וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אספן נדל"ן תבצע רכישה עצמית בהיקף של עד 6 מיליון שקל

אלי דניאל

27.1.2003 / 15:54

לפני כשלושה שבועות הודיעה גם מבני תעשייה על כוונתה לבצע רכישה עצמית של מניות בהיקף של עד 50 מיליון שקל, ומאז היא רכשה מניות בכ-3.3 מיליון שקל


החברות הנמצאות בשליטתו של איש העסקים אליעזר פישמן, מנצלות את רמות המחירים הנמוכות בהן מצויה הבורסה המקומית, לצורך רכישה עצמית של מניותיהן. כך, אם לפני כשלושה שבועות היתה זו מבני תעשייה אשר הודיעה על כוונתה להשקיע עד 50 מיליון שקל ברכישה עצמית של מניות, היום זהו תורה של אספן נדל"ן , שהודיעה כי הדירקטוריון שלה הסמיך את הנהלתה לרכוש מעת לעת מניות שלה בהיקף כספי של עד 6 מיליון שקל.

מחירה הנוכחי של מניית אספן נדל"ן עומד כיום בשוק על 3.9 שקלים, כך שבמידה והחברה תצליח לרכוש את מניותיה לפי רמות מחירים דומות לאלו הקיימות כעת בשוק, היא תצליח לאסוף כ-5.8% מהון המניות שלה. חשוב לציין כי מאז תחילת שנת 2002 נסחרת מניית החברה במחיר של 3.9 שקלים, והסחירות הקיימת בה היא אפסית, לאור שיעור ההחזקה הגבוה של בעלת השליטה בחברה - אספן בנייה - אשר בידיה כ-82% מהון המניות של החברה (מבחינה אפקטיווית מדובר בשיעור החזקה של כ-84.7%).

מכאן, שקשה לנבא האם תצליח אספן נדל"ן לרכוש מניות של עצמה ברמות המחירים הנוכחיות. שווי השוק של אספן נדל"ן עומד כעת על כ-103.3 מיליון שקל, בעוד שההון העצמי של החברה הסתכם בתום הרבעון השלישי של 2002 בכ-132.3 מיליון שקל.

אספן נדל"ן העוסקת בייזום והקמת מבני תעשייה, סיימה את הרבעון השלישי של שנת 2002 עם הכנסות של 7.8 מיליון שקל ורווח נקי של 145 אלף שקל.

על רקע הודעתה של אספן נדל"ן, ניתן לציין כי בשלושת השבועות שחלפו מאז הודיעה מבני תעשייה על כוונתה לבצע Buy Back, היא הספיקה להשקיע כ-3.3 מיליון שקל ברכישה של כ-1.1 מיליון מניות המהוות כ-0.4% מהון מניותיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully