וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"שילוב נשים חרדיות בתעשיית ההייטק- יעד אסטרטגי לאומי"

27.12.2020 / 13:57

81 נשים חרדיות סיימו בהצלחה את תכנית אדווה המכשירה אותן לתפקידי ליבה בתעשיית ההייטק, וישתלבו בקרוב בחברות מובילות ביניהן: אפל, פייסבוק, צ'ק פוינט ו-XM Cyber. מנכ"ל Start-Up Nation Central: "התרומה הכלכלית של הבוגרות למשק היא עצומה"

סטודנטיות תכנית אדווה. יחצ,
סטודנטיות תכנית אדווה/יחצ

בכירים מההייטק הישראלי השתתפו השבוע באירוע הסיום הווירטואלי של תכנית 'אדווה', המכשירה נשים חרדיות לתפקידי פיתוח בתעשייה. 81 בנות סיימו את מחזור ההכשרה הראשון שנמשך כשנתיים כאשר עוד טרם סיומה הרשמי של התכנית 13 נשים, כ-16% מסך הבוגרות, כבר השתלבו בתפקידי ליבה בחברות מובילות כמו אפל, פייסבוק, צ'ק פוינט ו-XM Cyber. את התכנית מפעילה Scale- Up Velocity חברה לתועלת הציבור מבית Start-Up Nation Central, העוסקת בקידום ענף ההייטק הישראלי באמצעות פיתוח תוכניות להעשרת ההון האנושי.

תכנית אדווה היא תכנית פורצת דרך להכשרת תלמידות סמינרים מצטיינות במסלול הנדסאי תוכנה. התכנית אורכת כשנתיים ומשלבת לימודי מתמטיקה ומדעי המחשב ברמה אקדמית ובהנחיית סגל אקדמאי בכיר מהאוניברסיטאות המובילות, תוך התנסות מעשית בפרויקטים בשיתוף, IBM, Mobilieye, Google וגורמים ממשרד הביטחון. התכנית זוכה לתמיכה מלאה של ראשי הקהילה החרדית, בכירי תעשיית ההייטק הישראלית, גורמים מובילים באקדמיה וגורמי ממשל. ייחודה של התכנית הוא בחיבור בין מגזרים אלה המייצר חלון הזדמנויות ראשון מסוגו לשילובן של טאלנטיות חרדיות בתפקידי ליבה. המחזור השני של התכנית צפוי להסתיים במהלך חודש ספטמבר 2021.

בין המשתתפים באירוע הסיום: פרופ' יוג'ין קנדל, מנכ"ל Start-Up Nation Central; מתי צויג, מנכ"לית Scale-Up Velocity; ענת גרימלנד, סמנכ"ל אסטרטגיה ב-Scale-Up Velocity; רוני פרידמן, מנכ"ל אפל ישראל; משה שיינפלד, ראש צוות אלגוריתמים במובילאי; מור שלזינגר, מנהלת פיתוח ב-Google בישראל, אל"מ י' מפקד אופק 324, היחידה הטכנולוגית-מבצעית של חיל האוויר, ד"ר אמיר רובינשטיין מבית הספר למדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב וישראל תיק, חבר במל"ג, עמית במכון החרדי למחקרי מדיניות וסמנכ"ל סמינר בית יעקב.

פרופ' יוג'ין קנדל. יחצ,
פרופ' יוג'ין קנדל/יחצ

"השקענו בתכנית סכום לא מבוטל של 10 מיליון שקלים, כ-125 אלף שקלים עבור כל סטודנטית", סיפר במהלך האירוע פרופ' יוג'ין קנדל, מנכ"ל Start-Up Nation Central. "אך אם מחשבים את משכורתן רק של 16% מהבוגרות שכבר השתלבו בתעשיית ההייטק ב-30 השנים הקרובות, אנחנו מגיעים לסכום של מעל 25 מיליון שקלים, ש-40% ממנו צפוי לחזור לקופת המדינה ממסים. אנחנו זיהינו את הפוטנציאל העצום של הנשים החרדיות והבנו שניתן להגיע אל אותן טאלנטיות ולהכשירן. התרומה הכלכלית שלהן למשק היא אדירה".

"סיומו של המחזור הראשון של תכנית 'אדווה' ושילובן של הבוגרות בחברות הייטק מובילות הופכים את החזון שלנו למציאות", אמרה ענת גרימלנד, סמנכ"לית אסטרטגיה ב-Scale-Up Velocity. "לאחר הוכחת ההתכנות והערך שהיא מייצרת למשק ולבוגרות, המטרה שלנו היא שגופי ממשל, רשויות ומוסדות אקדמיים נוספים יאמצו את המודלים שפתחנו בתכניות השונות שאנו מובילים, וינהלו אותן באופן עצמאי ורחב. אנחנו כבר יכולים לספר בהתרגשות שבימים אלו מחזור נוסף של התכנית נפתח בהובלת המכון החרדי למחקרי מדיניות והמרכז האקדמי לב".

"הערך המוסף של התכנית לתעשייה הוא עצום", אמרה מור שלזינגר מנהלת פיתוח ב-Google בישראל וחברת וועדת ההיגוי של התכנית. "היא פותחת דלת לכניסה של קבוצות ייחודיות כמו נשים וערבים לתחום, ומאפשרת להבין את הצרכים הייחודיים ואת הפערים שאנחנו, בחברות ההייטק, צריכים להיות מודעים אליהם. גוגל, בדומה לחברות אחרות, מחפשת חשיבה מחוץ לקופסא ויכולת התמודדות עם אתגרים, התרשמתי לראות את כל זאת ועוד מצד המשתתפות בתוכנית".

"אנחנו מבינים שגיוון בהון האנושי הוא היום שם המשחק, גם בחברות במשק וגם בתוך היחידות הצבאיות" סיפר אל"מ י', מפקד יחידת אופק 324 בחיל האוויר. "כבר כיום יש לנו ביחידה 15 בנות חרדיות שעוסקות בפיתוח מערכות מבצעיות וההצלחה היא לא רק בהיבטים המקצועיים אלא גם ובעיקר במשמעות ובחיבורים שהוא יוצר. את האפקט של תכנית כמו 'אדווה' אנחנו נראה שנים קדימה. שילוב הבוגרות החרדיות זה לא פחות מיעד אסטרטגי-לאומי".

sheen-shitof

92% הצלחה

הטכנולוגיה המתקדמת שמשפרת חטטי אקנה: בדקו התאמה עכשיו!

בשיתוף מעבדות רבקה זיידה
ענת גרימלנד. יחצ,
ענת גרימלנד/יחצ

Scale-Up Velocity מבית Start-Up Nation Central היא חברה לתועלת הציבור העוסקת בקידום תעשיית ההייטק באמצעות מתן פתרונות לאתגרים העומדים בפניה בתחום ההון האנושי. Scale- Up מפתחת תכניות ומודלים חדשניים המוכוונים להגדלת היצע המפתחים המוכשרים בתעשיית ההייטק ולמיצוי הטאלנטים בישראל, באמצעות שיתוף פעולה הדוק עם חברות הייטק ועל בסיס ניתוח צרכי התעשייה. Scale-Up מקדמת יוזמות ושיתופי פעולה אסטרטגיים בין המגזר הציבורי והפרטי לגורמי ממשל, אקדמיה וקהלי יעד רלוונטיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully