ביכורים לצרכים מיוחדים: החווה החקלאית הכי מיוחדת בישראל

דרום של תקווה: הסיפור המרגש על החווה החקלאית בכפר השיקומי עדי נגב נחלת ערן, המעסיקה עובדים עם צרכים מיוחדים

בתוך סבב העימות הנוכחי כמעט ששכחנו שהדרום יכול להיות לא רק מקום של ממ"דים ואזעקות, אלא גם מקום של תקווה, כמו הסיפור של החווה החקלאית שהוקמה בכפר השיקומי עדי נגב נחלת ערן.

החווה, היושבת על שטח של 8 דונם, הוקמה בסיוע הקרן ההולדת בשם Eleven Flowers Foundation, ומהווה מקור תעסוקה לכ-24 עובדים עם מוגבלויות, נוסף על 22 העובדים המועסקים כיום בצוות הגינון של הכפר.

צוות הגינון והחקלאות של הכפר השיקומי עדי נגב נחלת ערן, חנך לפני מספר חודשים את המיזם במבצע שתילות רחב היקף. השבוע התקיים הקטיף הראשון שנמכר לעובדים.

טוב לדעת (מקודם)

האם בי-קיור לייזר באמת עוזר לכאבים? זו האמת

לכתבה המלאה
החווה החקלאית לעובדים עם צרכים מיוחדים (צילום: יחסי ציבור)

משתלבים בעבודות חקלאות, גינון ונוף

כיום משלבים בכפר השיקומי, בעבודות חקלאות, גינון ונוף כ-30 עובדים עם מוגבלות שכלית, התפתחותית קלה ומגבלות מוטוריות והם חלק אינטגראלי ובלתי נפרד מצוות העובדים בכפר. העובדים מקבלים משכורת מכבדת ומשולבים במגוון הפעילויות.

במסגרת הקמת החווה, נרקמה תכנית להקמת בית ספר חקלאי שיקומי אשר מטרתו להכשיר ולשלב אנשים עם צרכים מיוחדים בעולם החקלאות והגינון. החווה החקלאית מכשירה גם חקלאים מהאזור בכדי שיוכלו לקלוט ולהעסיק עובדים עם מוגבלויות במסגרות תעסוקה מחוץ לכפר.

ביכורים של תקווה בדרום (צילום: יחסי ציבור)

עבודה אמיתית, מאתגרת ומכבדת

לפרויקט זה חשיבות רבה לא רק בשל שילובם של העובדים עם המצרכים המיוחדים בעבודה אמיתית ומאתגרת שמכבדת אותם, אלא גם בפרויקטים משותפים שהם מובילים עם תלמידי ודיירי הכפר. מידי שבוע לדוגמא, מתקיימת עבודה משותפת בגינת הירק עם תלמידי ביה"ס לחינוך מיוחד.

הגננים מלמדים וחונכים את התלמידים ומעידים על סיפוק אדיר. הם מרגישים שהם לא רק עובדים, אלא גם נותנים לאחר ומצליחים להשפיע.

חווה חקלאית עדי נגב נחלת ערן (צילום: יחסי ציבור)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully