נזקי הרכוש עקב הטילים - כפליים מצוק איתן

נזקי השיפוצים במבצע שומר החומות נאמדים בקרוב ל- 130 מיליון שקל, כך על פי התאחדות קבלני השיפוצים. יש לציין כי מדובר בנזק ישיר לדירות ובתי מגורים ולא על נזק לתשתיות. על פי הערכת הקבלנים, משך העבודות לתיקון הנזקים 6-10 חודשים

וואלה! כסף
23/05/2021

נזקי סבב הלחימה שהסתיים בסוף השבוע מתחילים להתבהר: על פי הערכות התאחדות קבלני השיפוצים הנזקים בסבב הלחימה במסגרת מבצע "שומר חומות" עומדים על כ-130 ש"ח. מדובר בנזקים של למעלה מפי שתיים בהשוואה לסבב הלחימה הקודם במסגרת מבצע 'צוק איתן' שנזקיו לבתים עמדו על כ-60 מיליון שקל. רוב נזקי השיפוצים בסבב הנוכחי יתוקנו על פי ההערכות בין חצי שנה ל-10 חודשים.

לפי נתוני התאחדות קבלני השפיוצים, הנזקים העיקריים של הטילים מתבטאים בזכוכיות שבורות, החלפת תריסים וחלונות, נזקי אלומיניום, תיקוני טייח וצבע וכמו כן נזקי ריצוף ואיטום בעקבות פגיעת רקטות.

עוד בוואלה!

5 הנקודות הכי טובות בארץ לפיקניק לא שגרתי

וואלה! רכב בשיתוף דאצ'יה
ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים(צילום: ינאי דיטש)

70% מהפגיעות ברכוש, "קלות"

לדברי יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים, ערן סיב: "קרוב ל-70% מהפגיעות היו "קלות" יחסית ונגרמו בעיקר מרסיסים ופגיעות הדף בטווח של מאות מטרים בודדים מנפילת הרקטה". עוד ציין סיב כי במקרים של פגיעה ישירה של טילים: "במקרים כאלו, קיימת האפשרות להריסת המבנה ובנייתו מחדש או לחילופין שיפוץ מסיבי יסודי שכאמור עשוי לקחת זמן רב יותר".

עוד מוסיף סיב: "עבודות השיפוצים עשויות לקחת מספר חודשים לא מבוטל במרבית הפגיעות. כמו כן, בפגיעות ישירות עבודת השיפוץ עשויה להגיע גם ליותר משנת עבודה". סיב מוסיף ומסכם: " ללא כיפת ברזל הנזק למבנים עשוי היה להיות כמעט פי 4 ואף יותר מהנזק הנוכחי".

יותר מאשר בעמוד ענן וצוק איתן

נתוני נזקים לבתים בסבבי הלחימה בעשור האחרון:

2012 - במבצע עמוד ענן, נזקי השיפוצים עמדו על כ-45 מליון שקל.

2014, במבצע צוק איתן, במהלכו נורו 3,356 רקטות לישראל, עמדו הנזקים על כ-60 מליון שקל.

2021, במבצע שומר חומות, במהלכו נורו 4,360 רקטות לישראל,נזקי השיפוצים מוערכים ב-130 מליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully