בית המשפט אסר על טלגרם לאפשר הפצת תכנים המפרים זכויות יוצרים

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד פסק כי טלגרם תחויב למנוע מקבוצות באפליקציה להפיץ תכנים המפרים זכויות יוצרים. התביעה, אשר הוגשה על ידי ארגון זיר"ה, ביקשה לאסור על פעילות מספר קבוצות

08/02/2021
לוגו אפליקציית טלגרם. ShutterStock
נגמרה החגיגה בטלגרם(צילום: ShutterStock)

מכה לאפליקציית המסרים טלגרם; בית המשפט המחוזי מרכז - לוד קבע בסוף השבוע (ה') כי טלגרם תחויב למנוע מקבוצות באפליקציה להפיץ תכנים המפרים זכויות יוצרים. התביעה, אשר הוגשה על ידי ארגון זיר"ה - זכויות יוצרים ברשת האינטרנט, באמצעות עו"ד ערן פרזנטי ולירז זלמנסון ממשרד מ. פירון ושות' ביקשה לאסור על אפליקציית טלגרם לאפשר את פעילות קבוצות הטלגרם אשר במסגרתן מבוצעות הפרות של יצירות מקוריות המוגנות בישראל לפי הדין הישראלי. קבוצות הטלגרם המפרות הן "נתי מדיה", "דב סרטים וסדרות", "גוזלן", "סדרות" ו-"SDAROT".

טלגרם מצידם השיבו כי ירצו לקבל לידיהם רשימה של סרטים המפרים את חוקי זכויות היוצרים ולהורידם מהפלטפורמה, אך הם לא מוכנים לחסום קבוצות באפליקציה ולפעול נגד ההפרה בקבוצות אלו. במסגרת זאת, טלגרם אכן פעלה להוריד סרטים רבים אשר מוגנים לפי החוק אך לא באופן מיידי ולא באופן שהניח את דעתם של התובעים הנוספים האחראים ליצירות.

בפסק דינו של השופט רמי אמיר ניתן צו האוסר על טלגרם או מי מטעמה או בהנחייתה, בין במישרין ובין בעקיפין, להעמיד לרשות הציבור או לאפשר העמדה לרשות הציבור במסגרת קבוצות הטלגרם המפרות, יצירות מפרות של יצירות מקוריות בנות הגנה השייכות לתובעות. עוד פסק השופט כי טלגרם תשלם לתובעות פיצויים בסך 100 אלף שקל ועוד 60 אלף שקל הוצאות משפט וכי "התובעות יהיו רשאיות לנקוט בכל תביעה חדשה נגד מי מהנתבעות ככל שיגיעו לידיעתם של התובעות קבוצות מפרות נוספות במסגרת טלגרם".

עו"ד ערן פרזנטי, שותף וראש מחלקת קניין רוחני במשרד מ.פירון ושות' מסר: "אנו מברכים על הצו אשר יסייע למיגור הצפייה הפיראטית ולהפרת זכויות היוצרים הסיטונית המתקיימת ברשת טלגרם באין מפריע. בימים אלה אנו פועלים מול טלגרם במטרה להביא ליישום הצו ולא נהסס לשוב ולפעול מול כל פלטפורמה, בכל הערכאות ובכל האמצעים כדי למגר תופעות דומות. זכויותיהם ופרנסתם של מפיקים ויוצרים בישראל אינם הפקר".

  • טלגרם

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully