וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"מתארגנים מחדש": מינויים, שינויים, מיתוגים ועוד

16.11.2020 / 0:17

הישג עצום לסטארטאפ המדרסים Upstep, מינויים בלאומית שירותי בריאות ובאיגוד לרפואת ילדים, שירות חדש לאיקאה ופרויקט ענק של נירלט עם מיקרוסופט. כל מה שקרה במחצית הראשונה של השבוע

מינויים

פרופ' צחי גרוסמן נבחר לכהן כיו"ר החדש של האיגוד לרפואת ילדים.

פרופ' גרוסמן, בן 62, נשוי לנועה, שופטת בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ואב לארבעה ילדים. מתגורר בתל אביב. בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה, ירושלים, התמחות ברפואת ילדים בבית החולים "הדסה" בתל אביב . היום - רופא ילדים עצמאי במכבי שירותי בריאות בתל אביב, וחבר סגל בכיר בבית הספר לרפואה ע"ש אדלסון, אוניברסיטת אריאל.

פרופ' גרוסמן היה חבר בוועד חיפ"א בשנים 1996-2000, יו"ר חיפ"א בשנים 2000-2004 ., חבר בוועד האיגוד לרפואת ילדים בשנים 2000-2004, מזכ"ל האיגוד לרפואת ילדים בשנים 2008-2020, חבר בועדת ההתמחות של המועצה המדעית, 2000-2004, חבר המועצה הלאומית לבריאות הילד משנת 2000, חבר בוועדות הבחינות של האיגוד לשלב א ולשלב ב משנת 2008, חבר הועד המנהל של "גושן", העמותה לבריאות ורוווחת הילד בקהילה, משנת 2014, חבר המועצה לגיל הרך משנת 2018.

יחד עם פרופ' גרוסמן, נבחר גם ועד חדש לאיגוד, הכולל את פרופ' אביב גולדברט, פרופ' יעקב ברקון, ד"ר גילת לבני וד"ר יעקב שכטר.

פרופ' צחי גרוסמן. יחצ,
פרופ' צחי גרוסמן/יחצ

עמותת כ"ן (כוח נשים), הפועלת מזה 20 שנה לקידום מנהיגות נשים בישראל, מינתה היום את מייסדת העמותה מיכל יודין לתפקיד נשיאת כ"ן ואת אודליה פרידמן, לשעבר מנכ"לית התיאטרון הלאומי הבימה, לתפקיד יו"ר עמותת כ"ן.

פעילות כ"ן מתבטאת בהאצת שוויון מגדרי באמצעות שילוב נשים במוקדי קבלת ההחלטות, תוך שימת דגש על הזירה הציבורית והפוליטית.

העמותה, אשר הוקמה בשנת 2000 ע"י מיכל יודין, חרטה כבר אז על דיגלה מטרה מרכזית לפיה יהיו לפחות 50% נשים סביב כל שולחן קבלת החלטות ובעיקר סביב שולחנות הממשלה, הכנסת, הרשויות המקומיות, דירקטוריונים ותפקידי ניהול שונים. מאז ולאורך השנים פועלת כ"ן בפריסה ארצית בשיתוף עם משרדי הממשלה, מרכז השלטון המקומי, מוסדות אקדמיים, רשויות מקומיות ושותפים מהחברה האזרחית והמגזר העסקי.

בהחלטה למנות את אודליה פרידמן, אשר כיהנה משך כ 15 שנים כמנכ"לית הבימה, ליו"ר כ"ן, צוין כי "פרידמן מביאה עימה ניסיון עסקי, ארגוני וניהולי וקשרי ממשל נרחבים, ואנחנו סמוכות ובטוחות כי יחד עם מנכ"לית העמותה, ד"ר מזל שאול, הן תצלחנה למנף את עשייתה של העמותה והישגיה".

אודליה פרידמן. איתן טל,
אודליה פרידמן/איתן טל

טל מנדל, מנהלת אגף השיווק בלאומית שירותי בריאות נבחרה לכהן כראשת חטיבת הלקוחות וחברת הנהלה בלאומית שירותי בריאות

מינויה של מנדל אושר בדירקטוריון של לאומית שירותי בריאות, בראשותו של יו"ר הדירקטוריון מר יעקב (קוקי) אדרי, ובהתאם להמלצתו של מנכ"ל הקופה, מר חיים פרננדס.

מינוי זה של דירקטוריון לאומית הוא צעד נוסף בסבב מינויים לריענון, לייצוב ובניית שדרת הניהול של לאומית שרותי בריאות, להתמודדות מוצלחת בתחרות בענף קופות החולים. קדמו לו בחירתו של מר חיים פרננדס (47) כמנכ"ל לאומית במקומו של מר ניסים אלון (63) הותיק והמינוי של רו"ח הראל שרעבי (43) מי שכיהן כסגן בכיר לראש רשות ההון, ד"ר משה ברקת, כמנהל חטיבת כספים ורכש.

טל (52) הינה בעלת ניסיון של למעלה מעשרים שנה בעולם השיווק והפרסום בחברות תקשורת מובילות (012 סמייל ופרטנר) במסגרתן היתה שותפה לבניית אסטרטגיה שיווקית, להובלת מהלכי הקמה, מיתוג והשקה של תחומי פעילות ושירותים חדשים בשוק התקשורת התחרותי. היא בעלת תואר במנהל עסקים עם התמחות במימון והיא תיכנס לתפקידה החדש בסוף שנת 2020.

בארבע השנים האחרונות ניהלה את אגף השיווק בחטיבת הלקוחות בלאומית והיתה אחראית לניהול האסטרטגיה השיווקית, המותג, השיווק, הפרסום והיחצ. בתקופה זו הביאה לפיתוח פלטפורמה דיגיטלית רחבה לשירותי לאומית לנוחות הלקוחות, ולעלייה משמעותית בשימושים בהם. בתקופת כהונתה פעלה להעלאת המודעות למותג וחיזוקו בכלל המגזרים.

יו"ר דירקטוריון לאומית, יעקב (קוקי) אדרי ומנכ"ל הקופה, חיים פרננדס בירכו על המינוי וציינו כי הם שמחים על כך שטל מנדל התמנתה לתפקיד : "אין ספק שמינויה של הגב' טל מנדל יחזק מאוד את המקצועיות בצד השיווקי והשירותי של לאומית, וימשיך את המגמה של השנים האחרונות שבאה לידי ביטוי בתקופת הקורונה, בה התעצם המותג של לאומית והביא לידי ביטוי את יכולותיה החדשניות של לאומית ובפרט בתחום הדיגיטל. ".

לאומית שירותי בריאות מספקת שירות לכ- 750,000 לקוחות. לאומית מעסיקה 3200 עובדים ב - 250 מרכזים רפואיים ובעלת מחזור עסקים שנתי של 5.5 מיליארד שקל.

טל מנדל. חגית גורן,
טל מנדל/חגית גורן

חברת Cybint הישראלית המתמחה בפיתוח מערכות למידה, אימון וסימולציה בתחום הסייבר, מודיעה השבוע (א') על הצטרפותו של האלוף (מיל') ומנכ"ל משרד הביטחון לשעבר אודי שני לדירקטוריון החברה. מערכותיה של Cybint ותוכניות ההכשרה מוטמעות בארגונים, אוניברסיטאות וגופים ממשלתיים בארה"ב, אירופה, סינגפור, הודו וישראל כדי להכשיר את דור העתיד בתחום הסייבר. האלוף שני, שמצטרף לדירקטוריון החברה, מכהן כיום כמנהל פיתוח עסקי למספר גופים בסינגפור ויועץ לממשלות וחברות בעולם. עם הצטרפותו אמר שני: "אני מאמין בחברה ובטוח שהיא תגיע רחוק. אני גם מעריך בזהירות שבתקופה הקרובה נשמע בשורה גדולה לגביה".

אודי שני. יחצ,
אודי שני/יחצ

תרבות

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, השוכן בלב שכונת נווה צדק הציורית והקסומה, משיק לכבוד חג החנוכה תערוכה שהפכה למסורת - "חנוכייה לי יש", בה יוצגו כ-60 חנוכיות מקהילות ישראל השונות. התערוכה תיפתח ב-19.11.2020 עד ה-31.1.2021.

התערוכה מיועדת לכל המשפחה והיא מציגה חנוכיות שנאספו על ידי בני הזוג דרורה ופנחס זכאי במהלך 46 שנות נישואיהם. היא משקפת מגוון סגנונות אמנותיים של קהילות ישראל בארצות מוצאן ובתקופות השונות בהן החנוכיות נוצרו. תערוכה ייחודית זו מאפשרת למתבוננים בחנוכיות לצאת למסע בחיי העם היהודי בישראל ובתפוצות, להתוודע לגלגוליה של החנוכייה במרוצת הדורות ולהעמיק את ההיכרות עם סיפור חג החנוכה ומנהגיו.

בני הזוג זכאי הם ממשפחת לובינסקי. דרורה זכאי היתה בתו של דוד לובינסקי, יבואן מכוניות פיג'ו וסיטרואן, ואמה לאה הייתה בתו של יעקב שלוש, ממקימי שכונת נווה צדק, שם שוכן מוזיאון נחום גוטמן כיום. בעלה של דרורה, פנחס זכאי היה במשך עשרות שנים מנכ"ל משותף בחברת דוד לובינסקי בע"מ.

בני הזוג זכאי - נהגו לארח בביתם את נכדיהם ובני כיתתם והציגו בפניהם את אוסף החנוכיות העשיר כפעילות העשרה לקראת חג החנוכה. האירועים הכיתתיים זכו להצלחה מרובה והיוו מקור השראה לתערוכה זו. בתם של בני הזוג זכאי, ד"ר יעל אלמוג זכאי שהיא שותפה בבנק איגוד וחברת הפרסום "גיתם", יזמה את התערוכה לאחר פטירת הוריה, כדי לאפשר לקהל הרחב ליהנות מהאוסף העשיר.

משאבים רבים הושקעו בחקר המוצא של החנוכיות המוצגות בתערוכה. החנוכיות שוחזרו למראן הזוהר והמרשים, כפי שהיו במקורן. כל אלו מקנים לחנוכיות המוצגות ערך היסטורי ורגשי רב.

במהלך ימי חג החנוכה יתקיימו מגוון פעילויות במתכונת היברידית, שתשלב פעילויות מקוונות כמו גם פעילויות פיזיות, בהתאם להנחיות התו הסגול. בין שפע הפעילויות יעלו סרטים על התערוכה, סדנאות יצירה למשפחות, הדרכות וירטואליות בתערוכה, שיח עם אוצרת התערוכה ניצה בהרוזי ברעוז ושיחות על מסורת חג החנוכה עם אנשי תרבות בכירים.

תערוכת חנוכיות במוזיאון נחום גוטמן. יחצ,
תערוכת חנוכיות/יחצ

נבחרת סקוטלנד נחתה אמש בפתאל טרמינל בנמל התעופה בן גוריון, התרעננה והמשיכה בדרכה למלון. מחר ייערך משחק ליגת האומות בין נבחרת ישראל לנבחרת הסקוטית, שכזכור פגשה את ישראל במשחק העלייה ליורו לפני כחודש.

נבחרת סקוטלנד נוחתת בטרמינל פתאל. יחצ,
הנבחרת הסקוטית בפתאל טרמינל/יחצ

נבו אבוטבול, המנטליסט הצעיר בישראל המיוצג בסוכנות הייצוג "שרית&לורנס", נבחר לככב במופע הפתיחה של פסטיבל המרצים של שנת 2020 אשר מתקיים השנה אונליין. נבו כיכב לצדם של צופית גרנט, שרון גל ושמות נוספים. הפסטיבל, אשר הותאם במיוחד לעולם העבודה המודרני התקיים השנה בסימן פתרונות לעסקים, ארגונים והתפתחות לשכירים. בכנס לקחו חלק מעל 400 מנהלות משאבי אנוש מהארגונים נבו: "מרגש לקחת חלק באירוע עסקי שכזה לצד מומחי תוכן בכירים ומנוסים. אני שמח שגם בימים כאלו אני יכול להמשיך ולהופיע מול הקהל גם אם באופן מאתגר דרך מסך הזום. היה מרתק".

כנס מרצים. יחצ,
כנס מרתק. נבו אבוטבול ושאר המרצים/יחצ

מורן טרסוב, היטיוברית המצליחה בישראל התארחה ב-Creators Circles, מפגש וירטואלי ליוצרות וליוצרים הכי גדולים בישראל עם מעל 100,000 מנויים ביוטיוב. המפםגש עסק באחד האתגרים הגדולים של יוצרים בישראל- יחסי ציבור. במפגש, בו השתתפה לצד גיא לרר, אלירן לוי (הדובר של Google ישראל), צחי כהן (מנהל השיווק של YouTube), הסבירה טרסוב לצופים כיצד ממנפים את התקשורת למיתוג אישי. בימים אלו מככבת מורן לצד בעלה ג'וזף ושני ילדיהם אמה ומיילו בסדרה "משפחת טרסוב" בHOT בידור ישראלי המתעדת את חיי המשפחה ומביאה אותה למסך הטלויזיה, אחרי שאלו סחפו מאות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות.

משפחת טרסוב. יחצ,
משפחת טרסוב/יחצ

יוזמות

סטרטאפ הקלינטק UBQ Materials חתם על הסכם עם ענקית המוצרים לשוק האופנה Mainetti שבמסגרתו יסופק לחברה חומר גלם חדשני חליפי לפלסטיק שייוצר מפסולת של תושבי ישראל.

קונצרן מיינאטי מפעיל 52 אתרי יצור ברחבי העולם והוא ספק ציוד מרכזי של חברות ורשתות האופנה הגדולות. החברה מייצרת מיליארדי קולבים בשנה שמגיעים לחנויות ולבתי הצרכנים.

במפעל UBQ Materials בקיבוץ צאלים מופעלת טכנולוגיה ראשונה מסוגה בעולם שמצליחה להפוך את כל סוגי הפסולת, כולל שאריות אוכל וצמחים, פלסטיקים שונים, קרטונים ואף חיתולים מלוכלכים - לחומר גלם שימושי לתעשיית הרכב, משטחים, פחי אשפה, עגלות קניות, צינורות, הדפסת תלת מימד ומגוון מוצרים אחרים. הודות לטיפול בסוגי פסולת שכיום אינם ממוחזרים, כל טון של חומר גלם שמעובד במפעל חוסך פליטת פחמן ומסייע לחברות להשיג את היעדים שהם מחויבים להם בתחום איכות הסביבה.

היזם טאטו ביג'יו, שהקים ומנהל את UBQ ישראל, מסר שההסכם עם מיינאטי הוא צעד חשוב בהצטרפות של יצרני פלסטיק מובילים בעולם לשימוש בתחליפים ידידותיים לסביבה. ההסכם נחתם לאחר בדיקות ממושכות שנערכו במפעלים ושהוכיחו שהחומר החדשני מתאים בהרכבו הפיזי והכימי לכל הצרכים. קל מאוד להמעיט בחשיבות של המיחזור ביצור קולבים, אבל כשעושים את המכפלות של הכמויות האדירות בהן נעשה שימוש בענף האופנה מבינים את התרומה הסביבתית האדירה שיש לכך.

פריקת אשפה UBQ. יחצ,
פריקת אשפה UBQ/יחצ

קתאי פסיפיק גאה להיות חברה ירוקה! ובמיוחד לחגיגת הקניות של ה"בלאק פריידי", חברת התעופה האקסלוסיבית משיקה את ה"גרין פריידי" - יוזמה להפחתת פליטת פחמן עבור כל רכישת כרטיס טיסה, ללא תוספת תשלום.

במסגרת היוזמה, קתאי פסיפיק תבצע באופן אוטומטי תרומה להפחתת פליטת הפחמן על כרטיס שיירכש באתר החברה בין ה-20 ל-30 בנובמבר. התרומה תממן באופן ישיר פרויקטים המיועדים להפחתת פליטת הפחמן, שישפיעו על קהילות מקומיות במדינות מתפתחות.

בנוסף למחירים האטרקטיביים להונג קונג, תאילנד, וייטנאם, יפן ואוסטרליה עבור טיסות ב-2021 - ולמחירים המיוחדים בחגיגות ה"בלאק פריידי", אותם ניתן לראות באתר החברה מה-20 בנובמבר - לקוחות שיבחרו לטוס בליווי נוסעים נוספים, יהנו אף מחיסכון גדול יותר, במחלקות האקונומי, פרמיום ארונומי ומחלקת העסקים, בעזרת הטבת "הנוסעים יחדיו", שמציעה הנחה על הכרטיס השני. כמו כן, קתאי פסיפיק תכפיל את תרומתה להפחתת פליטת הפחמן עבור שני הנוסעים. ההנחות יחולו על כל כרטיס גם עבור שלושה נוסעים או יותר שיזמינו ביחד, כולל עבור כרטיסים לילדים. כולם יהנו מהתרומה להפחתת הפחמן בחינם.

קתאי פסיפיק. יחצ,
יוזמה ברוכה. קתאי פסיפיק/יחצ

לוריאל ישראל נרתמת השבוע למען נשות צוותי הקורונה בקופ"ח כללית בכל רחבי הארץ: רופאות, אחיות, עובדות סוציאליות, מנהלות אדמיניסטרציה ועובדות סוציאליות המסייעות במאבק היומיומי בהתפשטות נגיף הקורונה בישראל.

לוריאל ישראל, אשר תרומה לקהילה ואחריות חברתית הינם חלק מהותי מערכי הליבה שלה, חילקה אמש כ-1,000 מארזים לנשות צוותי הקורונה במרפאות ובמרכזי כללית בקהילה, הכוללים עשרות מוצרי טיפוח ומניעת יובש לעור הפנים והידיים, מוצרי שיער, מוצרי טואלטיקה אישית, ומוצרי איפור.
מארזי הטיפוח נארזו בהתנדבות ובאהבה ע"י עובדי לוריאל ישראל, תוך הקפדה על כללי ההיגיינה.
אלי שגיב מנכ"ל לוריאל ישראל : "אנו ממשיכים לפעול מתוך סולידריות כלפי האנשים המצויים בחזית המאבק היומיומי בנגיף, ובהמשך לתרומות קודמות שניתנו במהלך משבר זה, הפעם, אנו בלוריאל ישראל גאים לשתף פעולה עם כללית, קבוצת הבריאות הגדולה בישראל, כדי להביע את תודתנו העמוקה לנשות צוותי הקורונה בקהילה, כמו גם את ההערכה שלנו לאומץ יוצא הדופן שהן מגלות במאמציהן להילחם במגפה הזו. בכוונתנו להמשיך ולתרום גם לאוכלוסיות נוספות".

מקופת חולים כללית נמסר: "המציאות החדשה שאתגרה את חיינו, הציבה את עובדי כללית בחזית המאבק למען בריאות הציבור. מרגש ומשמח לדעת שמעריכים, אוהבים ומחבקים (וירטואלית) את עבודת הצוותים המסורים שלנו. תודה רבה ללוריאל ישראל על ההוקרה, רק ביחד, בסולידריות, ננצח במאבק נגד נגיף הקורונה."

עובדי לוריאל מתגייסים. יחצ,
עובדות לוריאל ישראל מתגייסות/יחצ

חברת ספקטרוניקס אמרסון משדרות ממשיכה במסורת פעילות בקהילה והשלימה לאחרונה שני מהלכים למען רווחת הדור הצעיר של תושבי העיר. בימים אלה הסתיימה חלוקת 125 מחשבים משופצים לילדים, פרי של שתוף פעולה של ספקטרוניקס אמרסון עם עמותת מתן ועיריית שדרות. המחשבים הוענקו לילדים שעד כה לא היה להם בבית מחשב עובד.

בנוסף השלימה החברה תרומה משמעותית לפעילותה של "חוסן" בשדרות, שמטרתה לתמוך בטיפול אותו מקבלים ילדי העיר המתמודדים עם מציאות החיים בעוטף עזה, ועם התקפות הטילים החוזרות ונשנות על האזור במהלך השנים.

מנכל ספקטרוניקס אמרסון טל לאופר: בעת הזו של אוריינות ולמידה מרחוק, זוהי דרכנו הצנועה להירתם למאמץ לפיו לכמה שיותר מילדי שדרות יהיה מחשב עובד משלהם בבית. אנחנו מאמינים שחינוך הוא הבסיס לכל צמיחה וזו הדרך שלנו להשקיע בדור העתיד. הן בחוסן חינוכי והן בחוסן נפשי.

טל לאופר, מנכ"ל ספקטרוניקס, עם מיה מרום וילדים משדרות. יחצ,
טל לאופר, מנכ"ל ספקטרוניקס, עם מיה מרום, סמנכ"לית משאבי אנוש, בחלוקת מחשבים לילדי שדרות/יחצ

חג החנוכה 2020 הולך להיראות אחרת מכל מה שהכרנו עד כה, בשל המציאות החדשה שנכפתה על כולנו. מנכ"לית מועדון הצרכנות "שלך" הילה קניסטר בר דוד, החליטה להרים את הכפפה וליצור את קייטנת החנוכה לילדי מועדון הצרכנות המוביל "שלך" עם מופעים של כוכבי הילדים והמבוגרים האהובים והכל - באונליין.

המופעים ישודרו אל עשרות אלפי ילדים ונערים במהלך חג החנוכה הקרוב, בעלות סימלית של 10 שקלים בלבד עבור כל מופעי הקייטנה, כאשר כל נר מייצג אומן אחר, שגם מדליק נר ומופיע לייב מול אלפי ילדים וילדות, נערים ונערות.

מנכ"לית מועדון צרכנות "שלך" הילה קניסטר בר-דוד מסרה: "חג החנוכה הוא חג האורים, חג מלא באור ושמחה. בחודשים האחרונים כולנו נמצאים יחדיו בתקופה לא פשוטה ומורכבת. אך כמו נס פך השמן, אני מאמינה בניסים והסתכלות על האור. אנחנו, כמועדון צרכנות מוביל, שמנו לעצמנו למטרה ליצור פעילויות בהתאם לרוח התקווה, ביצירתיות ובנחישות ובכל הכלים העומדים לרשותנו. השנה, למרות שמופעי החנוכה לא מתקיימים כסדרם, קיבלנו החלטה לשמח את ילדי המועדון ובני משפחותיהם ולייצר מפגש וירטואלי בין כוכבי הילדים הכי גדולים בארץ לילדים ולנערים, כל אחד בביתו, מוגן ובטוח, אך מחובר אל הסביבה ואל חג החנוכה. כי כולנו אור אחד".

מועדון צרכנות שלך. מורג ביטן,
שונה ומעניין/מורג ביטן

מנכ"ל קרן הגשמה עופר מרום ובכירי החברה ערכו סיור במרכז החדש של רשת עלה בבני ברק. את הסיור ערכו מנכ"ל ומייסד עלה הרב יהודה מרמורשטיין ובנו שלומי יחד עם סמנכ"ל הפיתוח אבי רוזן. מנהלי הגשמה פגשו בילדים המטופלים בעלה והתרגשו מאוד מהעבודה של הצוות וההשקעה שלהם בילדים.

עופר מרום, מנכ"ל קרן הגשמה' אמר: " נכנסתי משהו אחד ויצאתי אחר לגמרי, המפגש עם האוכלוסיה הזאת נתן לנו את ההרגשה שאנחנו רוצים להיות שותפים ואני מקווה שהמשקעים שלנו בהגשמה יכנסו יחד איתנו לארגון המרגש והמדהים הזה".

הרב יהודה מרמורשטיין בירך את אנשי הגשמה ואמר: פגשתי אנשים איכותיים עם לב ענק ונכונות ללכת איתנו יד ביד ואני מקווה ששיתוף הפעולה יהיה מוצלח ביותר".

קרן הגשמה מבקרת ברשת עלה. יחצ,
ביקור קרן הגשמה בבני ברק/יחצ

בחודש נובמבר אנו נמשיך לקנות מקומי למען העסקים בישראל (גם באון- ליין). במסגרת המהלכים שבנק הפועלים יזם למען עסקים מקומיים אנו קוראים לציבור לקנות באתרי מכירה של עסקים ישראלים וליהנות מהנחות אטרקטיביות, הבנק מציע חבילת הטבות הכוללת מבצעים והנחות בלעדיות במגוון בתי עסק ואתרי קניות ישראלים לקראת חודש הקניות באון- ליין שכולל את ימי החג: בלאק פריידי, סייבר מאנדיי, יום הרווקים הסיני וכו'. במהלך החודש הקרוב ייצא הבנק בקמפיין קונים כחול לבן באתרים ישראליים בליווי כוכבי המירוץ למיליון אלה ו-וובה בטלוויזיה, בעיתונות, באתרי אינטרנט נבחרים וברשתות החברתיות.

לקוחות בנק הפועלים המחזיקים כרטיס אשראי של הבנק ייהנו במהלך החודש ממבצעים והנחות בלעדיות במגוון רחב של אתרי קניות ישראלים: קסטרו, רנואר ,בגיר, סטימצקי, סטורי, KSP, אופטיקנה, WOW, סוורובסקי, קרביץ, אבלולו, באבלס, אופטיקנה, מגה, יינות ביתן, גילטי, shoesonline, בירה שפירא, ועוד. למידע נוסף על ההטבות ניתן להיכנס לאתר בנק הפועלים בקישור הבא: https://www.bankhapoalim.co.il/he/_campaigns/konim_online

מהלך זה מצטרף לחבילת הייעוץ וההטבות שניתנת לבעלי עסקים בתקופת משבר הקורונה שנועדה לסייע להם לצלוח את התקופה המאתגרת. במהלך חודשי יולי-אוגוסט יצאו בבנק הפועלים במהלך למען העסקים הקטנים בישראל, מהלך "קונים מקומי" ועודדו את הציבור להמשיך ולקנות בעסקים קטנים ומקומיים. הנהלת הבנק ומשפיענים ביקרו בעשרות עסקים ברחבי הארץ על מנת לסייע לחשוף את הקהל המקומי לעסק ולהעניק לו ייעוץ אישי ומקצועי. בנוסף, הבנק השיק ללקוחות הבנק חבילת הטבות לייעוץ פיננסי וקידום העסק בשיתוף חברות מובילות במשק.

גלית דובין, מנהלת מועדון הלקוחות של בנק הפועלים: "לאורך כל השנה בנק הפועלים נותן הטבות ללקוחותיו ובחודש הקניות אונליין בנובמבר התמקדנו בהטבות לאתרים של חברות ישראליות מובילות במטרה לקדם קנייה כחול לבן. אנחנו מאמינים בחיזוק הכלכלה המקומית והעצמת עסקים בתקופת המשבר יחד עם נתינת ייעוץ מקיף ונתינת סיוע מותאם לכל עסק. אני שמחה על ההיענות של רבים מלקוחותינו למבצעים וכולי תקווה שיחד נצא בקרוב מהמשבר".

פתיחת חנויות רחוב בראשל"צ
 8 בנובמבר 2020. ראובן קסטרו
קונים כחול לבן/ראובן קסטרו

לרגל שבוע האוכל האיטלקי המתקיים זו השנה החמישית ברציפות בישראל ובעולם , נציבות הסחר האיטלקית, ארגון ממשלתי איטלקי שמקדם ומעודד את כניסתן של חברות איטלקיות לישראל, חבר לשיתוף פעולה עם בית הספר הבינלאומי ללימודי המטבח האיטלקי, ALMA. ALMA, הממוקם בעיירה ליד פארמה שבאיטליה הוא ביה"ס המוביל בעולם ללימודי המטבח האיטלקי, לימודי קונדיטוריה ולימודי שף בחו"ל.

במסגרת שיתוף הפעולה, חיבר בית הספר עבור נציבות הסחר האיטלקית מספר מתכונים של מנות איטלקיות עם טוויסט מודרני ועם שימוש בחומרי גלם אותנטיים. מבין המנות: ריזוטו עם פרימג'יאנו ופטרוזיליה, רביולי במילוי קייל עם אנשובי ופקורינו, סלט כרובית עם ריקוטה וחומץ בלסמי, פנקוטה אגוזי לוז עם דומדמניות. לכל מתכון, תצורף המלצה של סומליה שתמליץ על סוגי יינות איטלקיים שמתאימים למנה. כמו כן, נציבות הסחר האיטלקית, אשר מטרתה לספק סיוע לחברות האיטלקיות העוסקות בסחר והשקעות בינלאומיות ולקדם שיתופי פעולה מסחריים בין איטליה וישראל, החליטה שהמתכונים ואופן הכנתם יעמדו לרשות הקהל באתר של בית הספר המתקדם ביותר בארץ ללימודי מקצועות הבישול והקונדיטוריה , בישולים וכך בעצם יצרה חיבור בין שני בתי הספר. את המתכונים שצולמו בוידיאו ניתן יהיה לראות בשבוע האחרון של נובמבר באתר וברשתות החברתיות של ביה"ס בישולים וגם בעמוד הפייסבוק של נציבות הסחר האיטלקית. בנוסף, לטובת שאלות שיתעוררו מצד הקהל לגבי אופן הכנת המתכון, תעמוד אחת משפיות של ALMA לענות על שאלות ב-ZOOM.

לדברי פבריציו קמסטרה, ראש נציבות הסחר האיטלקית בישראל: "מטרת החיבור בין שני בתי הספר הוא לקדם בקרב דור העתיד של השפים המקומיים ובקרב אוהבי המטבח והתרבות האיטלקיים, את חשיבות השימוש במוצרים איטלקיים איכותיים ואותנטיים להצלחת המתכונים מהמטבח האיטלקי".

לרגל שבוע האוכל האיטלקי, נציבות הסחר האיטלקית אספה נתונים מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שמהם עולה, שיבוא המזון מאיטליה בעליה מתמדת ולראיה, בחמש השנים האחרונות, יבוא המזון מאיטליה עלה ב 42% והגיע ב 2019 לערך של 190 מיליון דולר. גם שמסתכלים על נתוני היבוא של תשעת החודשים הראשונים של 2020, למרות המצב, יבוא המזון מאיטליה לא נפגע ואף עלה בכמעט 9% בהשוואה לאותה תקופה אשתקד. בין המוצרים שמיובאים בכמויות מרשימות מאיטליה ניתן למצוא, מוצרי מאפה ועוגיות, פסטה, קפה, מים מינרליים ושוקולד לצד גבינות, שימורי עגבניות ורטבים ויינות שגם אם מיובאים בכמות יותר קטנה עדיין שומרים על מקומם ואף רושמים עליה.

שבוע האוכל האיטלקי בעולם שיתקיים ב-23-29.11, הוא אירוע לקידום המסורת הקולינרית כאחד המאפיינים הבולטים של הזהות והתרבות המייחדות את איטליה.

שבוע האוכל האיטלקי. יחצ,
שבוע האוכל האיטלקי/יחצ

החודש חנכה חברת פלאפון מוקד שירות לקוחות חדש בעפולה. לרגל הפתיחה, התקיים טקס גזירת סרט וחניכת המזוזה, בנוכחות המכובד שלמה מליחי, סגן ראש עיריית עפולה, ואבי אטיאס, מנכ"ל בזק אונליין, האמונה על ניהול ותפעול המוקד. שיתוף הפעולה בין שתי החברות יאפשר גיוס כוח אדם גדול בצפון, ובאזורי הפריפריה הסמוכים, בפרט בתקופת הקורונה המאתגרת שבה יש עלייה בביקושים למציאת עבודה. בימים האחרונים כבר גויס כוח האדם הראשון. לדברי מנהלת המערך בבזק און ליין, מיטל טולדנו :"אנו זיהינו את הפוטנציאל של ההון האנושי ומאפשרים אופק קידומי וצמיחה מבפנים לעובדינו. ניכרת שביעות רצון גבוהה של הפעילות בקרב חברת פלאפון ואנו צופים גידול משמעותי והרחבת הפעילות בהמשך".

אבי אטיאס מנכ"ל בזק אונליין. יחצ,
אבי אטיאס, מנכ"ל בזק אונליין/יחצ

ילדי וראייטי מחדשים את השיר light a candle שכתב יואב גינאי והלחין צביקה פיק. יואב גינאי, מחבר השיר, פנה לכוכבת הילדים 'נתי הגעתי הופעתי' והציע לה לחדש לקראת חנוכה בשיתוף ילדי וראייטי את השיר light a candle , אשר נכתב לשרית חדד בשנת 2002 לתחרות האירוויזיון. נתי נרתמה לרעיון ולנושא קבלת השונה אשר קרוב לליבה. הצטרפו לצילומי הקליפ גם ילדי מקהלת שרונית בניצוחה של תמר אקר חתוכה.

ילדי וראייטי עם נתי הגעתי. יחצ,
ילדי וראייטי עם נתי הגעתי הופעתי/יחצ

ד"ר פישר יוצאת במבצע תרומה כלל ארצי עבור עמותת "ילדים בסיכוי". במסגרת המבצע, תתרום החברה 5% מכלל המכירות של חודש נובמבר 2020 לעמותת "ילדים בסיכוי - המועצה לילד החוסה". המבצע יתקיים במהלך חודש נובמבר ויחול על כלל מכירות ד"ר פישר ברשתות: רמי לוי, כהן מחסני השוק, קו אופ, ויקטורי, יוחננוף, חצי חינם, be, פוליצר, שוק העיר.

תשלובת ד"ר פישר מלווה ותומכת בעמותת "ילדים בסיכוי" מזה שנים רבות. הכל התחיל לפני כ- 30 שנה, כאשר דבורה פישר ז"ל, ממייסדיי החברה, הצטרפה להנהלת העמותה ולאחר מספר שנים גם לתוכנית "משפחה מלווה". ביחד עם בעלה, ד"ר אלי פישר, הם אירחו, תמכו וליוו ילדה בת 3, אשר הוצאה מהבית על ידי רשויות הרווחה. לימים, אותה ילדה הקימה משפחה ובנתה בית בישראל.

החשיפה של משפחת פישר לעמותה ולפעילותיה, הביאה אותם, מעבר לתרומות הכספיות לעמותה, גם לאיוש תפקידים שונים בהנהלתה ואת החברה למעורבות משמעותית בפעילות העמותה הכוללת התנדבות עובדי החברה (במימון ד"ר פישר) בפנימייה, תוך מעורבות בחיי הילדים.

לדברי סיגל בר-און, יו"ר משותף תשלובת ד"ר פישר ובתה של דבורה פישר ז"ל, "מילדות גדלנו בבית שהיה מעורב בפעילות חברתית. ההורים שימשו משפחה מלווה עבור ילדה במסגרת עמותת 'ילדים בסיכוי' ובשלב מאוחר יותר הצטרף גם אח שלה למשפחה. היה לנו ברור לאורך השנים שברגע שנוכל, נצטרף גם אנחנו, עם המשפחות שלנו, לפרויקט משפחה מלווה. ואכן, לפני 11 שנים, נכנס לחיינו נער מקסים ואנו גאים להיות חלק מחייו ועוד יותר גאים כי השנה הוא אף התגייס לצה"ל".

עוד מוסיפה בר-און כי "הביקור של הילדים אצל המשפחות המלוות נותן להם כוחות כדי להתמודד עם החיים בפנימייה; המפגש המשפחתי נותן להם קשר עם מבוגר משמעותי בחיים שמעניק חיזוק, איזון, ביטחון עצמי וכוח להתמודד עם היום יום המורכב שלהם".

לדברי ירון בראון, מנכ"ל עמותת ילדים בסיכוי, "בימים אלה, שכולנו נמצאים בתקופה מאתגרת ומורכבת, בה העמותה עצמה עוברת טלטלה, אנו עושים הכל כדי להמשיך ולהעניק לילדי הפנימיות ולצעירים ללא עורף משפחתי את מעטפת התמיכה בכל המישורים, כדי לסייע להם במצבים של חרדות, מצוקה נפשית וקשיים רגשיים. חיבוק אוהב וסיוע של תרומות, כמו זה של תשלובת פישר במשך שנים רבות, מרגש ומחמם את הלב ומאפשר לנו להמשיך לצעוד ביחד עם הילדים, כדי להעניק להם סיכוי לחיים טובים יותר".

ד"ר אלי פישר וירון בראון. אביב חופי,
ד"ר אלי פישר וירון בראון/אביב חופי

יוזמה יפה של עיריית שדרות למען העסקים בעיר: התושבים רוכשים ב-150 שקל מעסקים מקומיים, מכניסים את הקבלות לתיבות הגרלה שמפוזרות בעיר ונכנסים להגרלה על 150 שקל מתנה לקניה חוזרת בעסקים מקומיים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אני מאמין שהכוח והמנוע של הצמיחה בעיר הוא בהצלחתם של בעלי העסקים. בחודש נובמבר אנחנו מוקפים בחגיגות השופינג אונליין ולכן יזמנו את 'חודש העסקים הקטנים' ועידוד הרכישה מהעסקים היקרים והמוצלחים שלנו. עיריית שדרות תחלק לתושבים 150 ₪ מתנה לקנייה חוזרת באמצעות תיבות ההגרלה שפיזרנו ברחבי העיר. אני מזמין את התושבים שלנו ותושבים ברשויות אחרות לפרגן ולפזר אהבה לעסקים המקומיים, כשהעסקים חזקים, גם העיר חזקה".

בחיפה כבר חושבים על הדרבי וממשיכים לעשות כבוד לשחקני העבר. עיריית חיפה ממשיכה במיזם Made in Haifa אותו הגתה, להצדעה לאנשי התרבות והספורט, שגדלו וצמחו בעיר, זכו להישגים מרשימים והביאו לעיר גאווה וכבוד.

אחרי אייל ברקוביץ', טל בנין, זאהי ארמלי ואלי גוטמן, שדמויותיהם מופיעות באצטדיון "סמי עופר" על גבי שלטי-לד ענקיים - מזמינה העירייה את אוהדי הכדורגל לבחור את הכוכבים החיפאיים הבאים שיזכו למחווה. לצורך כך הקימה העירייה מיניסייט (דף נחיתה) באמצעותו מוזמנים אוהדי הכדורגל לבחור מתוך הרשימה את שני כוכבי הכדורגל, שלדעתם הכי ראויים להצטרף למיזם (במידה והשם המבוקש אינו מופיע ברשימה ניתן להזין את השם הרצוי באופן ידני).

מחווה באצטדיון סמי עופר. יחצ,
הרבה כדורגלנים גדולים וטובים/יחצ

בעלי העסקים נהנים ומקבלים טיפים להתנהלות עסקית: במסגרת אירועי נובמבר המתקיימים בימים אלה בבאר יעקב, קיבלה על עצמה ליאורה סיון כהן, תושבת המקום, ובעלת חברת מולטיטאסקינג המספקת שירותי אדמיניסטרציה, מכירות והשמה במיקור חוץ, להעביר הרצאה שתיתן כלים וערך מוסף לבעלי העסקים המקומיים.

כ-25 בעלי עסקים הגיעו להרצאה, שהתקיימה בזום, והפכה עד מהרה למוקד דיון פורה. מסתבר שבימים אלה, בעלי עסקים מתמודדים עם שאלות רבות הנוגעות לניהול היומיו של העסק, מכירות, מציאת עובדים וכו ולכן בסיום ההרצאה כולם הודו לליאורה על המידע שנתנה הכלים והטיפים , כדי שיעזרו להם לצלוח את התקופה. "לפעמים מה שברור לעסקים ותיקים, לא ברור לעסקים ותיקים או חדשים אחרים וכל מה שאפשר לתת מעצמינו כדי שהאחר יצליח - יחשב כאילו כבשו את פסגת האוורסט ". שמחתי לקחת חלק במהלך של המועצה.

ליאורה סיון כהן. עידן גרוס,
ליאורה סיון כהן/עידן גרוס

בנק הפועלים, הרואה בקידום אנשים עם מוגבלות חלק בלתי נפרד מתפיסת האחריות התאגידית שלו, המעורבות והתרומה לקהילה, בחר להעניק חסות לקמפיין הארצי לגיוס תרומות, למימון הפעילות לילדי 'כנפיים של קרמבו'- תנועת נוער לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים

במסגרת המהלך, בנק הפועלים הוסיף כפתור מיוחד באפליקציית ביט עבור תרומות לילדי 'כנפיים של קרמבו', שישמש למעשה כערוץ התרמה מרכזי במסגרת קמפיין ארצי לגיוס תרומות לילדי התנועה,
שיתקיים בתאריכים: 9-20 בנובמבר 2020.

'כנפיים של קרמבו' היא תנועת נוער, שנבראה במיוחד עבור ילדים שמפאת נכותם המורכבת (שיתוק מוחין, ניוון שרירים, תסמונת דאון, אוטיזם, ועוד...) הם לא עצמאים וזקוקים למסגרת חברתית נגישה ומותאמת, בה הם ישולבו עם בני נוער מהחינוך הרגיל. מקום שבו יוכלו לחוות ילדות מחבקת, לצאת מהבדידות החברתית שלהם ולזכות לחיי חברה ונחת. מדובר בתנועת נוער שאין לה אח ורע בכל העולם, עם עשרות סניפים הפזורים ברחבי הארץ, ואלפי פעילים שבכל שבוע לובשים את מדי תנועת הנוער שלהם, והולכים לפעולה עם החברים שלהם בסניף, עם ובלי צרכים מיוחדים. במפגש הם לומדים לחבק את השוני ולראות בו דבר מבורך שיש לתת לו מקום, ולאפשר לכל אחד להיות מי שהוא. מדובר במהפכה אמתית שאט אט מחלחלת לכל הרבדים של החברה הישראלית ויוצרת שינוי עמדות ותפיסות שלא נשענות על דעות קדומות והגדרות מראש, לטובת חברה שוויונית, המכילה את כל אזרחיה.

הקמפיין, תחת המסר: "בשבילכם בידוד זה 14 יום! בשבילם, בידוד זה היומיום", נועד לגייס תרומות שיאפשרו לממן פעילויות עבור ילדי התנועה עם מוגבלויות קשות ומורכבות, ולצרף נוספים, שיוכלו לצאת מהבדידות החברתית, לפעילות חווייתית נגישה ומותאמת של חברים עם ובלי צרכים מיוחדים.

שיא הקמפיין יהיה במשדר ההתרמה בשידורי קשת, בתאריך ה-19.11,בשעה 21:30, ב"ערב הסטנד אפ הגדול, עם כנפיים של קרמבו" אליו התגייסו בהתנדבות, מיטב אמני הסטנד אפ בישראל, בהנחית איל קיציס וניב סולטן.

בנק הפועלים, התגייס לקמפיין ותרם עד כה לטובת עמותת 'כנפיים של קרמבו' סכום של 250 אלף שקל. לתרומות: ב-bit דרך כפתור מיוחד עבור 'כנפיים של קרמבו' או כנסו לאתר 'כנפיים של קרמבו'.

בנק הפועלים מעניק חסות. יחצ,
לא מאוחר לתרום/יחצ

מדי שנה ב-3 בדצמבר מציינים ברחבי העולם את יום המודעות הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. זהו יום חשוב בו העולם מפנה זרקור חיובי אל חברי קהילה זו ומכיר בתרומתם העצומה לחברה, ביכולותיהם ובהישגיהם האישיים והציבוריים - וכן בצורך לקדם שוויון זכויות מלא בכל תחומי החיים.

בשנים האחרונות החלה להתפשט ביותר ויותר מדינות (בהן ארה"ב, קנדה, בריטניה, יפן ועוד) יוזמה לשלב במסגרת יום המודעות גם הארת מאות מבני ציבור ובניינים פרטיים באור סגול - הצבע המזוהה עם אנשים עם מוגבלויות - לאות הזדהות עם הערכים שמייצג היום הזה. מאחורי היוזמה עומד הארגון הבריטי Purple Space.

מפעל הפיס הציב את הסיוע לאנשים עם מוגבלויות כאחד מחמשת יעדיו המרכזיים בתחום החברתי ומשקיע בנושא זה משאבים רבים, הן בפרויקטים לאומיים והן במיזמים שפועלים במסגרת הקהילתית. לצד מיזמים חברתיים ברשויות המקומיות בכל רחבי הארץ וסיוע לעמותות העוסקות בתחום, מפעל הפיס מפעיל מערך של אלפי מלגאים שמייצרים אלפי שעות התנדבות בקהילה, תוך שימת דגש על רווחתה וקידומה של אוכלוסייה זאת .

השנה החליט מפעל הפיס לפעול גם בזירת ההסברה והעלאת המודעות הציבורית לצורך ההכרחי בקידום אנשים עם מוגבלות וכך נוצר שיתוף הפעולה עם אתר "שווים". יחד עם מרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות, מפעל הפיס יקיים לראשונה את פרויקט "לילה סגול" בישראל.

התוצאה: ביום חמישי, 3/12/20, המדינה תואר בסגול, משעות הערב ועד לאור הבוקר שלמחרת, מקריית שמונה ועד אילת, בעשרות מוקדים מרכזיים ברחבי המדינה, ביניהם צפויים לקחת חלק: בית הנשיא בירושלים (אולם הנשיא), גשר המיתרים בירושלים, ארנה פיס ירושלים, בנין בזק בחולון, הקריה בת"א, חברת החשמל, מוזיאון ישראל, מקורות, עזריאלי חולון, בנין רכבת ישראל, הגלגל הענק בלונה פארק ת"א, תחנת הכוח רידינג, עשרות רבות של עיריות ומועצות מקומיות, כמו גם 150 דוכנים של מפעל הפיס ברחבי הארץ. זאת ועוד, במסגרת הפרויקט יקיימו רשויות ברחבי הארץ פעילויות הקשורות לזכויות אנשים עם מוגבלות. גם תנועות הנוער, ובהן הצופים, מועצת תנועות הנוער וכנפיים של קרמבו, הצטרפו למיזם ויעבירו לחניכים פעולות ותכנים בנושא.

רו"ח אביגדור יצחקי, יו"ר מפעל הפיס: "מפעל הפיס חרט על דגלו את נושא השילוב, התמיכה והקידום של אנשים עם מוגבלויות בישראל והציב אותו כאחד מחמשת תחומי הליבה של הארגון בזירה החברתית. לצד עשרות מיזמים שאנחנו מקדמים יחד עם השלטון המקומי בכל רחבי הארץ, אנחנו גאים להוביל מהלך כל כך משמעותי להעלאת המודעות הציבורית לנושא. המסר שלנו היום לאנשים הנפלאים האלה: אנחנו איתכם לכל אורך הדרך ונמשיך להשקיע משאבים ומאמצים רבים למען שיפור איכות חייכם ולמען שוויון הזדמנויות מלא בכל תחומי החיים".

גשר המיתרים ירושלים. יחצ,
גשר המיתרים בירושלים צבוע בסגול/יחצ

מעל 50 חברי בורסה שהיו קשובים למצוקות האזרחים הוותיקים בעיר, הרימו את הכפפה וגייסו שמיכות, מזון , סיוע באינסטלציה, וערכות לקראת החורף המתקרב למען ניצולי שואה וקשישים בעיר רמת גן. השבוע הקרוב צפויים חברי הבורסה לפעול בערים נוספות ביניהם: בת ים , ראשון לציון, הרצליה ועוד ערים נוספות.

במסגרת מבצע החלוקה יצאו בחמישי האחרון חברי הבורסה לפעילות מרוכזת למאות בתי הניצולים והקשישים, אשר אפשרה שיח קצר ומחמם לב בין חברי הבורסה לאזרחים הוותיקים. יוזמה זו מצטרפת ליוזמות רבות שנעשו במהלך תקופת הקורונה בבורסת היהלומים, כי דווקא המצב הנוכחי בישראל בצל הקורונה חייב חשיבה מחודשת ויצירתית.

דליה ציזיק, חברת בורסה שלוקחת חלק במהלך ההתנדבותי ציינה: " לא יכולנו לעמוד מהצד, בעוד כסף, אוכל וציוד לא מגיע כלל לאנשים שזקוקים לו. אין מודעות לניצולי השואה, ודווקא בתקופה הזו שהם 'מבודדים' מהחברה זוהי חובתינו ליזום ולעזור".

נשיא הבורסה, יורם דבש ציין :"דווקא בתקופה זו בה הענף היהלומים עובר הרבה מאוד שינוים וטלטלות הן ברמה המקומית והן ברמה הבינלאומית, זוהי יוזמה מופלאה של חברי הבורסה שמצטרפת לשלל יוזמות נוספות שפגשנו לאורך כל משבר הקורונה, כי דווקא עכשיו יותר מתמיד, אנחנו נדרשים לשמור על הקשישים הנזקקים בישראל, לחזק את מי שאפשר ולהעריך את היכולת שלנו להיות בצד שנותן".

בורסת היהלומים הישראלית, היא אחת מ-4 מרכזי הסחר המובילים .הבורסה ליהלומים מתפרשת על פני כ-80,000 מ"ר, עם יותר מ-1,000 משרדים פרטיים ושטחים ציבוריים, בה פועלים כ-3,500 חברים בעסקי היהלומים העוסקים בכל שלבי הייצור והמסחר בענף היהלומים - מסחר ביהלומי גלם, ליטוש יהלומים, יבוא ויצוא.

חברי בורסת היהלומים למען ניצולי שואה. אסף לוי,
יוזמה בבורסת היהלומים/אסף לוי

חברות וטכנולוגיה

המדרסים של חב' Upstep מופיעים כאחד מ-20 המוצרים המומלצים לסתיו במגזין ה- Rolling Stone.

Upstep היא חברת סטארט אפ בבעלות האחים לימור כץ (רז) אורן ואביעד רז מראשון לציון שהינו פריצת דרך בתחום האורתופדיה ייצור ושיווק מדרסים רפואיים באון ליין המשווקים בארה"ב ומיוצרים בישראל. החברה הוקמה בשנת 2017 לאחר שנתיים וחצי של מחקר ופיתוח, שכללו 6 פיילוטים ואלפי מדרסים, בניית מערכת שיווק והקמת מפעל בראשל"צ בהשקעה של כ-18 מיליון שקל. המפעל נחשב כמתקדם ביותר בישראל לייצור מדרסים עם ייצור של כ 6,500 מדרסים.

במהלך 3 שנים לפעילות החברה בארה"ב , הפכה חברת Upstep לאוטוריטה רפואית אונליין מס' 1 לטיפול בכאבי רגליים. עד כה מכרה החברה מעל 33,000 זוגות מדרסים ומדי חודש המכירות עולות באופן סיסטמתי. במהלך 9 החודשים האחרונים של משבר הקורונה גדלה פעילות החברה בכ- 180% בחודש. לאחרונה החלה החברה לפעול בשוק הישראלי.

לימור כץ מנכ"לית חברת Upstep: "בעקבות הגידול המשמעותי בשנה בכלל ובתקופת הקורונה בפרט, אנו משקיעים בחברה כ- 4-5 מיליון ש"ח שמטרתם לעבות על מערך החברה שכולל ייצור, תכנון, שיווק, לוגיסטיקה ושירות לקוחות וכן שדרוג כל מערך המחשוב בחברה. זה יכלול גם גיוס כ"א מאוד מקצועי בכל התחומים".

הזמנת המדרסים של Upstep נעשית דרך ממשק אינטרנטי ידידותי. הלקוח ממלא שאלון מפורט על סגנון חייו בעיות רפואיות והתחום אליו הוא נזקק למדרסים . לאחר מכן הוא מקבל אליו הביתה קופסת דריכה ומטביע את כפות רגליו . הקופסא נשלחת למפעל שם מתאימים פודיאטרים מומחים מדרס מותאם אישית עבורו. אחרי כחודש מקבל הלקוח לביתו את המדרסים. מחיר המדרסים של Upstep נמוך ב-50% ממחיר המדרסים הנרכשים בהליך המסורתי.

שוק המדרסים בארה"ב מוערך בכ-2 מיליארד דולר בשנה ועפ"י סקר של איגוד הפודיאטרים האמריקאי כ-250 מיליון אמריקאים סובלים מכאבי רגליים. Upstep פועלת במודל דומה לזה של חברת SmileDirectClub שפיתחה בארה"ב שירות ראשון מסוגו להזמנת פלטות ליישור שיניים המותאמות אישית דרך האינטרנט. החברה הונפקה בספטמבר 2019 ושווי השוק שלה כיום הינו כ-4 מיליארד דולר.

אביעד רז, אורן רז, לימור כץ. Upstep,
בדרך הנכונה. לימור כץ/Upstep

חברת ITWay, מקבוצת NESS, חתמה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי בארץ ובעולם עם הסטארטאפ PILEUS (פילאוס), שפיתח מערכת העוזרת לחברות לנהל ולחסוך את העלויות החודשיות שלהן בענן.

ITWay היא חברה גלובאלית, מהמובילות בארץ בפתרונות מבוססי ענן, המציעה שירותי הגנת סייבר, האצה של טרפיק אינטרנטי וניטור יישומים עבור עסקים עם פעילות דיגיטלית, תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות בעולם. החברה פועלת לשיפור אתרי האינטרנט וחוויות המשתמש אותן מעניקים לקוחותיה ברחבי העולם במטרה לאפשר להם לספק תוכן בדרך קלה, מהירה ומאובטחת ולהבטיח 100% זמינות של פעילות Online business.

פילאוס נוסדה בשנת 2019 על-ידי רוני קרפ וגבריאל גולדמן. המערכת של פילאוס תומכת בשלושת העננים הגדולים, AWS, Azure, GCP ומספקת שני פתרונות: הפתרון הראשון מיועד ללקוחות קצה, ומאפשר להם לנהל ולחסוך את העלויות בענן, ואילו הפתרון השני מיועד לריסלרים (MSP) של הענן ומאפשר להם לנהל את הלקוחות ולהגדיל רווחיות בצורה משמעותית.

שיתוף הפעולה בין ITWay לפילאוס יציע מענה לאתגר הולך וגובר בחברות וארגונים רבים המנהלים פעילויות שונות בענן, והוא מעקב אחר ההוצאות החודשיות הנוגעות לשירותי ענן אותם הם צורכים ללא בקרה או תחזית עלויות. ברוב הארגונים, יש יותר מצוות או מחלקה אחת שיש להם צורך בשירותי ענן, בהם צוותי פיתוח, צוותי QA, צוותי תשתיות ועוד, אשר רוכשים שירותים וקיבולת לפי הצורך שלהם. ככל שהחברה מגדילה תעבורה באתר, מפתחת עוד שירותים ומגדילה את מספר הלקוחות, הצורך בשירותי ענן נוספים גובר וההוצאות החודשיות של החברה גדלות ולא פעם ללא בקרה.

המערכת של פילאוס, אשר תוצע ללקוחות ITWay בארץ ובעולם, תלמד את חשבון ההוצאות החודשי של החברה, תאחד בין כל הצוותים המשתמשים בשירותי ענן ותבצע אופטימיזציה של השירותים. לאחר מכן, תנתח המערכת עשרות אפשרויות לחיסכון בעלויות ותספק המלצות כיצד לייעל עלויות מחשוב, מסד נתונים, רשת ועוד, עם צעדים נהירים ופשוטים לביצוע. כפועל יוצא מכך, המערכת תוביל לחיסכון חודשי של כ- 25-40% בעלויות ענן. המערכת ידידותית מאוד למשתמש ומתעדכנת באופן יום-יומי.

לדברי דוד ביסמוט, מנכ"ל ITWay מקבוצת NESS, "זיהינו בקרב לקוחותינו אשר עיקר פועלם בענן, כי ככל שצריכת שירותי הענן עולה, קיים קושי לקבל תמונת מצב מלאה של היקף ההוצאות החודשיות. הפתרון של פילאוס מאפשר לקבל נראות מלאה על כלל שירותי הענן ולייעל באופן דרמטי את היקף ההוצאה החודשית עבור אותם השירותים. זהו שירות שאנו שמחים שיש ביכולתנו להציע ללקוחותינו בארץ ובעולם ומצטרף למגוון שירותים ופתרונות שאנו מעניקים לעולמות CDN, והאבטחה בענן".

רוני קרפ, ממייסדי פילאוס, אמר:" המוצר שלנו כבר יושם בהצלחה אצל חברות גדולות וסטארטאפים. אין ספק ששיתוף הפעולה עם ITWay הוא אסטרטגי עבורנו וייאפשר לנו להגיע לקהל גדול מאוד של לקוחות. המערכת שלנו היא למעשה הדור השני של Cloud post management ולצד ויזאביליות, יש לה ערך מוסף משמעותי של הוזלה ניכרת בעלויות ענן, כך שנוכל לסייע לחברות וארגונים לחסוך זמן וכסף באופן מיידי".

seperator

חדשות טובות לרשת האקסלרטורים העולמית Techstars, שלאחרונה סיימה את תכנית האקסלרטור בישראל, Techstars TLV.

חברת Albo Systems שהשתתפה בתכנית, זכתה לאחרונה לכבוד ענק כאשר נבחרה להיות אחת מחברות הסטארטאפ האהובות ביותר על ידי האתר הטכנולוגי המוביל, TechCrunch. החברה מנתחת תמונות לווין באמצעות בינה מלאכותית כדי למפות, למדוד ולוודא קיבוע של פחמן בקרקע. החברה הוקמה בשנת 2019 על ידי המייסדים גילי ביסה המנכ"ל, וד"ר ג'קוס אמסלם, מנהל הטכנולוגיות הראשי.

בנוסף, חברת Inthegame, ההופכת כל שידור דיגיטלי לאינטראקטיבי באמצעות מערכת הפעלה וניהול פעילויות צופים, גייסה השקעה של 1.2 מיליון דולר. וחתמה לאחרונה על הסכם שיתוף פעולה עם NAB מהחברות המובילות להפקת אירועים בעולם הברודקסט. את החברה מובילים אבירם שרון (מנכ"ל) ואיתי ארבל (CTO..

חברה נוספת שהשתתפה באקסלרטור של הרשת בעבר באטלנטה, Fixel, המפתח מערכת המנתחת פעילות משתמשים עבור מפרסמים, הודיעה לאחרונה על על כך שנרכשה ע"י חברת LOGIQ האמריקאית. סכום העסקה לא נחשף על ידי החברות, אולם מוערך בעשרות מיליוני דולרים. Fixel נוסדה ב-2017 על ידי האחים אתגר והדר שפיבק (ה-CEO וה-CTO של החברה) ואלעד לוי.

טקסטארס תל אביב ממשיכה את פעילותה המוצלחת בישראל וכבר בימים אלו מחפשת את הסטרטאפים הבאים שייקחו חלק באקסלרטור הבא שיתקיים החל מאפריל ועד יולי 2021, בהובלת היזמת הסדרתית, הילה אוביל ברנר. התכנית תימשך 13 שבועות ובה כל אחת מעשר החברות שיתקבלו לתוכנית תקבל השקעה של עד 120 אלף דולר. ההרשמה לאקסלרטור נמצאת בעיצומה באתר טקסטארס תל אביב ותסתיים ב- 20 בדצמבר 2020. Techstars פועלת בישראל כבר למעלה מארבע שנים, ומשתפת פעולה עם יזמים, מומחים, מנטורים, בוגרי אקדמיה, משקיעים, מנהיגים עסקיים ושותפים תאגידיים כדי לסייע לסטרטאפים לצמוח. היא מפעילה כ- 50 מאיצים במדינות שונות ברחבי העולם בניהן: אבו דבי, הולנד, ארה"ב, גרמניה, הודו, בריטניה, קנדה, סינגפור, אוסטרליה, איטליה ועוד. כיום שווי השוק של החברות בוגרות שלה גדול מ-30 מיליארד דולר.

הילה אוביל ברנר. יורם רשף,
הילה אוביל ברנר/יורם רשף

עד לשעות האחרונות נמשכה הקמת מערך הבדיקות המיידיות באמצעות מכשירי סופיה ניידים בכניסה לאיי התיירות הירוקים הכוללים את העיר אילת ואזור עין בוקק - חמי זוהר בים המלח. המערך יופעל ככל הנראה החל מהיום בשעות אחר הצהריים.

עמדות הבידוק מוקמות על ידי מפקדת אלון של פיקוד העורף, בשיתוף עיריית אילת והמועצה האזורית תמר באמצעות הטכנולוגיה של סופיה הפועלת באישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי ה-FDA ומשרד הבריאות.

ככל הנראה יהיו ארבע עמדות בידוק מיידיות בהן יפעלו מכשירים ניידים של סופיה, בקיבוץ יטבתה הנמצא כ-45 ק"מ צפונית לאילת, בקיבוץ נאות סמדר (שיזפון) כ-60 ק"מ צפונית לאילת, בנמל התעופה הבינלאומי על שם אילן ואסף רמון באילת וכן בדרום ים המלח באזור המלונות.

בכל אחת מתחנות הבידוק המהירות יופעלו בין 2-5 מכשירי סופיה ניידים, ככל הנראה באמצעות הפרמדיקים של מד"א, אשר יערכו בדיקות קורונה מיידיות תוך 15 דקות עם מתן תוצאה לנבדקים במקום, ללא צורך במעבדה או שינוע דגימות.

בשלב הראשון מתוכננות בכניסות לאיי התיירות הירוקים באילת ובים המלח כ - 150 אלף בדיקות מיידיות, אשר יבוצעו באמצעות סופיה (Sofia), מכשיר טכנולוגי נייד פורץ דרך המאפשר לבצע כ- 40 בדיקות קורונה בשעה, אשר פותח על ידי קווידל (Quidel) אחת מחברות הציוד הרפואי הגדולות בעולם הפועלת מסן דייגו, קליפורניה.

הכנסת הטכנולוגיה החכמה של סופיה לישראל לבדיקת קורונה נעשתה לאחר פיילוט שבוצע על ידי מד"א והמעבדה המרכזית של משרד הבריאות. מתחילת השימוש במכשיר הנייד של סופיה כבר בוצעו בעזרתה כ - 70 אלף בדיקות מיידיות ובשבועות הקרובים המספר עתיד לצמוח ל-200 אלף.

לצד פעילותה של סופיה בשטח עדיין מתבצעים תהליכי תיקוף, למניעת טעויות נדירות בפרוטוקול הבדיקה ובתפעול המכשיר. בהתאם לכך עורכים המהנדסים של סופיה ישראל, ריענון של הוראות היצרן, תאגיד קווידל (Quidel) האמריקאי.

ברחבי ארצות הברית כבר פועלים כ - 55 אלף מכשירי סופיה וישראל היא המדינה הראשונה בעולם מחוץ לארה"ב שקיבלה את הטכנולוגיה. לאחרונה הצטרפו עוד מדינות כמו בריטניה, צרפת, אירלנד, הולנד, דנמרק, גרמניה וסלובניה, כך שבכל שבוע כבר מתבצעות ברחבי העולם כ - 2 מיליון בדיקות סופיה.

את תחום הבדיקות המהירות בישראל ואת מערך הבדיקות לקראת פתיחת התיירות באילת, מוביל סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש.

מהנדסי סופיה ישראל בהדרכה לבדיקות קורונה באילת. יחצ,
ממשיכים להקים את המערך של סופיה/יחצ

בשורות למשקיעי הגשמה בפרויקט אטלנטה 25, בארה"ב. על אף משבר ה- Covid19 והשפעתו על שוק הנדל"ן האמריקאי, רכישת חלקם של המשקיעים על ידי החברה היזמית בעסקת Buy-out הושלמה בהצלחה. הפרויקט הסתיים לפני הזמן הצפוי בתכנית העסקית ורשם תשואה מרשימה לציבור המשקיעים בו.

הנכס המדובר ממוקם במטרופולין של אטלנטה, בירת מדינת ג'ורג'יה, הנחשבת לבירה הכלכלית של דרום-מזרח ארה"ב ומושכת אליה עסקים רבים. חברות ענק עולמיות קבעו מרכזים עסקיים באטלנטה, כגון: קוקה-קולה, הום-דיפו, AT&T , דלתא איירליינס, UPS ועוד.

פרויקט אטלנטה 25 כלל רכישת קרקע, בנייה ומכירה של מתחם Multi-Family, הכולל 102 יחידות דיור ומשתרע על שטח כולל של 21.7 דונם בשיתוף החברה היזמית המקומית ארקאן קפיטל, הממוקמת בג'ורג'יה ומתמחה ברכישה וניהול של מתחמי דיור ברחבי דרום-מזרח, דרום-מרכז ומרכז ארה"ב.

שוק ה- Multi-Family בארה"ב נחשב לאפיק השקעה חזק ויציב, בזכות שוק השכירות שנמצא בעלייה מתמדת ועקבית. כבר היום למעלה מ- 40% מתושבי ארצות הברית מתגוררים בשכירות והמספרים נמצאים במגמת עלייה מדי שנה. האזורים הבולטים במתחמים אלה מתרכזים בדרום-מזרח ארה"ב - אטלנטה, ג'ורג'יה, צפון ודרום קרוליינה ופלורידה.

עופר מרום, מנכ"ל קרן הגשמה, מסר: "אנו גאים להוביל השקעה מוצלחת נוספת גם בתקופה מורכבת זו. בימים המאופיינים בתנאי אי וודאות באה לידי ביטוי חכמת הניסיון של הגשמה בענף השקעות הנדל"ן, וכתמיד נמשיך לפעול למען משקיענו בארץ ובעולם".

seperator

עיריית רעננה וסונול EVI מודיעות על תחילת יישומו של פרויקט הצבת עמדות טעינה לרכבים חשמליים בעיר, שייפרסו בעיר בהתאם לתוכנית ההתייעלות האנרגטית הרב שנתית, עליה הכריזה העירייה, בהובלת אגף בינוי, רכש ולוגיסטיקה.

באחרונה, סיימה העירייה הליך מכרז עירוני בנושא, עם בחירתה של חברת סונול EVI לביצוע הפרויקט, אשר תיישם בעיר פריסה הדרגתית של העמדות בהתאם לצורכי התושבים. במסגרת הפרויקט תבצע סונול EVI עבודות תכנון, הקמה, אספקה, תפעול, תחזוקה וניהול של עמדות הטעינה, בהקמה הדרגתית של עד 400 עמדות טעינה בעיר במהלך 10 השנים הבאות.

חיים ברוידא, ראש העיר רעננה: "הצבת עמדות הטעינה לרכבים חשמליים עולה בקנה אחד עם ערכי עיריית רעננה כעיר ירוקה בת קיימא, הפועלת בכל המישורים והאמצעים לשמירה על איכות הסביבה ועל כדור הארץ ירוק. אנו מברכים את חברת סונול EVI על זכייתה במכרז ומודים לכלל המתמודדים. בטוחני כי יישום המהלך בעיר, יסייע במאמץ הכולל לניצול מיטבי של צריכת האנרגיה, וייתן מענה לתושבי העיר ואורחיה, הנזקקים לשירותי טעינה לרכביהם, לאחר שבחרו ליישם מדיניות ירוקה כחלק משגרת חייהם".

עמית אקשטיין, מנכ"ל סונול EVI: "זוהי זכות גדולה עבורנו להיות שותפים של עיריית רעננה בהובלת מהפכת הרכב החשמלי במגזר המוניציפאלי בישראל. מטרתנו היא להנגיש את טעינת הרכבים החשמליים לכל נהג ונהגת במדינת ישראל, כולל אלו שאין באפשרותם להתקין עמדת טעינה ביתית. נמשיך לפרוס ולהרחיב את רשת הטעינה הציבורית בחניונים, מרכזים מסחריים, רשויות מקומיות, וכמובן בתחנות דלק. כל זאת בטכנולוגיות המתקדמות ביותר וברמת שרות ללא תחרות".

סונול EVI. ארטיום סולדנקו,
פרויקט סונול EVI/ארטיום סולדנקו

דלק ישראל משיקה אפליקציה חדשה וחוברת לאפליקציית התשלומים המובילה בישראל - bit, במטרה לייצר חווית תשלום חדשה, פשוטה, ידידותית בטוחה ומהירה יותר ללקוחותיה. האפליקציה החדשה חינמית, מזהה את מיקום תחנת הדלק, וכל שנותר הוא להקליד את מס' משאבה לבחור את סכום התדלוק ולהזדהות באמצעות קוד או טביעת אצבע. לקוחות שבוחרים ב-bit כאמצעי התשלום, ייהנו מאמצעי תשלום נוח ובטוח, ללא צורך בהקלדת פרטי כרטיס האשראי גם בתחנות הדלק וגם בקנייה ברשת חנויות הנוחות מנטה.

מעבר לשיטת התשלום הנוחה והיעילה, האפליקציה תהווה מועדון לקוחות שיציע מגוון מבצעים והטבות, כולל מבצעים המותאמים אישית בהתאם להרגלי הצריכה של הלקוח. בנוסף לכך, המהלך נותן מענה לצורכי הלקוחות, במיוחד בימי הקורונה כשהם מנסים לצמצם מגע עם אנשים ככל הניתן.

בועז צ'צ'יק, מנכ"ל דלק ישראל: "אנו שמחים להשיק את האפליקציה של דלק שהינה פתיחת מועדון ללקוחות התחנה וחנויות הנוחות "מנטה" אשר תאפשר לנו להציע לקהל לקוחותינו מגוון רחב של הטבות מותאמות אישית. אנחנו פוגשים מדי חודש 3.5 מיליון רכבים שנכנסים לתדלק, מתוכם כ-1.6 מיליון לקוחות נכנסים לחנות ומטרת מועדון לקוחות הינו שיפור חווית הלקוח באמצעות לימוד מעמיק של צרכי הלקוח. הארנק הדיגיטלי יאפשר לנו להעמיק את הקשר עם הלקוח וליצר שת"פ וריטיקלים עם השותפים העסקים שלנו, לרבות ספקי המזון. מעבר לטכנולוגיה המתקדמת, הושקעו זמן ומשאבים נכבדים כדי לייצר אפליקציה שתהיה קלה לתפעול עם ממשק ידידותי למשתמש ,ונראות מושכת לעין , בסופו של יום אנחנו מציעים פתרון הסעדה איכותי על הדרך, והיה לנו חשוב שזה יקבל ביטוי ויזואלי טעים ונעים לעין".

גולן שרמן, משנה למנכ"ל וממונה על חטיבת חדשנות ואסטרטגיה, בנק הפועלים: "שילוב החוזקות של חברת דלק עם bit, יוצר את מהפכת התשלומים בעולם הדלק, לראשונה בישראל, ומייצר פתרונות תשלום דיגיטליים מקצה לקצה בתחום זה - החל בתשלום מהיר על תדלוק ועד תשלום קל ונוח בחנויות הנוחות. bit, חלוצת מהפיכת התשלומים בין אנשים, משמשת כיום יותר ויותר חברות ועסקים בעולמות הביטוח, פנסיה, מזון, קמעונאות, רכב, ומעתה גם דלק, והיד עוד נטויה. bit ניצבת במקום הראשון בהעדפת הצרכן מבים אפליקציות התשלום (90% ציינו את bit כמועדפת במחקר מעמד המותג של מכון המחקר SAPIO, 2019), ולאחרונה זכתה להכרה עולמית ונבחרה במקום הראשון בתחרות הבינלאומית PayTech Awards בלונדון, וכן נבחרה כ- Best Banking App בתחרות Challenger Awards בניו יורק".

בועז צ'צ'יק מנכ"ל דלק. לנס הפקות,
בועז צ'צ'יק/לנס הפקות

רשת מקדונלד'ס משדרגת את יכולות הניהול והבקרה אחר תקלות במערכות הקירור בפריסה ארצית .מרבית מסניפי הרשת חוברו לטכנולוגיה חדשנית של חברת SKY IMU המאפשרת ניטור מערכות החשמל, מעקב מרחוק אחר כל תקלה במקררים ומידע אונליין על מהות התקלה ומה מידת הדחיפות לטפל בה.

הטכנולוגיה מאפשרת מעקב רציף ונוח של טמפרטורות המקררים וניצולת החשמל , ושולחת התרעות במקרה של שינוי בטמפרטורה או חריגה בערכים נמדדים.

יפתח קוניק, מנהל תחום התוכנה וטכנולוגיית הענן ב- SKY IMU: "הטכנולוגיה שלנו היא פרי פיתוח של שנות ניסיון רבות. חברת מקדונלד'ס ממשיכה להוכיח חדשנות והתייעלות ללא הרף, המערכת שלנו יודעת להתחבר כמעט לכל תשתית , והשילוב הזה איפשר הטמעה מהירה של המערכת".

מרכוס שיינר, מנהל תחום מערכות קירור ב-SKY IMU: "מקררי סניפי רשת מקדונלד'ס מצטרפים לכ-20 אלף לף מקררים שאנו מנטרים בעשרות אתרים כל 10 דקות ללא הפסקה".

מרכוס שיינר מימין עם יפתח קוניק. יחצ,
מרכוס שיינר/יחצ

סמדר ברבר צדיק פתחה בסוף השבוע את כנס ההשקעות הדיגיטלי של הבנק הבינלאומי ללקוחות הפלטינום, בו השתתפו למעלה מאלף לקוחות שצפו במומחי ההשקעות מדברים על הבחירות בארה"ב, קורונה וכסף. בכנס השתתף גם עורך חדשות החוץ של 13, נדב איל , שניתח את השפעות תוצאות הבחירות בארה"ב, את ההתמודדות מול המגיפה העולמית ואיך כל זה מתורגם להשפעה הדרמטית על הכלכלות, המשקים ושווקי ההון בעולם.

בדברי הפתיחה שלה התייחסה ברבר-צדיק למשבר, לאי הודאות שהוא יוצר ולתפקידו של הבנק בעת הזו הן בתחומי הייעוץ ובכלל השירותים, וציינה כי הבינלאומי הגיע איתן למשבר עם כריות הון עבות, נזילות גבוהה ותיק אשראי איכותי באופן שהוא יכול לתמוך בלקוחות ולהעניק שירות רציף וטוב. ברבר- צדיק גם גילתה שבמהלך המשבר השיק הבנק בצורה מואצת, חידושים רבים בתחומיי הדיגיטל המתקדמים שלו לאור השימוש הגובר בדיגיטל שהביא לכך שהדיגטל בעולם עשה בחצי שנה מה שהיה חזוי להימשך כעשור. גם שיעורי השימוש בדיגיטל עלו במאות אחוזים לשביעות רצון הלקוחות כפי שמשתף מסקרי לקוחות המדרגים את הבינלאומי במקום הראשון מבין הבנקים הגדולים בישראל, אמרה ברבר-צדיק.

עוד השתתפו: בכירי הבנק אורלי אלעד מנהלת מערך היעוץ לשוק ההון, חיים בוטנרו מנהל מרכזי ההשקעות, רו"ח דן אליס מנהל תחום המחקר לשוק ההון, אילנית גולדפרב מנהלת היחידה ליעוץ פנסיוני, דרור זק"ש מנהל היחידה ליעוץ בגידור סיכוני מט"ח לחברות, רונן חורי מנהל דסק סניפים ולקוחות פרטיים בחדר עסקאות, גל רם מנהל מקצועי יועצי יובנק וג'ני ברשאטנסקי יועצת השקעות בכירה.

סמדר ברבר צדיק. יחצ,
סמדר ברבר צדיק/יחצ

אפקט היופי של הקורונה: אמריקן לייזר מתרחבת והחליטה לשכור מתחם טיפולים הכפול בגודלו באזור התעשייה המתפתח סגולה 2000, בפתח תקווה. המתחם החדש ממוקם באזור המתפתח במהירות בשנים האחרונות, הודות למגוון העסקים: אופנה, קולינריה ועיצוב הבית והנגישות לדרכים ראשיות. הסניף החדש, שיהיה בין הגדולים ברשת אמריקן לייזר, בשטח של 250 מ"ר ובהשקעה של יותר ממיליון שקל, יכלול 12 חדרי טיפול, חדר המתנה רחב וחדשני. המעבר למתחם נובע מהצורך בהתרחבות ומהרצון להעניק ללקוח חוויות שירות משופרת הכוללת זמן המתנה קצר יותר וחדרי טיפול רחבים ופרטיים.

רוני בלנקלדר - מנכ"ל חברת אמריקן לייזר: לקוחותינו הנאמנים מגיעים אלינו מקצוות הארץ, אך הסניף בפתח תקווה הוא מהמבוקשים ביותר ולכן החלטנו להיענות לדרישה הגוברת ולהציע ללקוחותינו מתחם טיפולים מרווח וחדשני אף יותר. אנו תמיד רואים לנגד עינינו את לקוחותינו ומחויבים להעניק להם את השירות הטוב ביותר, ולסייע להם לשמור על שגרת הטיפוח שכה חשובה להם, גם בימים טרופים אלה".

אמריקן לייזר מתחם טיפולים חדש. יחצ,
הכול רחב יותר. חדרי ההמתנה באמריקן לייזר/יחצ

אם הלכתם ביום שישי האחרון לאורכו של רחוב דיזינגוף ונתקלתם באנשים על סולמות, צובעים בגווני סגול את חלון הראווה הענק לצידו של מרכז הקניות, זה לא בגלל התו הסגול. מדובר באירוע לרגל השקת "פרפל" מוצר חדש של יחידות "ההיטס" (יחידות הטבק לחימום) , לשימוש במכשיר האייקוס המבוסס על חימום טבק.

במסגרת השקת המוצרים, עיצבו בוגרות "שנקר" את חלון הראווה של חנות הדגל של המותג "אייקוס" בדיזנגוף סנטר בתל- אביב, בגווני סגול עם הכיתוב DON'T EVER BE AFRAID TO SHOW OFF YOUR TRUE COLORS . ליין ה"פרפל היטס" החדש הינו בטעם מנתול ארומטי, ומבין הנמכרים ביותר באירופה, מצטרף ל- 5 סוגי ה"היטס" הקיימים ולמגוון הרחב של מוצרים, בלמעלה מ- 2,500 נקודות מכירה נבחרות ברחבי הארץ.

האייקוס הינו מוצר הדגל של החברה המיועד למעשנים בגירים והינו המוצר האלקטרוני הראשון בהיסטוריה שקיבל את אישור הFDA שקבע כי בשל היותו מבוסס על חימום טבק ולא על בערה הוא "מפחית באופן משמעותי את החשיפה לכימיקלים מזיקים" בהשוואה לעישון סיגריות. המוצר נמכר בלמעלה מ-60 שווקים, ו-2 חנויות המותג בישראל (חנות הדגל בדיזינגוף סנטר והבוטיק בקניון הזהב בראשל"צ) מהוות חלק מפריסה גלובלית נרחבת של יותר מ- 140 חנויות שכבר פרוסות ברחבי העולם. מאז השקתו בישראל, אלפי מעשנים בגירים כבר נטשו את הסיגריות והצטרפו ל-11.7 מליון מעשנים בגירים ברחבי העולם שעברו להשתמש במוצר.

בחנות הדגל המעוצבת שגודלה 170 מטרים ונפתחה לפני למעלה מ-3 שנים, מספקים מומחי אייקוס למעשנים בגירים ומשתמשי אייקוס מידע על מכשיר האייקוס, הסבר על המדע מאחורי פיתוחו ואפשרות לרכוש את הדגמים המתקדמים ביותר, המוצעים בשילובי צבעים שונים ואקססוריז בהתאמה אישית. בחנות ניתן לרכוש את 6 סוגי יחידות הטבק לחימום ('היטס') לשימוש באייקוס, ולקבל שירות כולל.

חנות הדגל של אייקוס. אמיר יעקבי,
סגול עולה. חנות הדגל של אייקוס/אמיר יעקבי

UNBOX VENTURES, מרכז היזמות ממחקר באוניברסיטת בר-אילן, השיק מחזור שלישי עם "סדרת השראה" בזום. בפאנל הראשון לקחו חלק מייסד ומנכ"ל סטרטאפ ניישן סנטרל ובעבר היועץ הכלכלי של ראש הממשלה פרופ' יוג'ין קנדל, אלן פלד שותף מייסד של קרנות וינטג' המנהלות 2.3 מיליארד דולר, ופרופ' אריה צבן נשיא אוניברסיטת בר-אילן. בפאנל דנו בפוטנציאל הגלום במוסדות המחקר בישראל לאימפקט גלובלי חיובי, ובחסמים פרטיים, מוסדיים ולאומיים שעומדים בפני מיצוי המצוינות במחקר לטובת הכלכלה והחברה בארץ ובעולם.

פרופ' קנדל, אמר כי "ביחס להשקעה הלאומית, תוצאות של המחקר בישראל מצוינות, אך השקעה זו היא לחלוטין לא מספיקה לפוטנציאל הגלום באקדמיה ובחוקרים ישראליים, ובנוסף החלוקה השוויוניות מרדדת וחוסמת מצוינות". נשיא אוניברסיטת בר אילן פרופ' צבן, שממעבדתו יצאו חמש חברות הזנק, הדגיש את הפוטנציאל של דוקטורנטים לקראת סיום תואר כגשר מהמעבדה לעולם, והכריז כי "על מנת שיוכלו להתמקד ביזמות נכונה, נעניק מלגות יזמות לשנה תמימה במרכז היזמות UNBOX בה ישאלו את השאלות הנכונות, יאתרו בעיות ראויות, יגבשו קבוצת מייסדים, יקימו חברת הזנק ויגייסו הון". מנכ"ל UNBOX אריאל סלע אמר כי המרכז משקיע מאמצים רבים לחבור לאקוסיסטם הבריאות ורפואה, "אנחנו פועלים לשיתוף פעולה עם מרכזים רפואיים וקופות חולים על החוקרים הקליניים שלהם, כשותפים בהזרקת אנרגיה והסרת חסמים".

מרכז היזמות UNBOX הוקם בתמיכת הועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה לפני כשנתיים. מאז הקמתו השתתפו בפרקי השראה כמאתיים חברי קהילת המחקר של בר-אילן שהציעו כחמישים פרויקטים שמתוכם הוקמו עשר חברות הזנק, רובן בתחומי הבריאות - גוף, נפש, רוח, חברה וסביבה. חברות הזנק שקמות במרכז זוכות לחניכה פרטנית ע"י סגל המרכז ומנטורים מעולם היזמות וההשקעות.

מרכז היזמות בר אילן. יחצ,
פגישת מרכז היזמות/יחצ

בחברת ההייטק הישראלית AppsFlyer שמו למטרה לצמצם פערים דיגיטליים שהוחמרו בעקבות משבר הקורונה - "הלמידה מרחוק העמיקה פערים קיימים ויצרה הדרה חברתית מסוג חדש אשר משפיעה על חייהם של ילדים בכל רחבי העולם. השימוש במחשב ובאינטרנט חיוניים ומשפיעים על תחומי חיים רבים. ילדים וצעירים שאינם נגישים מנותקים הן מבחינה לימודית והן חברתית, במיוחד בקרב משפחות לאוכלוסיות מוחלשות" אומרת לירון יוחאי אור, מנהלת אחריות תאגידית בחברת ההייטק הישראלית AppsFlyer. "שימוש בטכנולוגיות מאפשר ומקדם מוביליות חברתית, וודאי בתקופה בה הלמידה והקשרים החברתיים נעשים רובם מרחוק.

היעדר האמצעים הנדרשים מעמיק את הפערים ולכן צמצום הפער הדיגיטלי הוא יעד חברתי-כלכלי חשוב ומשמעותי שמשפיע על ההווה ובעיקר על עתידם של ילדים וצעירים. "מתחילת המשבר החלטנו להתמקד בצמצום הפערים הדיגיטליים בכל הקהילות שאנחנו פועלים בהן, דרך ערוצים שונים ובהתאמה לכל מדינה וקהילה. במסגרת התוכנית הגלובלית לצמצום פערים דיגיטליים, בארץ משתתפת החברה במיזם הלאומי "מתחשבים" המשותף למגזר העסקי, משרד החינוך והרווחה ועמותות ומטרתו להגיע ל 200,000 ילדים בישראל שאין להם מחשב. במסגרת המיזם ושותפויות חברתיות של החברה, השבוע הועברו תרומות נוספות בישראל - כ-200 מסכים ומחשבים ניידים הועברו לתלמידי בי"ס בפריפריה דרך מיזם "מתחשבים", לעמותת 'אותות', במסגרת אימוץ הוסטל של נוער בסיכון בהרצליה והוסטל לנוער מהקהילה הלהט"בית בתל אביב. בנוסף, בלונדון פיתחו פרויקט ספריה דיגיטלית בבי"ס יסודי אשר למחצית לתלמידיו אין נגישות למחשבים. בקייב, במסגרת שיתוף פעולה עם הוסטל לנוער בסיכון, הצוות שיפץ והקים חדר מחשבים ויעביר בהתנדבות קורס יישומי מחשב. במשרדים של החברה בבייג'ין, סן פרנסיסקו ובתאילנד החברה תרמה מחשבים לארגונים שותפים הפועלים למען ילדים בסיכון.

AppsFlyer היא חברה ישראלית שהוקמה בשנת 2011 על ידי אורן קניאל ורשף מן שפיתחה יכולות ניתוח ומדידת קמפיינים דיגיטליים, המאפשרת לאנשי השיווק להגדיל את היקף העסקים שלהם, ולהשתמש ביכולות מדידה וחיזוי מתקדמות. החברה משרתת למעלה מ- 12,000 לקוחות ומשתפת פעולה עם למעלה מ-7,000 שותפים טכנולוגיים וכ-1000 עובדים, ובהם 600 בישראל.

appsflyer. יחצ,
מצמצמים פערים דיגיטליים. Appsflyer/יחצ

שברולט ישראל משתפת פעולה עם הבדרן והקומיקאי אמירם טובים. בסרטון חדש שעלה בסוף השבוע האחרון, וכבר זכה לאלפי צפיות ושיתופים מסכם טובים את שנת 2020 קליפ מרענן שיעזור לכולנו לסגור את השנה המוזרה ולקבל את השנה החדשה.

לסכם שנה מורכבת כמו 2020 זאת משימה לא פשוטה, יש שנים שפשוט צריך לסיים מוקדם ולהתחיל להסתכל לשנה הבאה. לצורך המשימה הזאת גייסו בשברולט את הבדרן אמירם טובים, שבעזרת משפחתו ייצר קליפ מרענן שיעזור לכולנו לסגור את השנה המוזרה ולקבל את השנה החדשה. בקליפ אמירם מספר על התקופה המורכבת של ימי הקורונה והשנה האחרונה ומייחל להגעתה של השנה החדשה ובתוך כך לדגמי 2021 של המותג האמריקאי, שניתן כעט עדיין לרכוש במחירי 2020.

שברולט, המותג האמריקאי נוסד בשנת 1911 בדטרויט, כיום אחד ממותגי הרכב הגדולים בעולם, נמכר 75 מדינות עם כמעט 4 מיליון מכוניות ומשאיות שנמכרו בשנת 2019. דגמי שברולט כוללים מגוון גדול רכבים בכל הדגמים מספקים ביצועים גבוהים, עיצוב ייחודי, מאפייני בטיחות פסיביים ואקטיביים וטכנולוגיה קלה לשימוש.

החל מיום שני איקאה מציעה ללקוחותיה שירות Click & Collect - המאפשר איסוף עצמי מהחנויות. שירות האונליין של איקאה, מתבצע באמצעות חברת "שפע אונליין", המציעה שירות משלוח עד הבית ממגוון מוצרי איקאה. מתוך רצון לספק ללקוחות את השירות הטוב, היעיל והמהיר ביותר, תתאפשר בנוסף לשירות ההובלות, הזמנת Click & Collect שמשמעותה רכישה באתר "שפע אונליין" ואיסוף עצמי מהחנויות. שירות ההובלה ימשיך לפעול במקביל, ללקוחות המעדיפים כי המוצרים יגיעו ישירות עד פתח הבית.

מאיקאה נמסר: "אנו ממשיכים בתהליך ההכרה באיקאה כחברה המוכרת מוצרים חיוניים לבית מול משרדי הממשלה, במקביל ומתוך מחויבות להעניק שירות ללקוחותינו שהתאכזבו מאי פתיחת החנויות, פעלנו למציאת פתרונות נוספים לרכישה מהבית".

בסיום תהליך בחירת המוצרים באתר "שפע אונליין", תינתן ללקוחות אפשרות בחירה מבין משלוח עד הבית באמצעות הובלה או איסוף עצמי ישירות מהחנות.

איקאה, נתניה 3 בנובמבר 2020. ראובן קסטרו
אין צורך לחכות למשלוח. איקאה/ראובן קסטרו

שחר פרידמן, מנהל סטודיו החדשנות של Visa בישראל הודיע בזום ל ChargeAfter ו-Personetics - חברות פינטק ישראליות, כי הן שתיים מתוך 12 בלבד מרחבי אירופה הנכללות בתוכניתה החדשה Visa Fintech Partner Connect.

"המגפה העולמית האיצה את המעבר לתשלומים דיגיטליים ובנקאות און-ליין. אני גאה ששתיים מהטכנולוגיות המובילות הנכללות בתוכנית החדשה הן ישראליות, שהשותפויות עימן התפתחו במסגרת העבודה של מרכז החדשנות שלנו בתל אביב", אמר פרידמן. " ChargeAfter ו-Personetics פועלות בתחומים 'חמים' ובעלי עניין רב ללקוחותינו -תחום עסקאות תשלומים (Buy Now Pay Later) ותחום הבנקאות הדיגיטלית הפרסונלית, בהתאמה".

שחר פרידמן. יחצ,
מקור לגאווה. שחר פרידמן/יחצ

הכירו את "ICON" - סטרטאפ ישראלי חדשני המאפשר להיות חלק מצ'אטים של סלבריטאים, מומחים ואח"מים מובילים בתחומם. פיתוח ישראלי של למעלה משנה שעלה לאוויר לפני כשבועיים וצבר יותר מ-50,000 הורדות מאפשר לכל אחד מהמשתמשים לצפות בשיחות הכי מעניינות של האנשים הכי מעניינים 24/7.

מדובר בקבוצות ללא מגבלה של משתתפים בהם נמצאים סלבס וכוכבי רשת מובילים, אנשי תקשורת, פעילים חברתיים ועוד. אותם המומחים, סלבריטאים וכו' מכונים "אייקונים" והם אלו שמנהלים את הצ'אטים בעצמם, רשאים לשלוח הודעות ולאפשר מתי וכמה יגיבו הקהל שיכול עדיין בכל עת לצפות בשיח שמתנהל בין "האייקונים" בקבוצה.

מי שעומד מאחורי הפיתוח המעניין שיצר הרבה באזז ועניין ברשתות החברתיות הוא מני אחיטוב שעומד מאחורי מיזמים מצליחים אחרים ויחד איתו שותפים חברת No Filters וגל תורג'מן, בעלי חברת ארטימדיה.

האייקונים השונים שלוקחים חלק ומנהלים כעת קבוצות משלהם הם בין היתר: משפחת בוזגלו (מאור בוזגלו, מירן בוזגלו, אסי בוזגלו, יעקב בוזגלו וכמובן כל שאר המשפחה), "אני שולמן" בהובלתו של אביר קרא, "הישרדות כל הזמנים" עם סמיון גרפמן, רגב הוד, ג'וזי זירה, אסי בוזגלו ועוד., קבוצת כוכבי רשת, להקת פורמולה, עיתונאים מובילים ועוד. בימים הקרובים צפויים להיכנס לאפליקציה מומחים וסלבריטאים מובילים ומפתיעים בתחומי עניין נוספים.

האפליקציה זמינה להורדה בכל הפלטפורמות- אפסטור וגוגל פליי.

seperator

חברת הצבע המובילה נירלט זכתה בשני מכרזים משמעותיים בתחום הצבע ותוביל את הפרויקטים הבאים: פרויקט 'המערכת החמישית לאספקת מים לירושלים' של חברת מקורות - מגה-פרויקט, אשר יענה על צורכי אספקת המים לירושלים וסביבתה בעשרות השנים הבאות, וצביעת שטח המעטפת של קמפוס Microsoft בהרצליה - מהפרויקטים הגדולים והמורכבים בישראל.

לנוכח הגידול באוכלוסייה חברת "מקורות" בונה את הקו החמישי לאספקת המים המוגדר כ"מגה-פרויקט", אשר יענה על צורכי אספקת המים לירושלים וסביבתה בעשרות השנים הבאות. המערכת מורכבת משני קטעים: הקטע המערבי והקטע המזרחי, שמתחיל בצומת אשתאול ומסתיים בעמק מוצא- נקודת החיבור למערכת המים העירונית של ירושלים. במסגרת הקטע המזרחי של המערכת תיחצב בהר מנהרה ראשונה מסוגה בארץ להולכת מים, באורך של כ-14 ק"מ ובקוטר של כ-4 מטר. הפרויקט צפוי להיערך בין 3 ל-4 שנים.

הצינורות להובלת מי השתייה נצבעו בצבע 'אמרלוק 400' מבית נירלט. מדובר בצבע היחיד בישראל, בעל אישור מכון התקנים הישראלי להתאמה למגע עם מי שתיה. יתרונותיו הנוספים: הצבע מספק עמידות אנטיקורוזיבית מעולה, עמיד בפני שחיקה, בעל הידבקות מצוינת למגוון תשתיות כולל פלדה, בטון, אלומיניום וברזל מגולוון ועוד.

בנוסף, מובילה נירלט, את פרויקט הצבע של קמפוס Microsoft בהרצליה. מבנה מרשים זה ממוקם בחלקו הדרומי של אזור התעשייה והינו מהפרויקטים הגדולים והמורכבים ביותר שבוצעו בישראל. סך שטחי המעטפת מגיע לכ-30,000 מ"ר. בזכות יכולותיה וניסיונה העשיר בתחום, התאימה נירלט את סוג ורמת ברק האבקה מסוג- Super Durable 7700 שהותאמה במיוחד לדרישת האדריכלית אשר ממונה על הפרויקט. קרבת המבנה לים מגדירה אותו ככזה שנמצא ברמה קורוזיבית גבוההC5 לפי תקןISO12944 עם חשיפה למליחות ורמתUV גבוהה. לכן בחברת נירלט ביצעו את ההתאמות הנדרשות לפרויקט מורכב זה.

קמפוס מיקרוסופט נירלט. יחצ,
קמפוס מיקרוסופט נירלט/יחצ

מותגים

אתר האונליין של עדן טבע מצטרף לחגיגת האונליין בנובמבר עם הטבה למצטרפים חדשים לאתר. 50 שקל הנחה בקניה מעל 499 שקל למזמינים בפעם ראשונה באתר האון ליין - www.edenteva.co.il

עדן טבע מציעה, מגוון מוצרי בריאות , תוספי תזונה- מבחר ויטמינים וצמחי מרפא, מוצרי סויה, טופו, סייטן , מתבלים וממרחים טבעיים, מוצרי מזון אורגני, מחלקה של מוצרים ללא גלוטן , קוסמטיקה וטואלטיקה ועוד.

אתר המכירות עדן טבע משרת את אזור תל אביב, פתח תקווה, רמת גם ואזור השרון. בכפוף לאזורי החלוקה המופיעים באתר. המבצע יתקיים עד ה- 30.11.20

לוגו עדן טבע. יחצ,
עדן טבע/יחצ

קבוצת גולף משיקה שני אתרי אונליין חדשים האחד לרשת גולף והשני לרשת אינטימה, בנוסף לאתרי האון ליין המובילים: גולף קידס, גולף & קו, כיתן,טופשופ וכן אתר של המותג עדיקה המוחזק ע"י הקבוצה. לראשונה יהיו שני אתרי אונליין למותגי האופנה: גולף ואינטימה ולרגל השקת האתרים תוענק הנחה של 40% הנחה על כל הפריטים באתרים.

כתובת אתר גולף: www.golf-il.co.il
כתובת אתר אינטימה: www.intima-il.co.il

שליחות: בקניה מעל 199 שקלים - חינם (19 שקלים בקניה עד 199 שקלים). זמן אספקה: עד חמשה ימי עסקים.

אינטימה. דודי חסון,
קמפיין אינטימה/דודי חסון

לקראת יום הגבר הבינלאומי שיצוין בחמישי הקרוב (19 נובמבר) חושפת רשת ג'נטלמן, הרשת הגדולה בישראל למתנות גברים, את דירוג הקטגוריות המועדפות, זאת בליבה של שנה מאתגרת שהובילה לשינויים בדפוסי הרכישה.

קטגוריית השעונים עדיין תופסת את המקום הראשון, אך תכשיטי האופנה לגברים מצמצמים את הפער ותופסים את המקום השני עם עליה של- 20% ביחס לשנה הקודמת. תחום הארנקים עלה ממקום חמישי למקום שלישי - כך שנראה כי עידן הארנק הדיגיטלי לא מערער את מקומו של הארנק המסורתי, עם העדפה לארנקים ממותגים. צורכי עישון ואביזרים תופסים את המקום הרביעי, עם עלייה באביזרים לסיגריות מגולגלות ולסיגרים. במקום החמישי מתנה קלאסית - עטים, ששומרים על רלוונטיות גם כאשר מחשב חכם נמצא בכל כף יד. בחמישייה השנייה בולטות מספר קטגוריות חדשות בהן מוצרי אלכוהול ויין, ערכות משחק- פוקר, שש בש ושחמט שזכו לצמיחה משמעותית בעקבות השהייה המרובה בבית. קטגוריה נוספת שזוכה לצמיחה בחסות הקורונה היא גאדג'טים וערכות למשרד - עם התרחבות העבודה מהבית.

חוגגים עם 50% הנחה על קולקציית תכשיטי Brosway המותג האיטלקי לגברים - תכשיטי גברים הפכו לפריט חובה במלתחה של הגבר הישראלי המעודכן. לקראת יום הגבר 2020 שיצוין השבוע ברחבי העולם רשת ג'נטלמן מציעה את תכשיטי מותג היוקרה האיטלקי Brosway במבצע מיוחד פריט שני ב-50% הנחה לקראת יום הגבר 2020, רשת ג'נטלמן יוצאת במבצע מיוחד במהלכו יוצעו כל תכשיטי המותג האיטלקי Brosway ב-50% הנחה על הפריט השני, כולל על קולקציית החורף 2021 בחדשה.

עד שמדינת המגף האיטלקי תחזור לחיק המדינות הירוקות יוכלו הגברים הישראלים ליהנות מתכשיטי יוקרה המשלבים עור מתכות יקרות, כסף, פלדת אל-חלד, אמייל והכל בעיצובים מינימליסטיים מהודקים שרק האיטלקים יודעים לעצב ומגוון אבנים טבעיות (אוניקס, סברובסקי, עין בנמר, לפיס לזולי ועוד). שרשראות החל מ-129 שקל, צמידים החל מ- 159 שקל, טבעות החל מ- 189 שקל. המבצע בתוקף עד גמר המלאי או עד 25/11/2020. להשיג בחנויות ובאתר רשת ג'נטלמן.

תכשיט יום הגבר של ג'נטלמן. יחצ,
היישר ליום הגבר - מבצע על טבעות בג'נטלמן/יחצ

הקורונה כאן וכדי להישאר כפי שמסתמן בינתיים...עם התפשטות המגיפה ברחבי העולם סיגלנו כולנו הרגלי הייגינה חדשים הכוללים שימוש בלתי פוסק בתכשירי ג'ל היגייני לניקוי הידיים. מותג הלייף סטייל הבינלאומי SABON משיק בימים אלה קולקציית ריחות חדשה לג'ל ההיגייני לניקוי הידים לתחושת ניקיון ורעננות מופלאה.

הקולקציה החדשה משלבת ריחות חדשים - גרין רוז, יסמין, White tea. הריחות החדשים מצטרפים לניחוח הפטטצ'ולי לבנדר ו-וניל. המוצר משלב 60% אלכוהול לחיטוי מירבי ומועשר בויטמין E להענקת תחושת לחות מירבית. ג'ל הניקוי מבוסס על 98% מרכיבים טבעיים ללא פארבנים, סיליקון או שמן מינרלי ומתאדה במהירות. ניתן להשיג בשני גדלים - בקבוקון של 80 מ"ל לנשיאה בכל עת ולכל מקום ובקבוק של 200 מ"ל לשימוש יומיומי. מומולץ להשתמש בכמות קטנה בכל פעם ולעסות את הידים 20 שניות לפחות, ניתן להשתמש ללא הגבלה. בכדי השלים את תחושת הרכות וההזנה ניתן לשלב את הג'ל עם קרם ידיים לתחושת רעננות אוליטמטיבית ולשמירה על עור הידיים.

מחיר: 49 שקל ל-200 מ"ל ו-20 שקל ל-80 מ"ל.

SABON אלכוג'ל. רונן מנגן,
ריחני ומחזיק מעמד. האלכוג'ל של SABON/רונן מנגן

הוא שובב, הוא מצחיק, הוא צ'ארמר שובה לב: מיקי מאוס, העכבר הכי מפורסם והאהוב בעולם, חוגג השבוע (18.11) יום הולדת 92. לכבוד הכוכב הבלתי מעורער בכל הזמנים וסמל הדגל של דיסני, השיק המותג נעמן קולקציה חדשה מטריפה Disney's Bakery&More.

בקולקציה שכבר זמינה באתר האון ליין, מבחר רחב של מוצרים החל ממחבת פנקייק, מחבתות וסירים צבעוניים ושמחים, מגוון כלי הגשה עשויים במבוק פייבר, דרך מאגים בעלי דופן כפולה בעיצובים מדליקים, תבניות ואביזרי אפייה מגוונים, כוסות תרמיות ועד סינרי מטבח בקונספט Mini Me - לזמן איכות של אופים ובשלנים צעירים עם הוריהם במטבח המשפחתי.

גם ורדינון, בוטיק טקסטיל ייחודי בישראל, מציע מגוון מוצרים מפנקים בהשראת דמותו האייקונית
של מיקי: החל מסט מצעי פלנל איכותיים דיסני אורבן עם הבד הכי מלטף והכי חורפי שיש וסט מצעי ג'רסי טייגר מיני שכולו מתיקות, דרך כירבולית מפנקת מיקי פייס ועד מצעי ושמיכות תינוקות רכים ונעימים.

מיקי מאוס בוורדינון ונעמן. יחצ,
מיקי מאוס שולט/יחצ

חברת ברימאג, משיקה מחליק שיער חדשני-אלחוטי של המותג הבינלאומי Paris BaByLiss (בייביליס פריז) בגרסה החדשה - CORDLESS STRAIGTENER.

המחליק משלב טכנולוגית מטריקס מיקרו-טכנולוגיה זו הינה פטנט אשר מספק החלקה מושלמת ואחידה בכל השיער. למכשיר טכנולוגיית חימום וביצועים אלחוטיים יוצאי דופן , התוצאה- החלקה אולטימטיבית בכל זמן ומקום. בזכות עיצוב הגוף המעוקל של המכשיר, ניתן לעצב גם תלתלים וגלים במהירות וללא מאמץ. המכשיר מגיע בצבע שחור עם נגיעות של רוז גולד אופנתי בעל סוללת ליתיום יון עם שליטה אלקטרונית מדויקת, פלטות קרמיות 95*25 מ"מ ו-3 טמפרטורות- 160/180/200 מעלות.

המחליק בעל מטען מגנטי, מחוון חיי סוללה חכם המציין את רמת הסוללה, פונקציית מצב שינה וכיבוי בטיחותי אוטומטי. אחרי שנטען במשך 3 שעות, ניתן לעבוד איתו כ-30 דקות בטמפרטורה מקסימלית. המכשיר בעל מגני סיליקון לשטחי החימום, מגיע בתוך תיק אחסון מהודר ואופנתי המרופד בבד עמיד בחום.

מחיר מומלץ לצרכן: 990 שקל, אחריות יבואן: שלוש שנים.

מחליק שיער אלחוטי של Babyliss. יחצ,
מחליק השיער האלחוטי של Babyliss/יחצ

חב' Yale ישראל יוצאת במבצע מכירות אגרסיבי לקראת בלאק פריידי - Block Friday Sale" שייערך בין התאריכים 15.11 עד 20.12. בין המבצעים: 2 מצלמות אבטחה ביתיות ב-299 שקל (במקום 450 שקל), מנעול חכם ENTR + עינית דיגיטלית לדלת 2,390 שקל במקום 2,800 שקל, עינית דיגיטלית מקליטה + מצלמות אבטחה ב- 490 שקל במקום 750 שקל. במבצע בסניפי Yale "אקספרס".

עינית דיגיטלית מקליטה של Yale. יחצ,
עינית דיגיטלית מקליטה של Yale/יחצ

עד סוף השנה הנוכחית רשת מרפאות "פרופורציה" בשיתוף פעולה עם "מכבי שירותי בריאות", בהטבה אטרקטיבית במיוחד להסרת שיער בלייזר למבוטחי 'מכבי שלי'.

בעקבות שינוי בהנחיות משרד הבריאות, ניתן ליהנות רק עד דצמבר ממימון הקופה לטיפולי הסרת שיער, במסגרת הביטוחים המשלימים של קופ"ח. כתוצאה משינוי זה החל משנת 2021 המחירים יעלו בכ-70%.

במשך השנה האחרונה נהנו מבוטחי "מכבי שלי" ממחירים נמוכים משמעותית על טיפולי הסרת שיער באמצעות טכנולוגיית הלייזר החדשנית עם מכשיר ה"סופרנו טיטניום" המשפר באופן משמעותי את תוצאות הטיפול ומאפשר טיפול בזמנים קצרים, ללא כאב, ועל כל גווני העור כולל על עור שזוף
הטבה זאת תימשך עד סוף השנה הנוכחית 2020 בלבד, זאת בעקבות שינוי בהנחיות משרד הבריאות, במסגרתן החל משנת 2021 קופות החולים יפסיקו לסבסד את טיפולי הסרת שיער בלייזר במסגרת הביטוחים המשלימים וכתוצאה מכך צפויה עליית מחירים של כ-70% בטיפולים אלו.

על כן, רשת מרפאות פרופורציה מציעה למבוטחי "מכבי שלי" לנצל את ההטבה ולהתחיל כבר עכשיו בטיפולים במחיר של החל מ-29 שקל לטיפול בודד והטבה בגובה של עד 2,038 שקל במסגרת "מכבי אסתטיק" ובסבסוד הקופה. ההטבה בתוקף עד סוף 2020 ורק לחברי מכבי שהצטרפו ל'מכבי שלי' עד ה-01.01.2020.

פרופורציה הסרת שיער בלייזר. יחצ,
הזדמנות בלתי חוזרת בפרופורציה/יחצ

חנות הבדים של שני - בדי שני, נפתחה אחרי הסגר הגדול ועם פתיחת חנויות המסחר ביום ראשון האחרון.

"איך התגעגענו למשש את הבדים" זה המשפט הראשון ששני, בעלת החנות 'בדי שני' שומעת מהלקוחות מאז פתיחת חנויות הרחוב ביום ראשון האחרון. שני פרס (30) חיה ונושמת בדים כבר מגיל צעיר, נאלצה לסגור את החנות בסגר הראשון וגם בסגר השני בטיימינג הכי קריטי וקשה היא אומרת, תקופת החגים. החנות שלה ממוקמת במדרחוב נחלת בנימין בת"א, השואב אליו קהל רב, ומציעה מבחר אינסופי של סוגי בדים לאופנה המתאימים לתפירת שמלות, חצאיות, חולצות, מכנסיים, מטפחות, מסיכות, בגדי ים ועוד.

"היה קשה להיות סגורים כל התקופה הזו", אומרת פרס, "היא נחשבת לעונת שיא במכירת בדים לאופנה. ובייחוד בתחום שבו הלקוחות אוהבות למשש, לגעת ולהרגיש לפני שהן רוכשות בד אבל גילינו שבזמן הסגר אנשים מצאו את עצמם עם עודף של זמן פנוי והקדישו אותו לתפירה וללמידת תפירה וגם לתפירת מסיכות.
לאור זאת עבדנו במתכונת של משלוחים דרך האתר, אבל אין כמו לקבל את הקהל בחנות שלך, קהל שבא בשביל חווית הקניה ושכאשר רואים את שני מגיבים בפליאה שהיא בעלת החנות, בחורה צעירה בת 30 שלא מאפיינת את הדמות של סוחרי הבדים ברחוב".

שני פרס בדי שני. רועי שר,
שמחה לחזור לעבוד. שני פרס/רועי שר

נדל"ן

בשנה האחרונה לפני משבר הקורונה אלפי ישראלים (לא חברות, אנשים פרטיים) השקיעו ממיטב כספם רבים ברכישה נדל"ן מניב (במגדלי המשרדים החדשים) במטרה להשכיר שטחים אלו הנ"ל וליהנות מדמי שכירות גבוהים קבועים.

ע"פ מחקר של חב' CBRE ישראל, העיר ת"א ממוקמת במקום 25 בעולם מבין ערי המטרופולין הגדולות ביוקר דמי השכירות למשרדים. משבר הקורונה הביא לנפילה גדולה בביקוש לשטחי נדל"ן מניב ולירידה במחירים ע"פ מחקרי שוק של חב' CBRE ישראל מדובר בירידה של כ - 20% במחירי השכירות למשרדים לעומת הרבעון הראשון שנת 2020 (לפני תחילת משבר הקורונה).

ג'קי מוקמל יו"ר CBRE ישראל: " לאור העובדה שרוב האנשים שבצעו עסקאות לרכישת נדל"ן מניב לקחו הלוואות מהבנקים לצורך ביצוע עסקאות אלו הם נמצאים במצוקה: מצד אחד הבנקים ומהצד השני אין ביקוש וישנה ירידת מחירי שכירות .רובם מתלבטים מה לעשות :האם למכור בהפסד, האם להמשיך להחזיק בנכס ולצפות לתקופה טובה יותר, האם לדחות הלוואה לבנקים ,האם להשכיר בדמי שכירות נמוכים ולהפסיד כסף. על פי מחקר שערכה חב' CBRE אלפי ישראלים רכשו נדל"ן מניב בשטח של כ -1 מיליון מ"ר בשווי מוערך של כ- 9 מיליארד שקל.

ג'קי מוקמל יו"ר CBRE ישראל. יחצ,
ג'קי מוקמל/יחצ
  • עוד באותו נושא:
  • חברות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully