וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ניו יורק לשוכרים: סאמיט רכשה 10 בניינים

וואלה! כסף

עודכן לאחרונה: 25.4.2021 / 11:07

סאמיט אחזקות נדל"ן נכנסת לתחום המגורים להשכרה בניו יורק: החברה רוכשת 10 בנייני מגורים להשכרה בניו יורק - הכוללים 490 יח"ד - בתמורה לכ-89 מיליון דולר. העסקה היא בשיתוף גורם מקומי שיחזיק 15% מהנכסים ויהיה אחראי על התפעול, התחזוקה והניהול

חברת סאמיט אחזקות נדל"ן נכנסת לתחום המגורים להשכרה בניו יורק, ארה"ב. החברה מעדכנת כי התקשרה, באמצעות חברה בת, בהסכמים עם שותף מקומי בנוגע לעסקאות לרכישת 10 בנייני מגורים להשכרה בניו יורק, הכוללים 490 יח"ד, וזאת בתמורה כוללת של כ-89 מיליון דולר.

הבניינים האמורים כוללים שטח להשכרה של כ-42,000 מ"ר, וכן 19 יחידות מסחריות. שיעור התפוסה הממוצע של הנכסים הינו כ-97%, וההכנסה השנתית מהם, על בסיס החוזים הקיימים, נטו בניכוי הוצאות תפעול, הינה כ-4.5 מיליון דולר.

הרכישה (100%) תמומן מהון עצמי בהיקף כולל של כ-26 מיליון דולר (כ-30% מהיקף ההשקעה), ומאשראי חיצוני בהיקף של כ-63 מיליון דולר (כ-70% מהיקף ההשקעה). השלמת העסקאות צפויה להתרחש במהלך השבועות הקרובים.

זוהר לוי, יו"ר סאמיט. באדיבות סאמיט,
זוהר לוי, יו"ר סאמיט/באדיבות סאמיט

פועלים להרחיב את הפעילות

זוהר לוי, יו"ר סאמיט: "אנחנו מאמינים בעוצמה הכלכלית של ניו יורק ומתכוונים להתמקד שם. שוק הדיור להשכרה בעיר הינו גדול ונזיל ונהנה מביקוש יציב של שוכרים המאפשר להנות מתזרים קבוע יחד עם פוטנציאל השבחה משמעותי.

במקביל להשקעה בתחום המגורים להשכרה, דיווחנו לאחרונה על השקעה ראשונית גם בתחום בתי המלון בני יורק, ועד כה רכשה החברה פורטפוליו של מעל 500 חדרים במיקומים אטרקטיביים ביותר, ואנו פועלים להרחיב גם פעילות זו".

ניו יורק. אילוסטרציה, ShutterStock
סאמיט מרחיבה את אחזקתה בבנייני מגורים להשכרה ברחבי העיר ניו יורק/ShutterStock, אילוסטרציה

השותף ייהנה מעמלות הצלחה

על פי ההסכמות עם השותף המקומי, יעמוד חלקה של החברה הבת של סאמיט בהעמדת ההון לצורך העסקאות המשותפות על 85%, וחלקו של השותף יעמוד על 15%.

יצויין, כי השותף המקומי הינו בעל נסיון בשוק המגורים להשכרה, והוא מתמחה ברכישה, ניהול ואחזקה של נכסים בשוק זה, ויהיה אחראי על נושאים אלה במסגרת השותפות בין הצדדים. חלוקת התזרים החיובי שינבע מהנכסים תתבצע, כמקובל, לפי יחס הזרמת ההון בין הצדדים, וזאת עד להחזרת ההשקעה ולהשגת תשואת IRR שסוכמה בין הצדדים. לאחר השגת יעדים אלה, יהיה השותף זכאי גם לעמלות הצלחה.

סאמיט מציינת, כי בכוונתה להרחיב, במסגרת ההסכמות עם השותף המקומי, את אחזקתה בבנייני מגורים להשכרה ברחבי העיר ניו יורק, לרבות ברובעים מנהטן, ברונקס, ברוקלין וקווינס.

עסקאות אלה הינן מהלך נוסף של סאמיט בשוק בארה"ב. לאחרונה עדכנה סאמיט, כי חתמה על הסכמים לרכישת 2 בתי מלון בניו-יורק בהיקף כולל של למעלה מ-500 חדרים, וכן על רכישת קניונים במישיגן בהיקף של כ 125 אלפי מ"ר להשכרה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully