"לפרסם על אריזות האוכמניות המיובאות לישראל אזהרה בולטת"

בעקבות דרישת משרד החקלאות שאוכמניות מיובאות יעברו אידוי במתיל ברומיד, חומר האסור לשימוש בישראל, יו"ר אגרקסקו-כרמל בפניה לשרי הבריאות והחקלאות: "לפרסם שהן אוידו במתיל ברומיד"

  • אגרקסקו
וואלה! עסקים

בשבועות האחרונים הפכו האוכמניות לפופולריות מאוד ויותר ויותר ישראלים רוכשים את הפרי הנחשב לבעל סגולות בריאותיות רבות. אולם, מסתבר שהאוכמניות המיובאות לישראל מדרום אמריקה עוברות אידוי במתיל ברומיד, חומר האסור לשימוש בישראל. זאת בעקבות דרישת משרד החקלאות מהיבואנים ומתוך מטרה למנוע כניסת מזיקים לישראל.

בפניה דחופה לשרי החקלאות והבריאות מבקש שלומי פוגל, יו"ר אגרקסקו-כרמל, המגדלת אוכמניות ברמת הגולן, כי על האריזות של האוכמניות המיובאות יצויין בצורה ברורה כי האוכמניות עברו אידוי במתיל ברומיד. זאת על מנת שהצרכן הישראלי יהיה מודע לכך ויוכל להבדיל בין תוצרת ישראלית שלא עברה טיפול שכזה, לבין התוצרת המיובאת.

עוד בוואלה! NEWS

מצאנו את דירת היוקרה שחיפשתם. ואפילו יש מלא חברים מסביב

לכתבה המלאה
שיח אוכמניות (צילום: יחצ)

"אגרקסקו הקימה ברמת הגולן חווה לגידול אוכמניות בתוך חממות ובמצע מנותק בשימוש בטכנולוגיות חדשות. השנה נייצר כ- 100 טון אוכמניות והתוכנית שלנו היא לפתח את הגידול להיקף של כ- 1,300 דונם ברמת הגולן עם כושר ייצור של 3,600 טון בשנה. במסגרת התחרות בישראל משרד החקלאות מתיר ליבואנים לייבא מדרום אמריקה אוכמניות. אנו בעד תחרות ולכן אנו משקיעים בטכנולוגיה ורובוטיקה לייעל את הייצור שלנו ולהתחרות בשווקי העולם. אולם בבדיקתנו את הנושא גילינו להפתעתנו הרבה כי כתנאי לקבלת הרשיון לייבא אוכמניות לישראל קיימת דרישה שהיבוא יגיע לאחר שהפרי עבר אידוי במתיל ברומיד, שכידוע לכם הוא חומר שאסור לשימוש בישראל.

בקשתי מכבוד השרים היא לדרוש שעל האריזה מייבוא יופיע שאוכמניות אלו עברו אידוי במתיל ברומיד, כך שהצרכן הישראלי יוכל לקרוא בצורה ברורה ולהבדיל בין אוכמניות אלה לתוצרת הישראלית שלא טופלה בכימיקלים המזיקים לבריאות המשתמש.

באם מתירים שיווק של פרי שטופל באמצעות חומר אסור בישראל, האזהרה "אוכמניות אילו אוידו במתיל ברומיד" צריכה להיות על האריזה בגודל פונט ברור במקום מרכזי".

בנוסף, פוגל טוען כי יש לבחון האם נכון להפלות בין החקלאים הישראלים להם אסור להשתמש במתיל ברומיד לבין תוצרת של חקלאים ממדינות אחרות המיובאת לישראל, המחויבים להשתמש באיוד של מתיל ברומיד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully