וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקבלן יגאל דמרי רכש מניות הספנות ב-2 מיליון שקל

ליאור כגן

30.1.2003 / 14:45

דמרי היה בעל העניין האחרון שהודיע כי יענה להצעת הרכש של הפועלים ובכך הגדיל הסבירות להצלחתה

הקבלן יגאל דמרי רכש אתמול בבורסה מניות בנק הספנות בהיקף כספי של כ-2 מיליון שקל ובכך הגדיל את אחזקתו בבנק ל-7.4%, כך נודע ל-TheMarker. דמרי רכש את המניות במחיר של 27.746 שקלים. בתחילת השבוע רכש דמרי מניות נוספות בהיקף של כ-210 אלף שקל במחירים של כ-28 שקלים. קיימת סבירות גבוהה מאוד כי דמרי הוא זה שרוכש גם היום מניות של הספנות במסגרת המסחר בבורסה, שכן נפח המסחר במניה גבוה ומסתכם בכ-1.4 מיליון שקל.

רכישת המניות של דמרי מוכיחה למעשה כי הוא מתכוון להיענות להצעת הרכש של בנק הפועלים שתושלם ביום ראשון. בנק הפועלים פרסם ב-15 לדצמבר הצעת רכש למניות בנק הספנות במחיר של 30.46 שקלים. בנק הפועלים גם הודיע כי הוא לא יפרסם הצעת רכש נוספת, ולא יאריך את תוקפה, במידה וההצעה הנוכחית תיכשל. במידה וההצעה תצליח ירוויח דמרי כ-200 אלף שקל תוך יומיים בלבד על רכישת המניות מאתמול.

הצלחת הצעת הרכש תלויה בהסכמת 95% מבעלי המניות להיענות לה. עד כה הודיעו בעלי העניין בחברה, כגון מיכאל שטיינהרדט (37.22%) וחברת יצוא (9%) כי הם יענו להצעת הרכש. כמו כן הערכות הן שקרנות נאמנות וקופות גמל יענו להצעה. למעשה, דמרי הוא זה שיכול להכשיל את הצעת הרכש אילמלא הוא לא יסכים להיענות, אך הרכישות אתמול במסגרת הבורסה מעידות על כך שהוא מתכוון להיענות להצעה.

הקבלן יגאל דמרי הפך להיות בעל עניין בבנק הספנות בחודש מאי 2002. מאז חודש מאי ועד הרכישות האחרונות השקיע דמרי כ-1.74 מיליון שקל ברכישת מניות בנק הספנות. לפי הערכות, דמרי רכש את החלק הגדול של המניות שברשותו במחירים של כ-18 שקלים למניה, כך שהצלחת הצעת הרכש תניב לו רווח כולל של כ-70%-80%.

האנליסטים המכסים את הבנקים בישראל, כגון, אילנות בטוחה, אופק, לידר, גמול סהר, נשואה זנקס ומנורה גאון, הוציאו בתקופה האחרונה המלצות למשקיעים להיענות להצעת הרכש. האנליסטים מעריכים כי כשלון הצעת הרכש והעובדה כי בנק הפועלים לא יציע הצעה נוספת, יביא לקריסה של 40%-50% במחיר מניית הבנק.

האנליסטים מציינים כי מניית הבנק נסחרת במחיר גבוה רק בשל העובדה כי הצעת הרכש עומדת לפני מימוש. מניית הספנות נסחרת כיום במחיר של כ-66% מההון העצמי של הבנק, גבוה בהשוואה למניות הבנקים הגדולים, לאומי ופועלים הנסחרים במחיר של 57% ו-48% מההון בהתאמה. לפי הערכת האנליסטים, כשלון הצעת הרכש יגרום להתאמה מהירה של מחיר המניה והוא צפוי ליפול בעשרות אחוזים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully