השפעת המשבר: עמותת שניר חווה ירידה של כ-30 אחוז בתרומות

על פי מחקר חדש, הארגונים החברתיים סבלו מירידה של כ-20 אחוז בתרומות ב-2020. עמותת שניר מנסה לגייס כסף ומגייסת גם מתנדבים. מנכ"ל פתחון לב: "צו 8"

21/01/2021
עמותת שניר מחלקת סלי מזון. מיכל ניר,
עובדים למען מטרה טובה. עמותת שניר(צילום: מיכל ניר)

מחקר חדש של המכון למשפט ופילנתרופיה באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת בן-גוריון על ידי עו"ד גליה פיט וד"ר חגי כץ, קובע כי במהלך התפרצות נגיף הקורונה הארגונים החברתיים סבלו מירידה חדה של כ-20% בשיעור התורמים ובד בבד בירידה בת 12% בסכומי התרומה, בהשוואה לנתוני שנת 2019.

נתונים אלו אינם מפתיעים את בכירי עמותת שניר. בעמותה חווים ירידה בתרומות בכ-30%, כאשר כל תרומה חשובה מאד, במיוחד כאשר התרומות באות מאנשים פרטיים וחברות. כל תרומה אשר מגיעה לעמותה, מועברת ישירות לסיוע לנזקקים ולחיילים בודדים משוחררים שפונים אליה. סל מזון למשפחה בת 5 משפחות עולה כ-500 שקל אשר מספיק לשבועיים, עלות הובלה בממוצע 1000 שקל לחייל בודד משוחרר אשר רק השתחרר וצריך להעביר את הדברים שלו לדירה חדשה, סגירת חובות לארנונה, מים חשמל ועוד. כדי שבעמותה יוכלו לסייע ולפתור ככל האפשר את המצב שאליהם מגיעים המשפחות והנזקקים, יש צורך לגייס יותר כסף ובעקבות הקורונה.

בנוסף, מהמחקר שאוניברסיטה תל אביב פרסמה עולה כי בעוד ששיעור ההתנדבות הכללי נותר יציב יחסית (אף כי בחודשיים הראשונים של משבר הקורונה חלה ירידה בסך 19% ביחס לממוצע של שנת 2019), בשיעור המתנדבים בארגונים, לעומת זאת, חלה ירידה עקבית מ-12.6% ל-8.1%. שיעור המתנדבים בעמותת שניר ירד ב-25%. המתנדבים של העמותה בודקים באופן אישי כל אחת מהפניות לעזרה, על ידי הגעה פיזית למשפחה במצוקה כדי לבדוק את אמיתות הנתונים. בעמותה חווים קושי רב בגיוס מתנדבים שמוכנים לבדוק את המקרים באוזר הצפון ובדרום הארץ. ייוחד המתנדבים במיוחד בביקורי הבית חשוב לעין שיעור, כדי שהעמותה תוכל לבדוק את אמיתות המקרים ולסייע במקרים קשים באמת.

עוד בוואלה!

סוף סוף זה אפשרי: ספא יוקרתי ומפנק אצלכם בחדר האמבטיה

בשיתוף ג'יימס ריצ'רדסון

בימים אלה העמותה מגייסת מתנדבים מכל הארץ לטובת ביקורי בית אצל המשפחות הנזקקות. עמותת שניר הוקמה בשנת 2010 למען שוויון הזדמנות בקרב האוכלוסיות החלשות בישראל לרבות משפחות חד הוריות, חיילים בודדים, קשישים , ילדים , חולים וניצולי שואה. העמותה משמשת עבורם כתובת ומענה לצרכי חרום אשר אינם זמינים להם ואינם ניתנים במערך שרותי הרווחה. צרכים אלו כוללים מזון, ציוד בית בסיסי כמו מיטה, מקרר או מחשב לילד, שיפוץ דירה של ניצול שואה, חינוך לילדים ועוד.

העמותה מאפשרת לשכבות האוכלוסייה החלשות לחיות חיים שוויוניים משמעותיים ואיכותיים לאורך כל חייהם, תוך יישום ערך הערבות החברתית ההדדית. היא פועלת באמצעות מערך מתנדבים "המלאכים של שניר" הפרוסים בכל רחבי הארץ.

אתר עמותת שניר
להצטרפות להתנדבות בעמותה

מנכ"ל פתחון לב אלי כהן(צילום: פתחון לב)

"חייבים מתנדבים שיעזרו למבקשי סיוע"

נוכח הירידה החדה במתנדבים המגיעים לעמותות הסיוע בימי הסגר, פרסם אלי כהן, מנכ"ל ארגון "פתחון לב" הפועל לשבירת מעגל העוני בישראל, סרטון חירום אשר מבקש מהציבור להגיע ולעזור - למען מבקשי הסיוע.

על כך, אמר כהן: "זוהי קריאה לצו 8. אנחנו לקראת סוף הסגר והקורונה - ודווקא עכשיו זו התקופה שהכי חשוב לעזור למבקשי הסיוע שלנו. הקורונה העלתה בכמות מטורפת את פניות הנזקקים ואנחנו צריכים המון מתנדבים, שיעזרו לנו להגיע לכל בית של כל מבקש סיוע. אנחנו עומדים בתו הסגול, שומרים על ריחוק חברתי וחשוב לנו לציין - ההתנדבות היא פעילות חיונית בהגדרת הממשלה. בואו אלינו לפתחון לב".

  • עמותות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully