אריק פרישמן ימונה למנכ"ל פייבוקס

בנק דיסקונט ושופרסל הודיעו על מינוי פרישמן לתפקיד המנכ"ל בחברה שתהיה אחראית על מימוש שיתוף הפעולה האסטרטגי ביניהם. מנכ"ל דיסקונט, אורי לוין: "נוביל מהפכה בתחום הבנקאות". איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל: "הצבנו להביא לציבור ערך מוסף בתחום השירותים הפיננסיים"

אריק פרישמן (צילום: אילן בשור)

בנק דיסקונט ושופרסל מודיעים על מינויו של אריק פרישמן לתפקיד מנכ"ל פייבוקס, החברה שתהיה אחראית על מימוש שיתוף הפעולה האסטרטגי של דיסקונט ושופרסל, עליו הכריזו הצדדים בחודש ינואר השנה.

החברה החדשה, שתוחזק בבעלות של 50.1% על ידי דיסקונט ו-49.9% על ידי שופרסל, תפתח ארנק דיגיטלי, מבוסס על פלטפורמת פייבוקס, שיציע, בנוסף לשירותי תשלום מתקדמים, גם "סופרמרקט פיננסי" ראשון מסוגו, בו יוצעו מוצרים ושירותים של מגוון ספקים וחברות פינטק. הקמת החברה מתאפשרת לאחר שדיסקונט קיבל השבוע את אישור בנק ישראל להקמתה ולמימוש המיזם, בהמשך לקבלת אישור רשות התחרות.

פרישמן מכהן כיום כסמנכ"ל וראש חטיבת דיגיטל, דאטה וחדשנות בבנק דיסקונט. במסגרת תפקידו, פרישמן היה אחראי, בין היתר, על הפיתוח העסקי של פייבוקס, על הובלת הטרנספורמציה הדיגיטלית של הבנק, פיתוח והטמעה של מערכת CRM חדשה המהווה תשתית לניהול הקשר עם הלקוח במערכי השירות של הבנק, פיתוח יכולות מתקדמות בתחום הדאטה וניהול מערכת היחסים של הבנק עם קהילת הפינטק בישראל.

פרישמן הצטרף לדיסקונט בשנת 2010 כעוזר אישי בכיר ליו"ר הדירקטוריון וכיהן במגוון תפקידים בכירים בחטיבות האסטרטגיה והטכנולוגיה עד שמונה לחבר הנהלה ומנהל חטיבת הדיגיטל ב-2018. לפני שהצטרף לדיסקונט, עבד אריק מספר שנים במשרד האוצר ובמגוון תפקידים בחברות ייעוץ שונות. פרישמן הוא בוגר תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה בהצטיינות, מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון בהצטיינות, מאוניברסיטת תל אביב.

המינוי של פרישמן למנכ"ל הינו צעד נוסף במימוש המיזם המשותף של דיסקונט ושופרסל, המצטרף לצעדים נוספים שמקדמים הצדדים בחודשים האחרונים, ביניהם - הקמת החברה החדשה, העברת נכסי פייבוקס מדיסקונט לחברה זו, יציאה למכרז לבחירת משרד פירסום, גיוס מואץ של עובדים וקידום הפיתוחים הטכנולוגיים שיהוו את הבסיס למיזם.

אורי לוין, מנכ"ל קבוצת דיסקונט: "פרישמן הוביל בשנים האחרונות מהפכה דיגיטלית בדיסקונט, תוך שילוב של חשיבה חדשנית, הבנה עמוקה של צרכי לקוחות, יצירתיות, ידע בנקאי ויכולת ביצוע יוצאת דופן. אין לי ספק שפרישמן יממש את ההבטחה של פייבוקס ושל הפוטנציאל בשיתוף הפעולה עם שופרסל ויוביל מהפכה בתחום הבנקאות, תוך בניית תחרות משמעותית, המייצרת ערך רב ללקוחות".

איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל: "אנו שמחים לצאת לדרך במיזם אסטרטגי חשוב זה, לאחר קבלת ההיתרים הרגולטוריים השונים, זאת כדי לאפשר את מימוש החזון שהצבנו לעצמנו, להביא לצרכן הישראלי ערך חדשני מוסף בתחום השירותים הפיננסיים. אני שמח על החלטתנו למנות את אריק פרישמן לתפקיד מנכ"ל החברה החדשה ובטוח כי יכולותיו וניסיונו, כפי שהכרתי אותם בשנה האחרונה במהלך העבודה על הקמת המיזם, יאפשרו לו להוביל את החברה החדשה להצלחה ושגשוג. האתגרים העומדים בפנינו הינם משמעותיים, אולם שילוב הכוחות בין קבוצת שופרסל וקבוצת דיסקונט, יאפשר לנו להביא את היכולות המשותפות לכדי מימוש, תוך קידום חדשנות ויצירת ערך לציבור הלקוחות בישראל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully