לאון פארם, רשת בתי המרקחת לקנאביס רפואי, מגיעה לבורסה בתל אביב

לאון פארם התקשרה במזכר עקרונות מחייב למיזוג פעילותה לתוך הפלטפורמה הציבורית של וונטייז. הרשת שנחשבת למובילה בתרבות צריכת הקנאביס המקצועית בישראל מונה כעת 10 סניפים (4 מתוכם פעילים ברחבי הארץ ו-6 בתהליכי הקמה)

  • קנאביס רפואי
וואלה! עסקים
עקיבא טישלר, מנכ"ל לאון פארם (צילום: יחצ)

לאון פארם, המפעילה רשת של בתי מרקחת המתמחה במוצרי קנאביס רפואי בפריסה ארצית, תתמזג לתוך השלד הבורסאי וונטייז פי אל סי. בעלי המניות של לאון פארם יחזיקו ב-60% מהון המניות (בדילול מלא) של החברה במועד השלמת המיזוג בכפוף לעמידה באבני הדרך. לבעלי המניות של לאון פארם תהיה האפשרות להחזיק עד ל-77.5% מהון המניות (בדילול מלא) של החברה במועד השלמת המיזוג. כך, תהפוך לאון פארם לרשת ריטייל הקנאביס הראשונה הנסחרת בבורסה בתל אביב.

לאון פארם החלה את דרכה בעולם הקנאביס כבית המרקחת הפרטי הראשון בישראל שקיבל רשיון לממכר קנאביס בתחילת 2019 בבית מרקחת בפתח תקווה. כיום נחשב בית המרקחת בפתח תקווה לגדול בישראל המשרת מעל 3,000 מטופלי קנאביס בחודש. מנכ"ל החברה הוא עקיבא טישלר, בעל ניסיון רב בעולם הקמעונאות ובמגוון תפקידים בכירים, ביניהם: סמנכ"ל הפעילות הגלובלית של רשת SABON, סמנכ"ל גלובל בקרולינה למקה וסמנכ"ל מכירות ב-iDigital.

בשנה האחרונה החלה לאון פארם במהלכים להרחבת הרשת והפיכתה לרשת כלל ארצית וכעת היא נחשבת לרשת המובילה את תרבות צריכת הקנאביס המקצועית בישראל, המחזיקה בידע ומשווקת מוצרים איכותיים ומתמחה בהתאמתם האישית למטופל בדגש על רמת שירות גבוהה. החברה מחזיקה, ישירות או באמצעות שיתופי פעולה, בבתי מרקחת במעלות, נשר, חיפה, נתניה, הרצליה, ארבעה בתי מרקחת בתל אביב ובית המרקחת הראשון בפתח תקווה. על פי תחזיות הרשת, היא צפויה לפתוח 3 בתי מרקחת נוספים עד לסוף שנת 2021, ו-10 נוספים עד לסוף שנת 2022 ולשרת כ-20% ממטופלי הקנאביס בישראל.

עקיבא טישלר מנכ"ל לאון פארם אמר היום: "שמנו כמטרה לתת לכל מטופלי הקנאביס בישראל את רמת השירות והמקצועיות הגבוהה ביותר, ובתוך כך, להציע להם מגוון מוצרים רחב; להתאים מקצועית את המוצר לצורכיהם היומיומיים ולהעניק להם את הזכות להרגיש טוב יותר. לאון פארם תמשיך להתרחב על מנת להביא את הידע, המקצועיות והערכיות של הרשת לכלל המטופלים ברחבי הארץ".

לאון פארם החלה לפעול בישראל בעקבות הרפורמה של משרד הבריאות שאפשרה למטופל לרכוש מוצרי קנאביס בכל בית מרקחת מורשה. לפי הדו"ח החודשי של היחידה לקנאביס רפואי (יק"ר) שפועלת תחת משרד הבריאות, ונכון לינואר האחרון, ניתנו עד כה 85,074 רישיונות למטופלים וזאת לעומת 80,306 נכון לנובמבר 2020 ו-63,303 בינואר אשתקד - גידול מהותי שמסביר את הצורך ברשתות בתי מרקחת ייעודים לשוק זה. שוק הקנאביס בישראל מוערך כיום ב-600-800 מ' ש"ח בשנה וצפוי לגדול ל-1.2-1.4 מיליארד ש"ח עד 2024. בנוסף החברה צופה כי הוצאת ה-CBD, הרכיב הלא פסיכוטי בצמח הקנאביס, מחוץ לפקודת הסמים האסורים והתרת שיווקו לכלל האוכלוסיה, צפוי להגדיל בצורה משמעותית את גודל השוק ואת היקף פעילות הרשת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully