וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

9 משרדים יתמודדו על התקציב של הטוטו בהיקף של 2 מיליון דולר

איילה צורף

30.1.2003 / 15:24

המתמודדים: פוגל-לוין O&M, גיתם BBDO, שלמור-אבנון-עמיחי Y&R, לפ"מ, יהושע TBWA, גלר-נסיס, פלד III מזרחי, גליקמן-נטלר-סמסונוב ושמעוני פינקלשטיין FCB

מתוך 12 המשרדים שרכשו את טפסי המכרז לתקציב הפרסום של הטוטו, בהיקף של 2 מיליון דולר (ריאלי) יתמודדו 9 משרדים: פוגל-לוין O&M, גיתם BBDO, שלמור-אבנון-עמיחי Y&R, לפ"מ, יהושע TBWA, גלר-נסיס, פלד III מזרחי, גליקמן-נטלר-סמסונוב ושמעוני פינקלשטיין FCB. משרדים נוספים שרכשו את הטפסים אך החליטו לא להתמודד הם ראובני-פרידן IPG, צרפתי-שטרנשוס-זמירEURO וליניאל DDB.

על פי טענות של בכירים ממשרדי הפרסום שהחליטו שלא להתמודד, המכרז מכור מראש לשלמור-אבנון-עמיחי. "אין טעם שנשקיע מאמצים, כסף רב והרבה שעות אדם במכרז שתוצאותיו ידועות מראש", אמרו ל-TheMarker. במועצה, כמו גם במשרד הפרסום, מכחישים את הטענה הזו מכל מכל וטוענים לקיום מכרז נקי, בסופו יבחר המשרד שהציע את ההצעה הטובה ביותר על בסיס פרמטרים שהוגדרו מראש.

במכרז יושם דגש על שני נושאים - האחד - מיצוב מחדש של המותג טוטו ששקע לאחרונה, לאחר השקת ה-winner ומול מותגי מפעל הפיס; והנושא השני - גובה העמלות.

מבחינת אופן התנהלות המכרז, בשלב הראשון, שהסתיים היום, התבקשו המשרדים שמעוניינים להתמודד על התקציב, להעביר מידע אודות המשרד, להוכיח ניהול תקציב בודד של 3 מיליון דולר והיקף פעילות של מעל 10 מיליון דולר.

בשלב השני, בתוך מספר שבועות בודד, יחליטו ראשי המועצה להסדר הימורים מי מהמשרדים מתאים להתמודדות, ויערכו סבב פגישות עם המשרדים. בשלב השלישי יתבקשו מספר משרדים להציג פרזנטציות קריאייטיביות ואסטרטגיות ולהגיש הצעות כספיות בדבר גובה העמלה. ובשלב הרביעי יוכרזו המשרדים שעלו לשלב הגמר ויחל שלב שיקלול הנקודות.

על פי נתוני יפעת בקרת פרסום, בשנת 2002 פרסמה המועצה את המותג טוטו בהיקף של כ-3.2 מיליון דולר. את המותג winner פרסמה בהיקף של כ-2.2 מיליון דולר (מחירי מחירון). תקציב המותג שעומד למכרז במחירים ריאליים - 2 מיליון דולר. משרד הפרסום שיזכה בתקציב הטוטו יטפל גם ברכש המדיה.
ב-7 השנים האחרונות מטפל פובליסיס-אריאלי בכל מותגי הטוטו. בשנת 2002 היה היקף התקציב כ-3 מיליון דולר (ריאלי).

בתום התלבטות ארוכה החליטה המועצה להשאיר את המותג winner בידי פובליסיס אריאלי שיקבל אף הוא תקציב של כ-2 מיליון דולר השנה ויחדיר שני משחקים חדשים Top ו-Match. לשם החדרת שני המשחקים החדשים, החליטה המועצה להגדיל את תקציב הפרסום של winner בכמיליון דולר נוספים. כיום משמש יצחק שני כמ"מ מנכ"ל המועצה. יום טוב סמיה הוא יו"ר המועצה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully