הנגב הישראלי מסתער על תעשיית ההייטק העולמית

תוכנת מחשב שתמנע טביעות בחופי הים, שינוי חווית משחקי המחשב, כל אלה ועוד נבחרו למאיץ הסטרטאפים Magnet ויקבלו לראשונה השקעה כלכלית מהמדינה

  • הייטק
וואלה! עסקים
המיזם בנגב (צילום: יחצ)

הנה עוד דרך להראות שישראל אט אט חוזרת לשגרה - פיתוח וחיזוק ההיי-טק הישראלי. השבוע, הכריזו הרשות לפיתוח הנגב ועמותת Tech7 על פתיחת Magnet, מאיץ הסטרטאפים שמטרתו לזרז, לסייע ולחבר את חברות ההייטק הישראליות הנבחרות למוחות המובילים ביותר בארץ ומהעולם. "מתוך 60 חברות שהגישו מועמדות למאיץ נבחרו 5 שיתחילו כבר השבוע את תכנית המאיץ", אומר דניאל אינהורן, מנכ"ל Tech7 וממשיך "במסגרת המאיץ יחוברו החברות למשקיעי early-stage מובילים מהארץ והעולם, המורכבים מקרנות הון-סיכון ומשקיעים פרטיים שגויסו לפרויקט".

המאיץ, שמתאפשר תודות לתמיכה של קרן נס, הוא חלק ממיזם משותף שמובילות עמותת Tech7 והרשות לפיתוח הנגב ובמסגרתו יתקיימו תכניות ייחודיות שיחזקו את האקו-סיסטם הטכנולוגי בנגב. בין היתר תיפתח תכנית יזמות ליזמים צעירים, תכניות ליזמים פעילים, יתקיימו מיטאפים, כנסים מקצועיים ועוד. את התכניות יובילו מומחים מהשורה הראשונה בתחום בארץ, שיסייעו ליזמים מהנגב להיכנס לעולם הסטארטאפ-ים הישראלי.

בין הסטארטאפים שנבחרו למאיץ - חברת סייטביט, שפיתחה מערכת מתקדמת מבוססת בינה מלאכותית וטכנולוגיית עיבוד תמונה לטובת מניעת טביעות באתרי רחצה, ניהול ואיתור סיכונים בזמן אמת וחיזוי של מקרי קיצון המסכנים את המתרחצים, חברת יופי טכנולוג'יס (Yopi) שפיתחה מערכת פורצת דרך המשלבת סנסור מתקדם ואלגוריתם המשלב בינה מלאכותית לניטור בזמן אמת של מידע בריאותי, הרשת החברתית Flare, שפועלת בתחום הוידיאו-גיימינג ומגדילה חשיפה של סטרימרים באמצעות בינה מלאכותית, חברת אנג'יני, שמשבשת את שוק ה-ERP ע"י מהפכה בחוויית המשתמש וחברת סופר פולימר שמפתחת פולימר ייחודי 100% גבישי לתחומי מיקרו וננו אלקטרוניקה.

דניאל אינהורן, מנכ"ל עמותת Tech7: "הקמנו את מאגנט בשיתוף פעולה של המגזר הפרטי, הממשלתי והשלישי במטרה להמשיך ולחזק את הנגב כשחקן משמעותי בזירה הטכנולוגית הישראלית. זהו שיתוף פעולה יוצא דופן. בחרנו משקיעים משמעותיים שלא מביאים רק השקעה כספית, אלא ניסיון וידע בתחום וידעו לזהות את הסטארטאפים המבטיחים ביותר בנגב במטרה להוביל אותם את הצעד הראשון בדרך לסבבי גיוס משמעותיים יותר. האם ה-WIX הבא יכול להיות לצאת מהנגב? בעיניי התשובה ברורה".

משה מוריוסף, מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב: "זוהי הפעם הראשונה שמשרד ממשלתי משקיע בתכנית שכזו. הרציונל להקמת התכנית יחד עם Tech7 הוא בין היתר, העובדה כי היקף הגיוסים של סטארטאפים בנגב הוא עשרות מיליוני שקלים בשנה וזרימה מבורכת זו לתוך האזור מייצרת מקומות עבודה איכותיים בתחומים מבוקשים, מעודדת הגירה חיובית ומייצרת כלכלה משנית ענפה לספקים ונותני שירותים. הקמת המאיץ תאפשר מציאת סטארטאפים שנמצאים דווקא "מתחת לרדאר" ותאפשר פריחה כלכלית וחדשנית בנגב, תמשוך חברות נוספות לאזור ותביא להרחבת התחום בנגב. כל זאת לצד תהליכים מחוללי שינוי במרחב שאנו מובילים בשנים האחרונות, ביניהן מעבר קריית התקשוב והמודיעין לנגב ועוד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully