וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נחתם ההסכם: יועלה השכר לעובדי השמירה והאבטחה

וואלה! כסף

עודכן לאחרונה: 21.3.2021 / 15:24

בשורה לעשרות אלפי עובדים: ההסתדרות חתמה על הסכם קיבוצי ענפי להעלאת שכרם של עובדי השמירה והאבטחה.לפי ההסכם יקבלו כל העובדים בענף שכר שינוע בין 10% לפחות מעל שכר המינימום וכן יוטבו תנאיהם בשורה של סעיפים נוספים. יו"ר ההסתדרות: "הסכם חשוב לכל העוסקים בענף"

בשורה לעשרות אלפי עובדי ביטחון ומאבטחים לקראת חג הפסח: איגוד עובדי האבטחה, הניקיון והטיפול הסיעודי בהסתדרות חתם היום (א') עם הארגון הארצי של מפעלי השמירה והאבטחה בישראל על הסכם קיבוצי ענפי, שיביא להעלאת שכר משמעותית לעובדים.

לפי ההסכם, כלל המאבטחים ועובדי הביטחון יקבלו שכר שינוע בין 10% לפחות מעל שכר המינימום ועד 80% מעל שכר המינימום, לפי סוג ההכשרה שעבר כל עובד. בנוסף, השי בחגים יועלה ויעמוד על 250 שקל לכל עובד. כמו כן, העובדים ייהנו מקרן מיוחדת לרווחה ותרבות.

מעמד חתימת הסכם עבודה בענף האבטחה. דוברות ההסתדרות,
מעמד חתימת הסכם העבודה בענף האבטחה/דוברות ההסתדרות

מנוחה שבועית

עוד נקבע בהסכם כי המנוחה השבועית לעובד תהיה בין יום שישי ב-16:00 ליום ראשון ב-4:00 בבוקר. עובדים שיעבדו בשעות הללו יהיו זכאים לגמול עבודה במנוחה שבועית.

ההסכם יחול על כל המעסיקים בענף השמירה והאבטחה החברים בארגון חברות השמירה בישראל, או שיצטרפו כחברים לארגון במהלך תוקפו של ההסכם.

במו"מ ובגיבוש ההסכם הקיבוצי החשוב היו שותפים יו"ר איגוד עובדי האבטחה, הניקיון והטיפול הסיעודי בהסתדרות יוסי ברבי, מנהל חטיבה באיגוד עו"ד חגי הראל, יו"ר הלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי עו"ד חנה שניצר-רהב, עורכי הדין מהלשכה אורן שרם והילה גבר, וכן סמנכ"ל כלכלה בהסתדרות אדם בלומנברג. עוד השתתפו במו"מ מנכ"ל הארגון הארצי של חברות השמירה והניקיון פיני שיף, יו"ר הארגון דוד לוי, והיועץ המשפטי של הארגון עו"ד דוד בכור. כן פעל לגיבוש ההסכם מנכ"ל חברת צוות 3 ניר גלבוע.

יו"ר ההסתדרות הנכנס,  ארנון בר דוד. אורן כהן, דוברות ההסתדרות, אתר רשמי
יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד/אתר רשמי, אורן כהן, דוברות ההסתדרות

"הסכם מצוין שכולל בשורה"

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "רגע לפני חג הפסח, אני שמח לבשר על חתימת הסכם קיבוצי חשוב והיסטורי בענף השמירה והאבטחה שישפר את הרווחה הכלכלית והתעסוקתית של עשרות אלפי עובדים, במיוחד בתקופה המאתגרת שבה נמצא המשק. ההסכם המצוין, שכולל בשורה כמו קרן הרווחה, יביא להגדלת הענף וימשוך אליו עובדים. ההסתדרות כבית של העובדים בישראל פעלה ותמשיך לפעול לחיזוק עובדי ענף השמירה והאבטחה, בדרך להזנקת הכלכלה ויציאה ממשבר הקורונה".

יו"ר איגוד עובדי האבטחה, הניקיון והטיפול הסיעודי, יוסי ברבי: "לאחר מו"מ מורכב חתמנו היום על הסכם ענפי לעובדי השמירה והאבטחה, שישפר משמעותית את תנאי שכרם ומביא בשורה של ממש. ההסכם יוצר מעטפת של שכר הולם, רווחה ותרבות לכלל העובדים ומעמיד אותם בקדמת הבמה. אני רוצה להודות לכל השותפים במו"מ, ובמיוחד ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על הרוח הגבית ועל היוזמה להקמת קרן רווחה ותרבות לכלל עובדי השמירה והאבטחה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully