חברה קבלנית ניסתה לחמוק מתיקון ליקויי בנייה - ושילמה ביוקר

בני זוג שילמו 4 מיליון שקל על דירה ברמת השרון, ונאלצו לרדוף אחרי החברה הקבלנית במשך שלוש שנים. רק לאחר שהחלו בהליכים משפטיים הגיעו הצדדים להסכמה על הפיצוי

  • דירות
אפילו כשמשלמים 4 מיליון שקל, קשה להיות בטוחים שקיבלתם מוצר מוגמר (לפרויקט בתמונה אין קשר לכתבה) (צילום: ראובן קסטרו)

בני זוג, שרכשו דירה בפרויקט הבוטיק היוקרתי ביאליק 37 ברמת השרון ושילמו תמורתה יותר מ-4 מיליון שקלים, חוו על בשרם את המימרה "לא כל הנוצץ זהב", שכן בדירת חלומותיהם התגלו ליקויי בנייה רבים.

לטענת בני הזוג, הם פנו שוב ושוב אל החברה הקבלנית שהקימה את הבניין, כדי שזו תפעל לתיקון הליקויים בדירתם, אך פניות אלה נענו, לעדותם, בסחבת וללא מענה אמיתי. על כן פנו בני הזוג אל עו"ד גיל אדר המתמחה בדיני מקרקעין, אשר הגיש בשמם תביעה נגד החברה.

בחוות דעת מומחה שצורפה לכתב התביעה, פורטו ליקויי בנייה רבים, ובהם נזקי רטיבות, גימור מרושל ופגום של הקרמיקה, הצבע והתריסים, צינור מים משותף שעובר בחדר השינה וגורם לרעשים רמים, היקוות מים בשל ניקוז לקוי, ועוד.

בתביעה נטען עוד, כי במשך כשלוש שנים וחצי פנו בני הזוג, פעם אחר פעם, לחברה הקבלנית, אולם, בניגוד למתחייב על פי חוק המכר, החברה פטרה אותם בתירוצים שונים ומשונים ולא פעלה לתיקון הליקויים. עוד נטען, כי השנים שנקפו ללא תיקון המפגעים, גרמו להחמרת הנזקים בדירה, ובודק, שהוזמן פעם נוספת כדי לערוך חוות דעת מעודכנת, העריך את עלות התיקונים בכ-80 אלף שקלים.

עוד בוואלה!

4 טיפים שיעזרו לכם להתנהל בחוכמה בחודשים של הוצאות גבוהות

לכתבה המלאה
עו"ד גיל אדר (צילום: נורית יהלומי)

"התובעים פעלו בתום לב ועשו כל מאמץ לתת לנתבעת עוד ועוד אפשרויות לביצוע תיקון הליקויים על פי חובתה החוקית והחוזית, אלא שהנתבעת בחרה להתעלם ולהמתין שהתובעים ירפו ידיים, וזאת בדרך של דחייה והתעלמות בחוסר תום לב ובלי רחם על התובעים, אשר השקיעו את מיטב כספם בדירה", טוען עו"ד אדר בכתב התביעה.

רק לאחר הגשת התביעה, ניאות סוף-סוף גורם בכיר בחברה להשיב לעו"ד אדר. אותו גורם התנצל בפניו על כך שמכתב התראה שנשלח אליו בטרם הגשת התביעה, לא זכה למענה, והציע שהחברה תתקן את כל הליקויים מבלי להידרש לבית המשפט. אך היה זה מעט מדי ומאוחר מדי.

לדברי עו"ד אדר, מכיוון שהתביעה כבר הוגשה, ובני הזוג נדרשו לשלם לו שכר טרחה, ניתן יהיה לסיים את ההליך המשפטי, רק אם החברה תבצע, בתוך 60 ימים, תיקון מהיר ויסודי של כל הליקויים בעלות של כ-80 אלף שקלים, ובנוסף, תישא בתשלום ההוצאות המשפטיות של התובעים. למרות המחיר הגבוה, יותר מ-100 אלף שקלים בסך הכול, נענתה החברה להצעה בחיוב, ובין הצדדים נחתם הסכם פשרה, שקיבל לאחרונה תוקף של פסק דין בבית משפט השלום בתל אביב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully