ולספק תעסוקה לרבים מתושבי ירושלים והסביבה".

אייל חיימובסקי, מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים הוסיף כי: "אנחנו ממשיכים בפיתוח ובשדרוג הקשר בין התעשייה בירושלים לאקדמיה, ופועלים כל העת כדי ליצור הזדמנויות תעסוקתיות מגוונות ומתקדמות עבור הסטודנטים הלומדים בעיר במכון לב, מכללת עזריאלי ובאוניברסיטה העברית ובצלאל. 'סיון' היא חברה משמעותית ופורצת דרך בעיר, אנחנו מברכים אותה על הקמתו של המפעל החדש אשר יספק מאות מקומות עבודה בירושלים".

ראש עיריית ירושלים משה ליאון בביקור בסיון טכנולוגיות. יחצ,
משה ליאון מימין) במהלך הביקור/יחצ

המשחקים האזוריים של אליפות העולם בספורט אלקטרוני החלו בארגון הוועד המארגן בישראל (מכבי תנועה עולמית והעמותה לגיימינג תחרותי). בתחרות צפו עד כה מיליוני אנשים מכל העולם בשידור שמנוהל מישראל בהשתתפותם של למעלה מ-10,000 שחקנים מ-60 מדינות.

עד כה התקיימו משחקים באפריקה, אירופה, וחלקים מאסיה. ארה"ב, שזכתה במקום הראשון בתחרות ה- Tekken בצפון אמריקה ואיראן שניצחה בתחרות ה- PES של מרכז אסיה, יתארחו בגמר שיתקיים בפברואר בעיר אילת שנבחרה כעיר המארחת במתכונת קורונה מצומצמת.

עידו ברוש, יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי בישראל: "גאה ונרגש לראות את מדינת ישראל והעיר אילת מובילה את אירוח אחת מתחרויות הגיימינג הגדולות בעולם. כעמותה לגיימינג תחרותי והארגון שמייצג את השחקנים המקצועיים בישראל, חשוב לנו לקדם את ישראל כבמה תחרותית עולמית של הענף. ברצוני להודות לשותפים שלנו ובראשם מכבי תנועה עולמית, עיריית אילת ומשרדי הממשלה על התמיכה".

עידו ברוש. אלינה החמן,
עידו ברוש/אלינה החמן

שר הבריאות יולי אדלשטיין ביקר ביום שלישי בנחלת-ערן שבנגב, פרוייקט לאומי ייחודי שבמרכזו כפר שיקומי לאוכלוסיות מיוחדות ובית חולים שיקומי. את הביקור ליוו יו"ר הכפר ומייסדו האלוף (במיל') דורון אלמוג, המנכ"ל מר אבי וורצמן וד"ר צאקי זיו-נר מנהל בית החולים השיקומי המוקם במקום וראש אגף שיקום במשרד הבריאות.

במסגרת יום סיור בדרום שערך השר, נפתח ביקורו בכפר בהיכרות עם מטופלי-חוץ המגיעים לאשפוז יום ומקבלים טיפולי שיקום מגוונים בקרבת ביתם, דבר המאפשר להם לחזור לשגרה ומשנה את חייהם לטובה. השר קיבל סקירה על הפרויקטים הבולטים במקום - והתרשם מהתקדמות בניית בית-החולים השיקומי הראשון בדרום ומעבדת המחקר החדשנית, לו שותף משרדו. בנוסף, פגש במקום מתנדבים מהתפוצות ומהארץ המסייעים גם בימים אלה בפעילות המקום.

שר הבריאות שיבח את פעילות הכפר, שמע אודות החזון והאתגרים ואף הקדיש מספר דקות לשמיעת סיפורם האישי של מטופלים במקום, שנמצאים בימים אלה בשיקום, בעקבות מחלת הקורונה.

שר הבריאות, יולי אדלשטיין: "במיוחד בתקופה זו חשוב להמשיך ולפתח את שירותי הבריאות בפריפרייה. בימים אלה ניכרת הנחיצות של בית-חולים שיספק את הטיפולים והטכנולוגיות החדשניות ביותר לתושבי הדרום. לכן משרד הבריאות לוקח בימים אלה חלק בפרוייקט הקמת בית החולים השיקומי הראשון בדרום".

שר הבריאות יולי אדלשטיין בנחלת ערן בנגב. יחצ,
שר הבריאות יולי אדלשטיין במהלך הביקור/יחצ

שומרים על באר טוביה ירוקה: המועצה האזורית באר טוביה תקיים היום, יום חמישי, 5.11.2020, בדיקת קורונה במבנה של התיכון. כל תושב המועצה מוזמן להגיע ולהיבדק ללא צורך בהפניה. ניתן להגיע לבדיקה גם ללא תסמינים של המחלה. יש להצטייד בתעודת זהות וכרטיס מגנטי של קופת החולים. אין להגיע עם תסמינים.

שעות הבדיקות בתיכון לפי קופות החולים:

מכבי 12:00-18:00
כללית 14:00-18:00
מאוחדת 14:00-18:00
לאומית - 14:00-18:00

ראש המועצה האזורית באר טוביה, קובי אביבי: "הצלחנו להוריד את רמת התחלואה במועצה בכ-90 אחוז בתוך חודש: מ-300 חולים בשיא ל-14 בלבד נכון להיום. היום (חמישי) נקיים יום בדיקות נוסף, על מנת שנמשיך לקטוע את שרשרת ההדבקה ונוריד את התחלואה בקורונה".

ראש המועצה אמר כי הוא מודה למשרד הבריאות ולקופות החולים ולמד"א, ששותפים להפעלת עמדת הבדיקה במועצה. "חשוב להדגיש שעל מנת לשמור על בריאותנו ובריאות יקירינו, עלינו להישמע להנחיות, לשמור על ריחוק חברתי ועל עטית מסיכה. באר טוביה תהיה ירוקה רק בעזרת הקהילה".

seperator

החל מחודש מרץ המדינה מתמודדת עם משבר הקורונה, חיילי היקל"ר (יחידת הקישור לרשות) היוו חלק בלתי נפרד מהמאבק שמנהלת המועצה האזורית מטה יהודה בנגיף. אנשי היקל"ר הם חיילים בשירות מילואים, שמסייעים בזמן חירום בכל הדרוש למועצה. מגיפת הקורונה היא מצב חירום לאומי שדרשה פעילות אינטנסיבית הכוללת הסברה לתושבים, סיוע בצרכי המועצה בנושא ועוד. ההצלחה התבטאה בהורדת התחלואה במטה יהודה בגל השני: מכ-300 חולים בשיא לכ-30 חולים בתוך חודש בלבד.

ביום חמישי שעבר התקיים מפגש מרגש בין ראש המועצה, ניב ויזל, עם יחידת היקל"ר, במהלכו שיבח את פועלם ותרומתם למועצה לאורך השנים ובעיקר בעת הזו. ראש המועצה העניק תעודות הוקרה לארבעת אנשי היקל"ר: מפקד היקל"ר סא"ל במיל', ירון טל, מש"קי התנהגות אוכלוסייה שי הוד ובני סבלני ואליאור שמביק-מש"ק מידע לציבור

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "הליווי הצמוד והמקצועי של אנשי היקל"ר היקרים סייע לנו רבות בהורדת התחלואה במועצה. היקל"ר הוא חלק בלתי נפרד ממערך החירום שלנו ועל כך נתונה להם תודתנו".

הוקרה לאנשי היקלר. יחצ,
הוקרה לאנשי היקל"ר/יחצ

מועצת ארגוני הילדים והנוער והמשרד להשכלה גבוהה ומשלימה בחרו בדנה גבע, רכזת התנועה החדשה במחלקת הנוער באגף חברה וקהילה במטה יהודה - כמחנכת השנה לשנת 2020. דנה גבע: "אני מרוגשת מאוד מהמעמד, כיף שרואים את העשייה ובעיקר את החזון". ראש המועצה ניב ויזל: "אשרינו שזכינו באנשי מקצוע מהשורה הראשונה בישראל. ישר כוח לדנה וכן ירבו כמותך".

מועצת ארגוני הילדים והנוער יחד עם המשרד להשכלה גבוהה ומשלימה בוחרים אחת לשנה, מחנכים ומחנכות מארגוני הנוער השונים, שפעילותם החינוכית עם הילדים והנוער ראויה להערכה ולהוקרה.

בחירת המחנכים והמחנכות נעשית באמצעות ועדת בחירה מקצועית, כאשר העומד בראשה הוא השופט בדימוס מר שלמה שהם וחברים בה גם נציגי המשרד להשכלה גבוהה ומשלימה, ארגוני הנוער, השלטון המקומי, נציגות אגפי החינוך, מחלקות הנוער והמגזר העסקי.

ארגון הנוער התנועה החדשה- השומר החדש, החבר במועצה, הגיש את מועמדותה של דנה גבע לקבלת אות ההוקרה והיא הזוכה השנה בתואר היוקרתי. דנה גבע (29), במקור ממושב גבעת יערים וכרגע מתגוררת בתל אביב, היא רכזת התנועה החדשה במחלקת נוער מטה יהודה.

בנימוקי ועדת הבחירה צוין בין היתר: "דנה מנהלת ומובילה את הפעילות במרקם החיים הפוליטי והחברתי הייחודי למועצה. חיה את השטח ו'מדברת' את השפה. דנה נמצאת באמונה שלמה שהתפקיד שלה הוא החשוב בעולם! זה תענוג להנחות אותה אחד על אחת ולדבר על חינוך, על דילמות של התמודדות, חשיבה חינוכית, פתרונות לסיטואציות, לתכנן תכניות ולחלום ביחד. היא ממש מאמינה בחינוך הבלתי פורמאלי, ופעילות התנועה במועצה שהיא ממש כלי לשינוי חברתי".

דנה גבע. יחצ,
דנה גבע/יחצ

תלמידי תיכון הר-טוב לומדים ב-29 ישובים, מושבים וקיבוצים במועצה האזורית מטה יהודה. מאחר ומערכת החינוך בתיכונים טרם שבה למסלולה בשל הקורונה ומתמקדת בלמידה מרחוק, החליטה המנהלת של התיכון, דנה אלון, לבקר את תלמידיה. "להבדיל מעיר, אצלנו בישובי המועצה הניתוק והבידוד מורגשים מאחר ומדובר במקומות רחוקים אחד מהשני", אמרה דנה השבוע. "החלטנו לצאת למסע ביקורים של התלמידים, כמובן בקבוצות קטנות, תוך הקפדה על שמירת ההנחיות ומסיכות". המסע בין הישובים התקיים ביום שני ושלישי השבוע וצפוי להתקיים גם ביום שני הבא.

המנהלת דנה, איך היה המפגש עם התלמידים?

"אני אשת חינוך מזה 20 שנה ובחיים שלי לא חוויתי כזה דבר מרגש. הורים ומורים ותלמידים בוכים ומתרגשים והיה געגוע אמיתי. הוקסמתי מכך שמפגש כה פשוט יכול לשמח כל כך. הגענו בשיירה של 20 רכבים עם מוסיקה, ריקודים, ספרים להשאלה וטיפים ללמידה מרחוק".

ראש מנהל החינוך ניב בר-גיא: "התגייסות הנהלת תיכון הר-טוב ומורים רבים מצוות החינוך וההוראה למבצע מרגש זה, שכלל מפגש בלתי אמצעי עם התלמידים, חלוקת ברושורים עם טיפים ללמידה ופדגוגיה מיטבית, חלוקת גלידות ומפגש אנושי חינוכי - הוא מרגש ביותר. התגייסות זו מעידה על הקשר החם והמשמעותי בין הצוות החינוכי לתלמידים. יישר כוח לדנה ולצוות ההנהלה על מפעל מרגש זה החיוני כל כך לימים אלו".

ראש המועצה, ניב ויזל: "מדובר ביוזמה מבורכת שמקרבת לבבות בין מורים לתלמידים בעיקר בעת הזו, לה הם זקוקים למפגש בלתי אמצעי מחוץ למסך ה'זום'. ישר כוח למנהלת ולצוותים החינוכיים".
צילום: באדיבות המועצה

המנהלת דנה ורכב הגלידה. יחצ,
דנה אלון עם רכב הגלידה/יחצ

המועצה האזורית באר טוביה שוקדת על הקמת צוותי חירום וחוסן יישוביים (צח"י) בכל יישובי המועצה. בשבוע שעבר התקיים מפגש התנעה לקידום הנושא. ראש המועצה, קובי אביבי: "החוסן הקהילתי מתחיל בביטחון התושבים ולמתנדבי צח"י חלק בלתי נפרד מכך"

צח"י הוא למעשה צוות חירום וחוסן יישובי, המורכב ממתנדבים, לעיתים בעלי ניסיון בתחום הביטחון או כאלה עם קשר להנהגת הישוב. הצוותים נועדו בזמן חירום ובשגרה לסייע בשמירה על ביטחון התושבים, להוות צינור בין הישוב לרשות בזמן חירום ולהוות מכפיל כוח בעת צרה ולהעניק סיוע לאוכלוסייה, למשל במקרים של איום ביטחוני, נפילת טילים, אסון טבע וכדומה.

בשבוע שעבר התקיים מפגש התנעה של ראשי צח"י ב"מחלבה", שבמושב באר טוביה. מטרת המפגש הייתה לקדם את הקמת צוותי חוסן היישובים בכלל מושבי המועצה. במפגש הרצתה גב' רות אופיר, מומחית בהקמת צוותי צח"י והכשרתם. המשתתפים, שנכחו בשני מפגשים שונים (בשל הצורך בקפסולות בימים אלה), הביעו עניין וציינו את הצורך הדחוף בהקמת הצוותים בכלל ובפרט כעת, בתקופת הקורונה.

ראש המועצה האזורית באר טוביה, קובי אביבי, אמר לאחר המפגש: "החוסן הקהילתי מתחיל בביטחון התושבים ולמתנדבי צח"י חלק בלתי נפרד מכך. נשאף להקים צוותים נוספים בכל הישובים. אני מברך על המיזם שמפיח בנו תקווה ואמונה להתמודדות מיטבית עם האתגרים השונים בשגרה ובחירום ומאמין שצוותי הצח"י שלנו יהיו תוך זמן קצר דוגמה לצוותים דומים ברחבי הארץ. המועצה תמשיך ותפעל לקדם את הקמת הצוותים במושבים, נקיים הדרכות ונסייע בהקמת צוותים חדשים, תוך הקפדה על תפקודם המקצועי".

צחי. יחצ,
ראשי צח"י/יחצ

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully