FOX: מחזור 3 מיליארד שקל, רווח תפעולי 400 מיליון שקל

פוקס מסכמת שנת קורונה עם ירידה קלה בהכנסות, אך עלייה נאה ברווח התפעולי. הבעלים, הראל ויזל: "במבט קדימה לשנת 2021, קבוצת פוקס ערוכה באופן מיטבי להמשך צמיחה ונהנית מאיתנות פיננסית שתאפשר לה להמשיך ולמנף את מנועי הצמיחה שלה"

וואלה! כסף

פוקס מפרסמת דוחות שנתיים 2020 ומצהירה כי היא ממשיכה באסטרטגיית החדירה לשווקי אירופה וקנדה, לצד התעצמות פעילות האון ליין ואיתור ופיתוח פעילויות חדשות.

הכנסות הקבוצה בשנת 2020 (מתוך הדיווח המגזרי על בסיס 100% מהפעילות ולפני התאמות) הסתכמו בכ-3,030.4 מיליון שקל, קיטון של כ-7.4% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.
נתוני מכירות חנויות זהות (בתקופות בהן החנויות היו פתוחות באופן מלא) בנטרול תקופות הסגר עלו בשנת 2020 במגזר אופנה ואופנת הבית בכ- 14.4%, מגזר האווירה והטיפוח בכ- 22.4% ובמגזר הספורט עליה של כ- 25.5%.

הרווח הגולמי בשנת 2020 הסתכם בכ-1,565.9 מיליון שקל, המהווה כ-56.0% מהמכירות בהשוואה לרווח גולמי בסך של כ-1,570.3 מיליון שקל, המהווה כ-56.8% מהמכירות בתקופה המקבילה אשתקד, ירידה של כ-4.4 מיליון שקל.

הרווח התפעולי בשנת 2020 הסתכם בכ-409.2 מיליון שקל ומהווה כ-14.6% מהמכירות בהשוואה לרווח תפעולי בסך של כ- 349.5 מיליון שקל אשתקד, שהיווה 12.6% מהמכירות. הרווח התפעולי בנטרול שערוך הסתכם בכ- 281.2 מיליון שקל בהשוואה לרווח תפעולי בנטרול שערוך אשתקד בסך של 256.5 מיליון ש"ח עליה של כ-24.7 מיליון שקל גידול של כ-9.6%.

עוד בוואלה!

כשעומר מילר וד"ר שקשוקה נפגשו להכין צ'יפס

לכתבה המלאה
הראל ויזל, FOX. עלייה ברווחיות בתום שנה מורכבת (צילום: דימה טליאנסקי)

הבעת אמון מ"פועלים שוקי הון"

מפוקס נמסר בתגובה לדוח:

לקראת סוף הרבעון הרביעי (החל מה-27.12.2020) מדינת ישראל נכנסה לסגר שלישי. בתקופה זו המשיכה הקבוצה בהפעלת אתרי האון ליין (אתר טרמינל X, אתר פוקס הום, אתר שילב אתר סאקס ואתר ללין), פעילות שגדלה משמעותית בתקופת הסגר.

באוקטובר, 2020 התקשרה ריטיילורס בהסכמים עם פוט לוקר אירופה בקשר עם הקמת חברה משותפת (שמוחזקת 51% על ידי פוט לוקר ו-49% על ידי ריטיילורס) לפיתוח והפעלת חנויות ופעילות אונליין תחת המותג Foot Locker באמצעות החברה המשותפת במספר מדינות באירופה. החברה רואה בהרחבת פעילות הספורט בארץ ובעולם מנוע צמיחה משמעותי של הקבוצה בשנים הבאות.

החל מהרבעון הרביעי של שנת 2020 רכשה החברה מחברה בשליטת מר אלעד רונן מניות המהוות 20% מהון המניות של שילב בתמורה לסך של כולל של כ-30 מיליון ש"ח כך שלאחר הרכישה מחזיקה בשילב ב- 70%. במקביל רכשה פועלים שוקי הון זרוע ההשקעות של בנק הפועלים, מרונן 20% מניות שילב וכן זכות להחזיק 20% ממניות בחברת ג'מבו אשר תוקם בעתיד, וזאת בתמורה לסך כולל של כ-40 מיליון שקל.

החל מהרבעון הרביעי של 2020 מאחדת החברה את תוצאות חברת ללין בעקבות עסקה שבמסגרתה רכשה החברה מחברות בבעלותן של רויטל לוי ומירב כהן 5% ממניות ללין.

בעקבות הרכישה עלתה החברה לשליטה ורשמה רווח משערוך ללין בסך כ 128.0 מיליון שקל. במקביל באותה עסקה רכשה פועלים שוקי הון מהמוכרות 20% ממניות ללין. לפועלים שוקי הון זו עסקה שניה בקבוצה לאחר העסקה בשילב ובג'מבו. החברה רואה בכך הבעת אמון בעסקי הקבוצה.

"גמישות עסקית ויכולות ניהוליות"

הראל ויזל: "שנת 2020 הוכיחה את הגמישות העסקית והיכולות הניהוליות של קבוצת פוקס בתקופה מאתגרת נוכח השלכות מגפת הקורונה. התוצאות שאנו מציגים היום, חרף העובדה שהיינו סגורים מעל ל-130 ימים, מתבססות על היערכות אסטרטגית ותפעולית נכונה במהלך השנים, מיקוד עסקי גבוה וביצוע התאמות מתחייבות והתייעלות.

אסטרטגית הצמיחה של פוקס מתמקדת בשלושה נדבכים מרכזיים: שימור ופיתוח הפעילות בארץ, עם דגש על ליבת האופנה והבית ומוצרי הצריכה הבסיסיים לכל משפחה, פיתוח עסקי הקבוצה בחו"ל לרבות באמצעות פעילות הספורט של החברה הבת, ריטיילורס, והמשך בחינה ומימוש של הזדמנויות עסקיות חדשות בדגש על גיוון הפורטפוליו של הקבוצה וקידום חדשנות בעסקי הקבוצה.

במבט קדימה לשנת 2021, קבוצת פוקס ערוכה באופן מיטבי להמשך צמיחה ונהנית מאיתנות פיננסית שתאפשר לה להמשיך ולמנף את מנועי הצמיחה שלה, ביניהם פיתוח פעילות ריטיילורס באירופה ובקנדה עם פתיחתן המתוכננת של חנויות נוספות של נייקי ושל פוט-לוקר, וכן פעילות האון ליין טרמינל X אשר צברה תאוצה בשנת 2020 וצפויה להמשיך ולצמוח בשנים הקרובות, בין היתר, בזכות מגוון מאוד משמעותי של מעל-80 מותגים בינלאומיים שונים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully