אושרו פיטורי מנכ"ל החברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין

בית הדין לעבודה דחה את בקשתו של עו"ד פרי כהן למנוע את פיטוריו מדירקטוריון החברה: "בסופו של יום עליו 'להתיישר' עם הנחיות הדירקטוריון, אף אם הדברים אינם לרוחו"

28/02/2021

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבע היום כי מנכ"ל החברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין, עו"ד פרי כהן, יפוטר מתפקידו על ידי דירקטוריון החברה. בכך, נדחתה בקשתו של פרי למתן צו מניעה נגד פיטוריו.

פרי כהן הגיש בקשה להוצאת צו מניעה זמני נגד פיטוריו לאחר שיו"ר החברה, עו"ד ליאור שפירא, הורה על פיטוריו. בבקשה ציין כהן כי היו"ר מתנכל לו על בסיס אישי, וכי פיטוריו נובעין משיקולים פוליטים. לדבריו, היו"ר מבקש לפטר אותו כדי למכור את פעילות החברה הכלכלית ולהביא בכך לחיסולה

החברה הכלכלית טענה בתגובתה, באמצעות עו"ד גדעון רובין ממשרד רובין שמואלביץ, המתמחה בדיני עבודה, כי המנכ"ל דרדר את מצבה הפיננסי של החברה, התנהל בצורה לא ראויה שגרמה לתביעות רבות נגדה מצד עובדים. לדבריה, כהן אשם בכך שהחברה איבדה את מיזם "המתמחה" שהיווה הכנה לבחינות ההסמכה, וכן שחתם על הסכמים פיקטיביים עם ספקים, שמעולם לא נתנו לחברה שירות.

עוד בוואלה!

מי צריכה טובות? המוצרים המיוחדים של הדיוטי במרחק נגיעה

בשיתוף ג'יימס ריצ'רדסון
עו"ד פרי כהן (מימין) בימים יפים יותר עם ראשי לשכת עורכי הדין(צילום: שגיא ארם)

בית הדין קיבל את טענות החברה וקבעה כי המנכ"ל חתם על חוזים המעלים תמיהות, ללא אישור הדירקטוריון, אשר העניקו לעובדים שכר גבוה יותר. בין היתר, חתם כהן על חוזים על שני ספקים שהבטיחו להם 25,000 שקל ו-45,000 שקל בחודש, בעוד הדירקטוריון אישר תשלום של 15,000 שקל בלבד.

בית הדין דחה את טענות המנכ"ל כי מדובר בהתנכלות אישית של יו"ר הדירקטוריון וקבע: "נראה כי המבקש תופס את תפקידו באופן שגוי, שכן כמנכ"ל באפשרותו אומנם להביע דעתו בכל הנוגע לניהול החברה אולם בסופו של יום עליו 'להתיישר' עם הנחיות הדירקטוריון, אף אם הדברים אינם לרוחו".

בית הדין הוסיף, כי אכן קיים משבר אמון חריף בין המנכ"ל לבין הדירקטורים ובמצב כזה אין לאכוף על החברה להמשיך ולהעסיק אותו, במיוחד כאשר מדובר בעובד בכיר, וכן לנוכח פרק הזמן הקצר בו הוא משמש כמנכ"ל - שנתיים בלבד.

המנכ"ל חויב בתשלום הוצאות בסך 12,000 שקל.

  • לשכת עורכי הדין

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully