עסקת ענק בין ישראל לחיל האוויר היווני

5.4 מיליארד שקל באוויר: נחתמה עסקת ענק בין אלביט מערכות למשרד ההגנה היווני: ישראל תקים ביוון מרכז אימוני טיסה בינלאומי שיופעל למשך 20 השנים הבאות על ידי אלביט. העסקה שנחתמה שלשום באתונה, היא הגדולה ביותר אי פעם בין שתי המדינות

עסקת ענק נחתמה בין ישראל ליוון: ישראל תקים מרכז בינלאומי לאימוני טיסה עבור חיל האוויר היווני וכן תתפעל אותו באמצעות חברת 'אלביט מערכות', למשך כ-20 שנה, בהיקף של כ-1.65 מיליארד דולר (כ-5.4 מיליארד ש"ח).

שר הביטחון, בני גנץ: "הסכם שיתוף הפעולה נשען על המצוינות של התעשייה הישראלית והיחסים האיתנים בין מערכות הביטחון של יוון וישראל לאורך שנים. אני מודה לשר ההגנה היווני, ניקולאוס פנגיוטופולוס, על קידום העסקה שעליה דנו במפגש הטרילאטרלי האחרון בקפריסין. אני בטוח ששידרוג היכולות והחיזוק לכלכלה הישראלית והיוונית - יעמיקו את השותפות בין שתי המדינות - ביטחונית, כלכלית ומדינית".

עוד בוואלה!

חג בריא כל כך? 8 טיפים שיבטיחו לילדים שלכם חופשת חנוכה מאוזנת יותר

לכתבה המלאה
תא"ל (מיל') יאיר קולס, ראש אגף הסיוע הביטחוני במשרד הביטחון, בעת החתימה על ההסכם באתונה (צילום: משרד ההגנה היווני)

ראש אגף הסיוע ליצוא הביטחוני 'סיבט' במשרד הביטחון, תא"ל (במיל') יאיר קולס, חתם על העסקה ביום ו' באתונה. מדובר בהסכם הרכש הביטחוני הגדול אי-פעם בין ישראל ויוון: משרד הביטחון הישראלי יקים באמצעות חברת 'אלביט מערכות' מרכז בינלאומי לאימוני טיסה עבור חיל האוויר היווני, במודל בית הספר לטיסה של חיל האוויר הישראלי.

במסגרת ההסכם 'אלביט מערכות' תספק מטוסי אימון חדשים מסוג M-346 ותתחזק את כלל מערך טייסת האימונים, המורכבת מעשרות מטוסי אימון מסוג M-346 ו- T-6 לתקופה של כ-20 שנה. בנוסף, 'אלביט מערכות' תספק אוויוניקת אימון מרובד חדשנית שתתוקן על מטוסי האימון, תספק סימולטורים מקושרים לטיסה, ומערך של תחנות אימון קרקעיות וכן מערכות שליטה ובקרה על מנת לאפשר ניהול אפקטיבי של פעילות אימון הטיסה.

העסקה בין המדינות נאמדת בכ-1.65 מיליארד דולר. בהמשך ייבחנו גם שיתופי פעולה בין בתי הספר לטיסה של ישראל ויוון.

"נפעל להצדיק את האמון"

ראש 'סיבט' במשרד הביטחון, תא"ל (במיל') יאיר קולס: "השותפות הבטחונית והתעשייתית בין משרד הביטחון הישראלי והמשרד לביטחון המולדת היווני מקבלת היום חיזוק נוסף, עם חתימת ההסכם הגדול אי פעם בין המדינות, בהובלת חברת אלביט מערכות. אנו מודים למשרד ההגנה היווני על האמון במשרד הביטחון ובתעשייה הישראלית. נפעל במקצועיות על מנת להצדיק את האמון ולחזק את שיתוף הפעולה בתחומים נוספים".

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות: "לכבוד הוא לנו לזכות בחוזה זה לספק יכולת חשובה זו לחיל האוויר היווני. הזכייה בחוזה זה מעידה על המיצוב המוביל שלנו בתחום פתרונות האימון לטייס, באספקת טכנולוגיות וידע מוכחים המשפרים את המוכנות המבצעית תוך הפחתת העלויות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully