וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: עלייה של 0.9% במעו"ף במחזור זעום של 60 מיליון שקל

אילן מוסנאים

23.1.2003 / 15:25

כי"ל עולה ב-2.5% בעקבות העלאת המלצה מלידר; כלל תעשיות עולה ב-1.3% על רקע ההיחלצות שלה מהאחזקה באורכית; טבע יורדת ב-0.9%

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב רושמים היום תיקון טכני ונסחרים בעליות של כ-0.7% לאחר ירידות רצופות מתחילת השבוע. אולם מחזור המסחר דל מאוד ומסתכם בכ-60 מיליון שקל, וזאת לאחר יותר משלוש שעות מסחר.

מדד המעו"ף נסחר כעת בעלייה של 0.9% לרמה של 310.72 נקודות ומדד תל אביב 100 עולה ב-0.5% לרמה של 316.00 נקודות. התל-טק 15 עולה ב-0.1%. הדולר נסחר בשעה זו ברמה של 4.886 שקלים - ירידה של כ-0.24% לעומת היציג אתמול.

פעילים בשוק מציינים כי המחזורים האפסיים נובעים משילוב של הרפורמה במס והעובדה שמשקיעים רבים מעדיפים "לשבת על הגדר" עד לאחר הבחירות ועד להתבהרות התמונה בקשר למתקפה האמריקאית בעיראק.

מניות הבנקים נסחרות בעליות אחרי הירידות בימים האחרונים. מניית לאומי עולה ב-0.6% ומניית בנק הפועלים עולה ב-1%.

מניית טבע מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה -6 מיליון שקל, ורושמת ירידה של 0.9%, בעקבות פער ארביטראז' שלילי של 0.5% עמו סיימה את המסחר בארה"ב.

מניית כלל תעשיות עולה ב-1.3%. זאת, בעקבות הודעתה של אורכית כי תרכוש מכלל תעשיות 12.3% ממניותיה וכ-2.5 מיליון איגרות חוב שלה, שכלל תעשיות החזיקה. תמורת ניירות הערך הללו תשלם אורכית, שנסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של כ-20 מיליון דולר, 14.7 מיליון דולר לכלל תעשיות.

יתר מניות קבוצת אי.די.בי נסחרות במגמה מעורבת כאשר אי.די.בי אחזקות עולה ב-1.2%, אי.די.בי פיתוח עולה ב-0.8% ודסק"ש יורדת ב-0.3%.

מניית אלביט מערכות עולה ב-1.6% במחזור של מיליון שקל. המניה זכתה היום להמלצת "משקל יתר" מבית ההשקעות האמריקאי ליהמן ברדרס. האנליסט טוביאס פישביין מפחית את מחיר היעד למניה מ-24.4 ל-21 דולר - גבוה בכ-39% ממחיר המניה בנאסד"ק.

פישביין אומר כי החברה הבת "חץ הכסף" צפויה לגשת למכרז משמעותי בטורקיה בהיקף של כמה מאות מיליוני דולרים, ביחד עם חברת MALAT של התעשייה האווירית. בנוסף, הוא מעריך כי בעלת השליטה באלביט מערכות, אלרון, תנסה למכור בשנתיים הקרובות חלק ממניות אלה, אם לא את כולן, בכדי להכניס מזומנים לקופתה ולקזז את ההפסדים של חברות הטכנולוגיה הנמנות על תיק ההשקעות שלה.

המלצה חיובית קיבלה היום גם מניית כי"ל , שמטפסת ב-2.5% במחזור של 4.5 מיליון שקל. האנליסט אורי הרשקוביץ מלידר ושות' העלה את ההמלצה לכי"ל מ"קנייה" ל"קנייה חזקה" והעניק לה מחיר יעד של 6.3 שקלים - גבוה בכ-38% ממחיר המניה בבורסה. הרשקוביץ מציין כי הירידות במניית כי"ל בתקופה האחרונה נבעו מפאניקה של המשקיעים עקב העלייה במחירי הנפט בעולם. כי"ל הנה צרכנית האנרגיה השנייה בישראל, אחרי חברת החשמל, ולמחירי הנפט השפעה מהותית על תוצאותיה. הרשקוביץ מעריך, עם זאת, כי מניית כי"ל צפויה לבצע תיקון חד כלפי מעלה בתקופה הקרובה, אם המשבר בעיראק יסתיים או לכל המאוחר אחרי הדו"חות לרבעון הרביעי.

מניית מתב יורדת ב-1.6%. זאת, בהמשך לירידה של 2.7% אתמול לאחר שהחברה הודיעה כי רשויות מס הכנסה דורשות ממנה לשלם 42 מיליון שקל נוספים בגין הכנסותיה בשנים 1997-2000. בנוסף, המניה מגיבה באופן שלילי לידיעה שפירסם הבוקר עיתון "הארץ", לפיה אייפקס ושמרוק הקפיאו את המגעים להשקעה בחברה בגלל העיכוב במיזוג הכבלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully