חגיגות המי מונה: מי בא ומי הלך השבוע

המשרה החדשה של ד"ר מורן ברק, מינויים חדשים באופיס דיפו, מינוי בכירה בישראל-קנדה ופרופסור מברקלי מצטרף לפרמייר ים המלח. כל התזוזות של השבוע במגזר העסקי

  • מינויים
וואלה! עסקים

ד"ר מורן ברק מונתה לסמנכ"ל קליני ומינהל רפואי בחברת המד-טק MeMed. במסגרת תפקידה תוביל ד"ר ברק את המערך הרפואי בחברה, ובתוך כך תהיה אחראית על הצוות הרפואי, האסטרטגיה הקלינית, ניהול המחקרים בחברה וכן על ניהול הקשר עם רופאים ומוסדות רפואיים בארץ ובעולם.

ד"ר ברק, בעלת ניסיון של למעלה מעשור בתפקידי ניהול רפואי בחברות ביומד ופארמה, שימשה כמנהלת המערך הרפואי של ענקית התרופות השוויצרית, נוברטיס בישראל ובהמשך כמנהלת הרפואית של חברת התרופות היפנית טקדה (Takeda) בישראל וכיועצת רפואית לחברה הביו-טק "StuffThatWorks".

מורן ברק החלה את הקריירה שלה כעורכת חדשות הספורט בגלי צה"ל והייתה ממקימי ערוץ הספורט, בהמשך עברה לשמש כתבת הספורט בחדשות 10 ולאחר מכן חזרה לערוץ הספורט לתפקיד מנהלת מחלקת החדשות והעורכת הראשית של מהדורת החדשות. היא מצטרפת לשורת גיוסים בכירים נוספים בחברה, אשר נמצאת בימים אלה בתהליך צמיחה מואץ בארץ ובעולם בצד מגיפת הקורונה.

טוב לדעת (מקודם)

לחצן העזרה הראשונה שמלווה בכל מקום וזמן - ומציל חיים

לכתבה המלאה
ד"ר מורן ברק (צילום: יחצ)

חיים גולדשטיין (44) מונה בימים אלו למנכ"ל חברת "אופיס דיפו" (הרשת הגדולה בישראל לציוד משרדי וריהוט, מוצרי טכנולוגיה וגיימינג). "אופיס דיפו" מונה כ-40 סניפים בפריסה ארצית. גולדשטיין ינהל בנוסף את פעילות של חברת JOYSTICK + שהתווספה לקבוצת "אופיס דיפו" בשנתיים האחרונות והינה רשת למוצגי גיימינג המונה כ-6 סניפים בארץ.

גולדשטיין שימש בשורת תפקידים מרכזיים בקבוצת "אופיס דיפו". בתפקידו האחרון כיהן כסמנכ"ל סחר ושיווק בקבוצה והיה שותף מלא בקביעה ויישום האסטרטגיה המסחרית והשיווקית בחברה. גולדשטיין מביא עמו ניסיון רב שנים בתחום הקמעונאי, בין תפקידיו הקודמים, כיהן כמנהל בכיר בתחום המסחר ומכירות בחברות "קל גב" ו"קרביץ".

גולדשטיין מחליף את מנשה זילכה (גוגי) בתפקידו כמנכ"ל החברות. זילכה מונה ליו"ר קבוצת החברות. חברת "אופיס דיפו" וחברת JOYSTICK + הינן בבעלות חב' "רני צים אחזקות"

חיים גולדשטיין (צילום: מורג ביטן)

אבי הררי (49) מונה בימים אלו כמנכ"ל רשת Touchit (רשת למוצרי אלקטרוניקה, טכנולוגיה וגאדג'טים) בדיוטי פרי בנתב"ג ובאילת. הררי היה בין מקימי רשת Touchit בנתב"ג ובאילת.

הררי ינהל גם את הפעילות באילת של מותגים נוספים בקבוצת "אופיס "3000 - ביניהם רשת JOYSTICK, ISMART, MEGACELL. בעבר שימש בשורת תפקידים מרכזיים בקבוצת "אופיס 3000". בתפקידו האחרון כיהן כסמנכ"ל תפעול ברשת "אופיס דיפו".

הררי בוגר תואר שני MBA בהתמחות בניהול עובדים, מביא עמו ניסיון רב שנים בתחום התפעול, הניהול והמכירות. בין תפקידיו הקודמים, כיהן כמנהל בכיר ברשתות Yellow, AM-PMוסופר-קופיקס. הררי מחליף את מנשה זילכה (גוגי) בתפקידו כמנכ"ל החברה, זילכה מונה ליו"ר קבוצת החברות. חב' "אופיס דיפו" הינה בבעלות חב' "רני צים אחזקות".

אבי הררי (צילום: מורג ביטן)

דירקטוריון חברת 'רני צים מרכזי קניות' אישר את מינויו של מנשה (גוגי) זילכה (54) לתפקיד מנכ"ל החברה. זילכה, שכיהן בשלוש השנים האחרונות כמנכ"ל חברת 'אופיס דיפו', גם היא בשליטת רני צים, נכנס רשמית לתפקידו החדש ב-26 בנובמבר 2020. רני צים, בעל השליטה, ימשיך לכהן בתפקיד יו"ר 'רני צים מרכזי קניות'.

לזילכה ניסיון עתיר שנים בניהול וביסוס רשתות קמעונאיות גדולות לצד ניסיון של פיתוח עסקי ומסחרי בענף הנדל"ן. קודם מינויו, מילא זילכה שורה של תפקידים בכירים, ביניהם כ-3 שנים כמנכ"ל 'אופיס דיפו' וכ-16.שנים כמנכ"ל רשת החנויות קרביץ.

זילכה בעל תואר שני (MA) במינהל ציבורי מאוניברסיטת בר אילן, ובוגר תואר ראשון (BA) בכלכלה ומדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן.

לדברי רני צים, בעל השליטה ב'רני צים מרכזי קניות', "אנו שמחים ומברכים על מינויו של מנשה (גוגי) זילכה לתפקיד מנכ"ל החברה. זילכה מביא עימו יכולות מקצועיות, כישורים מגוונים וניסיון רב בניהול והיכרות עם ענף הקמעונאות הישראלי. אני מאמין, כי ההבנה והניסיון העיסקי הרב שצבר יאפשרו לו להוביל את החברה ליעדים עסקיים חדשים, תוך מיקסום יכולותיה העסקיות של החברה, הנמצאת בתהליך פיתוח עסקי מואץ, בשווקים בהם היא פועלת".

'רני צים מרכזי קניות' דיווחה בשבוע שעבר את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי לשנת 2020. ההכנסות ברבעון עלו לכ-14.9 מיליון שקל, ה-NOI הסתכם ברבעון בכ-9.9 מיליון שקל והרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ-8.1 מיליון שקל.

קבוצת צים אחזקות הוקמה בסוף שנות ה- 90 על ידי רני צים (קבוצת רני צים אחזקות), ופועלת כיום בתחומי הנדל"ן המסחרי באמצעות צים אורבן ובתחום הקמעונאות באמצעות אופיס דיפו.
חברת 'רני צים מרכזי קניות' פועלת בתחום ההקמה והניהול של מרכזים מסחריים, רכישה, ייזום והשבחת קרקעות בישראל. הקבוצה פועלת מתוך אמונה בפריפריה והבנת שינוי תרבות הצריכה והצורך בחוויית קנייה. הקבוצה מונה 7 מרכזים מסחריים פעילים, בערד, נתיבות, בית שאן, מעלות, נוף הגליל, אום אל פחם וירכא.

כמו-כן, החברה מקדמת את פרויקט כפר סבא וכן פרויקטים מסחריים במגזר הערבי, בו מקימה ומתכננת החברה 6 פרויקטים נוספים בטירה, טמרה, טייבה ורהט. רני צים, המכהן כיו"ר החברה, הינו יזם ותיק בשוק הישראלי, ובין היתר הקים את רשת חנויות המזון "כמעט חינם" שנמכרה בשנת 2012 לפי שווי של כ-350 מיליון שקל.

מנשה זילכה (צילום: מאיר אדרי)

ישראל קנדה מלונות חתמה על הסכם רכישת מלון דניאל ים המלח וניהול מלונות ווסט בתל אביב ובאשדוד. שלושת המלונות יצטרפו לששת המלונות אותן מנהלת ישראל קנדה. רכש משמעותי נוסף, מהווה הצטרפותה של ענת סטריק-דהאן, אשר תכהן בתפקיד המשנה למנכ"ל. סטריק-דהאן פרשה מניהול מלונות טמרס בחודש שעבר, לאחר עשור בו שימשה במספר תפקידים ובראשם ניהול כללי של הרשת עד לפרישתה ומשמשת כיו"ר ועדת השווק של התאחדות המלונות בישראל.

כזכור, סטריק-דהאן, ממייסדי רשת המלונות פתאל, כיהנה בעבר במשך 12 שנים בתפקיד סמנכ"ל שווק ומכירות לצידם של דוד פתאל וגדי פריבר ועסקה בפיתוח התשתיות השווקיות ומיתוג החברה מהיווסדה.

סטריק-דהאן חברה בוועד המייעץ לארגון הבוגרים של אוניברסיטת תל-אביב, לאחר שסיימה את לימודיה שם בהצטיינות. בנוסף הינה בוגרת מינהל בתי מלון מטעם הטכניון וקורס דירקטורים מטעם אוניברסיטת ת"א.

לרגל הצטרפותה מסר ראובן אלקס, מנכ"ל הרשת ושותף מלונות "ישראל קנדה": ענת סטריק דהאן הינה רכש משמעותי לחברה ואני סמוך ובטוח כי הצטרפותה לאחר שניהלה את מלונות טמרס בהצלחה, מוסיפה למיצוב החברה ולשדרוג הרשת. הצטרפותה תומכת באסטרטגיית תהליכי ההתרחבות והצמיחה של החברה.

ענת סטריק-דהאן, המשנה למנכ"ל "ישראל קנדה מלונות", מסרה: "אני מודה לראובן אלקס על הבעת התמיכה, האמון וההזדמנות להיות שותפה לחזון ולצמיחת הרשת. אני גאה להצטרף לחברה איתנה כמו ישראל קנדה ולרשת המלונות המתפתחת. עומדים בפנינו אתגרים רבים ומגוונים, כתעשייה בכלל וכחברה בצמיחה בפרט. אעשה כל שביכולתי להוביל את החברה להצלחות לצידו של ראובן אלקס.

ישראל קנדה מלונות בראשותו של ראובן אלקס, מנהלת את מלונות גלי כנרת ולייק האוס בטבריה, כפר הנופש נופי גונן, הסכם אשר נחתם לאחרונה, מלון סוליי אילת ומלון הרלינגטון באשקלון. מלונות הרשת עוברים בימים אלה שיפוצים בהשקעה רבת היקף. בשנת 2021 צפויה פתיחתו של מלון הקונספט PLAY בפרויקט מידטאון ת"א. עם השלמת עסקת טמרס מונה החברה 9 בתי מלון, וכ-1350 חדרים .

ענת סטריק דהאן (צילום: יחצ)

דירקטוריון עמידר, החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ, הכריז ביום ראשון על מינויו של יאיר זילברשטיין ליושב ראש הדירקטוריון. בהמשך, בהתאם להמלצתה של ועדת האיתור, מונה אלי בנשימול למנכ"ל החברה - שני המינויים אושרו פה אחד. המינויים טעונים את אישורם של השר הממונה על רשות החברות הממשלתיות, דודי אמסלם ושר הבינוי והשיכון, יעקב ליצמן, לאחר התייעצות עם הועדה לבדיקת מינויים ברשות החברות.

זילברשטיין, 40, בוגר ומוסמך ביה"ס לכלכלה באוניברסיטת ת"א, שימש עד לאחרונה כסמנכ"ל כספים בקופת החולים "מכבי שירותי בריאות". זילברשטיין מילא שורת תפקידים בכירים ומביא עמו היכרות מעמיקה עם המגזר הציבורי וגופי הרגולציה. בעבר שימש כמנהל אגף תקציבים בנת"ע, ורכז באגף תקציבים במשרד האוצר.

לאחר כשנתיים בהם כיהן רו"ח שאול גליקסברג כמנכ"ל בפועל של החברה, מונה בנשימול למנכ"ל קבוע. בנשימול, 58, בעל תואר ראשון בהנדסה מאוניברסיטת בן גוריון ובעל תארים מתקדמים בהנדסת תעשייה וניהול ובנדל"ן, שימש עד לאחרונה כמנכ"ל "השתתפויות בנכסים", לפני כן שימש כמנכ"ל החברה לפיתוח גוש עציון בע"מ, וכן מילא תפקידי ניהול בכירים בחברה לכימיקלים לישראל בע"מ. בנשימול מציג התמחות רבת שנים בניהול פעילות בינלאומית ומקומית בתחומי התעשייה, האנרגיה והנדל"ן.

עמידר, החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ הינה תאגיד מדווח לבורסה ניירות ערך, בעלת דירוג האשראי הגבוה ביותר, AAA. החברה מנהלת כ-40,000 יח"ד ציבורי ברחבי הארץ, לצד 34 בתי דיור מוגן ועשרות מקבצי דיור עבור משרד הקליטה. בנוסף, מנהלת החברה את נכסי רשות הפיתוח עבור רשות מקרקעי ישראל.

יאיר זילברשטיין (צילום: ענבל מרמרי)

ג'ורג' סמוט הוא פרופסור באוניברסיטת ברקלי שבקליפורניה וחוקר בכיר במעבדה הלאומית לורנס ברקלי, זוכה פרס נובל בפיזיקה לשנת 2006 ובעל מומחיות עולמית בגלים אלקטרומגנטיים. פרופסור סמוט מצטרף לחטיבת המחקר והפיתוח של פרמייר ים המלח, וזאת במטרה לפתח מכשיר אנטי אייג'ינג רפואי מבוסס גלים אלקטרומגנטיים לשימוש ביתי וסדרת מוצרי קוסמטיקה תומכת.

חברת פרמייר תשקיע בפיתוח במהלך תקופה של כשנתיים ובסכום כספי המוערך בכ-7 מיליון שקל.
מטרת המחקר הינו פיתוח מכשיר חדשני באישור ה FDA האמריקאי מבוסס גלים אלקטרומגנטיים לטיפול בקמטים ופיגמנטציה. מכשיר רפואי זה עתיד להתווסף לסדרת מכשירים אנטי אייגינג תחת השם נונה (NUNA ) אשר מבוססים טכנולוגיית לד ואינפרא-רד אשר משווקים בהצלחה רבה בארץ ובעולם.

שחר יובל, מנכ"ל חברת פרמייר ים המלח: "הצטרפותו של פרופ' ג'ורג' סמוט, זוכה פרס נובל לפיזיקה לשנת 2006, מהווה אבן דרך חשובה לחברה. הייצור והפיתוח של מוצר חדש ומהפכני בשוק יתרום וימצב את חברת פרמייר ים המלח כחברה שתייצר מכשיר טכנולוגי מתקדם לשימוש ביתי בתקופה שבה הרגלי הצריכה משתנים מקצה לקצה והבית הפך לזירת הטיפול המרכזית לטיפוח".

פרופ' ג'ורג' סמוט (צילום: יחצ)

חברת פנטזי נטוורק בע"מ הנמצאת בהליך לרכישת 100% ומיזוגה של חברת ביו-מילק בע"מ, מדווחת כי ביו-מילק הודיעה לחברה על מינויו של פרופ' ברוס גרמן, כחבר הוועדה המייעצת של ביו-מילק. פרופ' גרמן נחשב למוביל דעה עולמי בתחום החלב וחלב אם ומכהן בחבר המנהלים של כמה מאיגודי החלב המשמעותיים בעולם.

פרופ' ברוס גרמן, שימש בעבר כיועץ מדעי בכיר במרכז המחקר של חברת נסטלה ופרסם עם עמיתיו למעלה מ-400 מאמרים בנושאי ליפידים ומזון (בין היתר על חלב ומרכיביו), מטבוליזם ומדידות מטבוליטים ותפקודי מזון והוכר על ידי המכון למידע מדעי כמדען המצוטט ביותר בתחומו.

פרופ' גרמן בוגר דוקטורט מאוניברסיטת קורנל, הצטרף לפקולטה באוניברסיטת קליפורניה דיוויס בשנת 1988, שם הוא משמש כפרופסור וכימאי למדעי המזון והטכנולוגיה, בנוסף להיותו מנהל המכון למזון ובריאות. פרופסור גרמן והצוות האקדמי שלו מובילים את תחום החלב וההנקה במהלך חמש עשרה השנים האחרונות.

קבוצת המעבדה של פרופ' גרמן משתמשת בחלב כמודל למזונות גנטיים התומכים בבריאות, שכן החלב מתפתח ביונקים לצורך הזנת וְלָדִים לאחר לידתם. חלב, הנו החומר הביולוגי היחיד שהתפתח בגופי יונקים לצורך הזנת וְלָדִים לאחר לידתם. הישרדות הצאצאים מפעילה את לחץ הברירה הטבעית על ההתפתחות הביוכימית של ההנקה כתהליך ביולוגי. ההיגיון האבולוציוני הכתוב לעיל הינו הבסיס למחקר שעומדת בראשו קבוצת המעבדה של פרופ' גרמן לגילוי תכונות פיזיות, פונקציונליות ותזונתיות של רכיבי חלב ולהחלת תכונות אלו על מזונות כדי לשפרם.

ד"ר נורית ארגוב-ארגמן, שהנה ממייסדות החברה ומכהנת כדירקטורית וסמנכ"לית טכנולוגיה ראשית בביו-מילק, למדה באונ' קליפורניה במסגרת המחקר של פרופ' גרמן.

מנכ"ל חברת ביו-מילק, תומר אייזן: "אנו גאים על הצטרפותו של פרופ' ברוס גרמן, אשר זכה גם לכינוי 'מר חלב' לצוות המדעי שיוביל את ביו-מילק. פרופ' גרמן נחשב למוביל הדעה החשוב בעולם בתחומו ומינויו מהווה חלק מבניית הצוות המדעי של החברה ליצירת חלב וחלב אם מתורבת. הצלחת הפיתוחים בתחום עשויה לשנות את פני תעשיית החלב העולמית שצפויה להגיע ל-1 טריליון דולר עד שנת 2024. בשיחות שקיימתי עם פרופ' גרמן טרם בחירתו להצטרף לצוות החברה, אמר כי המחקר אותו הובילה ד"ר ארגוב ארגמן בעשור האחרון הנו אחד המחקרים החשובים והמבטיחים בתחום חקר החלב וחלב אם וכי הוא מאמין כי בסיס המחקר שלה, שם את ביומילק בעמדה מובילה במרוץ העולמי ליצירת חלב וחלב אם מתורבת".


בנק לאומי הודיע היום (ד') על סבב מינויים בהנהלת הבנק:

שמוליק ארבל, המכהן כיום כראש החטיבה העסקית, ימונה למשנה למנכ"ל וראש החטיבה הבנקאית. הוא יחליף את אילון דחבש, שהודיע על רצונו לפרוש מהבנק לאחר 17 שנות עבודה במגוון תפקידים ולאחר סיום קדנציה כראש החטיבה הבנקאית. במסגרת תפקידו יהיה ארבל אחראי גם על Pepper, וזאת על מנת להמשיך את ההתפתחות של מנוע צמיחה חשוב זה בתחום הלקוחות הפרטיים.

רונן אגסי, ראש חטיבת שוקי הון, ימונה למשנה למנכ"ל וראש החטיבה העסקית במקום ארבל. בשמת בן-צבי, ראש חטיבת ניהול סיכונים, תמונה לראש חטיבת שוקי הון במקום אגסי. ליאת שוב, ראש מערך הציות בלאומי, תמונה לראש חטיבת ניהול סיכונים במקום בן-צבי. חיים שקולניק, ראש אגף הסייבר, ימונה לראש חטיבת לאומי טכנולוגיות ויחליף את שי בסון, שהודיע על רצונו לפרוש מהבנק לאחר סיום קדנציה של כ-4 שנים.

המינויים החדשים ייכנסו לתוקף ב-1 לינואר 2021.

שמוליק ארבל (צילום: אורן דאי)
רונן אגסי (צילום: אורן דאי)
בושמת בן צבי (צילום: Sanity Zed)

שינוי נוסף צפוי בחטיבת משאבי אנוש מחודש אפריל 2021: הילה ערן-זיק, ראש חטיבת משאבי אנוש, תסיים את כהונתה לאחר כ-30 שנה בלאומי בתפקידים רבים ומגוונים. אביבית קליין, סגנית ראש חטיבת משאבי אנוש, תמונה לראש החטיבה.

מנכ"ל לאומי, חנן פרידמן, אמר: "אני מאמין ששינויי תפקידים בהנהלה הם חלק מתהליך צמיחה בריא של ארגון. השינויים בהנהגת לאומי יביאו לעשייה נחושה ולקפיצת המדרגה אל עבר הבנקאות החדשה. מדובר במינויים של אנשים מנוסים, יצירתיים וחדורי מוטיבציה להבטחת המשך מובילותו של לאומי בעידן בו עולם הבנקאות עובר מהפכה אמיתית. רוב חברי הנהלת לאומי נמצאים בתפקידם מספר שנים ומוכנים לנוע לתפקידים חדשים וגם הצמיחו מנהלים שיכולים להתקדם ולהחליף אותם. אני גאה ושמח שכל המינויים להנהלה הם מתוך לאומי, ואין לי ספק שכל אחד מהמינויים הוא הנכון ביותר ללאומי בעת הזו ויביא להמשך תהליך הצמיחה של הבנק בתקופה מורכבת זו".

פרידמן הוסיף: "אני רוצה לאחל הצלחה רבה לכל חברי ההנהלה שמשנים בקרוב את תפקידם בהנהלה וגם לאלו שמצטרפים לצוות ההנהלה של לאומי. אני מבקש להודות להילה ערן-זיק, על כמעט שלושה עשורים של תרומה מהותית ללאומי, במגוון התפקידים שבהם כיהנה. לאילון דחבש על שורת התפקידים שהוביל בלאומי ועל היצירתיות הרוח החיובית והאנרגיה הסוחפת שהביא לכל תפקיד ולשי בסון, שהוביל את לאומי טכנולוגיות לשורה ארוכה של הישגים יוצאי דופן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully