גאווה ישראלית: לוויינים כחול לבן משוגרים כחלק ממשימה בינלאומית

טכנולוגיה של הסטארטאפ Ramon.Space, על שם אילן רמון ז"ל, תוביל 3 לוויינים ישראלים למשימות חקר ואיתור בחלל, כחלק משיגור של 38 לוויינים מ-18 מדינות ביניהן ישראל, דרום קוריאה יפן, ערב הסעודית, קנדה וגרמניה

וואלה! כסף
22/03/2021

38 לוויינים של 18 מדינות מרחבי העולם משוגרים היום מרוסיה וביניהם 3 לוויינים ישראלים בטיסת מבנה אוטונומית, בלוויינים רכיבים וטכנולוגיות ישראליות שפותחו על ידי הסטארטאפ Ramon.Space. הלוויינים שייקראו אדליס-סמסון (ADELIS-SAMSON) נבנו במכון הטכנולוגי הטכניון ומכילים מחשבים מעבדי ליאון של רמון ספייס.

מדובר במבנה של שלושה לוויינים, שטסים יחד כדי לבצע משימת איתור. הפרויקט מנוהל על ידי מכון אשר לחקר החלל ומתאפשר במימון קרן אדליס וסוכנות החלל הישראלית, בשיתוף חברות ישראליות נוספות.

פרויקט אדליס-סמסון פותח בשנים האחרונות על ידי צוות חוקרים בראשות פרופ' פיני גורפיל, ראש מכון אשר לחקר החלל וחבר סגל בפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון, בתמיכת קרן אדליס וסוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה. הלוויינים ישמשו לקליטת אותות מכדור הארץ ולחישוב מיקום מקור השידור למטרות חילוץ והצלה, איתור וזיהוי, חישה מרחוק וניטור סביבתי. התוכנה והאלגוריתמים שינהלו את הטיסה פותחו במעבדה למערכות חלל מבוזרות בטכניון.

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הברכיים - בלי לצאת מהבית

מוגש מטעם אפוסתרפיה
עובדי הסטרט-אפ "רמון ספייס", טכנולוגיות מיחשוב-על לחלל(צילום: יח"צ)

"היסטוריה של מדינת ישראל"

אבי שבתאי, מנכ"ל חברת Ramon.Space: "במסע שלך כאיש טכנולוגיה ומנכ"ל יש הרבה רגעים מרגשים, ויש רגעי שיא שהופכים ממש להיסטוריה של מדינת ישראל, זו ההרגשה של העובדים ב-Ramon.Space. זה לא מובן מאליו שהטכנולוגיה שהעובדים עמלו עליה תוביל שלושה לוויינים ישראלים לחלל. יש כאן שליחות גדולה להיות חלק מפרויקט החלל הישראלי ולפתח טכנולוגיות חדשות בעולמות הללו. אנחנו מברכים את הטכניון על ההישג המרשים שלהם וגאים לקחת חלק בהובלה של ישראל לחלל.

רמון ספייס (Ramon.Space), שנקראת על שם אילן רמון ז"ל, היא חברת סטארטאפ ישראלית שפועלת בתחום המרתק של טכנולוגיות מחשוב על לחלל (Super Computing). החברה מפתחת מחשוב על עבור לווינים חכמים וכן עבור משימות חלל. המחשוב שמפתחת החברה עמיד בפני תנאים קיצוניים וקשים השוררים מעבר לאטמוספירה של כדור הארץ, החל מתהליך השיגור ועד לתנאים הקיצוניים השוררים במרחבי גלקסיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully