וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלל ביטוח: תגמולי ביטוח יועברו ישירות לחשבון הבנק של המבוטחים

כתב וואלה! עסקים

2.2.2003 / 12:26

כיום תגמולי הביטוח מגיעים בצ'קים הנשלחים בדואר או על ידי שליחים


מבוטחי כלל ביטוח והחברה הבת אריה חברה ישראלית לביטוח, ונפגעי צד ג' של שתי החברות יקבלו מעתה תשלומים בגין תביעות ישירות לחשבון הבנק שלהם, במקום לצפות לצ'קים הנשלחים בדואר או על ידי שליחים. לאחרונה הושלם בהצלחה מלאה שלב הניסוי בהפעלתה של מערכת ממוחשבת לביצוע העברות בנקאיות של תגמולי הביטוח בתביעות ישירות לחשבון הבנק של המבוטח.

המערכת הממוחשבת פותחה במיוחד על פי צרכי קבוצת כלל ביטוח עבור מרכזי "כלל וסע" המשרתים גם את חברת אריה. המשנה למנכ"ל כלל ביטוח וראש אגף תביעות, משה שטאובר, אמר כי מדובר בצעד מהפכני לשיפור השירות ללקוחות החברה.

"הטמעת המערכת מהווה נדבך נוסף בשיפור השרות למבוטחים ולסוכנים בקבוצת כלל ביטוח," אמר שטאובר. "עד כה, הנוהל המקובל היה משלוח ההמחאה למבוטח או לסוכן - באמצעות הדואר או על ידי שליח. בשלב הבא היה על הסוכן להעביר את ההמחאה ללקוח, שמצידו נאלץ להגיע לבנק כדי להפקיד את הכסף. בהליך זה לא פעם נגרמו עיכובים, דחיות וטעויות, שלפעמים הובילו לעגמת נפש מיותרת ובוודאי לבזבוז זמן.

"מעתה, כל שעל המבוטח או על תובע צד ג' לעשות הוא למסור את מספר חשבון הבנק, בעת פתיחת התביעה. מיד עם סיום הטיפול בתביעה יופקדו תגמולי הביטוח ישירות בחשבון שאותו מסר המבוטח. המבוטח יקבל הודעה על ביצוע ההפקדה וגם סוכן הביטוח, כתמיד, יהיה מעודכן באופן מיידי - הודעת דואר אלקטרוני תשוגר למשרד הסוכן מיד עם סיום הטיפול בתביעה, ובהודעה יצוינו כל מרכיבי התשלום למבוטח – בדיוק כפי שהיה נהוג לרשום על עותק ההמחאה."

תשלומי העברה ישירים לחשבון הבנק מקובלים באירופה זה שנים רבות בחברות הביטוח. בישראל קבוצת כלל ביטוח היא הראשונה העוברת לעבוד בשיטה זו, החוסכת את זמנם של לקוחות החברה וסוכניה כאחד ומייעלת את השירות בצורה משמעותית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully