וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ניו קופל תגייס 250 מיליון שקל באמצעות איגוח תזרימי מזומנים

גולן פרידנפלד

2.2.2003 / 11:13

תבצע רה ארגון במערך השיווק, במסגרתו יפוצל ויורחב האגף ל-3 מחלקות שונות על פי סוגי הלקוחות

חברת ניו קופל, שבשליטת שלמה שמלצר, מתכוונת לגייס בשנת 2003 כ-250 מיליון שקל, כך עולה מהחלטת הדירקטוריון שהתקבלה בחברה ביום חמישי האחרון. הגיוס בשנה הנוכחית יבוצע באמצעות איגוח תזרימי מזומנים מעסקות ליסינג.

עוד החליט הדירקטוריון על ארגון מחדש של מבנה החברה. במסגרת רה ארגון זה יפוצל ויורחב אגף השיווק לשלוש מחלקות נפרדות, אשר יתמחו בסוגי לקוחות שונים: לקוחות אסטרטגיים, חברות ועסקים. במסגרת תוכנית ההתרחבות של החברה, אושר בישיבת הדירקטוריון הסכם ההתקשרות עם חברת לאומי קארד לביצוע עסקות וניכיון ליסינג תפעולי באמצעות כרטיסי אשראי.

רן שקד, סמנכ"ל הכספים של החברה, מציין כי עד היום מערך השיווק היה למעשה מפוצל ל-2. חלק אחד היה סוכנים שעסקו במכירות וחלק שני שעסק בשימור לקוחות. "עתה", אומר שקד, "החלטנו שאנו רוצים להיכנס ביתר שאת לשוק הליסינג לעסקים, ולכן אנו מפצלים כאמור את מערך השיווק ל-3 מחלקות נפרדות. הפיצול נדרש הן מכיוון שהחלטנו לשווק את המוצרים שלנו בסקטור העסקי, והן משום שכל סקטור דורש התמחות מסוג אחר.

ניו קופל פירסמה ביום חמישי האחרון הערכת שווי של חברת גיזה, וציינה כי ההערכת השווי נעשתה לצורכיה הפנימיים של החברה. ייתכן מאוד כי התשובה לשאלה מדוע נערכה הערכת השווי דווקה עכשיו נמצאת בצורך של ניו קופל לגייס כספים בשוק ההון. על פי הערכת השווי שפירסמה גיזה, הסתכם שוויה של ניו קופל בכ-204 מיליון שקל - שווי הגבוה בכ-208% משווי השוק של החברה. הערכת השווי נערכה בשיטת היוון תזרימי המזומנים (DCF), כך שעל פי גיזה שווי התזרים הממונף לפי היוון זרמי המזומנים עמד על 1.14 מיליון שקל.

עודף ההתחייבויות הפיננסיות של החברה הסתכם בכ-1.1 מיליארד שקל, כך שסך הכל שווי הפעילות של החברה בניכוי עודף החוב מסתכם בכ-258 מיליון שקל. מסכום זה ניכו בגיזה 54 מיליון שקל - סכום המיוחס לשווי האופציות שניתנו לבכירי החברה בשנת 1999, וכן אופציות לרכישת מניות המגולמות באיגרות החוב של החברה. הריבית להיוון שבו בחרה גיזה הסתכמה בכ-11%, ומשקפת פרמיית סיכון של 5.5%.

שקד סבור כי אין כל קשר בין הערכת השווי לבין הצורך של ניו קופל לגייס כספים בשוק ההון. שקד ציין כי זהו הגיוס השני של ניו קופל במתכונתו הנוכחית, שכן בנובמבר 2002 גייסה החברה כ-36 מיליון שקל בעסקת איגוח.

ניו קופל סיימה את תשעת החודשים הראשונים של השנה עם רווח נקי של 19.5 מיליון שקל - עלייה של 48% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הכנסותיה של החברה הסתכמו בכ-420 מיליון שקל ב-3 הרבעונים הראשונים של השנה, והן משקפות עלייה של 19% לעומת התקופה המקבילה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully