קנבוטק גייסה כ-13 מיליון שקל במודל חדשני של הנפקה ישירה לציבור

הושלם בהצלחה הגיוס הראשון בישראל של חברת סטארט-אפ באמצעות תשקיף וללא מסחר בבורסה: קנבוטק הפכה לחברת הסטארט-אפ הראשונה בישראל שהינה ציבורית אבל לא סחירה

06/12/2020
קנבוטק. קנבוטק,
קנבוטק(צילום: קנבוטק)

חברת קנבוטק Cannabotech)) המפתחת פתרונות רפואיים המבוססים על שילובים בוטאניים של מיצויי קנאביס ופטריות, הודיעה היום (א') על השלמת גיוס של 13 מיליון שקל בהנפקה ישירה של מניותיה לציבור, על פי תשקיף.

זהו מהלך ראשון מסוגו בארץ, ובמסגרתו חברה בע"מ מגייסת כספים מהציבור באמצעות תשקיף, אולם ללא מסחר בבורסה. בכך תהפוך קנבוטק לחברת סטארט-אפ ציבורית שאינה סחירה. ההנפקה התבצעה באמצעים דיגיטליים, במסגרת הפלטפורמה הדיגיטלית של חברת Fundit מבית פועלים IBI. את המהלך ליוו עוה"ד אפרת צור, עדי רוזנפלד ושני סימני ממשרד הרצוג פוקס נאמן.

עד כה, חברות שגייסו כספים מהציבור במסגרת "גיוס המונים", עשו זאת ללא תשקיף, ולכן היו מוגבלות בסכום הגיוס הכולל ובסכום ההשקעה המקסימלי לכל משקיע. זוהי לא הפעם הראשונה שבה קנבוטק עושה מהלך פורץ דרך: בסוף אוגוסט 2019 גייסה החברה באמצעות פלטפורמה דיגיטלית כ-6.3 מיליון שקל - מה שהוכרז כגיוס ההמונים הגדול ביותר בישראל באותו זמן. בשנה שחלפה, התקדמה החברה בכל יעדי המחקר, הפיתוח והשיווק שהציגה בפני המשקיעים.

לדברי אלחנן שקד, מנכ"ל קנבוטק: "אנו שמחים וגאים להיות חברה פורצת דרך לא רק בתחום המחקר והפיתוח אלא גם ביישום מודל חדשני של גיוס כסף בצורה שקופה, בטוחה ומפוקחת. אנו מודים לציבור המשקיעים שהביע אמון פעם נוספת בפלטפורמה הטכנולוגית שלנו, בהנהלה ובחזון של קנבוטק למנף את הסגולות הרפואיות של צמח הקנאביס ומגוון פטריות מרפא בשאיפה להביא מזור ולשפר את איכות החיים של מיליוני אנשים מסביב לעולם. אנו מאמינים שבעתיד נראה חברות רבות פונות להנפקת מניות ישירות לציבור במסלול דומה".

חברת קנבוטק Cannabotech)) הינה חברת מחקר ופיתוח ישראלית, המפתחת פתרונות רפואיים ופרה רפואיים לסיוע לחולים בסרטן, דלקות וכאבים כרוניים המתבססים על שילוב בין החומרים הפעילים בצמח הקנאביס (קנבינואידים וטרפינים) לבין חומרים מפטריות ייחודיות ((Beta-Glucans & Tri-Terpenoids . קנבוטק מפתחת 8 פורמולות לטיפול תומך במספר סוגי סרטן שונים כמו גם למספר סוגי דלקות וכאבים כרוניים, אשר הרפואה הקלאסית עדיין לא מצאה להם מענה ראוי וכן 34 מוצרים דרמו קוסמטיים ותוספי תזונה לטיפול בתופעות נפוצות. כל המוצרים של קנבוטק מתבססים על ידע מעמיק שצברה החברה על האפקטים הרפואיים של צמח הקנאביס והפטריות, כל אחד בנפרד, ועל הסינרגיה המתקבלת במסגרת טיפול אינטגרטיבי המשלב שני מיצויים בוטניים אלו ביחד.

  • קנאביס רפואי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully