5 טיפים שיכולים לחסוך לכם המון כסף בביטוח הרכב

אפילו שנת הקורונה לא עצרה את הצמיחה בשוק הרכבים בישראל ואם גם אתם התחדשתם לאחרונה, אתם זקוקים לביטוח רכב כמובן, אולם כיצד ניתן להוזיל את העלויות ועדיין להמשיך להיות בטוחים שאנחנו מוגנים? הנה כמה דברים שחובה לקרוא לפני שניגשים לבחור ביטוח רכב

מוגש מטעם מגדל
08/06/2021
ביטוח רכב. ShutterStock
כולם צריכים ביטוח רכב, אבל איך בוחרים את הנכון ביותר?(צילום: ShutterStock)

גם שנת הקורונה לא עצרה את שוק הרכב הישראלי. במקרים רבים, דווקא בגלל המצב היו מי שהרגישו צורך לשנות ולרענן משהו בחייהם והחליפו את המכוניות שלהם וכמו שאתם בוודאי יודעים - אם יש רכב חדש, צריך גם ביטוח חדש.

ואם אתם מתכוונים לעשות ביטוח רכב או להחליף את זה שיש לכם למשהו טוב יותר, בוודאי תשמחו לדעת שיש לא מעט דרכים שיעזרו לכם לחסוך כסף. הנה כמה טיפים שממש כדאי לשים לב אליהם:

1) התאימו את הביטוח אליכם

בישראל קיימת הפרדה בין המונחים "נהג צעיר" ל"נהג חדש". נהג צעיר הוא כל מי שטרם מלאו לו 24 שנים, כך שמדובר בגילו של הנהג. לעומתו, נהג חדש הוא מי שלא חלפו עדיין שנתיים מרגע קבלת רישיון הנהיגה שלו.

לכן, נושאי גיל ו-ותק של נהגים שונים במשפחה יכולים להשפיע מאוד על מחירי הפוליסות שיוצעו לכם ואם אתם משפחה עם נהגים שנכנסים תחת לפחות אחת משתי ההגדרות הללו (ומן הסתם, הרוב נמצאים תחת שתיהן, כי הם מקבלים רישיון לפני גיל 24), חפשו את הביטוח שיתאים לסיטואציה הזו באופן היעיל והחסכוני ביותר. לדוגמה: אם המשפחה מחזיקה בשתי מכוניות, אולי כדאי לצרף את הנהג הצעיר/חדש רק לפוליסה של אחת מהן.

2) ביטוח נהג יחיד

רבים מאיתנו משתמשים לבד במכונית שלהם, בעיקר אם באמת יש יותר ממכונית אחת בבית. כולנו מכירים את "האוטו של אימא" או "האוטו של אבא" ואם זה המצב גם אצלכם, כדאי שתחשבו על האפשרות לבטח את הרכב רק עבור נהג מוגדר אחד, מה שיחסוך לכם בעלויות לעומת ביטוח "כל נהג".

רק שימו לב - אם הרכב אכן מבוטח על נהג אחד, כמובן שאך ורק לאותו נהג מותר לנהוג בו, אז תחשבו על הנושא היטב כדי לא להיתקל לאחר מכן בבעיות לא נעימות.

מי נוהג ברכב? רק אתם או גם אחרים?(צילום: ShutterStock)

3) בחנו אילו סוגי ביטוחים אתם צריכים

בישראל קיימים שלושה מוצרים שונים בביטוח הרכב ולפני שאתם רצים לקנות פוליסה כלשהי, תעצרו רגע לבדוק - איזו מהן אתם באמת צריכים.

ביטוח החובה כשמו כן הוא, חובה ועליכם לעשות אותו לפני שעולים על הרכב. לצדו, יש ביטוח מקיף, שמכסה אתכם במקים של פריצה, גניבה או נזקים דומים. בנוסף, קיים ביטוח צד ג', שדואג לכם אם נגרם נזק לרכב או רכוש של צד שלישי (לא לרכב שלכם).

בבואה לקבוע מחיר לפוליסה, חברת הביטוח משקללת כמה דברים, כמו ערך הרכב, הבטיחות שלו, גיל הנהגים וכן הלאה. לכן, מומלץ גם להחליט מה מבין הביטוחים תרצו, בהתאם לכל אותם פרמטרים וגם לבצע סקר שוק, כדי למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם.

4) סעיף השתתפות עצמית

בוודאי שמעתם כבר על "השתתפות עצמית", שמופעלת במקרים של תאונה. יש בידיכם שתי אופציות ובהתאם להבנתכם, אפשר להשתמש בכל אחת מהן:

א) להגדיל את סכום ההשתתפות העצמית - מה שיכול לחסוך לכם במחיר הביטוח

ב) להקטין את סכום ההשתתפות העצמית - מה שיכול להעלות את מחיר הביטוח

חברת מגדל השיקה לאחרונה את "מגדל פיקס" - כיסוי ההרחבה לביטוח המקיף. במקרה של תאונה בה נגרם נזק של עד 30 אלף ₪, "מגדל פיקס" מבטל את סעיף ההשתתפות העצמית וגם לא מעלה את מחיר הפרמיה בעת חידוש הביטוח במגדל, אם אתם מתקנים את נזקי התאונה באחד ממוסכי ההסדר של החברה, אשר נקובים בפוליסה.

להצטרפות לביטוח הרכב של מגדל בוואלה! ביטוח לחצו כאן>>

מה אומר סעיף ההשתתפות העצמית ואיזו הטבה מקבלים כשמצטרפים לביטוח הרכב של מגדל בוואלה! ביטוח?(צילום: ShutterStock)

5) מערכות הגנה ברכב

אחת הצרות הגדולות ביותר בכל הנוגע לרכבים היא כמובן גנבים. בכל שנה נגנבים ברחבי הארץ מאות רכבים וככל שהרכב שלכם מצויד ביותר מערכות שעוזרות למנוע מצב כזה, כך יושפע לטובה גם סכום הביטוח על הרכב.

אילו אמצעי מיגון יכולים לעזור לכם לשמור על הרכב ולחסוך בביטוח? אימובילייזר (מערכת מיגון חשמלית ואלחוטית שמשביתה את המנוע במצב של הדממת הרכב), קודן, אזעקה, מערכות איתור לווייני, מנועלי הגנה ורכב ואחרים. אז לפני שאתם בוחרים בביטוח, בדקו אילו מערכות הגנה נדרשות מכם ומה יהפוך את הביטוח לכמה שיותר חסכוני ובמקביל - איכותי.

נובמבר סייל בוואלה ביטוח:

300 ₪ מתנה לתדלוק למצטרפים לביטוח מגדל פיקס בוואלה! ביטוח, וגם עד 45% הנחה בביטוח הרכב. להצטרפות לחצו כאן>>

  • ביטוח רכב
  • מגדל
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully