וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פובליסיס-אריאלי משלים פערי שכר: יתן לעובדיו בונוס חד פעמי משמעותי

איילה צורף

30.1.2003 / 13:15

ביוני 2002 קיצץ המשרד שכר העובדים בכ-10% בממוצע; כעת מקבלים העובדים חזרה את הפרשי השכר מיום ההורדה ועד דצמבר 2002; המשכורות ישארו נמוכות בכ-10%

משרד הפרסום פובליסיס-אריאלי יתן לעובדיו בונוס חד פעמי. לפני כחצי שנה קיצצה הנהלת המשרד את משכורות העובדים בהיקף של 5%-15%. השבוע החליטה הנהלת החברה לתת לכל העובדים, כ-50 במספר, בונוס חד פעמי בגובה ההפרש מהשכר הקודם (לפני הקיצוץ) ושכר הנוכחי, כפול 6 חודשים, ובכך לבטל את קיצוץ השכר לשנת 2002. השכר עצמו לא ישתנה, והוא ימשיך להיות נמוך בכ-10% בממוצע מהשכר אותו קיבלו העובדים ב-2002. עמוס טל-שיר מנכ"ל החברה סירב להתייחס לדברים.

רבים ממשרדי הפרסום קיצצו השנה בכוח אדם ו/או במשכורות העובדים. באוקטובר הודיעה קבוצת צרפתי שטרנשוס זמיר EURO לכ-70 עובדיה על קיצוץ של 5%-8% בשכרם.

"זו היתה שנה קשה. כחלק ממהלך של הידוק חגורות ורצון להימנע מפיטורי עובדים, הוחלט על הקיצוץ בשכר", אמר זמיר דחב"ש, מנכ"ל חברת הפרסום בקבוצה. במסגרת צעד זה, קיצצו השותפים בקבוצה, דחב"ש, דרור שטרנשוס ורפי צרפתי, את שכרם ב-12.5%.

באוגוסט הודיע משרד הפרסום הגדול בישראל מק'אן-קשר-בראל לעובדיו על קיצוץ בשכרם. בקבוצת מק'אן אריקסון בישראל 270 עובדים. עובדים שהשתכרו מ-6,600 שקל עד 15 אלף שקל ספגו קיצוץ של 10%, ואילו שכרם של עובדים המרוויחים יותר מ-16 אלף קוצץ בכ-15%.

משרד הפרסום טמיר-כהן פיטר כ-15 עובדים - כ-30% מכוח העבודה במשרד. משרדי פרסום אחרים פיטרו עובדים, טיפין טיפין, ולא בצורה גורפת, במטרה להתאים את היקף העובדים להיקף תקציבי הפרסום בהם מטפל המשרד.

פובליסיס אריאלי, שירד 2 מקומות בדירוג השנתי של משרדי הפרסום לשנת 2002, מטפל בתקציבי פרסום בהיקף 51.3 מיליון דולר. המשרד הוא ה-10 בגודלו בישראל. על תקציביו הבולטים נמנים אסם (חלקי), בנק לאומי, המועצה להסדר הימורים בספורט ועוד. בשבוע שעבר זכה המשרד במכרז על תקציב המדיה של לוריאל בהיקף של כ-3 מיליון דולר בשנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully