לקראת ה-בליינד דיי: HOT תנגיש תכנים בתיאור קולי לעיוורים וכבדי ראייה

חברת HOT והספרייה המרכזית לעיוורים ובעלי לקויות ראייה, הודיעו על שיתוף פעולה, במסגרת שבוע העלאת המודעות לציבור העיוורים ולקויי הראיה בישראל ויום ה Blind Day שחל היום (6.6). במסגרת שיתוף הפעולה, התוכן יעלה לספריית ה-VOD, באמצעות אפיק ייעודי (888)

06/06/2021

HOT תספק לספרייה הפקות מקור שלה לטובת הנגשת התוכן באמצעות תיאור קולי. התכנים יכללו הן הפקות מקור פופולאריות של HOT והן הפקות וסרטים לילדים ולמבוגרים.

התוכן יהיה זמין לטובת 11,000 מנויי הספרייה. במסגרת המיזם ולרגל אירוע ה"בליינדי" ושבוע העלאת המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה הסדרה המצליחה "אורי ואלה" שנמכרה לאחרונה לרשת HBO והסרט הדוקומנטרי "ריימונד אל בידאוויה" הונגשו ע"י הספריה המרכזית לעיוורים ויהיו זמינים לציבור הרחב.

הסדרה של הוט - אורי ואלה. אוהד רומנו - HOT,
הסדרה של הוט - אורי ואלה(צילום: אוהד רומנו - HOT)

קריינות מספרת: ההנגשה היא למעשה יצירת פסקול נוסף

ביום שני ה 7.6 בשעה 20:30 ישודרו שני פרקי הסדרה בערוץ היוטיוב של הוט וביום שלישי ה-8.6 בשעות הערב תערך הקרנה של הסרט ריימונד בגינה בקריית ספר ת"א, בשיתוף עם מרכז ביכורי העתים.

לאחר הקרנתם, התכנים יהיו זמינים ב- HOT VOD באפיק 888 ובאתר הספריה המרכזית לעיוורים למנויי הספריה. הפעילות מתקיימת הודות לשיתוף פעולה של הספריה וחברת הוט שהחל לפני כשנתיים ובמהלכו הוקמה תיקיית VOD ייעודית והונגשו תכנים למבוגרים וילדים בהם: "נחמה", "הנערים", "הבית עם השעון המסתורי", "מיסטר לינק", "הדבורה מאיה" ועוד.

התיאור הקולי לתכנים מופק ע"י הספרייה המרכזית לעיוורים, שמובילה ומקדמת את תחום הנגשת התוכן בישראל זה חמש שנים. ההנגשה היא למעשה יצירת פסקול נוסף, קריינות המספרת לאנשים עם עיוורון או לקות ראייה את ההתרחשויות על המסך: פעולות שמבצעות הדמויות, הבעות פנים, ביגוד, שינויים בסצנות ועוד. זהו פתרון להנגשה חזותית כפי שהכתוביות או "האישה בבועה" מהווים פתרון עבור אנשים חירשים וכבדי שמיעה. ההנגשה נעשית על ידי צוות קריינים ובמאים מקצועי שעבר הכשרה מיוחדת.

"גאים על שיתוף הפעולה המרגש עם הספרייה לעיוור"

סמנכ"ל התוכן והחדשנות של חברת HOT, נדב חנין: "כחברה המחויבת לספק לקהל לקוחותיה עולם תוכן עשיר, איכותי ונגיש לכל אחד ואחת, אנו גאים על שיתוף הפעולה המרגש עם הספרייה לעיוור. שיתוף הפעולה יאפשר לנו, ללקוחות הספרייה ולמנויי HOT ליהנות מנגישות לתוכן הפקות המקור העשיר של HOT. אנו שמחים להעניק את המענה ההולם ביותר לצרכים של כבדי הראייה בישראל ובכללם לקוחותיה כבדי הראייה של HOT".

עוד בוואלה!

לגור במאדים? התוכנית של אילון מאסק מתקדמת בצעדי ענק

בשיתוף "הטכנולוגית", חטיבת הטכנולוגיה של בנק הפועלים

סיוע בצמצום הפערים החברתיים והתרבותיים

מנכ"ל הספרייה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה, עמוס באר: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה המתמשך עם חברת הוט שמאפשר הרחבת התוכן המונגש הזמין לציבור העיוורים ולקויי הראיה ומסייע בצמצום הפערים החברתיים והתרבותיים בין ציבור הרואים לבין אלו המוגבלים בראייתם".

התכנים המונגשים יהיו זמינים חינם בספריית ה- VOD של HOT, בנוסף, יהיו התכנים זמינים גם כקבצי שמע עבור 13,0000 מנויי הספרייה המרכזית לעיוורים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully