וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק המזרחי הוא הזול ובנק לאומי הוא היקר ביותר בגביית עמלות

ליאור כגן

27.1.2003 / 11:45

מבדיקת בנק ישראל עולה כי הפער בין הבנק הזול ביותר ליקר ביותר הוא 2.8%; מדד עמלות המזרחי הוזל באופן המשמעותי ביותר מתחילת 1999 ושל דיסקונט התייקר באופן החד ביותר


בנק המזרחי הוא הבנק הזול ביותר במתן השירותים הבנקאיים השכיחים במחצית השנייה של שנת 2002, ובנק לאומי הוא הבנק היקר ביותר במתן שירותים אלו - כך עולה מהתפתחות מדד העמלות בחמשת הבנקים הגדולים, אותו מפרסם בנק ישראל באופן קבוע. הפער בין הבנק הזול ביותר ליקר ביותר הוא 2.8%.

מדד העמלות הממוצע של חמשת הבנקים הגדולים היה גבוה במחצית השנייה של שנת 2002 ב-1% בהשוואה למחצית הראשונה של שנת 2002. הדבר נובע, בעיקר, מהעלאת תעריפי העמלות בתחילת המחצית השנייה של השנה. עם זאת, בפיקוח על הבנקים בבנק ישראל מציינים כי רמתם של תעריפי העמלות היתה נמוכה במחצית השניה של שנת 2002 ב-0.8% ריאלית, ביחס למחצית השנייה של שנת 2001.

השחיקה הריאלית נובעת בעיקר מעליית מדד המחירים לצרכן במהלך השנה האחרונה מעבר לעליית תעריפי העמלות. בעקבות השחיקה שחלה במחצית הראשונה העלו הבנקים את תעריפי העמלות, במהלך חודש יולי ובתחילת חודש אוגוסט 2002, אך שיעור העלייה היה נמוך מעליית המחירים.

מדד העמלות של בנק המזרחי ירד ב-1.3% ריאלית מאז המחצית הראשונה של 1999 ועד המחצית השנייה של 2002, הירידה הגבוהה מבין חמשת הבנקים הגדולים בתקופה זו. מדד העמלות של בנק דיסקונט עלה ב-3.9% באותה תקופה - העלייה הריאלית הגבוהה מבין חמשת הבנקים הגדולים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully