הערים הממחזרות ביותר בישראל ב-2020: גבעתיים ותל אביב

במסגרת טקס מיוחד שנערך בבית הנשיא זכו ראשי הרשויות שהצטיינו במחזור אריזות במהלך השנה באותות ההוקרה מתאגיד המחזור תמיר. בין הרשויות הבולטות ניתן למצוא גם את אריאל, עמק חפר ויסוד המעלה

וואלה! כסף
אירוע אות הנשיא- יום המיחזור של ישראל (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, חיים צח)

תאגיד מחזור האריזות, תמיר, פרסם היום (שני) את הדירוג השנתי שלו של הערים הממחזרות בישראל. ראשי הראשויות והמועצות התארחו אצל נשיא המדינה ראובן ריבלין במסגרת יום המחזור של ישראל 2020 וקיבלו אותות הצטיינות מידי השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל ומנכ"ל תמיר, רני איידלר.

בקטגוריית הערים הגדולות זכתה גבעתיים שאוספת בממוצע 1.7 קילו אריזות בחודש למשפחה. תל אביב והרצליה הגיעו למקומות הבאים ברשימה. נמועצה האזורית עמק חפר היא המועצה המצטיינת בתחום עם ממוצע מרשים של 5.8 קילו למשק בית לחודש. גם המועצות עמק יזרעאל וחבל אילות הציגו הישגים מכובדים.

אריאל היא המנצחת בקטגוריית הערים הקטנות (עד 20 אלף משקי בית) עם איסוף והפרדה של 2 קילו לחודש למשק בית. אחריה ברשימה נמצאות יהוד-מונסון ואילת. בקטגוריית המועצות המקומיות הגיעה יסוד המעלה למקום הראשון עם 2.4 קילו למשפחה בחודש. אחריה ברשימה נמצאות כפר ורדים ומטולה.

עוד בוואלה!

"המשק הישראלי בפיגור מבחינת ההטמעה של אמצעי תשלום מתקדמים"

לכתבה המלאה
אילן אור ראש מועצה יסוד המעלה, ד"ר גלית שאול ראש המועצה האזורית עמק חפר, השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל, נשיא המדינה ראובן ריבלין, רני איידלר מנכ"ל תאגיד תמיר, דוד יהלומי מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, אלי שבירו ראש עיריית אריאל ורן קוניק ראש עיריית גבעתיים (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, חיים צח)

לציון לשבח על זינוק בביצועים לעומת השנה שעברה זכתה עיריית הוד השרון שהגבירה את כמות המחזור שלה ב-50%. גם מועצת בני שמעון זכתה להוקרה עקב שיפור של 41% בביצועים.

גם מפעלים מבין 1,600 היצרנים החתומים עם תמיר נבדקו. המפעלים הממחזרים ביותר היו מפעל פריגת בקריית חיים ומפעל צמח תערובת.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר: "זוכים יקרים, ברכות לכם על גילוי האחריות והמנהיגות שכרוך בהעמדת סוגיות סביבתיות במקום גבוה בסדר העדיפויות, אפילו בתקופה מורכבת זו. השכלתם להביט למרחוק, ואתם פועלים לא רק למען איכות החיים של תושבי הרשויות שלכם, אלא גם למען העתיד של ילדינו". בתום דבריו הודה הנשיא לתאגיד מיחזור האריזות בישראל "תמיר" על היוזמה המבורכת של יום המחזור הארצי, ואיחל לכל אזרחי ישראל: "יום מחזור שמח!"

ד"ר גלית שאול ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני איידלר מנכ"ל תמיר ,השרה גילה גמליאל, אלי שבירו ראש עיריית אריאל, רן קוניק ראש עיריית גבעתיים, אמיר כוכבי ראש עיריית הוד השרון, אילן אור ראש מועצה יסוד המעלה, דוד יהלומי מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, עומר לביא מנכ"ל צמח תערובות, שחר שיין מנכל פריגת, ניר זמיר ראש מועצה אזורית בני שמעון. (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, חיים צח)

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל אמרה: "כשנכנסתי לתפקידי כשרה להגנת הסביבה, קבעתי יעד הטמנה של 20% עד שנת 2030. השאיפה היא שבעתיד הלא רחוק, נצטרף לשורה ארוכה של מדינות מתקדמות שאינן מטמינות פסולת כלל. לאחרונה החלטתי, 20 שנה לאחר שנחקק לראשונה חוק הפיקדון, להחיל את החוק על בקבוקי משקה גדולים. אנו רואים את הבקבוקים הגדולים מזהמים את שמורות הטבע, הנחלים והמרחבים הפתוחים - אבל החל ב-1 בדצמבר 2021 המצב ישתנה. מדובר בהחלטה היסטורית, שהיא טובה לסביבה, לציבור ולכלכלה. בכוחותינו לייצור תרבות מיחזור חדשה בישראל, תרבות של אחריות סביבתית, הפחתה במקור ופתרונות מתקדמים - למען ארצנו, הבריאות שלנו, ואיכות החיים של כולנו".

מנכ"ל תאגיד תמיר, רני איידלר מסר: "אני מודה לכבוד נשיא המדינה מר ראובן ריבלין שאירח אותנו בביתו לטקס הענקת אותות ועל תרומתו הרבה בקידום החשיבות של נושא המחזור ואיכות הסביבה במדינת ישראל ולשרה על נוכחותה והענקת הפרס למצטיינים . כמו כן אני מודה לרשויות ולחברות הזוכות ומעריך מאוד את שיתוף הפעולה שלהן, לרשויות המקומיות יש השפעה גדולה על שיתוף הפעולה של התושבים וגם על האמון שלהם בדרך. והכי חשובים התושבים שמגלים אחריות ומעורבות ומפרידים אריזות למחזור, ובכך מונעים את הטמנתן באדמה ואת הפגיעה בסביבה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully