וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נפתלי רוזנברג הפך לבעל שליטה באל על

וואלה! כסף

עודכן לאחרונה: 19.5.2021 / 14:56

המדינה אישרה לאיש העסקים קני (נפתלי) רוזנברג להפוך לבעל שליטה באל על, לצד בנו, אלי רוזנברג ולהצטרף לדירקטוריון החברה. "השקענו באל על ממניעים ציוניים, אבל אנחנו גם מאמינים בהצלחתה" אמר מי שהשקיע כבר יותר מ- 200 מיליון דולר בחברה

לאחר שהשלים את תהליך ההתאזרחות שלו בישראל, צירפה המדינה את קני רוזנברג להיתר השליטה שניתן לבנו, אלי רוזנברג, ולחברת כנפי נשרים המחזיקה במניות אל על. קני רוזנברג יוכל להצטרף לדירקטוריון החברה.

קני רוזנברג הוא זה אשר מימן את רכישת השליטה באל על. היקף השקעתו באל על, כולל בהנפקה המיועדת, עולה על 650 מיליון שקל. רוזנברג הוא המייסד והמנכ"ל של רשת מרכזי בריאות הפרוסה ברחבי ארצות הברית, ובפרט במדינת ניו יורק.

רשת מרכזי הבריאות, אותה הקים רוזנברג בשנת 1996, כוללת יותר משבעים חברות, מעסיקה כ-35,000 עובדים, ומטפלת ביותר מחצי מיליון איש בשנה. לרוזנברג וצוותו הבכיר גם ידע רב, וניסיון ארוך שנים ומוצלח מאד, בהבראת חברות בהיבט התפעולי והכספי.

דוד ברודט, זיאד אל זיאני. יח"צ,
דוד ברודט, יו"ר אל על עם שר התעשייה והמסחר הבחרייני/יח"צ

"תעלה על מסלול של צמיחה והמראה"

קני רוזנברג: "בימים קשים אלה לעם ולמדינה, אל על שוב מוכיחה שהיא, ולא אחר, המוביל הלאומי של ישראל, בשלום ובחירום. אני גאה על כך, ומודה על החלטת המדינה. מינוי הנהלה ודירקטוריון מנוסים איפשרו לאל על להמשיך ולהיות חברת התעופה הלאומית של ישראל.

השקענו באל על ממניעים ציוניים, אבל אנחנו גם מאמינים בהצלחתה העסקית. יש לנו הערכה עמוקה לעובדי החברה ומנהליה, ונסייע לאל על לממש את הפוטנציאל הגלום בה. החברה נוגעת לכל מי שישראל יקרה לו, מפרנסת במישרין ובעקיפין עשרות אלפי בתי אב בישראל, ואנו נעשה את כל הנדרש על מנת שהחברה תעלה על מסלול של צמיחה והמראה".

יושב ראש אל על דוד ברודט: "אל על מברכת על ההחלטה של רשות החברות ורואה בהצטרפותו של מר קני רוזנברג חיזוק של ממש לאיתנות אל על וליכולתה לצלוח את משבר הקורונה, כמו גם כל אתגר אחר העומד בדרכה".

מנכ"ל אל על אביגל שורק: "החלטת המדינה היא בשורה חשובה ואנו מברכים עליה. הסכמת המדינה להצטרפותו של מר קני רוזנברג למערך השליטה הינה חשובה, כמי שהוכיח שוב ושוב את מחויבותו לחברה במישור הפיננסי, בהשקעה מהותית בהיקף העולה על 200 מיליון דולר. אנו מברכים גם על הידע והניסיון הרב שמביא עמו מר קני רוזנברג, אשר ללא ספק יתרום רבות להצלחת החברה."

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully