וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מוטב מאוחר: האוצר מפרסם קול קורא בנושא ההכשרות המקצועיות

עודכן לאחרונה: 18.5.2021 / 14:37

ישראל מפגרת אחר המדינות המתקדמות בתחום פריון העבודה, נתון שמחייב הקמת מערך של הכשרות מקצועיות. בשנה האחרונה הופנתה כלפי המדינה ביקורת על שלא ניצלה את תקופת הקורונה כדי להתקדם בנושא. היום נדמה כי נעשה צעד חשוב ראשון לקראת פיתרון

מנהלת התעסוקה וההכשרות המקצועיות במשרד האוצר מפרסמת קול קורא המזמין גופי הכשרה ומעסיקים לקבל מימון מהמדינה עבור הפעלת הכשרות והשמה מיידית של מובטלים במקצועות בתחום הבינוי, הטכנולוגיה העילית, התעשייה והתשתיות.

לטובת הפרויקט הוקצו 80 מליון שקל שיופנו ליצירת הכשרות ומתן תמריצים להשמה של כ-4,000 בוגרי ההכשרה במקומות עבודה בשכר בפריון גבוה. בהתאם לביקושים וליישום בפועל, יצאו קולות קוראים נוספים במטרה להגדיל את מספר המוכשרים ולהחזיר מובטלים למעגל העבודה.

במסגרת הקול הקורא נדרשים גופי ההכשרה או המעסיקים להגיש תוכניות הכשרה במקצועות שונים, ובהתאם לביקוש העולה מהשטח למשרות פנויות. לקבלת המענק ידרשו גופי ההכשרה להצביע על מרכיבים של שיתוף פעולה עם מעסיקים, שילוב מיומנויות והכשרה יישומית בתוך תכני הקורס וכן רלוונטיות של התוכניות לצרכי התעשייה.

ניקוד מיוחד יינתן לתוכניות שיתנו מענה לאוכלוסיות יעד שהשתתפותם בשוק העבודה נמוכה ושנפגעו בצורה המובהקת ביותר ממשבר הקורונה.

שר האוצר ישראל כץ מתחסן נגד קורונה, איכילוב, 20 בדצמבר 2020. ראובן קסטרו
שר האוצר, ישראל כ"ץ. מקווה שהיוזמה התעסקותית תסייע ביציאה ממשבר הקורונה/ראובן קסטרו

יתרונות המודל הפתוח

במשרד האוצר מדווחים כי ייחודיות הקול הקורא הוא בהיותו במתכונת של מודל פתוח - כלומר מעסיקים וגופי הכשרה יוכלו להגיש תכניות למגוון מקצועות בהתאם לצרכי השטח ויינתן חופש פעולה לגופי ההכשרה לעצב תכניות בהתאם לצרכי המעסיקים. המענקים במסגרת הקול הקורא נעים בין סכום של 4,650 שקל עבור כל משתתף בהכשרה שארכה עד 350 שעות, 6,650 שקל עבור כל משתתף בהכשרה שאורכה עד 650 שעות וסכום של 8,650 שקל בהכשרה שאורכה מעל 650 שעות.

כמו כן, במטרה להבטיח את איכות תכניות ההכשרה, יינתן מענק השמה בסכום של בין 8,700 ל- 24,125 שקל בעבור השמתו של בוגר ההכשרה בתוך 90 יום מתום הקורס, כך שסך גובה המענק להכשרה והשמה יכול להגיע עד כ- 32,700 שקל למוכשר/ת.

בקשות לקול הקורא ניתן להגיש החל מיום ד' ה-19.05.21 באתר מנהלת התעסוקה:
https://govextra.gov.il/employment/homepage/

"יסייעו למדינת ישראל לצאת ממשבר הקורונה"

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "שוק העבודה בעידן המודרני משתנה במהירות, וקיים יתרון משמעותי לבניית מערך יעיל ומשוכלל של הכשרות מקצועיות בהתאם לצרכים המשתנים, ולמקצועות החדשים. ההכשרות המקצועיות שאנו מקדמים יסייעו למדינת ישראל לצאת ממשבר הקורונה ויובילו להתאוששות המשק, תוך מתן פתרון למעסיקים שיוכלו לקלוט לשורותיהם עובדים מקצועיים תוך זמן קצר ובהתאם לביקושי השוק, דבר שישים אותנו בעמדת יתרון אל מול אתגרי שוק התעסוקה של המאה ה-21".

ראש מנהלת התעסוקה והכשרות המקצועיות במשרד האוצר, ד"ר איריס נחמיה: "אני גאה שהפרויקט יצא לדרך. מדובר בפרויקט דגל חדשני של המנהלת ואני תקווה שהוא יביא לתנופה בתחום ההכשרות המקצועיות ויחזיר את ההכשרות לקדמת הבמה מתוך הבנה שהן המנוף להביא עובדים מקצועיים ומוכשרים בהלימה לתחום המבוקש בזמן קצר. ההכשרות המקצועיות הן המפתח ליציאה מהמשבר, להתאוששות שוק העבודה, וליצירת פריון גבוה במשק".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully