למרות הקורונה וקצת בזכותה: הכנסות שיא ל-kape

רשמה 122.2 מיליון דולר, כמעט כפול לעומת 2019. באוקטובר האחרון השלימה הנפקת מניות בהיקף של 115.5 מיליון דולר, ומאז ההנפקה רשמה המניה תשואה של 40%

  • בורסה
וואלה! עסקים
עידו ארליכמן (צילום: שרון דרעי)

Kape, ספקית התוכנות לאבטחת סייבר, הנסחרת בבורסת לונדון, רושמת את השנה הטובה ביותר בתולדותיה. Kape פרסמה הבוקר נתונים מקדמיים על תוצאותיה הכספיות בשנת 2020: הכנסות החברת צפויות להיות 122.2 מיליון דולר - רמת שיא היסטורית שמשקפת עלייה של 85% לעומת 2019, ובהתאם לרף העליון של תחזיות ההנהלה. 89% מההכנסות הן הכנסות חוזרות שמשקף את המעבר של החברה למודל Saas. בעל השליטה ב-KAPE (65%) הוא איש העסקים טדי שגיא.

ה-EBITDA (רווח לפני הוצאות מימון, מס, פחת והפחתות) צפוי להיות גבוה מתחזיות ההנהלה ולנוע סביב 39 מיליון דולר - לעומת 14.6 מיליון דולר בשנת 2019. כמו כן, שיעור הרווחיות התפעולית גדל משמעותית ל-31.9% לעומת 22% ב-2019.

Kape ביצעה באוקטובר האחרון את הנפקת המניות הראשונה בתולדותיה במסגרת הנפקה זו גייסה 115.5 מיליון דולר לפי מחיר מניה של 150 פני. היום המניה נסחרת לפי 210 פני - עלייה של 40% מאז ההנפקה.

בדצמבר 2019 רכשה החברה את PIA האמריקאית, המתמחה במתן פתרונות הצפנה של מידע דיגיטלי בעיקר לצורך פרטיות ברשת האינטרנט. PIA נרכשה תמורת 127.6 מיליון דולר במזומן ובמניות והיוותה עבור Kape קפיצת מדרגה משמעותית: החברה המאוחדת הפכה לשחקנית הגדולה בתחומה בארה"ב, ונמנית על שלוש השחקניות המובילות בעולם בתחומה - וזאת, במיוחד על רקע העלייה המתמדת בהתקפות סייבר בעולם ואכיפת תקנות הגנת המידע (GDPR) שנועדו להגן על פרטיות המשתמש.

האיחוד בין 2 החברות יצר אשתקד חיסכון תפעולי של 31% והגדיל את הכנסות החברה ממגזר הפרטיות הדיגיטלית ב-16% - שניהם על בסיס פרו-פורמה. Kape צפויה לדווח על תוצאותיה המלאות לשנת 2020 ב-17 במארס.

במקביל לניצול הסינרגיה בין 2 החברות, Kape ממשיכה להגדיל את השקעתה במחקר ופיתוח של פתרונות אבטחה חדשים, כמו גם במאמצי שיווק ותמשיך לעשות זאת בשנה הנוכחית. כפועל יוצא, יש לחברה כעת בסיס לקוחות המונה 2.5 מיליון מנויים משלמים בשוקי הפעילות העיקריים שלה - צפון אמריקה ואירופה.

עידו ארליכמן, מנכ"ל Kape, מסר: "2020 הייתה שנה מצוינת לחברה. בעוד מגפת הקורונה יצרה אי וודאות גלובלית, הצורך בפתרונות אבטחת סייבר איכותיים התחזק משמעותית. בנוסף לעובדה שהצלחנו לעמוד ביעדי הצמיחה שלנו לשנת 2020, השקנו פתרונות אבטחה חדשים ויוזמות טכנולוגיות חשובות שיתמכו בהגדלת בסיס הלקוחות שלנו. לאחר שהשלמנו בהצלחה את האינטגרציה של PIA, kape תמשיך לגדול אורגנית ולבצע רכישות נוספות".

Kape פעילה ב-160 מדינות ומעסיקה כ-350 עובדים. החברה מפעילה בישראל מרכז מו"פ במגדל עזריאלי שרונה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully