מנכ"ל לאומי בהתבטאות חריגה: "משבר הנדל"ן הוא פצצה חברתית"

מנכ"ל בנק לאומי, חנן פרידמן, בכנס "פסגת הנדל"ן": "המשבר שנוצר בשוק הדיור, שמוביל לעליות מחירים חריגות, עלול להיהפך למשבר חברתי עמוק. כל יום שלא מטפלים בנושא הזה, משמעותו סיכון של התפוצצות הפצצה החברתית המתקתקת"

וואלה! כסף

מי שניסה פעם לדובב מנכ"ל בנק, יודע שמדובר במשימה כמעט בלתי אפשרית. מדובר, בהכללה, באוכלוסייה ששוקלת כל מילה שיוצאת מפיה וממעטת להתבטא בחריפות.

על רקע זה, מפתיע היה לשמוע את מנכ"ל בנק לאומי, חנן פרידמן, שהתייחס למשבר בשוק הדיור בכנס "פסגת הנדל"ן" של מרכז הנדל"ן, ואמר דברים חריפים ונחרצים:

"המשבר שנוצר בשוק הדיור, שמוביל לעליות מחירים חריגות, עלול להיהפך למשבר חברתי עמוק. בשיטה הנוכחית, שחרור קרקעות לשיווק ישפיע בעוד חמש שנים ויותר ובינתיים זו פצצה חברתית מתקתקת. רק צעד דרסטי לחיסול הבירוקרטיה המיותרת באופן מידי ישפיע בטווח הזמן הקצר. זהו צעד שיכול להוביל לחסכון משמעותי במחיר של כל דירה".

עוד בוואלה! NEWS

השף של סנטה קתרינה חושף את הסוד הגדול לחומוס מושלם

אבי ביטון
לכתבה המלאה
מנכ"ל בנק לאומי, חנן פרידמן: התבטאות חריגה וחריפה נגד הבירוקרטיה בענף הנדל"ן (צילום: אורן דאי)

"עם כל הכבוד לבירוקרטיה, יש גם אינטרס ציבורי"

פרידמן הבהיר בדיוק למה הוא מתכוון, כשהוסיף: "אני לא מדבר על קוסמטיקה. אני מדבר על אסדרה שתכתיב פרק זמן מקסימאלי של 30 יום מהגשת תכניות לתחילת בניה, עם מנגנון של הכרעה מחייבת בכל המחלוקות.

באנגליה זה עובד, אין סיבה שזה לא יעבוד גם כאן. זה כנראה לא פופולארי כי כל אחד מגורמי הרגולציה בטוח שהביורוקרטיה שיצר ממש חשובה, אך בסוף יש ציבור הולך ומתרחב שנפגע ולא בצדק. אין החלטה שלוקחת היום שנים שלא ניתן לקבל בתוך ימים. ההחלטה המהירה תהיה כמעט תמיד גם יותר נכונה. לבטח יותר צודקת. אז עם כל הכבוד לאוהבי הבירוקרטיה, יש גם אינטרס ציבורי. כל יום שלא מטפלים בנושא הזה, משמעותו סיכון של התפוצצות הפצצה החברתית המתקתקת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully